Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 18:35:57
Strán: 1 [2] 3 4 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako založiť kapelu (resp. začiatky kapely,prvý koncert atd.)  (Prečítané 27224 krát)
0 užívateľov a 18 Hostí prehliada túto tému.
shoot3r
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 105



« Odpoveď #15 kedy: 02. Marec , 2011, 17:32:47 »

suhlasim..

hlavne zalozenie kapely je vysledkom snahy jedinca socializovat sa v urcitej skupine ludi a nie nejake rozhodnutie sa 2. marca 2011 ze - dnes si zakladam kapelu.. clovek by to mozno necakal ale na to aby zalozil kapelu musi najst ludi, to ako ich ma najst je len a len na nom.. neexistuje ziadna konkretna cesta v style ak pojdes na to takto, tak o mesiac mas kapelu

 ak ma niekto rad rock.. metal.. blues jazz, pop je to fuk, musi vyhladavat danu spolocnost, inak bude sediet doma a googlit 'ako zalozim kapelu' dosmrti..
..ono hlavne treba povedat ze kapelu nezaklada vacsinou iba jeden clovek a ak ano je to proces skor dlhodobo bolestivy nez rychly a uspesny..

treba si dat inzeraty z ktoreho regionu si a co chces hrat, treba chodit na koncerty, spoznavat ludi, cim viac ludi poznas tym skor sa objavi volna pozicia gitaristu niekde
na tvojom mieste scooter by som nezakladal kapelu ale snazil si najst nejaku zabehnutu, aby si sa otukal, naucil sa ako to tam funguje, zistil co to je chodit na skusky nacas, pripraveny, pracovat na moralke, hrat atd a hlavne bol schopny prisposobit sa tomu celemu organizmu.. vela ludi zaklada kapelu a potom ma pocit monopolneho postavenia ze - ja som viac a ja som kapela, bezomna ste nic! takze radsej sa snaz najst si kapelu

inak je to vlastne dost blba otazka ze ako sa zaklada kapela, pochybujem ze pred 15 rokmi ked bol internet mozno tak na hrade ze sa to ludia pytali niekde podobnym stylom je to vysledok degeneracie pod vplyvom netu

exiastuje este azet.sk miestnost metalmusic? tam najdes pokkt virtualnych hudobnikov, len treba vyslat signal


inak z podpisu citam ze mas milenca.. to mi je sympaticke, neni vela ludi ktori sa otvorene dnes priznaju k homosexualite, tu na fore si to cenim o to viac..
všetko swi to napísal dobre ale vy všetci narážate len na to že nezakladaj nevymýšlaj atd... ludí už mám len keby ste si rocha viacej všímali tak možte vidiet že v ZÁTVORKÁCH je napísaé aj začiatky....
Zaznamenané

I love Skateboarding,Guitars and my lover :)
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #16 kedy: 02. Marec , 2011, 17:34:18 »

všetko swi to napísal dobre ale vy všetci narážate len na to že nezakladaj nevymýšlaj atd... ludí už mám len keby ste si rocha viacej všímali tak možte vidiet že v ZÁTVORKÁCH je napísaé aj začiatky....
ale sak kapela je o ludoch... najdi si zopar kamosov, reps. ak mas, tak si najdite nejaku miestnost, spravte zopar coverov na odpich a potom skuste sami nieco. Ak to bude mat vyznam a bude vas to bavit, tak parada.
Zaznamenané

shoot3r
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 105



« Odpoveď #17 kedy: 02. Marec , 2011, 17:35:03 »


exiastuje este azet.sk miestnost metalmusic? tam najdes pokkt virtualnych hudobnikov, len treba vyslat signal
Dííky moc našiel som aspon inšpiráciu.
Zaznamenané

I love Skateboarding,Guitars and my lover :)
shoot3r
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 105



« Odpoveď #18 kedy: 02. Marec , 2011, 17:35:44 »

ale sak kapela je o ludoch... najdi si zopar kamosov, reps. ak mas, tak si najdite nejaku miestnost, spravte zopar coverov na odpich a potom skuste sami nieco. Ak to bude mat vyznam a bude vas to bavit, tak parada.
Branko musim ta prekvapiť že už všechno je :D :D
Zaznamenané

I love Skateboarding,Guitars and my lover :)
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 02. Marec , 2011, 17:37:12 »

Branko musim ta prekvapiť že už všechno je :D :D
ok, tak preco sa pytas potom ako zaciatky, prvy koncert ? Ti musi zdravy rozum prezradit, ze co, ne ?

preco ked uz vsetko je, tak napises, ze "Dííky moc našiel som aspon inšpiráciu." ?
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #20 kedy: 02. Marec , 2011, 17:37:53 »

hlavne nech sa ich mena nekoncia na .jpg pripadne neziju iba na servroch youtube alebo azet.sk  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 02. Marec , 2011, 18:18:13 »

jo.. tak.. aby sme to uzavreli z mojej strany tak tu su teda zakladne rady..
-na prvy koncert vyberte 5eur, ked som mal ja prvy koncert vyberali sme 2e pred asi 6 rokmi, ked si preratas mieru inflacie malo by to sediet
- na koncert sa chodi autami, nie MHDckou
-zahrajte treti v poradi lebo prvi hraju lamy a treti su headliner, stvrti vacsinou su len vaticka po jedenastej kde uz nikto neni lebo vsetci museli byt do polnoci doma
 -zavolajte 18 kamaratov, ti ked zavolaju kazdy 3 chlapcov a 4 dievcata tak do 8 rokov sa dvihne populacia o 28 ludi, za to sa oplati bojovat.. 
-zahrajte cover od gunsnroses, metallicy a nirvanu, je dolezite aby to nebolo zahrate rovno ale od srdca..
-nechodte hrat do Hnuste
-zvukar je vzdy najvacsi koko*t
- ak sa koncert nevydari spevak bol chory, ak chory nebol tak mal byt..
- guestbook na  stranke kapely sluzi na komunikaciu s ludmi, nie na komunikaciu v kapele medzi sebou o tom kto kedy meskal a je j*ebnuty
- mamu ani babku na koncert nevodte, je to teple a odvadza to potencialne jebacky clenky rodiny vo veku nad 45 rokov to aj tak nedocenia, radsej to ked tak nahrajte na kameru
- ladicka je potrebna a mala by fungovat za kazdych okolnosti
- basgitarista nie je 'ten neznamy chalan ktory sedi ticho v rohu a snazi sa kopirovat co hram'
- bubenik ma hrat s metronomom

-
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 02. Marec , 2011, 18:22:53 »

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #23 kedy: 02. Marec , 2011, 18:42:57 »

-zvukar je vzdy najvacsi koko*t
bam!  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #24 kedy: 02. Marec , 2011, 19:09:15 »

Napriklad somnou nikdo nechce hrat lebo kazdemu hram iba na nervy  Bavím sa skvele DOSLOVA tak preto mi neostava nic ine len trapny Hevy metal  ?§!.
Zaznamenané

Im a little princess
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #25 kedy: 02. Marec , 2011, 19:50:35 »

najlepsie sa dat na zaciatok dohromady uz s nejakym kamaratom , kamaratovim kamaratom atd.

za jeden rok, co som sa dal hudobne dohromady s byvalym spoluziakom bubennikom mi dalo tolko, ako 4 roky brnkania individualne.

zakladom je pouzivat metronom, motivovat sa a urcit si spolocne REALNE ciele a aspon trochu sa hudobne zladit a dohodnut sa na smerovani kapely. (t.j. co chceme hrat)
 
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 02. Marec , 2011, 20:27:48 »

Ono zaklad je pre teba rozlisit medzi tonom a zvukom. Ked toto budes mat zmaknute to mas  to podstatne co sa tyka gitarovej stranky. Tak mozes zalozit kapelu. Mnohym gitaristom trva aj 5 rokov kym si ujasnia tieto veci a niektorym sa to nepodari vobec - ti potom kapely nezakladaju, ale mozu sa uspesne venovat napriklad orchestralkam.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2011, 20:33:10 od Pablo Woozy » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #27 kedy: 02. Marec , 2011, 20:33:09 »

Napriklad somnou nikdo nechce hrat lebo kazdemu hram iba na nervy  Bavím sa skvele DOSLOVA tak preto mi neostava nic ine len trapny Hevy metal  ?§!.

A v hevymetale je to prave ziadane? Liezt na nervy?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #28 kedy: 02. Marec , 2011, 21:41:47 »

A v hevymetale je to prave ziadane? Liezt na nervy?  Bavím sa skvele
ja sa casto pohybujem v najvyssich polohach hmatnika a ked casto tak to reze ostatnym usi   Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #29 kedy: 02. Marec , 2011, 23:16:28 »

čaute založil som tuto temu lebo som na tomto fore nič nenašiel ani na iných :/ možno som zle hladal... TO je jdno založil som tuto temu preto lebo ma velmi zaujíma ako taká kapela vzniká aký ste mali prvý pocit z vášho prvého koncertu... kolko ste vyberali vstupne a ták :) Chcem si založit kapelu tak preto sa pýtam.. dúfam že tato téma bude zaujímať aj ostatných začínajúcich gitaristov :))

tu si mozes precitat velke pravdy Žmurk

http://www.inzine.sk/article.asp?art=5895
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 23 otázok.