Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. September , 2024, 18:25:50
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako založiť kapelu (resp. začiatky kapely,prvý koncert atd.)  (Prečítané 27178 krát)
0 užívateľov a 23 Hostí prehliada túto tému.
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #30 kedy: 03. Marec , 2011, 01:10:10 »

Hlavne si hneď na začiatku nepovedzte, že chceme hrať ako metallica :-D
Z osobných skúseností: to že všetci starší a lepší muzikanti hovoria, že ste sračka ktorá sa do roka rozpadne, znamená, že ste na dobrej ceste a treba sa toho držať a akurát zlepšovať :-D
Ako tu bolo spomenuté, najlepšie ale urobíš keď sa pridáš do rozbehnutejšej kapely..urýchľuje to veľa vecí, a keď máš okolo seba dobrých muzikantov..resp. aspoň trocha lepších než si ty, pokrok pocítiš oveľa rýchlejšie.
Všeobecne kapelovým hraním, a hraním koncertov sa podľa mňa človek naučí najviac...skôr sa zohrá, a keď máš nejaký deadline, tak sa vždy viac urobí ako bez neho.

rock on !
:-)
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
yeah
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 03. Marec , 2011, 07:50:38 »

Hlavne si hneď na začiatku nepovedzte, že chceme hrať ako metallica
facepalm dobra metallica nikdy neni zla  Bavím sa skvele
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #32 kedy: 03. Marec , 2011, 08:21:14 »

....deti, deti Bavím sa skvele ....

....najprv sa fakt treba poobzerať po ľuďoch ktorých baví približne rovnaká hudba....potom Tí ľudia musia nájsť v sebe ochotu a vôľu vyhradiť si pravidelne čas pre skúšky....ten kto zuteká za prvou sukňou namiesto skúšky takých je málo....ľudia musia brať hudbu ako zábavu a nejaké lezenie si na nervy hádzať za hlavu za každých okolností a nehádzať hneď flintu do žita po prvom konflikte....

....toľko asi sociálna stránka veci....

....koncertovať neznamená nič Bavím sa skvele dôležité je vedieť baviť sa aj na pódiu....s prvou kapelou sme do pól roka koncertovali a nebol to prvý a zároveň aj posledný Bavím sa skvele ....v aktuálnej zostave sa nám ešte nepodarilo dohodnúť sa na koncerte, zvláštna situácia....viac nás baví liezť si na nervy na skúškach Bavím sa skvele ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
shoot3r
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 105



« Odpoveď #33 kedy: 03. Marec , 2011, 11:33:11 »

NOo dakujem zatial chalani s tou mettalicu mate pravdu... Metallica a take skupiny su najlepšie iba na zohratie... Noo Rastis to Inzine som kukal :D :D :D o Punkovej skupine to bolo najlepšie :D :D
Zaznamenané

I love Skateboarding,Guitars and my lover :)
stevino179
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 03. Marec , 2011, 11:46:01 »

moj nazor na tuto temu - aký je kto človek taký je aj muzikant /umelec/. Teda je jedno ako dlho cvičí a ake vybavenie má ked je rez niekto kkt tak vždy bude hrat kktini .Teda treba si vždy najprv vybrat zaujímavých ludí s podobným zmýšľaním vela sa stretávat aby vzniklo niečo ako čaro tajných spolkov , no a potom už len zohnať skúšobňu a rozdeliť si nástroje ....... a tvoriť . Prezentovať svoj názor cez prsty druhým do uší
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #35 kedy: 03. Marec , 2011, 14:28:56 »

... Teda je jedno ako dlho cvičí a ake vybavenie má ked je rez niekto kkt tak vždy bude hrat kktini ....

 velka pravda bracho Žmurk Bavím sa skvele
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
stevino179
Hosť
« Odpoveď #36 kedy: 03. Marec , 2011, 15:28:00 »

 Na zdravie!
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #37 kedy: 03. Marec , 2011, 15:31:05 »

zeck je spravny muzikant!
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #38 kedy: 03. Marec , 2011, 15:35:18 »

Ja neviem..podľa mňa je to skôr o talente, cieľavedomosti a akej takej vízii...sú aj ľudia čo sú kkti a robia skvelú hudbu..takže ten výrok dosť kríva...
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Duger
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: 03. Marec , 2011, 15:37:24 »

Ja neviem..podľa mňa je to skôr o talente, cieľavedomosti a akej takej vízii...sú aj ľudia čo sú kkti a robia skvelú hudbu..takže ten výrok dosť kríva...


sak to je stevinov vyrok.. sa čuduješ? :D
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 03. Marec , 2011, 15:38:21 »

ja som raz napr hral z jedným dobrým kamošom ktorí v živote nanič nehral ale je cool človek  a miluje dobru hudbu a  som mu povedal sadni za bicie a hýb sa do rytmu a búchaj ako Ti to príde pod ruky a začali sme hrat a po čase som ja vypadol z rytmu a on išiel dalej presne v rytme . A to iste sami stalo aj naopak týpek vycvičený drtí každý den ale potrebuje sa len ukazovat a furt sa snažil hrat prechody a furt sa potom nevedel vrátit do rytmu ... zrýchľoval spomaľoval no hrôza
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 03. Marec , 2011, 15:41:17 »

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #42 kedy: 03. Marec , 2011, 15:43:34 »

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci

Vyrok tyzdna.  Som frajer
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #43 kedy: 03. Marec , 2011, 15:44:41 »

ja som raz napr hral z jedným dobrým kamošom ktorí v živote nanič nehral ale je cool človek  a miluje dobru hudbu a  som mu povedal sadni za bicie a hýb sa do rytmu a búchaj ako Ti to príde pod ruky a začali sme hrat a po čase som ja vypadol z rytmu a on išiel dalej presne v rytme . A to iste sami stalo aj naopak týpek vycvičený drtí každý den ale potrebuje sa len ukazovat a furt sa snažil hrat prechody a furt sa potom nevedel vrátit do rytmu ... zrýchľoval spomaľoval no hrôza

Takže si vlastne nehral s hudobníkmi...ale so začiačtočníkmi...

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci

to aký je kto povahovo nemá vôbec nič spoločné s tým akú hudbu robí...dobrá hudba môže vychádzať z akéhokoľvek pocitu...
do bodky nacvičené cudzie veci by tí tvoji bubeníci ktorých si spomínal ani nezahrali...
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Duger
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 03. Marec , 2011, 15:45:49 »

:D ja poznam jedneho kkta čo hraje na bicie predvadza sa...mysli si že je nadčlovek.. ale z rytmu nevypadne...čiže podla tvojej teorie nieje kkt ? :D
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 23 otázok.