Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 03:42:45
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vox Tonelab  (Prečítané 2938 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« kedy: 07. Marec , 2011, 18:07:43 »

Zdravim nedavno som si kupil velmi pekny lampovy multiefekt vox tonelab

Velmi sami pačili tovarenske nastavenie zvuku slavnych gitaristov...je to skvela a velka vyhoda no samozrejme tam niesu všetci čo by som si prial...nemal by niekdo nejaky zoznam konkretne na vox tonelab ako docielit zvuk mojich idolov? :-)
Ak nič take nieje chcel bysom docielit aspon aky taky zvuk niektorych tak je niekdo na nete rozoberane ake efekty ake napodobeniny komb a pod.?
Prosim dakujem za kadu odpoved
Zaznamenané
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #1 kedy: 07. Marec , 2011, 18:36:16 »

koho by si rád  kopčil  bratu?...
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #2 kedy: 07. Marec , 2011, 18:39:10 »

:-) No rad by som tak všeobecne...
Ale aktualne by som najradšej počul Alice Cooper,Scorpions a Journey a mohol by som pokračovat ale najaktualnejšie zatial toto
Zaznamenané
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #3 kedy: 07. Marec , 2011, 18:50:45 »

tak si tam nastav ten naj...skreslený  sound  a pridaj  nieaké  tie efekty  a máš to!  ale aj tak ti to nebude zniet ako im   /  ale na to prídeš  časom/
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #4 kedy: 07. Marec , 2011, 18:54:28 »

:-) No rad by som tak všeobecne...
Ale aktualne by som najradšej počul Alice Cooper,Scorpions a Journey a mohol by som pokračovat ale najaktualnejšie zatial toto

Ináč musím pochváliť -dobréééé kapely! Zdravíčko
Zaznamenané
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #5 kedy: 07. Marec , 2011, 19:02:25 »

no tak to héjj... Na zdravie!
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #6 kedy: 07. Marec , 2011, 19:21:55 »

Dakujem  Na zdravie!   jasne že su to dobre kapely ved je to predsa rock  Bacha na vec kamo!
No duro ved jasne ale vieš predsa len keby bol nejaky zoznam aspon ake efekty použivaju chorus/flanger blabla alebo aspon tak ved chapeš ako to myslim  Žmurk
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #7 kedy: 07. Marec , 2011, 19:36:34 »

Zabudni na to, tie efekty v Tonelab znejú trošku ináč - mal som ho doma asi mesiac. Tonelab nie je zlý processor  , ano dajú sa tie zvuky napodobniť ale ja ti radím radšej si tam sprav jeden ozaj dobrý zvuk a ten používaj. Ináč niekde na nete som tuším aj videl nejaké užívateľské nastavenia - treba pohladať.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 07. Marec , 2011, 20:06:20 »

...ale ja ti radím radšej si tam sprav jeden ozaj dobrý zvuk a ten používaj. ...

tak veru
Zaznamenané
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #9 kedy: 07. Marec , 2011, 20:22:49 »

Ved jasne ale uprimne ja som s elektrikou začiatočnik tak ešte pomne tak vela nemožte chciet  Bacha na vec kamo! treba mat vetši rozsah obzorov a potom si vybrat myslim že premna je tento procesor rozumnejši než dost drahe krabičky ktore mi aj tak nespravia kvalitny obraz o tomto...
A nevedel by si mi poradit nejaky ten uživatelske nastavenia? hladam to jak ....  Popiskujem si

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 07. Marec , 2011, 20:43:48 »

Ved jasne ale uprimne ja som s elektrikou začiatočnik tak ešte pomne tak vela nemožte chciet  Bacha na vec kamo! treba mat vetši rozsah obzorov a potom si vybrat myslim že premna je tento procesor rozumnejši než dost drahe krabičky ktore mi aj tak nespravia kvalitny obraz o tomto...
A nevedel by si mi poradit nejaky ten uživatelske nastavenia? hladam to jak ....  Popiskujem si



to tak moc nefunguje, ze ty si kupis nejaky jednoduchy multiefeklt s "vela roznymi zvukmi gitaristov" a ty si z nich vyberes co sa Ti paci... dobry zvuk si musis vyhrat sam svojimi rukami a musis to mat cele aj v hlave vysporiadane...  casom si nakupis nejake to vybavenie, naberes nejake skusenosti, z ruk Ti zacne vychadzat nejaky ten zvuk / ton a je to cele nejaky dlhodoby prosces. to, co sa pytas (ze nejaky uzivatelske nastavenia ci co), tak to vobec neni ani dobra otazka, ani na nu nie je nejaka uspokojiva odpoved a uz vobec to nie je nejaka rozumna cesta, ci si alebo nie si zaciatocnik...

potrebujes gitaru, potrebujes nejake to zariadenie co z neho leze zvuk (zatial mas to co mas) a teraz potrebujes zacat vediet hrat so zvukom toho co mas tak, aby Ti to znelo v ramci moznosti co najlepsie. na Scorpions a podobne rovno zabudni - oni pouzivaju uplne ine veci, hraju na gitare o cosi dlhsie, aj lepsie, tak im to aj nejak zneje - Tebe to tak zniet zatial nebude ani keby si neviem ake uzivatelske nastavenia pouzil - vsak je to logicke, nie ? :)

 Na zdravie!
Zaznamenané
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #11 kedy: 07. Marec , 2011, 21:15:01 »

Samozrejme jemi všetko čosi napisal uplne jasne...nejsom zase taky debil ako teraz vyzeram..  Popiskujem si
Jedine čo som chcel je že sa mi pačia nastavenia od voxu...tim som chcel povedat že je tam treba angus kde je aspon aka taka predstava o jeho zvuke čo mne zatial stači...
Čiže mna zaujimalo len jedina vec...a to ake použivaju efekty pedaly a pod.. nič viac som nechcel  Beeee
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #12 kedy: 07. Marec , 2011, 21:42:13 »

Kukni sem:  http://www.guitargeek.com/
Zaznamenané
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #13 kedy: 07. Marec , 2011, 21:54:04 »

tibor dakujem presne toto mna zaujimalo  Bravooo
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.