Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 16:31:24
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 14 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako dobre nahrat / vyladit dist. gitaru ?  (Prečítané 50003 krát)
0 užívateľov a 31 Hostí prehliada túto tému.
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #30 kedy: 29. Júl , 2011, 10:17:56 »

neviem na co zas rozoberate tie bludy
Zaznamenané

stoka!
stevino179
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 29. Júl , 2011, 10:18:42 »

uhm beriem čo napísal Karol aj Rastis , len sa mi zda že ten čas ktorí je treba venovat tomu aby sa to softverovo poriešilo keby sa venoval hraniu posunulo by to muzikanta dalej . je to len moj nazor samože ale myslím že ako vo všetkom je najlepšia cesta ta najjednoduchšia . Proste netrapit sa nad tým ako to nahrat ale trapit sa nad tým ako to má zniet už pred nahrávacím zariadením , hlavne ak sama do buducna riešit live hranie .
a Stým stereom možno sa mýlim ale ja chapem nature analog stereo ako dva mikraki rozne umiestnene do priestoru  nahrate na dve stopy naraz
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 29. Júl , 2011, 10:22:11 »

Neviem ako ty, ale ja som to pochopil takto, ked napisal ze ked prislo stereo museli pouzit mikraky dva. či?
vsak pisal o nahravani celej kapely a nie o jednom nastroji..


stevo: angus z acdc posledny album nahraval na GR le nieco podobne, len tolko k digitalom..

dnesna doba je tak privetiva, ze hockto, kto ma chut a cas sa yomu trochu povenovat moze doma vyprodukovat nahravku s ppc zvukom
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 29. Júl , 2011, 10:23:42 »

cize ty tvrdis, ze z tohoto:

si  pochopil toto ?

zaujimave  Žmurk lebo mne to prislo, ze si len chcel nieco vytrhnut z kontextu a pouzit, vies - taka mala podpasovecka :) ale ja som len pred chvilou vstal, mozno ja som blb  Popiskujem si

Ano tak to chapem, sak ked dve rovnake mono nahravky rozhodis do stran, stale to bude zniet ako mono a pojde to akoby zo stredu. Aspom take mam skusenosti pri nahravani doma

ale ja som v praci uz par hodin a mozno som z toho blb Bavím sa skvele
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
stevino179
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 29. Júl , 2011, 10:43:40 »

no jo nahravku v kvalite už doma spraví hockto kto sa vyzna do kompou ale počut poriadnu hudbu na živo je už väčší problém . Tak mi to vychádza že pomaly je väčšina gitaristov lepší programátori ako gitaristi  ?§!.
ja osobne račej budem počut zrno v nahravke cez mikrak ako sterilitu z kompu
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #35 kedy: 29. Júl , 2011, 10:43:46 »

...

stevo: angus z acdc posledny album nahraval na GR le nieco podobne, len tolko k digitalom.....

to ako fakt alebo to bolo v nejakom casopise ako reklama ?

som pred par rokmi cital, ze Liam Howlet nove Prodigy robil cele v Reasone, vsetko v SW... potom s odstupom casu tusim v nejakom rozhovere ( ?? ) tvrdil, ze si na tom robil len skice a demace po nociach na NB v spalni :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #36 kedy: 29. Júl , 2011, 11:56:11 »

v nejakom rozhovore to spominal, neviem presne, ale reklama to tusim nebola
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #37 kedy: 29. Júl , 2011, 12:04:56 »

no jo nahravku v kvalite už doma spraví hockto kto sa vyzna do kompou ale počut poriadnu hudbu na živo je už väčší problém . Tak mi to vychádza že pomaly je väčšina gitaristov lepší programátori ako gitaristi  ?§!.
ja osobne račej budem počut zrno v nahravke cez mikrak ako sterilitu z kompu

vsak ale o tomto ta tema neni :D ta tema je o tom ako dobre nahrat doma gitaru.. nie ako dobre zahrat na woodstocku purple haze pred 10 000 ludmi :D to je jak keby si zalozil temu o tom ze chalosi neviem ako spravit ribezlovu bublaninu a najlepsia rada by bola ze - no, neviem ale podla mna by si si mal ist dat do mesta steak, lebo oni v podniku xy robia naj steaky v BA :D
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #38 kedy: 29. Júl , 2011, 14:04:23 »

vratme sa pls k tomu stereu, to ma celkom zaujma, ze ako sa to vytvara dnes ? ako chapem, ze isty stereo efekt sa docieli nahranim na dva mikfony ( priznam sa, ze som sa tym vobec nezaoberal a pozrel som si to na wikipedii ) a chapem tomu. dnes sa to ako odsnima, ze ta nahravka znie stereo ? orchester chapem to hra a snima sa to zrejme kondikmi (?) a ked sa to nahrava postupne ? ci je na to plugin ?  :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #39 kedy: 29. Júl , 2011, 14:53:08 »

vsak normalne viacero stop rozhodis do panoramy..akoby si mal kapelu predsebou. dve gitary na strany, kick, snare, basa, spev stred, tomy po stranach, hi hat si hodisna stranu, zvysne cinely ti do sterea spravia overheady..atd atd...vsak o tom je mixaz, nie len o eq a hlasitostnych pomeroch ale aj o vytvoreni stereo obrazu..

velke telesa sa neviem ako nahravanu, ale isto tam bude nieco ako overheady, ambient micy a spot micy na nastroje, ktore maju byt solo pripadne byt vyraznejsie..

stevo pisal o starych postupoch, ked cela kapela bola sejmuta naraz zopar micami..teraz sa nahrava vacsinou postupne aby si mal co najcostejsi signal a nemal presluchy
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #40 kedy: 29. Júl , 2011, 15:00:55 »

jaj, to iba o tom je stereo ? nic ine ?
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #41 kedy: 29. Júl , 2011, 15:05:40 »

ake pluginy, vam sa uz o nich musi aj snivat, ze plugin vyriesi vsetku bolest sveta  Bavím sa skvele
vsak uplne sedliackym rozumom - nahram gitaru raz, druhy krat, jednu dam do prava, druhu do lava, mam stereo, nahram bicie (nie na jeden mikrofon ako prehistoric blues ultimate sound ingineering) rytmicak s kopakom nechas uprostred, to znamena, ze hra 100% v pravom repraku ako aj v lavom. najmensi prechod das trebarz 40% do lava, kotol 50% do prava atd.. a mas stereo.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #42 kedy: 29. Júl , 2011, 15:11:09 »

jaj, to iba o tom je stereo ? nic ine ?

viac absolutne nieje potrebne riesit, v takejto urovni
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #43 kedy: 29. Júl , 2011, 15:30:17 »

viac absolutne nieje potrebne riesit, v takejto urovni

a vo vyssej sa co este riesi ohladom sterea ?
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 29. Júl , 2011, 15:46:30 »

no jo nahravku v kvalite už doma spraví hockto kto sa vyzna do kompou ale počut poriadnu hudbu na živo je už väčší problém . Tak mi to vychádza že pomaly je väčšina gitaristov lepší programátori ako gitaristi  ?§!.
ja osobne račej budem počut zrno v nahravke cez mikrak ako sterilitu z kompu
Normalne som si dal tu namahu a siahol do ANALov - Muzikus - Listopad (11) - 2002: Roger Glover (Deep purple):

"Jeste donedavna ses opravdu musel naucit hrat na nastroj a byt nejakym spusobem vyrazny, ale dneska spis potrebujes, aby ses vyznal v elektronice. Samozrejme na to taky musis mit fantazii a napady... bla bla... Period"

Cize nic nove pod slnkom nehovoris a proste vobec sa to nevylucuje - byt kreativny a byt zbehly v technologii... to je len taka urban legend neschopakov, ze bud vies hrat, alebo vies technicke veci (co prakticky tvrdis v tvojom este predoslejsom prispevku). Proste doba sa meni a prisposob sa alebo nechaj tak. Alebo vzivaj starych duchov ked chces, len neviem ci budes v tomto ohlade objavny (kedze ten citat ma uz 10 rokov napr.) alebo si nejak inac pomozes.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 14 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 23 otázok.