Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. September , 2024, 18:30:22
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Looper vs. combo  (Prečítané 2276 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« kedy: 21. Marec , 2011, 21:16:21 »

Zdravim. Chcem sa spytat na vec ohladne loopra konkretne ide o dvojslapkovy JamMan Digitech. Skusil som ho napojit na kombo Vox VT20+, ktore je bohate na rozne zvukove efekty, simulacie roznych elektronkovych zvukov. Looper vsak nenahra vybrany zvuk ale iba clean. Reaguje to asi tak ze po nahrani a naslednom prehrani slucky znie vybrany efekt tak jak by mal, ibaze ked pocas prehravania potocim na kombe cimkolvek co meni zvuk zmeni sa aj prehravani zvuk a teda zachyteny bol iba cisty - clean loop.
Viete niekto poradit, ci sa s tym da nieco spravit? Ciel je asi jasny, rad by som zachytil slucky s vybranym zvukovym efektom.
Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #1 kedy: 21. Marec , 2011, 21:24:53 »

zapoj loop napriamo nie do slucky
Zaznamenané

AETHERON.SK
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #2 kedy: 21. Marec , 2011, 21:28:03 »

zapoj loop napriamo nie do slucky

Sorry, moc nechapem..loop akoze looper alebo nahravku?
Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #3 kedy: 21. Marec , 2011, 21:52:16 »

Sorry, moc nechapem..loop akoze looper alebo nahravku?

looper nedavaj ho do slucky
Zaznamenané

AETHERON.SK
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #4 kedy: 21. Marec , 2011, 22:22:46 »

looper nedavaj ho do slucky

Do jakej slucky...sa trocha nerozumieme - slucka je na loopri slot v ktorom sa nahrava..neviem aku slucku ty myslis
Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #5 kedy: 21. Marec , 2011, 22:42:24 »

ten looper zapoj medzi kombo a gitaru nie do slucky na kombe.
Zaznamenané

AETHERON.SK
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #6 kedy: 21. Marec , 2011, 22:44:48 »

ten looper zapoj medzi kombo a gitaru nie do slucky na kombe.

aha..no takto som to aj mal...gitara sla do inputu v loopri a z loopra z outputu do komba...nijak inak sa to asi ani neda
Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #7 kedy: 21. Marec , 2011, 22:47:24 »

aha..no takto som to aj mal...gitara sla do inputu v loopri a z loopra z outputu do komba...nijak inak sa to asi ani neda

tak potom skus naopak ak mas na kombe slucku zozadu(send return) tak to zapoj tak potom uz neviem :)
Zaznamenané

AETHERON.SK
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #8 kedy: 21. Marec , 2011, 22:53:38 »

tak potom skus naopak ak mas na kombe slucku zozadu(send return) tak to zapoj tak potom uz neviem :)

zo zadu je len na footswitch, toto kombo ma len jeden input  Smútim
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #9 kedy: 22. Marec , 2011, 07:07:45 »

....ak efekty pridávaš za looperom tak ako chceš aby ho nahral Huh! looper ti nahrá len signál ktorý cez neho preteká....fungovalo by to ak by si mal FX Loop za efektovou jednotkou....ak to kombo už nemáš v záruke tak si môžeš taký FX Loop dať dorobiť, alebo vymeniť kombo....
« Posledná zmena: 22. Marec , 2011, 07:09:58 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #10 kedy: 22. Marec , 2011, 11:58:13 »

....ak efekty pridávaš za looperom tak ako chceš aby ho nahral Huh! looper ti nahrá len signál ktorý cez neho preteká....fungovalo by to ak by si mal FX Loop za efektovou jednotkou....ak to kombo už nemáš v záruke tak si môžeš taký FX Loop dať dorobiť, alebo vymeniť kombo....

Ja to zapajam ta jak sa to len da a to podla navodu


a to kombo ma len toto

a este zozadu vstup na foot

Zaznamenané
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #11 kedy: 22. Marec , 2011, 12:10:13 »

Keď nemáš na aparáte efektovú slučku tak ti to nepôjde. Veď predsa logicky: Signál z gitary ide do loopera tam sa nahrá a pošle do komba. Keď máš looper v efektovej slučke tak sa nahrá signál z predzosilovača (teda aj so skreslením a prípadnými efektami) a pošle sa do koncáku, takže potom môžeš čokoľvek v predzose zmeniť a nahratú slučku to neovlivní.
Prečo sa to v manuáloch kreslí vždy iba hentak mi je záhadou  ?§!.
Zaznamenané

Rock it!
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #12 kedy: 22. Marec , 2011, 12:19:19 »

Keď nemáš na aparáte efektovú slučku tak ti to nepôjde. Veď predsa logicky: Signál z gitary ide do loopera tam sa nahrá a pošle do komba. Keď máš looper v efektovej slučke tak sa nahrá signál z predzosilovača (teda aj so skreslením a prípadnými efektami) a pošle sa do koncáku, takže potom môžeš čokoľvek v predzose zmeniť a nahratú slučku to neovlivní.
Prečo sa to v manuáloch kreslí vždy iba hentak mi je záhadou  ?§!.

Okej diky moc...a taka efektova slucka to je vlastne vstup ak sa nemylim...no tak to na kombe nemam urcite...take nieco sa asi neda dorobit do komba? (inak mam ho este v zaruke)
Zaznamenané
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #13 kedy: 22. Marec , 2011, 12:29:45 »

Efektová slučka je výstup-vstup Send a Return. Zo send by si mal ísť káblom do inputu loopera a z outputu loopera do return. Dorobiť sa to v princípe dá, ale prídeš určite o záruku.


Tak ako to máš to má zmysel použivať len na čistom zvuku s nejakým skreslením etc. medzi gitarou a looperom.  
« Posledná zmena: 22. Marec , 2011, 12:30:46 od Mlha » Zaznamenané

Rock it!
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #14 kedy: 22. Marec , 2011, 12:52:31 »

looper ti prehra iba to co do neho nahras, nie co sa deje za nim - ked logicky uvazujes  Zdravíčko
cize ak chces pouzivas simulacie a efekty z komba a Looperovat ho, potrebujes nahrat signal do Loopera za tymi vsetkymi simulaciami a efektami, cize potrebujes aj take kombo (ak to tvoje nema tuto moznost, tak ti to nepojde)
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.