Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 08:22:33
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TT obchod skacel a spol  (Prečítané 48338 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #120 kedy: 11. Február , 2012, 09:56:12 »

Napriklad niekto mi vravel ze v USA posielaju gitary v Gibsone vo fabrike na nejaku rezonanciu ked uz su hotove a ked je zle spravena tak ju rovno daju do lisu zlisovat

presne ako progac pise. to by bolo nerentabilne - neoplatilo by sa im to a tolko dobreho dreva by sa znicilo na drevotriesku nie ?
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #121 kedy: 11. Február , 2012, 11:28:37 »

jasne že to je hluposť
Zaznamenané
Lazaretus
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #122 kedy: 11. Február , 2012, 11:30:04 »

Mytus. :) Gibson ma tiez dost problemy s kvalitou u beznych seriovych modelov, posledne roky to plati obzvlast, ich seriovky isli dost dolu vodou. Kvalita je len v Custom Shope za slusne lowe. Gibson robil slusne seriovky tak zhruba do roku 2006.
pocul som ti asi tak v tomto roku,ked nie skor - neviem co bolo na tom pravdy, lebo Gibson ma nikdy nejak neinteresoval teda ako vyrabaju a tak - ale zase necudoval by som sa keby chceli fakt mat len extra kvalitu tak by tych par chybnych kusov zlisovali -alebo aspon pouzili z toho kusu len to dobre a zbytok by mozno siel na Epiphone do azie?

Zaznamenané

moji top gitaristi: 1. John Frusciante, 2.Steve Clark, 3.Andy McCoy
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #123 kedy: 11. Február , 2012, 11:39:44 »

pocul som ti asi tak v tomto roku,ked nie skor - neviem co bolo na tom pravdy, lebo Gibson ma nikdy nejak neinteresoval teda ako vyrabaju a tak - ale zase necudoval by som sa keby chceli fakt mat len extra kvalitu tak by tych par chybnych kusov zlisovali -alebo aspon pouzili z toho kusu len to dobre a zbytok by mozno siel na Epiphone do azie?



prevoz tej jednej gitary do azie by stal snad viac ako gitara vyrobena v azii  Bavím sa skvele

podla mna jediny dobry epiphone je predany epiphone  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #124 kedy: 11. Február , 2012, 11:48:56 »

pocul som ti asi tak v tomto roku,ked nie skor - neviem co bolo na tom pravdy, lebo Gibson ma nikdy nejak neinteresoval teda ako vyrabaju a tak - ale zase necudoval by som sa keby chceli fakt mat len extra kvalitu tak by tych par chybnych kusov zlisovali -alebo aspon pouzili z toho kusu len to dobre a zbytok by mozno siel na Epiphone do azie?

Prosim Ta, coby lisovali, mimo Custom Shopu je to vsetko strojova vyroba masova, vsetko co sa vyrobi ide hned do predaja. Kedysi mali obdobie, ked znacili nejake kusy s chybami lakovania a pod. akoze "second", ale aj tam boli povery, ze ide o najlepsie kusy a takto budu lacnejsie pre zamestnancov alebo ich znamych.
« Posledná zmena: 11. Február , 2012, 11:49:24 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #125 kedy: 11. Február , 2012, 11:49:39 »

podla mna jediny dobry epiphone je predany epiphone  Bavím sa skvele

Kedysi neboli az tak zle.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #126 kedy: 11. Február , 2012, 11:52:10 »

podla mna maju akurat lepsiu selekciu materialu, respektive vyssie poziadavky na triedu ci kvalitu, maju asi dlhorocnych overenych dodavatelov HW a tam asi konci rozdiel medzi beznym Gibsonom a podobnou azijskou masovkou...
Zaznamenané
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #127 kedy: 11. Február , 2012, 14:45:56 »

Chalani, neviem, ja by som o tom možno trošku polemizoval...

Z vlastnej skúsenosti viem, že aj vyberaný nástroj v cenovej hladine okolo 400Eur naozaj dokáže hrať a dokonca aj vyzerať ako nástroj v relácii o niekoľko násobkov vyššie...

Nemusíte mi veriť, ale viackrát za mnou po koncerte prišli ľudia s tým, ako ´´parádne mi hral ten môj Gibson a že sa im strašne páči tá netradičná farba´´...

A toto určite nepíšem ako nadšený začiatočník, ktorý je pokakaný zo svojej prvej gitary, kolega z kapely má už druhý Gibson, známi majú tiež Gibsony a čo sa týka pohody, spracovania, a dovolím si tvrdiť že aj zvukovo sa im dobrý Epiphone dokáže vyrovnať...

Netvrdím, že sa to týka všetkých low-endov, hral som aj nahovno Epiphone (stačí behnúť do Auparku), ale keď sa medzi nimi trošku pohrabete, nájdete kus adekvátny vyšším triedam...

Ale samozrejme len podotýkam, že je to iba môj subjektivny názor, nič nezovšeobecňujem a neuzatváram to ako fakt, to by som šiel sám proti sebe, hovorím iba ja sám z mojej vlastnej skusenosti a moje vlastné poznatky...  Na zdravie!
« Posledná zmena: 11. Február , 2012, 14:50:15 od Marian.Radosovsky » Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #128 kedy: 11. Február , 2012, 15:23:58 »

kolega z kapely má už druhý Gibson, známi majú tiež Gibsony a čo sa týka pohody, spracovania, a dovolím si tvrdiť že aj zvukovo sa im dobrý Epiphone dokáže vyrovnať...

Gibson je tak siroky pojem, ze to je az smiesne takto pisat. Ked si porovnas spracovanim aj konstrukciou nejaky bezny LP Standard sucasny a Custom Shop, tak to su diametralne odlisne nastroje. Lacne podotykam sucasne Gibsony vacsinou spracovanim za vela nestoja, to je stara znama vec, zvukom niekedy mozu prekvapit, su velmi malo konzistentne. Aj Custom Shopy maju dost velke rozdiely, jednak spracovanim (tiez su niektore viac odflaknute) aj zvukom.
« Posledná zmena: 11. Február , 2012, 15:24:58 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #129 kedy: 11. Február , 2012, 16:30:31 »

...

Nemusíte mi veriť, ale viackrát za mnou po koncerte prišli ľudia s tým, ako ´´parádne mi hral ten môj Gibson a že sa im strašne páči tá netradičná farba´´......


no to mi je uz len referencia  Nechajte ma vydýchať ak ta znami chvalia, tak asi vies na tom hrat a asi si to vies aj postelovat, ale nejake mudra o Epi vs. Gibson by som z toho rozhodne nevyvodzoval...

pri vsetkej ucte k Epi, v 90tych rokoch to boli sympaticke gitary, lacna slusna alternativa, ale v zasade ziaden zazrak oproti napr. starym japoncom (ja viem, ze sa uz s tym strasne opakujem  No hanbím sa..). a odvtedy co som drzal v ruke epifony, tak stale horsie, cim novsie, tym vacsi pruser, ale vo vsetkom, nie len ze nemaju zvuk... nepopieram, ze keby som sa v nejakom zasobenejsom obchode prehrabal viacerymi, tak ze by som nenasiel slusny, ale fakt si uz nespomeniem, kedy som naposledy drzal v ruke Epi, co by nebol diametralne horsi voci tym mojim stale omielanym japoncom...

a to porovnanie s gibsonmi... no neviem neviem... mozno nejaky vynimocne dobry Epi vs. vynimocne zle Studio, ale inak skoda vobec o tom debatovat.  si myslim  Popiskujem si
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #130 kedy: 11. Február , 2012, 16:36:26 »

Asi tak.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #131 kedy: 11. Február , 2012, 22:06:05 »

Gibson je tak siroky pojem, ze to je az smiesne takto pisat. Ked si porovnas spracovanim aj konstrukciou nejaky bezny LP Standard sucasny a Custom Shop, tak to su diametralne odlisne nastroje. Lacne podotykam sucasne Gibsony vacsinou spracovanim za vela nestoja, to je stara znama vec, zvukom niekedy mozu prekvapit, su velmi malo konzistentne. Aj Custom Shopy maju dost velke rozdiely, jednak spracovanim (tiez su niektore viac odflaknute) aj zvukom.

A potom si položme otazku? Nie je to škoda potom za taký nástroj vyhodiť také prachy? Keď nemáš istotu ani v nástrojoch za x-tisíc Eur? To potom stačí ozaj lacňák, s ktorým pohráš prakticky to isté, to je to, o čom ja vravím... Že je to škoda peňazí, keď aj lacnejšie nástroje hrajú dobre, len treba vedieť, čo chceš, čo hladaš a čo od toho očakávaš a hlavne, ako si ten nástroj porobíš a samozrejme, ako vieš na tom hrať (tým samozrejme netvrdím, že tí, čo hrajú na drahých nástrojoch sú snobi čo nevedia, čo chcú, aby bolo jasné  Bavím sa skvele )
« Posledná zmena: 11. Február , 2012, 22:07:24 od Marian.Radosovsky » Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #132 kedy: 11. Február , 2012, 22:12:29 »

no to mi je uz len referencia  Nechajte ma vydýchať ak ta znami chvalia, tak asi vies na tom hrat a asi si to vies aj postelovat, ale nejake mudra o Epi vs. Gibson by som z toho rozhodne nevyvodzoval...

pri vsetkej ucte k Epi, v 90tych rokoch to boli sympaticke gitary, lacna slusna alternativa, ale v zasade ziaden zazrak oproti napr. starym japoncom (ja viem, ze sa uz s tym strasne opakujem  No hanbím sa..). a odvtedy co som drzal v ruke epifony, tak stale horsie, cim novsie, tym vacsi pruser, ale vo vsetkom, nie len ze nemaju zvuk... nepopieram, ze keby som sa v nejakom zasobenejsom obchode prehrabal viacerymi, tak ze by som nenasiel slusny, ale fakt si uz nespomeniem, kedy som naposledy drzal v ruke Epi, co by nebol diametralne horsi voci tym mojim stale omielanym japoncom...

a to porovnanie s gibsonmi... no neviem neviem... mozno nejaky vynimocne dobry Epi vs. vynimocne zle Studio, ale inak skoda vobec o tom debatovat.  si myslim  Popiskujem si

Nie nie, neber to ako referenciu a už vôbec to nemám od známych (to by potom nebol tak objektívny fakt)  Žmurk... Pozri, ja s tebou suhlasim, keby nie, bol by som sedlák a išiel sám proti sebe, lebo máš pravdu... Stále hovorím len o tom, čo som teraz napísal vyššie proghoperovi, že ja svojimi očami sám za seba to vidím tak, že aj gitara za 400EUR (a teraz mimo to, či je to Epiphone, alebo Vintage alebo kerý oný) ti spraví tú robotu, čo nejaký luxusný Custom... V tých kluboch tým opilcom a na tych festivaloch takým istým opilcom je to fuk  ha ha ha...
Ale to už mudrujem úplne niekde inde, a všeobecne odchádzam od témy, keďže som pôvodne len chcel povedať, že nie sú Epiphone až také zlé, ako Lazarius tvrdil (aj keď vec názorov, subjektivna skusenost, proti subjektivnej skusenosti)  Zdravíčko
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #133 kedy: 11. Február , 2012, 22:14:58 »

A potom si položme otazku? Nie je to škoda potom za taký nástroj vyhodiť také prachy? Keď nemáš istotu ani v nástrojoch za x-tisíc Eur?

Istotu v podstate mas, len aj v nich su najma zvukove rozdiely a najlepsie je si vybrat. Je to vsetko dost subjektivne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #134 kedy: 11. Február , 2012, 22:15:37 »

Inak máte obaja pravdu, nechem vyvodzovať žiadne múdra, veď sám som písal, že to neberiem ako všeobecný fakt, ale skôr vec kusov, že najdu sa dobre Epiphone, rovnako ako aj zlé Gibson... A mám pocit, že v poslednej dobe je toho čoraz viac... Možno je to aj tým, že sa to začína všetko flingať, ale tak celoplošne
« Posledná zmena: 11. Február , 2012, 22:19:37 od Marian.Radosovsky » Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.