Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 04:42:27
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TT obchod skacel a spol  (Prečítané 51700 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
mahogany
nováčik
*
Príspevkov: 51



« Odpoveď #90 kedy: 28. Marec , 2011, 08:27:56 »

Tu sa urcite nezhodneme. Z pozerania sa neda vediet, ako nejaky amp hra. Preco by som si nemohol vytvorit nazor na nejaky aparat alebo gitaru? A to sa da jedine tak, ze si ho vyskusam.

A zajdem este dalej. Ako mozem po niecom tuzit, alebo na nieco setrit, ked ani neviem, ako to hra?
Vsade sa clovek dozvie (a ktorykovlek clen aj tohoto fora to potvrdi), ze youtube ukazky su (v drvivej vacsine) nahovno a najlepsie je si na aparate zahrat. Ak sa odoberie moznost skusit v obchode, potom ich uz vela nezostava (najma ak clovek nema vo svojom okoli vela prilezitosti vobec nieco skusit).

Chvalabohu uz aj na Slovensku si ludia zacinaju dovolovat "luxus" poriadneho aparatu a existuju taketo fora, kde sa clovek moze spoznat a stretnut.
[/color][/color]


Názov Kamenný obchod  ≠ Skúšobňa.
Vytváranie názoru je síce pekná vec ale zradná. Už si bol aspoň raz do týždňa vyskúšať Bugatti, Mercedes, BMW ...... v predajni z dôvodu vytvorenia názoru na to či máš začať šetriť? Čo a ako by k tebe pristupovali predávajúci? To je presne to isté.
Kým ty našetríš na vytvorený názor, ktorý sa iste stále mení, daný tovar aj tak už nebude, ale bude niečo iné, a nie to, na čo si si vytvoril názor, zas si budeš vytvárať názor na niečo ine a nové a takto sa ocitneš v bludnom kruhu. Potom si niečo prečítaš na fóre a názor je opäť úplne iný.
Obrazne: Máš obchod so 100 gitarami a 30 aparátmi (samozrejme luxusné)  máš na tom zisk dajme tomu 20%. (Ešte si nezarobil!)  Denne príde 20 skúšačov a názorotvorcov bez peňazí. Do týždňa je to 100, do mesiaca 400 prevažne tých istých. Zisk, ktorý ešte nemáš vrazíš do údržby a spotrebného materiálu (lampy, struny, čistiace prostriedky ......... Na zaplatenie nájmu, výplat, energií .... si požičiaš od manželky, banky, kamarátov. Však ty máš radosť z toho že niekto si príde upevňovať názor. Ak náhodou jeden so skúšačov po pol roku príde a povie ti chcem túto gitaru a tento aparát, ale nový, lebo tento som už moc razy skúšal a už ho nechcem lebo je  gitara ošahaná, ohratá, lampy v aparáte Boh vie v akom stave?. Začne skúšať (ak máš samozrejme aspoň  5ks z každého sortimentu ) a nakoniec povie že to nehrá ako predtým skúšaný kus na ktorý si si vytvoril názor a že si to kúpi radšej na eBay . Hovno (prepáč za výraz)  predáš, ale tešíš sa z názoru, ktorý si dotyčný vytvoril. Uživí ťa to?
Každý predajca pozná na  skromne  80% zákazníkov a vie odhadnúť o čo im ide.
Ja sa predajcom nečudujem a plne ich chápem.
Ideš do takého obchodu?
Zaznamenané
cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #91 kedy: 28. Marec , 2011, 08:58:29 »

aspon ked som robil v hudobninach ja, mohol skúšať každý vždy, mu mal byť podaný naladený nastroj atd. Do skacela som chodil mam odtial pár efektov a kopec blbostí ku gitare ... vždy tam bolo fajn (najmä akcie s Vintage gitarami  Som frajer  Bavím sa skvele ) ... mám pocit, že to v poslednom období tam nastolili filozofiu, kvôli ktorej sa tu polemizuje. Ja som tam malo skúšal gitary (takže hádam nie som notorický skúšač), iba ked kamos kupoval 8 gitar naraz tak som niektore vyskusal ja.
Naposledy som však tiež dostal otázku, čo to chcem kúpiť. tod všio  Zdravíčko
Zaznamenané

mahogany
nováčik
*
Príspevkov: 51



« Odpoveď #92 kedy: 28. Marec , 2011, 09:19:45 »

To je škoda. Myslím, že výber je dôležitý. Je to ako so ženou.. pozrieš 20 a vyberieš jednu  :) na celý život.
No je pravda, že gitara vydrží menej ...
Inak kde máš obchod keď sme pri tom?

[/color]


Nemám obchod ba ani by som nechcel. Snažím sa len pozerať na vec z opačnej strany a pochopiť. Uvedomil som si, že tovar pokial nekúpim nie je môj a dovtedy platia práva predávajúceho. K cudzím veciam sa správam ako ku svojimoveľa ba lepšie.
Mám rád pekné veci a viem si ich vážiť. Som zásady: britva, auto, žena a gitara sa nepožičiava. Gitara je nástroj ktorý sa ti obmení za to ako sa k nej správaš, žena ti môže odpustit. Neodpustí!
"Opozrranú" ženu si asi nevyberieš ak ju testovalo 100 názorotvorcov 365 dní do roka. Asi tak.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #93 kedy: 28. Marec , 2011, 09:27:11 »

Bol som v tej predajni a podla mna maju najlepsi display na Slovensku pre gitaristov. Pre mna urcite vacsi vyber a klud ako Muziker (tam je obcas cloveku smutno co dokazu poskodit niektori "zakaznici") alebo ina slovenska predajna.

Pekne velke priestory so slusnou ponukou. S pristupom personalu aj rakuskeho majitela som bol uplne spokojny. Sami nukali, ci nechcem nieco poskusat. Nepodcenoval by som ich schopnost ohodnotit zakaznika a jeho rychle zaradenie do prislusnej kategorie kupujuceho, ocumovaca, etc...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #94 kedy: 28. Marec , 2011, 09:58:36 »

okay ja som svoje povedal ... pár vecí som tam kúpil chalani sú celkom v poho, aj ked si pamatam aj ine dni.
Zaznamenané

Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #95 kedy: 05. Apríl , 2011, 13:50:15 »

Do Skácelu sa raz za čas stavím...
Raz som kupoval aparát, objednal som si jeden práve odtiaľ, ale volali mi, že je to napiču, že nemajú to na žiadnych skladoch a podobne, nech sa stavím a že SPOLOČNE niečo vymyslíme... Hneď na druhý deň som tam prišiel, chalanom som povedal - mám so sebou toľko a toľko peňazí... V ten deň som v tom obchode strávil toľko hodín, že už samého ma to nebavilo... Tí chalani sa predbiehali v tom, čo ešte všetko by mi zapojili, aby som si zahral a poskúšal... Normálne ma doslova až vyčerpali...
Nakoniec som tam nekúpil nič, kúpil som od známeho jeden aparát, ktorý som v tom obchode skúšal... Každopádne mám však odvtedy s chalanmi zo Skácelu výborné vzťahy, pretože vedia, že nie som nejaký sedlák a že vedia, že keď tam prídem, vždy mám seriózny záujem, aj v prípade, že nič nekúpim...
Čo tým chcel básnik povedať? Nie, nechcel som sa teraz povychvalovať ani robiť reklamu Skácelu...
Chcem tým len povedať, že pokým prídete do obchodu s reálnou kôpkou peňazí a ukážete im seriózny záujem o niečo, chovajú sa k vám úplne inak, ako keď prídete  do obchodu ´´len tak pozerať´´...
Neviem, ako to vnímate vy, ale mne príde scestné LEN TAK, z dlhej chvíle sa vybrať do hudobnín s dvomi eurami a ´´kukať´´, fakt jak taký jebuško... Načo je to aj dobre? Na ´´kukanie´´ po niečom peknom si zadám do googlu ´´Jessica Alba´´ a kochám sa pohľadom, alebo ja neviem  Bavím sa skvele...  Na zdravie!
« Posledná zmena: 05. Apríl , 2011, 13:54:48 od Marian.Radosovsky » Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #96 kedy: 05. Apríl , 2011, 21:02:56 »

nekupoval som tam veci za dve eurá ... to je moj pripad
a myslim, ze drvic skor mieril tam, ze to skusanie ma zmysel ... yt a obrazok mu asi prd povie, ked to chcel pocut
Zaznamenané

Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #97 kedy: 06. Apríl , 2011, 06:14:19 »

nekupoval som tam veci za dve eurá ... to je moj pripad
a myslim, ze drvic skor mieril tam, ze to skusanie ma zmysel ... yt a obrazok mu asi prd povie, ked to chcel pocut

Ja som vôbec nemieril na nikoho konkretne a už vôbec nie na teba  ha ha ha To som hovoril ozaj len tak veľmi obšírne a celoplošne  Žmurk
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #98 kedy: 06. Apríl , 2011, 08:38:17 »

Jasne v pohode  Na zdravie! ja som len nejak vyjadroval suhlas s tym co hovoril drvic. Ked sme robil takto v obchode tiez sme mali uz otrepane tvare, ktore chodili do shopu vyhravat, pytat sa, opit sa proste bars co  Bavím sa skvele ... vzdy sme ale dali gitaru skusat, ani dnes sa tam myslim nikto nikoho neopýta ci to chce kupit alebo nie.
Zaznamenané

Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #99 kedy: 06. Apríl , 2011, 20:55:48 »

Jasne v pohode  Na zdravie! ja som len nejak vyjadroval suhlas s tym co hovoril drvic. Ked sme robil takto v obchode tiez sme mali uz otrepane tvare, ktore chodili do shopu vyhravat, pytat sa, opit sa proste bars co  Bavím sa skvele ... vzdy sme ale dali gitaru skusat, ani dnes sa tam myslim nikto nikoho neopýta ci to chce kupit alebo nie.

Jeee, ty si robil v hudobninach? A kde človeče?  Na zdravie!
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #100 kedy: 06. Apríl , 2011, 21:59:21 »

dávno v bratislave  Bavím sa skvele web majú, že mshop  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #101 kedy: 07. Apríl , 2011, 13:22:39 »

Skacel je v pohode. Neviem kde na Slovensku maju vacsi vyber..nieze by som toho pobehal hodne ale tak napr. v blave v muzikery maju hovno...najma co sa tyka gitar..som zhanal telecastra a mali tam dvoch pricom iba jeden bol americky standard a ten bol FAKT riadne spinavy, sama cmuýha, dochytane struny no humus. Takze uplne chapem predavacov co zuria na asocialov
Zaznamenané
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #102 kedy: 07. Apríl , 2011, 15:21:42 »

dávno v bratislave  Bavím sa skvele web majú, že mshop  Bavím sa skvele

... si robil v Made? V pohode človeče   Som metlak Madu mam rád, lebo tam mávajú Ibanezy  Na zdravie!
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
Apatch06
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #103 kedy: 10. Apríl , 2011, 09:22:04 »

Skacel je super, dobré výpredaje majú
Zaznamenané
PigDog
Hosť
« Odpoveď #104 kedy: 20. Jún , 2011, 13:38:43 »

velmi fajn obchod, jednanie v pohode, odpovedaju hned na e-maily a nemal som zatial ziadny problem, donesu to presne na druhy den, neposkodene spolahlivo zabalene, dobre hudobniny
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.134 sekund, 23 otázok.