Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 12:08:25
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mikrofón na spev a mikrofónne káble  (Prečítané 6427 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« kedy: 25. Marec , 2011, 16:19:13 »

Aký mikrofón by ste odporučili  na hard-core punk/metalcore?

Na mužský hlas - lead vocal.
Primárne na rev a scream - musí zvládať preťaženie.
Mal by tiež pekne brať melodický spev.
Čistý zvuk, verný prenos a odolnosť voči väzbe.
Tiež by nemusel k hlasu pridávať nejaké neželané frekvencie a ma by byť skôr zvukovo mäkší.
Odolné prevedenie.

Cca. do 100E.

Zatiaľ celkom dobre vychádza Audix OM-2. Máte s ním skúsenosti?

 Na zdravie!
« Posledná zmena: 26. Marec , 2011, 11:46:53 od BrokenWings » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #1 kedy: 25. Marec , 2011, 21:02:07 »

do skusobne / na podium ? SM58, nemas s nim co pokazit. je docela odolny voci vazbeniu, je tichy v rukach, ma rad, ked sa do neho ziape, vydrzi, ked ho jebnes o stenu. co viac treba ? :)
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #2 kedy: 25. Marec , 2011, 23:00:23 »

Dík za tip :)
Prevažne do skúšobne, ale asi sa to bude vláčiť aj na koncerty.
SM 58 je jasná volba, ale rád by som vedel ešte o niečom ekvivalentnom, možno vyslovene určenom na tvrdšie žánre.
Pri tých Audixoch výrobca uvádza, že sú určené na rock a metal.
Možno je niečo také aj od AKG/Sennheiser??
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #3 kedy: 25. Marec , 2011, 23:15:12 »

Dík za tip :)
Prevažne do skúšobne, ale asi sa to bude vláčiť aj na koncerty.
SM 58 je jasná volba, ale rád by som vedel ešte o niečom ekvivalentnom, možno vyslovene určenom na tvrdšie žánre.
Pri tých Audixoch výrobca uvádza, že sú určené na rock a metal.
Možno je niečo také aj od AKG/Sennheiser??

alternativy:
akg d5
senn e845

tu mas nejaky test:http://www.novypopular.eu/np04_2010/files/rode-m1-s-sennheiser-e-845-s.html
este mozes popocuvat velmi pekne ukazky na thomann.de a na zaklade toho si vybrat. vsetko su to vyborne mikrofony,  :)
« Posledná zmena: 26. Marec , 2011, 03:01:57 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #4 kedy: 25. Marec , 2011, 23:27:55 »

...
Pri tých Audixoch výrobca uvádza, že sú určené na rock a metal...

ja Ti neviem... cim su take specificke, ze su urcene prave na metal ? rucat mozes do hocicoho, ale ta SM58 je fakt taky nezmar, 99 zvukarov zo 100 Ti ju vzdy na koncerte strci pred hubu... inak malokedy vidim, ze by si spevaci nosili vlastny majk (aj ked z hygienickych dovodov sa aj divim, preco tak nerobia :) )
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 26. Marec , 2011, 00:32:57 »

SM58 na tom nemoze byt nic zle.. to ked uz clovek hlada lepsi mikrofon pre spevaka tak je ocividne ze bud ten spevak malo cvici, alebo je vzdy nejak zahadne pred koncertom chory a dojebe to  Bavím sa skvele inak mikrofon na metal mi pride ako rovnako chaby marketingovy tah ako gitara na metal.. ked staci SM58 99% spevakom a vokalistom potom nemoze byt nikde problem..
inak s tou hygienou, nad tym sa dost castom zamyslam tiez ze dpc jak to riesia a ocividne nijak  Bavím sa skvele
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #6 kedy: 26. Marec , 2011, 01:21:48 »

mame v kapele

om 2    je  velmi odolny..ale je dost tenky do ruky...trochu mi pride ako pre dievca..je taky makky ako hladas..ale mne sa moc nepaci...strdna odolnost voci vazbe

aj ten akg mame... ten neni makky.. je skor taky hi fi...tj ... basy a vysky su tam take vyraznejsie...ale velmi sa mi paci na jemny spev.... na scream neviem povedat.... trosku viacej vazby

SHURE 58 ... je super.. trosku mi pride zahuhlanejsia oproti tym ostatnym..ale super.. nevazby to vobec

a neaky JTS alebo tak dako.... ako shure..ale viac vyssich stredov....ale na to ze stoji tretinu je to super... tiez malo vazby..ale nevyzera az taky odolny
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 26. Marec , 2011, 10:41:26 »

mame v skusobni SM58, PG58 a PG58... ked porovnam tu SM58 a PG58, tak ta PG58 sa mi zdala rovnaka. potom som stratil tu PG58 tak teraz docasne som skusil tu PG57 a sa mi to paci este viac... moznoze na moj hlas sedi viac ta charakteristika, proste som sa v celkovom zvuku lepsie pocut.

nijak Ti to nepomoze zrejme, ale napadlo ma to ako zaujmavost
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #8 kedy: 26. Marec , 2011, 11:46:20 »

Viem, že D5 je pre SM 58 priamym konkurentom, ale nemáme možnosť ho vyskúšať.
AKG - práve tá hi-fi čistota pôsobí asi trochu tvrdo. Želaný zvuk má byť čistý, ale zároveň mäkký.


Metalhammer: Čo sa ti na OM 2 nepáčilo presne?

Mario: PG 58 asi nie, možno sa to v konkrétnej skúšobni správa "rovnako" ako SM 58, ale môže to byť spôsobené hromadou vecí. Faktom je však, že Ti ho žiaden seriózny zvukár na stojan nedá.

Rasťo/Karol: SM 58 je klasika, viem, že tam nie je o čom. Len sme hľadali čosi, čo by mikrofón z 20. storočia v tom 21. trochu predbehlo, špecifikovalo na konkrétne využitie v danom žánri.

Pre mňa optimálne víťazí Beta 58, ale peniaze nepustia.

Dík za názory.

Výstup:
Na budúci týždeň pôjdeme skúsiť aj Audix aj Shure, na jednej predajni, priame porovnanie.
Potom dám vedieť.


O mikrofónoch sa tu veľa nehovorilo, možno by sa zišlo, keby sa rozvinie aj takáto téma. Viem, že toto je gitarové fórum, ale súvisí to s hudbou, fungovaním kapiel a väčšinou sa tu preberajú omnoho väčšie pičoviny.


BTW.

Máte niekto skúsenosti s kvalitnými zbytočne nepredraženými mikrofónnymi káblami?
Má to zmysel pri dĺžke 6-10 metrov riešiť?
Predpokladám, že sa to správa podobne ako gitarový kábel, tak by sme chceli vychytať aj toto. Ak poznáte nejaké riešenie do cca. 30E, sem s ním. Tá suma nie je konečná, dá sa s ňou hýbať, ak by bol veľký rozdiel v kvalite.


« Posledná zmena: 26. Marec , 2011, 11:47:11 od BrokenWings » Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #9 kedy: 26. Marec , 2011, 11:52:28 »

Metalhammer tu spomenul lacnejšiu napodobeninu SM58 od JTS. Už som o nej čítal.
Mne v rámci týchto fakes padol do oka Soundking EH002, na domáce nahrávanie vokálov a gitary. Nejaká odolnosť voči väzbe tu nehrá rolu, ani nerozbitnosť. Vypínač je zbytočný.
Ide čisto o to postaviť si mikrofón doma pred aparát alebo doň naspievať nejaký nápad. Požadované kritérium je teda vernosť prenosu a neprifarbovanie hlasu.

Poznáte niečo overené aj v tejto kategórii?

 Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #10 kedy: 26. Marec , 2011, 14:44:22 »

to je ojebavanie sa vselijake tie "kopie" SM58... samozrejme ze to nie su ziadne kopie... u SM58 ide o tu odolnost a to, ze je v ruke velmi tichy. o vernom prenose farby hlasu sa pri dynamikach moc neda hovorit, vsetky nejak farbia. ak chces "verny" prenos, ries nejaky kondik, ale s tym, ze niekde u 200-300€ sa zacinaju lacne, co uz trochu funguju...

SM58 neni nijak extra kvalitny zvukovo, ale jak som pisal - znese akusticke tlaky, takze ho na rozdiel od "klonov" neprevalis, ani ked budete do neho ziapat traja a je fakt defacto neznicitelny... nemam ziadny extra prehlad v mikrofonoch, ale riesit nieco ine, ked stoji novy co stoji mi ani moc nedava zmysel... pokial fakt niekto nechce vyskusat 10 roznych variant s tym, ze hlada, ktory miktrofon mu sadne prave na jeho hlas najlepsie...

ale uz sa opakujem, takze sorry...

Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 26. Marec , 2011, 14:58:35 »

najprv sa bavime a niecom lepsom kvalitnom co zvladne hardcore a zrazu je debata o kopiach SM58 od soundkingu . yes  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 26. Marec , 2011, 15:14:49 »

Máte niekto skúsenosti s kvalitnými zbytočne nepredraženými mikrofónnymi káblami?
Má to zmysel pri dĺžke 6-10 metrov riešiť?
Predpokladám, že sa to správa podobne ako gitarový kábel, tak by sme chceli vychytať aj toto. Ak poznáte nejaké riešenie do cca. 30E, sem s ním. Tá suma nie je konečná, dá sa s ňou hýbať, ak by bol veľký rozdiel v kvalite.
Mikrofón má rádove 1000 krát menšiu impedanciu, ako gitara a preto kábel svojou kapacitou výšky neovplyvňuje. Takže tam netreba veľa riešiť, ale doporučujem riešiť konektory. Najlepšie sú Neutriky, nedoporučujem použiť čínske, aj keď sú päťkrát lacnejšie. Veľmi dôležité je to hlavne, ak použiješ kondenzátorový mikrofón, ak prerušuje jeho napájanie phantom 48 Voltov, to sú obrovské šupy v reprákoch...
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #13 kedy: 26. Marec , 2011, 17:09:25 »

Ide o to, že teraz je už pri tom main mikrofóne do skúšobne a na stage takmer rozhodnuté, zostáva len vybrať, ktorý viac sadne. (Stále zostávame v cenovej kategórii cca 100E, čiže nehľadáme zázrak, ale slušný rockový štandard.)
 

Tamten  lacný "klon" je na doma, na najzákladnejšie demá a nápady. Ale aspoň aká-taká kvalita by sa zišla (Hlavne zvuková. Prevedenie a odolnosť - ako som už písal, môžem osrať.Bude to stáť v izbe na stojane).


Karol: Tak toto bol jeden z tých úplne zbytočných znudených grafomanských kokotských príspevkov od teba :) Keby si si to aspoň riadne prečítal...


Andrej:  Na zdravie! Voľačo som pohľadal a asi zoberieme z proaudio celkovové Neutrik XLR, vychádzajú cca 4E/kus. A káble nejaké mikrofónové Sommercable, majú dobré referencie, cca 1,5E/m.
« Posledná zmena: 26. Marec , 2011, 17:19:17 od BrokenWings » Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #14 kedy: 26. Marec , 2011, 19:03:47 »

ku kablom... andrej ma pravdu nehra to rolu...ja by som sa dokonca vykaslal na neutriky a kupil uz hotove kable (su lacnejsie kup ich aj viac...)..najlepsie so zaliatimi koncovkami... ked sa ti dodrbe vzdy ho mozes ufiknut a dat tam neutrik (ako som to uz par krat spravil)

k otazke... na om 2 sa mi nepacilo to ze je taky tenky do ruky ...a na moj hlas to az tak nesedi (na moj hlas sa mi paci viac shure a JTS... konkretne ale sme si to podelili a ja spievam do JTS a basak do SHURE)

inak ja by som na spev pouzil hociktory ..ale ak to ches na gitaru.. tak neviem ci by som si s tym JTS trufol ani ten audix by som pred bednu nedaval... to potom asi radsej AKG alebo shure
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 23 otázok.