Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 08:51:08
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Boss DD-7 (vs. Ibanez DL10 pripadne)  (Prečítané 7447 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« kedy: 28. Marec , 2011, 13:06:35 »

kamosi, tak si idem kupit delay. google nasiel vela chvaly na DD7 a podla funkcii sa mi to velice pozdava, plus ze je to Boss... Grexa ale prave inzeruje IbanezDL10. RobG tvrdi, ze na stareho Bossa nema a mozno nema ani na noveho, ale chcel by som viac nazorov (podlozenych) aj od ostatnych. dakujem
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 28. Marec , 2011, 13:13:53 »

Odporucam ti Vox Time Machine. Pre mna osobne najlepsi a najzaujimavejsi KRABICKOVY delay.
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #2 kedy: 28. Marec , 2011, 14:02:33 »

Kúp si toto,
má aj peknú farbu:
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,88547.0.html
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 28. Marec , 2011, 14:10:29 »

kedze viem pre koho to ide tak odporucam skor DD7.. time machine nevyuzije a este aj bude riesit napajanie aby mu to slapalo poriadne.. to uz mozme rovno odporucit eventide time factor lebo preco nie...
v cenovej kategorii okolo 80e by mal zohnat boss dd3 (ktory ja nemam rad lebo zerie presence a vysky a clovek ked nema solo jump na hlave tak sa hned strati) resp aj ten DD7 tak okolo 90e by mohol ist..
k ibanez stomp boxom nemam aboslutne ziaden vztah ani respekt vyzeraju vsetky jak behringer plastove
« Posledná zmena: 28. Marec , 2011, 14:11:00 od kaolko » Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #4 kedy: 28. Marec , 2011, 14:33:02 »

Lenže DE7 je polkilová kovová nerozbitná kocka s neodkopnuteľnými potenciometrami.
Signál nežere. Akurát potrebuje správny adaptér.

Videl si to niekedy aj naživo, či len na nete?
« Posledná zmena: 28. Marec , 2011, 15:01:04 od BrokenWings » Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 28. Marec , 2011, 14:33:48 »

nuz kedze koncert za dverami, tak aj novy by som mozno zobral. na inzeratoch momentalne DD7 nie je. mne ide hlavne o to, aby to signal nicilo co mozno najmenej (staci mi co zozere vysielacka), aby to vydrzalo (boss finish idealny) a este aby sa dalo tapom nastavit tempo (nechce sa mi riesit presety, proste pred skladbou alebo pocas nej dvakrat slapnem a delay je pripraveny).

na tom DD7 sa mi lubi, ze tam ma este nejaky kvazi chorus efekt, co sa mi na tie sola akurat hodi. mne chorus moc netreba, hentym by som to akurat dofarbil tam, kde by som musel inak slapat na druhu krabicku.

brokenWings: mozno aj ten Iba DE7 by mi nevadil (super farba, o dovod viac kupit si ten hello kitty skver ), adapter k nemu mas a echo je nieco akoze reverb? jedine ten tap mi tam chyba jaksi, ale zas za tu cenu ozeliem.
« Posledná zmena: 28. Marec , 2011, 14:39:18 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #6 kedy: 28. Marec , 2011, 14:34:25 »

Rob tu predava stareho DD japonca, podla mna nemas o com - ziaden novy DD sa nechyta na tie japonske, hlavne DD3
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 28. Marec , 2011, 14:39:56 »

Rob tu predava stareho DD japonca,
nepredava, uz je prec.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 28. Marec , 2011, 14:43:12 »

nepredava, uz je prec.
Zaloz si konto na Ebay a tam mas pokokot delayov, jake chces. Do max. 2 tyzdnov (co moze byt aj 3 dni) to mas doma. A aj nove.
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #9 kedy: 28. Marec , 2011, 15:00:34 »

Adaptér k nemu za tú cenu nie je.
Echo je ozvena a delay oneskorenie. Dajú sa na tom natočiť aj priestorové ilúzie a warp sounds.
Pohľadaj na youtube:


Aby to malo aj tap tempo a chorus by už bolo asi za tú cenu moc.
« Posledná zmena: 28. Marec , 2011, 15:05:01 od BrokenWings » Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 28. Marec , 2011, 15:09:59 »

Aby to malo aj tap tempo a chorus by už bolo asi za tú cenu moc.
chorus mi netreba, to som len spomenul, ze DD7 ho ma a pripada mi to ako fajn bonus. tuna ho vyvazuje to echo. na tap tempo som sa pytal pro jistotu. co ja viem, ci nepotrebujes na drogy alebo tak?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 28. Marec , 2011, 15:32:37 »

nuz kedze koncert za dverami, tak aj novy by som mozno zobral. na inzeratoch momentalne DD7 nie je. mne ide hlavne o to, aby to signal nicilo co mozno najmenej (staci mi co zozere vysielacka), aby to vydrzalo (boss finish idealny) a este aby sa dalo tapom nastavit tempo (nechce sa mi riesit presety, proste pred skladbou alebo pocas nej dvakrat slapnem a delay je pripraveny).

na tom DD7 sa mi lubi, ze tam ma este nejaky kvazi chorus efekt, co sa mi na tie sola akurat hodi. mne chorus moc netreba, hentym by som to akurat dofarbil tam, kde by som musel inak slapat na druhu krabicku.

brokenWings: mozno aj ten Iba DE7 by mi nevadil (super farba, o dovod viac kupit si ten hello kitty skver ), adapter k nemu mas a echo je nieco akoze reverb? jedine ten tap mi tam chyba jaksi, ale zas za tu cenu ozeliem.

TC electonic nova repeater..  Zdravíčko


http://www.thomann.de/de/tc_electronic_nova_repeater.htm
6 druhov delayov, tap tempo, spillover, aj chorus aj vibrato na podfarbenie ked chces, cena to iste co DD7 novy a mas k nemu este aj adapter.. mam to, je to super vec..este aj slap tempo to ma ze ked udieras do strun tak rozozna tempo ked potrebujes, niekomu sa zle zadeluje postojacky tempo nohou :)
« Posledná zmena: 28. Marec , 2011, 15:33:52 od kaolko » Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 28. Marec , 2011, 16:07:42 »

hm... 10 evri navyse a znie to dobre. TC mi je celkom sympaticke, co som tu o nom cital a ked to mas ty, tak to nemoze byt zle  Bavím sa skvele nechces mi to na tyzden pozicat?
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #13 kedy: 28. Marec , 2011, 16:18:34 »

ja to mam bez adaptera, origos adapter som predal jednemu chlapcekovi zufalemu takze ak si zozenies origos adapter k tomu tak ti to poziciam v pohode.. ja mam teraz napevno naklablovany pedalboard aj so zdrojom s tymi  stahovackami takze sa mi to nechce cele komplet rozoberat, ale viem ho vynat odtial v pohode len cisto ten delay,  cize ak zozenies TC electronic adapter, tak ti to na chvilu posuniem, s  inym ti to ale nenecham lebo nebudem riskovat ze tam bude niekto pchat chujinu za 10e z  GMka s opacnou polaritou a nizkym napatim  Bavím sa skvele ale najskor tam budem az v nedelu v miestnosti kde to mam
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #14 kedy: 28. Marec , 2011, 16:38:07 »

ja mam Danelectro PB&J, uplne jednoduchy delay ale ma uplne SUPER zvuk... akurat tie footswitche su blbe male ale da sa na ne zvyknut  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.