Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
22. September , 2024, 08:41:49
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Boss DD-7 (vs. Ibanez DL10 pripadne)  (Prečítané 7430 krát)
0 užívateľov a 12 Hostí prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 28. Marec , 2011, 16:40:21 »

Echo je ozvena a delay oneskorenie.
Echo je po slovensky (resp. medzinárodne), delay je po anglicky.
Je to to isté.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #16 kedy: 28. Marec , 2011, 16:42:25 »

Echo je po slovensky (resp. medzinárodne), delay je po anglicky.
Je to to isté.

jaj cize daco podobne ako elfo gitara a vysokoziskovy zosmilnovac  Bavím sa skvele ja si to pamatam na tych starych teslach bolo vzdy ze echo... ale myslim si ze normalny vyraz je delay, echo sa nadava bud paskovemu echu alebo takemu surf slapback reverbu...
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 28. Marec , 2011, 16:53:58 »

Echo je po slovensky (resp. medzinárodne), delay je po anglicky.
Je to to isté.
ja byt tebou moc nemudrujem, pokial nechces vysvetlit este aj vyznam slov hall a reverb v tomto gulasi pojmov  Bavím sa skvele navyse asi echo a delay nebude to iste, ked uz mas jednu krabicku na ktorej mas prepinac mode s vyberom medzi uvedenymi.
« Posledná zmena: 28. Marec , 2011, 16:55:23 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #18 kedy: 28. Marec , 2011, 16:56:34 »

Echo je po slovensky (resp. medzinárodne), delay je po anglicky.
Je to to isté.

echo je ozvena a delay oneskorenie - ani nahodou to nie je to iste
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 28. Marec , 2011, 16:59:20 »

ja si to vysvetlujem tak, ze delay ma pravidelne opakovanie bez "poskodenia" opakovania. A echo straca na vyskach postupnym opakovanim.

Zatial som sa vzdy takto stretol medzi delayom a echom.
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #20 kedy: 28. Marec , 2011, 17:02:14 »

ano
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 28. Marec , 2011, 17:03:30 »

ja byt tebou moc nemudrujem, pokial nechces vysvetlit este aj vyznam slov hall a reverb v tomto gulasi pojmov  Bavím sa skvele navyse asi echo a delay nebude to iste, ked uz mas jednu krabicku na ktorej mas prepinac mode s vyberom medzi uvedenymi.
No, ešte si zamudrujem:
Ozvena (Echo) sa elektronicky tvorí oneskorením (delay), ak sa niekto rozhodne takto rozlíšiť dve rôzne veci, nemôžeme mu to zakázať. Možno slovom echo myslí opakovanú ozvenu a delay jednorazovú.
Hall a reverb je zase to isté - plynulý dozvuk.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 28. Marec , 2011, 17:05:42 »

No, ešte si zamudrujem:
Ozvena (Echo) sa elektronicky tvorí oneskorením (delay), ak sa niekto rozhodne takto rozlíšiť dve rôzne veci, nemôžeme mu to zakázať. Možno slovom echo myslí opakovanú ozvenu a delay jednorazovú.
Hall a reverb je zase to isté - plynulý dozvuk.
ako ono je super, ked je clovek purista a tak, lenze ked raz pol sveta pod tym pojmom rozumie nieco ine, tak to neni velmi napomocne. ja by som rad vedel, ci neexistuje nejaky ustaleny co mozno najvac-omyl-vylucujuci vyznam uvedenych styroch pojmov...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #23 kedy: 28. Marec , 2011, 17:17:59 »

No, ešte si zamudrujem:
Ozvena (Echo) sa elektronicky tvorí oneskorením (delay), ak sa niekto rozhodne takto rozlíšiť dve rôzne veci, nemôžeme mu to zakázať. Možno slovom echo myslí opakovanú ozvenu a delay jednorazovú.
Hall a reverb je zase to isté - plynulý dozvuk.

nehnevaj sa, ale ty si hovoris zvukar ked nevies taketo zakladne veci? Branko to napisal spravne- delay je opakovanie povodneho signalu. Echo signal opakuje, ale zaroven ho kazdym opakovanim skresluje - ved si chod zakricat do skal, budes pocut ozvenu, cize ECHO

edit: a este mala poznamka k reverbu- reverb je vseobecne dozvuk, hall je konkretny druh reverbu - dozvuk velkej saly

dost bolo OT
« Posledná zmena: 28. Marec , 2011, 17:19:34 od asdfg » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #24 kedy: 28. Marec , 2011, 17:19:21 »

Zvukari a gitaristi si nikdy nebudu rozumiet.  Bavím sa skvele



Aj ked nas zvukar ma ma velmi rad.  ha ha ha :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 28. Marec , 2011, 17:21:07 »

ako ono je super, ked je clovek purista a tak, lenze ked raz pol sveta pod tym pojmom rozumie nieco ine, tak to neni velmi napomocne. ja by som rad vedel, ci neexistuje nejaky ustaleny co mozno najvac-omyl-vylucujuci vyznam uvedenych styroch pojmov...
Dva a dva odlíšiš jasne, ale ja napríklad neviem rozdiel medzi overdrive, distortion, valve sound, booster, screamer, tube driver a asi aj ďalšie mená pre skreslovače... ?§!.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #26 kedy: 28. Marec , 2011, 17:23:50 »

Dva a dva odlíšiš jasne, ale ja napríklad neviem rozdiel medzi overdrive, distortion, valve sound, booster, screamer, tube driver a asi aj ďalšie mená pre skreslovače... ?§!.

Overdrive ma tupsi zvuk ako distortion a pouziva sa zvacsa na dokrmenie aparatu. Distortion (napr. metalzone) sa moze pouzit aj sam, aj ked pilka jak hovado. A nakoniec aj overdrive je osamote fajn, len zalezi aky.

Booster je kategoria sama o sebe - zvysi signal, boostne aparat. Osobne mam radsej boost nez overdrive a pod. Hlavne do cisteho.

Tube driver je nieco ako overdrive, ale obsahuje lampu a podobne so zvysnymi nazvami.

:)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 28. Marec , 2011, 17:26:51 »

nehnevaj sa, ale ty si hovoris zvukar ked nevies taketo zakladne veci? Branko to napisal spravne- delay je opakovanie povodneho signalu. Echo signal opakuje, ale zaroven ho kazdym opakovanim skresluje - ved si chod zakricat do skal, budes pocut ozvenu, cize ECHO

edit: a este mala poznamka k reverbu- reverb je vseobecne dozvuk, hall je konkretny druh reverbu - dozvuk velkej saly

dost bolo OT
Jasné, že si hovorím zvukár. Echo nemusí signál opakovaním skreslovať. Asi si to mýliš s digitálnym a analógovým echom.
A hall je staršie pomenovanie reverbu skôr používané v nemecky hovoriacich krajinách. Ale zase je možné, že nejaký reverb má takto delené rôzne dľžky a typy dozvuku (hall, room, plate...).
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #28 kedy: 28. Marec , 2011, 17:34:45 »

nemas pravdu v jednom ani druhom
ale kaslem na to, nema zmysel sa tu hadat
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #29 kedy: 29. Marec , 2011, 12:08:24 »

dnes je zauzivane, ze hall je konkretny typ reverbu (dozvuku), ako su aj ine typy (room, plate, springs... ... )

echo je archaicky vyraz, je to oneskorenie, cize delay... v dnesnej dobe niektore firmy echom nazyvaju kratky nekvalitny delay, akoze analogovy, vintage zvuk... ale inak pozastavovat sa, ze echo je nieco specialne a delay je nieco ine, tak to asi je blbost...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 23 otázok.