Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 02:16:29
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zaciatocnicke reproduktori. Prosim o Vas nazor.  (Prečítané 5266 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 28. Marec , 2011, 21:19:00 »

Betku nechaj napokoji  Nezahrávaj sa Ona je inventar presovskej (nevelkej) sceny  Bavím sa skvele
Ja som to tusil v kutiku duse, ze das nieco.  Bavím sa skvele

Ale nie... Betka je fajn, hlavne ak ide o tu najlacnejsiu gitaru s pripomienkou, ze "... povedal, ze vyborna"  Bavím sa skvele
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 28. Marec , 2011, 21:21:22 »

Ja som to tusil v kutiku duse, ze das nieco.  Bavím sa skvele

Ale nie... Betka je fajn, hlavne ak ide o tu najlacnejsiu gitaru s pripomienkou, ze "... povedal, ze vyborna"  Bavím sa skvele
Hej hej stale musi byt pritomny nejaky treti subjekt ktory ju odporuca a skusal ju a zo zasady to meno nikdy nepoznas ale je vyslovovane s velikym respektom ze tomu aj veris  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 28. Marec , 2011, 21:32:50 »

Ked som tam volal, povedali, ze gitaru elektricku to utiahne v pohode, ale je mi jasne, ze oni to chcu len predat tak povedia kadeco. Preto som stim prisiel na toto forum.

taketo bedne sa pouzivaju na ozvucovanie - mozes cez ne pustat nejaku muziku alebo cez ne moze ist spev / klaves a pod. na nejakej malinkej akcii...

elektricke gitary idu zasadne cez zosilovace a reproduktory urcene na ne, lebo skratka tak to je a basta.

cize mas elektricku gitaru a 70€ ? a chces hrat aby to nejak znelo v skusobni ? ci ?
Zaznamenané
Oscar
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #18 kedy: 29. Marec , 2011, 14:02:38 »

No hej treba to len do skusobne nech to ma aspon dajaky zvuk hlavne nech to vydrzi. Je pravda, penazi je dost malo :/
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 29. Marec , 2011, 14:09:57 »

a to chceš použivať len ty alebo cela kapela ?...lebo ked len ty racej kup dajake kombo
Zaznamenané
Oscar
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #20 kedy: 29. Marec , 2011, 15:32:05 »

Dve gitari a spev nic viac. Na bassu ma kolega vlastny aparat.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 29. Marec , 2011, 15:35:29 »

hrajte akusticky radsej, ak nemate peniaze na uplny zaklad teraz, mozno budu neskor, nevidim dovod preco hrat so spevom elektricky aj s tou basou pokial to obnasa akurat problemy..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 29. Marec , 2011, 15:42:41 »

.... Na bassu ma kolega vlastny aparat.

no a presne taky isty aparat, akurat gitarovy si musis kupit na gitaru, inac sa to neda.
Zaznamenané
Oscar
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #23 kedy: 29. Marec , 2011, 15:53:21 »

To by malo podstatne lepsi zvuk, len gitarove bedne su fajn drahe. Momentalne nato nemam ani zdaleka.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 29. Marec , 2011, 16:23:35 »

To by malo podstatne lepsi zvuk, len gitarove bedne su fajn drahe. Momentalne nato nemam ani zdaleka.

pozri sa sem:

http://hudba.bazos.sk/inzerat/7062381/Gitarove-kombo-FENDER-FM-212R.php

toto je uplne fajn kombo za tu cenu, ide z neho uz takmer naozajstny zvuk, utiahne skusobnu, male podium, da sa s nim hrat aj doma potichu urcite... ... keby si dlhsie hladal, tak najdes cosi schopne este aj o trosku lacnejsie mozno... a dokazes s tym vydrzat kludne aj nejaky ten rocik - dva, kym si nenasetris na dalsie...

vybral si si drahy konicek, tak setri aspon tak, ze nebudes kupovat uplne blbosti (ako napriklad tie bedne, na ktore si sa pytal na zaciatku)... ...

Zaznamenané
Oscar
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #25 kedy: 29. Marec , 2011, 18:15:54 »

To hej urcite to ma lepsi zvuk len ked si zoberem tich 200 e.. premna na jednu gitaru a na druhu trebarz dalsich 200 e tak to je celkom slusna ciastka penazi :) Ako uz bolo spominane vyssie vybral som si drahy konicek to mi je jasne, len cele je to otom, ze som zbadal hentie bedne ze su nejako podozrivo lacne. Gitaru nedrzim prvy krat ale do aparaturi sa nevyznam vobec :/
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 29. Marec , 2011, 18:40:25 »

pozri oscar, ty si tuhy zaciatocnik, ocividne o tom nevies nic, tak si nechaj poradit. rastis ti dobre pise a dokonca som prekvapeny ako milo jednoducho a trpezlivo. mozno nemas 200e teraz. tak popros mamu, tatu, deda, nech ti pozicaju a splacaj. urcite ti radi pozicaju prachy na toto, nez daju vreckove na chlastanie. a ako spravne rasto pise, mozno objavis aj lacnejsie.

existuje aj cesta, ze budes hladat nieco z druhej ruky. zaklinadlo v tvojom pripade je "gitarove kombo". je to jednoznacne najlacnejsia cesta, vsetko ostatne ti bude zbytocne komplikovat zivot na zaciatku. len teda riskujes, ze sa obabres.

kazdopadne pokial nie si schopny dat dokopy do dvoch stoviek, tak na elektricku gitaru normalne kludne zabudni uplne. ta cesta, na zaciatku ktorej stojis, vacsinu z nas stala minimalne desatnasobne viac. pritom tych, co sa tu tym hranim zivia spocitas na jednej ruke.
« Posledná zmena: 30. Marec , 2011, 03:54:21 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #27 kedy: 29. Marec , 2011, 19:16:48 »

v prvej kapele kde som hral sme ficali chvilu tak ze obaja gitaristi sme mali multiefekt a hrali sme s tym do mixu krastne ako pani ..zosik k tomu mal 2X100w tranzistorovych (nepodcenovat, lebo tranzistory vraj hraju lepsie nez lampa.. Bavím sa skvele uz sa to chyta aj na mna ) a mali sme k tomu dve bedne pasivne o sile nejakych chabych 150w/kus.. toto riesenie co si pamatam v tej dobe asi 8 rokov dozadu stalo viac nez je vas rozpocet kedze mix stal nieco, zosik nieco, bedne nieco..takze sa to zrazu nazbieralo a potom vznikol problem ked sa kapela rozpadla ze komu to vlastne patri lebo sa na to skladalo snad 3 ci 5 ludi :D zlate casy
najidealnejsie riesenie by bolo kebyzse si Oskaaaar nasetrite aj ty aj ten druhy sumny jedinec na male tranzistorove kombo nejake, hovoris ze bubny nemate, tak to nemusi byt az take hlucne.. lebo nevidim dovod ze preco prave reproduktory kupovat..

tvoje moznosti su ze;

gitara-multiefekt-mix-zosik-bedne - bude to hrat hrozne cele,  ten efekt plus ten mix,zosik a bedna vyjdu imho viac nez moznost nizsie a tou je kombo

gitara-kombo- na zaciatok ideal si myslim

gitara-hlava-bedna - snad neskor


ale k podstatnym veciam - frajerku uz mas?
a este dodam ze - ak nemas v plane aspon minimalne zainvestovat (nehovorim ze musi kazdy mat ppci veci za xy eur) ale aspon minimalne a  tym minimom je nejaka pomyselna hranica tak si si vybral velmi zly konicek..
« Posledná zmena: 29. Marec , 2011, 19:19:17 od kaolko » Zaznamenané

Duger
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 29. Marec , 2011, 19:41:49 »

To hej urcite to ma lepsi zvuk len ked si zoberem tich 200 e..

ale to kombo neni drahe, lebo ked kupiš tie repra potom potrebuješ niejaky zosilovač, cez vežu určite hrať nebudeš, čiže dalšie peniaze , dalej aby si mal zvuk treba ti efekt, dalšie peniaze. A ked kupiš napriklad ten fender nespraviš zle, hral som na nom parkrat, časom možno kupiš niejaku krabičku pred to a funguješ. Inač ste dve gitary a basa, čiže bicie este nesu? tak potom načo riešiš hlasitosť ? Hrajte unplugged zatial, ved cvičiť sa da aj tak, a tych 200€ skutočne neni vela sa daj napoli z dalšim gitaristom kupte mix a hrajte obydvaja cez neho :D a potom ked daktory z vas došpori tak od neho odkupi tu druhu polku
Zaznamenané
Oscar
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #29 kedy: 30. Marec , 2011, 12:09:52 »

no ku gitare mam multiefekt a mam sice doma malicke kombo 15w ale problem je taky, ze ono sa asi po 20 - 30 minut hrania zacne fajn prehrievat a prestana hrat, skace, robi to sramot alebo uplne prestane hrat, zaruka nato uz neni kupoval som to asi 6 rokov dozadu. Frajerku ?? :) no mam preco ? :) este podotknem jednu vec, Este ked tu fungovalo mestske kulturne stredisko (teraz je presunute) tak sme tam mali taku provizornu skusobnu,,, mali sme multiefekty - mix - zosilovac - bedne.. boli to dost velke kone :) jeden mal myslim ze okolo 500w, zvuk nebol nejak plne profesionalny ale mne osobne sa to pacilo, ked tak sa na mixe nieco doladilo a bolo fajn aj ked vysky obcas skripali. A este ktomu zosilovacu,, no ako som hovoril ked sme mali este tu skusobnu v MSKS tak tam sme mali zapozicane ten mix zosik aj bedne tak som to planoval tak, ze pozicat si uz len ten mix a zosilovac na tieto bedne ak by boli a tak.. sa mi to zdalo ako vinikajuci napad :)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.