Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 17:20:11
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: rozcvičovanie ruky  (Prečítané 18210 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 01. Apríl , 2011, 09:22:11 »

jasne to sedí len to musíš kombinovat /pravou ,  lavou , s pod kolena ..../ , ps: pokial sa vytvorí plnohodnotne semeno trva to asi 3mesiace a ked je take ake ma bit ma mat konzistenciu ako slimák - že ked to vylepíš na okno zoastane vysiet ,a nie vodička. Bavím sa skvele -- a potom to tak vyzera ked niektorí hraju akoby si honili ... rychlo rychlo rýchlo ... už už už už ....

To mas pomylene. Na slimaka praveze musis 3 mesiace vydrzat a az potom...

Back on topic.

Mne sa osvedcilo pri cvikoch na ruku urobit najprv take motivacne cvicenie s oknom a teraz mam uz 4 mesiace motivaciu cvicit ruku a zjavne to bude trvat este raz tolko.

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 01. Apríl , 2011, 09:27:12 »

To mas pomylene. Na slimaka praveze musis 3 mesiace vydrzat a az potom...

veď o tom písal:

Citácia: stevino179
ps: pokial sa vytvorí plnohodnotne semeno trva to asi 3mesiace a ked je take ake ma bit ma mat konzistenciu ako slimák



Citácia
Mne sa osvedcilo pri cvikoch na ruku urobit najprv take motivacne cvicenie s oknom a teraz mam uz 4 mesiace motivaciu cvicit ruku a zjavne to bude trvat este raz tolko.

Galiba. Čo si presne s tým oknom vyrábal?  :)
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #17 kedy: 01. Apríl , 2011, 09:32:02 »

ja som kedysi pouzival normalnu gumku do vlasov, pripadne aj 2-3 ks pocas hry na gitare. Prsty zosilneli a hra bola potom cista. Nie je to nic prijemne, ale mozno to stoji za pokus. Samozrejme, je to trochu off topic, lebo to nie je cvik na uvolnenie ruky pred hrou, ale skor silove cvicenie prstov, s cielom ziskat cistotu a rychlost pri trebars, natrenovani konkretneho sola, atd.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #18 kedy: 01. Apríl , 2011, 09:32:33 »

teda, gumku som si obtocil okolo prstov, aby bolo jasne jej pouzitie :D
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 01. Apríl , 2011, 09:41:37 »

ja som kedysi pouzival normalnu gumku do vlasov, pripadne aj 2-3 ks pocas hry na gitare. Prsty zosilneli a hra bola potom cista. Nie je to nic prijemne, ale mozno to stoji za pokus. Samozrejme, je to trochu off topic, lebo to nie je cvik na uvolnenie ruky pred hrou, ale skor silove cvicenie prstov, s cielom ziskat cistotu a rychlost pri trebars, natrenovani konkretneho sola, atd.

presne to došlo kedysi do módy. Žmurk Mal som asi 20, aj s Vrabcom z Izabel /teraz Funkiez/ sme špekulovali, ako najlepšie nacvičiť ťaké veci, kde treba poriadne roztianuť prsty a získať väčšiu silu. Vtedy som nejakú dobu pri cvičení spájal 3 krátkymi gumičkami dvojice prstov /ukazovák+ prostredník, prostredník+prstenník, prstenník+malíček/. Bola to strašná makačka, roztiahnuť pri hre prsty spojené gumičkami. Po hodine a viac cvičenia sa prsty rozleteli ako gumené..  :)

Potom som pochopil, že je to blbosť a nepomôže mi to viac, ako naozaj cvičiť presne také cvičenia na gitare, pri ktorých sa mi prsty roztiahnu. A oveľa viac prsty zosilnejú, keď sa hrá aj napr na tvrdších strunách.
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #20 kedy: 01. Apríl , 2011, 09:44:37 »

no, mne pomohla aj stara spaniela, ktora mala vysoky action. Ked som po nejakom case dostal do ruky elektricku gitaru, tak to zrazu malo uplne ine grady. Ruka sa precvicila, zosilnela a na elektrike potom clovek mastil :)
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 01. Apríl , 2011, 10:17:26 »

veď o tom písal:

Kua. To su tie nevyhody fotocitania.

ja som kedysi pouzival normalnu gumku do vlasov, pripadne aj 2-3 ks pocas hry na gitare. Prsty zosilneli a hra bola potom cista. Nie je to nic prijemne, ale mozno to stoji za pokus. Samozrejme, je to trochu off topic, lebo to nie je cvik na uvolnenie ruky pred hrou, ale skor silove cvicenie prstov, s cielom ziskat cistotu a rychlost pri trebars, natrenovani konkretneho sola, atd.

Vid moj instruktazny obrazok, gumku treba prevliect priamo cez nechet, vtedy to ma najlepsi ucinok.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #22 kedy: 02. Apríl , 2011, 13:50:17 »

Vid moj instruktazny obrazok, gumku treba prevliect priamo cez nechet, vtedy to ma najlepsi ucinok.
Bleee
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 02. Apríl , 2011, 19:50:00 »

imho neexistuju ziadne ine cvicenia nez hrat. plati to ako pri kazdom pohybe, ze trening ma byt specificky. najlepsi sposob ako urobit 100 klikov, je robit vela klikov. najlepsi sposob ako dobre hrat, je vela hrat. tie svaliky na prstoch su take malinke a o tolko silnejsie, nez na bezne hranie treba, ze cokolvek okrem hrania mi pripada ako zbytocnost. aj ten petrucciho trening. presne jak stevino pise - strecing je skor na skodu.

co mi jedine prislo celkom zaujimave je ta poznamka o antagonistoch pouzivanych svalov, co stevino dal. tam by to mohlo stat za pozornost. ze vyvazit zataz atd. atd. ale prinos by som videl minimalny az nepozorovatelny.

vsetci co si dojebali ruky pri cviceni na gitare, si za to vacsinou mozu sami a stavil by som sa, ze to bude o nedostatku regeneracie skor nez o rozcvicovani. hrat 8 hodin v kuse nebude asi uplne bambuca a skor sa napriklad v poslednom case snazim cvicenie delit do mensich celkov a po kazdej hodine mat aspon 10 min pauzy pri niecom, co si potrebujem len zapamatat, ale hram uplne bez namahy.

snazim sa aplikovat poznatky z posilky ako napriklad , ze treba vela spinkat, vela vody pit a nikdy necvicit do zlyhania (t.j. kym sa mi od bolesti a/alebo krcu pletu prsty)
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #24 kedy: 02. Apríl , 2011, 21:04:57 »

Ja zas hovorím - kto nemal v nohe 40 cm kovovú tyčku hrubú ako malíček, nepozná všetky slasti života :-D

Zaznamenané

Captain SEXXX !!
stevino179
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 03. Apríl , 2011, 10:06:54 »

Igy s niečom suhlasím /regeneracia - ano svaly rastu ked odychuju nie ked sa napínaju/ a s niečím nie /vyznam posilnenia  antagonostou je minnimalny  Nezahrávaj sa / , snažím sa tuto problematiku spracovať komplexne a Pitu vravel že ked to bude dobre da to ako článok  , len to chce čas ......... a čas je asi jediný skutočný majetok čo mame
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #26 kedy: 22. August , 2014, 16:03:14 »

... ucinny sposob rozcvicovania od Lee Ritenoura, robievam to vzdy predtym ako zacnem cvicit: ...
« Posledná zmena: 22. August , 2014, 16:04:41 od cembo » Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #27 kedy: 17. December , 2018, 10:17:01 »

chcel by som sa podelit o svoju skusenost s tym ako sa zlepsit v hrani na gitare. neviem ci to niekoho bude zaujimat ale mozno si z toho niekto nieco zoberie. asi pred 10 r som sa zacal otužovat. neprestal som a okrem zdravotnych vyhod to prinieslo aj jednu necakanu vyhodu a to je skvely cit v rukach.osobne to velmi citim. neviem ci si to namyslam ale mohlo by to byt tym. moje hranie sa dost posunulo od zaciatku otuzovania a az ked nepotrebujem v zime nosit rukavice som si uvedomil ze by to mohlo byt tym. je tu medzi gitaristami nejaky otuzilec co by ktomu vedel tiez nieco povedat? dost nad tym rozmyslam v poslednej dobe
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 17. December , 2018, 10:33:18 »

ci otuzovanie prospieva hre na gitare netusim, rozhodne je vsak velmi prospesne samo o sebe, takze ho mozem iba odporucit ...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 17. December , 2018, 17:30:37 »

jasne ze to je otuzovanim, je ti taka zima ze sa ponahlas doma do tepla cvicit na gitare
Zaznamenané

Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.