Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 18:52:39
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: prerábka wah  (Prečítané 29492 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #60 kedy: 13. Január , 2012, 08:47:26 »

To kvákadlo sa rozkmitalo, čo to naše vtedy nerobilo, to ma mrzí...

Skúčal si ten odpor aj zmenšiť, lebo zvyčajne sa zväščuje, aby bolo kvákanie razantnejšie, ale ty možno chceš práve naopak, neviem to posúdiť. Zmenšenie účinku možno bude to "menej škreklavé a zahuhňané".

Ten 33k odpor paralelne s cievkou som uplne vyhodil a preto to rezonovalo same so sebou. Potom som ho vratil, ale dal som 47k a kmitanie takmer zmizlo, teraz je iba v uplne spodnej polohe (inak je to presne ton F). Takze mozem skusit dat este mensi, napr. 22k a uvidim. Inak skusal niekto experimenty s kondikom medzi bezcom potika a bazou Q2? Ze vraj aj to nieco robi.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #61 kedy: 13. Január , 2012, 15:24:07 »

Inak skusal niekto experimenty s kondikom medzi bezcom potika a bazou Q2? Ze vraj aj to nieco robi.
Dal som simuláciua zdá sa, že to robí to stíšenie výšok, nezdá sa mi to, ale niekedy mám pocit, že ten simulátor je múdrejší, ako ja Bavím sa skvele
Tie nižšie krivky sú pri 100 násobnom znížení hodnoty toho bázového kondíku.


* Dunlop Mensi Cb2.GIF (17.61 KB, 727x321 - prehliadnuté 336 krát.)
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #62 kedy: 14. Január , 2012, 14:36:37 »

tak ja som dnes vyskúšal Dunlop 535Q na 18V to je s Dunlopou nových asi špička /ak nerátame rackove verzie/ , tuje ukážka , musím povedať že to z nových  Dunlopou kvaka asi najlepšie ale na colorsound a staru školu to stale nemá ,, výhodou je dobre nastavenie skúsim sa pohrať ešte s rozsahom , bolo by zaujímave pomerať ho a zaradiť do toho grafu 

* 535Q+jrc.mp3 (1447.75 KB - stiahnuté 158 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #63 kedy: 14. Január , 2012, 18:12:55 »

dobre zneje to kvakadlo, len nemam pocit, ze zakladne GCB by takto nedokazalo kvakat...
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #64 kedy: 14. Január , 2012, 20:04:49 »

to by si si musel na tom zahrat atak porovnať z nahrávky je ťažko , oproti GCb má ovela plynulejší prechod väčší rozsah a celkovo ovela príjemnejšiu farbu , je to napajanie na  18 V a riadne velka cievka dnuka asi isto  aj to robí dačo
Zaznamenané
the rocker
Hosť
« Odpoveď #65 kedy: 14. Január , 2012, 20:16:32 »

Najmuzikalnejsi wah aky som kedy pocul - Colorsound. Doporucujem.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #66 kedy: 14. Január , 2012, 20:20:24 »

tak Colorsound je bomba bezdebaty  Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #67 kedy: 14. Január , 2012, 21:40:20 »

tak Colorsound je bomba bezdebaty  Zdravíčko

vsak a je to taky problem ? sa naser, hecni a za par tyzdnov ho musim mat doma...

je toto ono ?

http://www.ebay.com/itm/Vox-Colorsound-Wah-Swell-Guitar-Effects-Pedal-1970s-/310367073899?pt=UK_Guitar_Accessories&hash=item484351b66b

alebo toto ?

http://www.ebay.com/itm/Colorsound-Supa-Wah-Wah-Guitar-Effects-Pedal-1970s-/310366486638?pt=UK_Guitar_Accessories&hash=item484348c06e
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #68 kedy: 15. Január , 2012, 00:18:56 »

tak neni to ani jeden presne  z t ých ale aj tieto či si dal vyzeraju ok  a aj cena je fajna ,ja asi na čas zostanem pri 535Q je spoľahlivý a potom sa uvidí ak sa niečo ukáže
http://www.studio1525.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=20  takýto som raz vlastnil s tým čudesným prevodom ale hral fakt super sami zda že robili  aj z hrebenmi , a je to už fakt starinka
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #69 kedy: 15. Január , 2012, 01:18:51 »

tak daj konkretny model, ze ktory je to "Colorsaound" - poznam len ten nazov a neviem aky to ma byt presne pedal...
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #70 kedy: 15. Január , 2012, 03:49:07 »

dávnejšie sa mi dosť páčil buda wah na čistý zvuk, neviete čo to má v žalúdku?




nemá to tu niekto?

a ešte jeden fasa link na kvakadlá, aj s frekvenčnými
http://www.pedalarea.com/wahwah.htm
« Posledná zmena: 15. Január , 2012, 04:25:28 od brmbolec » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
stevino179
Hosť
« Odpoveď #71 kedy: 15. Január , 2012, 13:37:33 »

ved presne ten čo som dal odkaz , ked som ho mal ,  bol tam  zlomený ten prevod umelohmotný preto to bolo lacne ale na stare funky origo zvuk bomba, popravde napr ten clayd a tie wahy s brmbolcovho  príspevku su tiež super
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #72 kedy: 15. Január , 2012, 20:07:08 »

ved presne ten čo som dal odkaz , ked som ho mal ,  bol tam  zlomený ten prevod umelohmotný preto to bolo lacne ale na stare funky origo zvuk bomba, popravde napr ten clayd a tie wahy s brmbolcovho  príspevku su tiež super

tento coloursound si mal?
http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=455582

fakt dobrý zvuk,normálne rozmýšlam že vykuchám svoje cry baby :) Asi by sa mali pomeniť aj tranzistory, nie? Sú tam nejaké atypické
BC184 a BC167B alebo nejaké náhrady.
« Posledná zmena: 15. Január , 2012, 20:16:20 od brmbolec » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
stevino179
Hosť
« Odpoveď #73 kedy: 15. Január , 2012, 21:00:35 »

hej ten ale ako píšem ten prevod bol zlomený je to uplne inak spravene reaguje to inak ako hreben ma to take večšie zrýchlenie na začiatku aj to robí dačo , myslíš že sa da ten istý obvod postavit a čo cievka , inak ta krabica na colorsound je s ohýbaného plechu nie je to až take bitelne .
osobne môžem skonštatovať že z nových Dunlop jedine 535Q v 18V verzii sa mi naozaj pači ,inak by som šiel ešte samozrejme po dobrej 847Wox , Mcoy ,Spagety a starý ibanez myslím Vh1 na ktorom hra Frusciante ,a potom možno stare Morley a nejake vintage vychytávky tod moje odporučanie.   s prerabkou je to ok ak su dobre vzory a súčiastky a krabica /Na to je GCB optimál- na krabicu/
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #74 kedy: 16. Január , 2012, 00:37:11 »

hej ten ale ako píšem ten prevod bol zlomený je to uplne inak spravene reaguje to inak ako hreben ma to take večšie zrýchlenie na začiatku aj to robí dačo , myslíš že sa da ten istý obvod postavit a čo cievka , inak ta krabica na colorsound je s ohýbaného plechu nie je to až take bitelne .
osobne môžem skonštatovať že z nových Dunlop jedine 535Q v 18V verzii sa mi naozaj pači ,inak by som šiel ešte samozrejme po dobrej 847Wox , Mcoy ,Spagety a starý ibanez myslím Vh1 na ktorom hra Frusciante ,a potom možno stare Morley a nejake vintage vychytávky tod moje odporučanie.   s prerabkou je to ok ak su dobre vzory a súčiastky a krabica /Na to je GCB optimál- na krabicu/

ten prevod z plastu je vlastne na poťáku napevno a na šlapátku to behá v tej drážke v plaste, nie? Takže nízke fr. to prebehne rýchlejšie a na vyšších to jemnejšie prebehne pásmo?
Myslím že cievka tam má taký istý vplyv ako každá iná súčiastka, podstatná je indukcia a materiál jadra, tu je link kde si týpek pchá do kvákadla red fasel a očakáva zázrak  Bavím sa skvele


Na tomto linku je dosť rozobratá teoria kvákadiel
http://geofex.com/Article_Folders/wahpedl/wahped.htm#basicmod

a tunák je dosť veľký optimista  Bavím sa skvele
http://www.ebay.com/itm/1974-Vintage-Colorsound-Sola-Sound-Ring-Modulator-Wah-Effects-Pedal-RARE-/120841093004?pt=Guitar_Accessories&hash=item1c22b0bf8c

to len škatula musí stáť 200e že je retro  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.