Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 15:06:00
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Peavey 6505plus kombo112  (Prečítané 2826 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« kedy: 17. Apríl , 2011, 16:36:06 »

Zdravím,
Čakáme vo firme novú várku aparátov PEAVEY a je medzi nimi aj najmladší a najmenší brat Peavey 6505plus kombo112.
V rámci rozšírenia spolupráce s týmto portálom ponúkam na otestovanie - vyskúšanie toto kombo pod záštitou www.gitaristi.sk keď k nám príde na VO sklad...

Špecifikácia
- Vykon 60W RMS do 16, 8 alebo 4 ohmov - prepinatelne
- 12" reproduktor Peavey Sheffield 1200
- celolampové gitarové kombo osadené elektronkami
- v preszosilnovaci 5x 12AX7
- v koncovom zosilovaci 2x 6L6GC
- dva kanaly CLEAN a LEAD prepinatelne noznym spinacom
- mozna volba pseudo tretieho kanalu CRUNCH pre ovladanie PRE/POST gainu
- kazdy kanal samostatne 3.pasmove korekcie basy-stredy-vysky a PRE a POST GAIN ovladace
- LEAD a RYTHM presence a resonance ovladace
- zabudovany REVERB, efektova slucka
- MSDI™ microphone-simulated XLR direct output
- rozmery 648 x 567 x 285 mm, vaha 29 kg
- cenová relácia 530 - 550 euro



« Posledná zmena: 17. Apríl , 2011, 19:04:04 od marianguitar » Zaznamenané

bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #1 kedy: 17. Apríl , 2011, 17:29:39 »

tak na to som zvedavy  :)

este by som dodal do specifikacie moznost tohto komba co som sa davnejsie pytal na fore:

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,75934.0.html
Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 17. Apríl , 2011, 17:45:47 »

tak na to som zvedavy  :)
este by som dodal do specifikacie moznost tohto komba co som sa davnejsie pytal na fore:
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,75934.0.html

Ano MSDI je speaker emulation výstup, doplnil som to do špecifikácie...
Tento je prispôsobený pre priame nahrávanie s preampu.
Ja osbne som MSDI neskúšal, ale využitie môže byť aj na live, kde je potom možné súbežne snímať zvuk s komba mikrofónom do mixu zvukára a na druhý fader zapojit signál cez MSDI a podľa chuťi ho potom zmiešať...
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2011, 19:05:59 od marianguitar » Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #3 kedy: 27. November , 2012, 19:26:18 »

Dlho tu nebolo nič písané preto sa ospravedlnujem ze sem pišem :-D chalani...bude sa dat nejak zriešiť  ovládanie efektovej slučky? Footswič som si už urobil...ale prepína iba CLEAN/LEAD a CRUNCH...potreboval by som aj spinanie FX LOOP...sú nejaké riešenia? Dost ma sklamalo že kombo nemá ovládanie tej FX LOOP :-/
« Posledná zmena: 27. November , 2012, 19:27:33 od Vratko » Zaznamenané

hm... :-D
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #4 kedy: 27. November , 2012, 20:48:26 »

Dlho tu nebolo nič písané preto sa ospravedlnujem ze sem pišem :-D chalani...bude sa dat nejak zriešiť  ovládanie efektovej slučky? Footswič som si už urobil...ale prepína iba CLEAN/LEAD a CRUNCH...potreboval by som aj spinanie FX LOOP...sú nejaké riešenia? Dost ma sklamalo že kombo nemá ovládanie tej FX LOOP :-/
urob si jednoduchy TB box resp AB box, ktory ti bude prepinat medzi dvoma vstupmi/vystupmi - jedna vetva budy efekty, druha len prepoji fx send/return a mas vypinatelnu slucku ;-)
Zaznamenané
amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #5 kedy: 31. Máj , 2013, 17:36:32 »

Zdravim kolegovci, chcel by som sa opytat ludi co toto kombo vlastnia, popripade znalcov, na moj problem, vlastnim toto kombo a s mojej strany absolutna spokojnost, akurat mam problem s prepojenim efektov-teda sluckou, ak zapojim chorus/Boss/ alebo delay/Behringer DD400/ do slucky, tak cisty zvuk ok, ale skreslenie akoby stratilo svoj charakter, ma charakter takeho tranzistoroveho skreslenia ala Zoom, ak odpojim kable zo slucky, teda aj efekty, tak je opat vsetko ok, nemam s efektami a teda aj s prepajanim skusenost a vlastne experimentujem prvykrat, do teraz som pouzival klasicky iba gitara-wah-pedal.ladicka-kombo, ale paci sa mi do sol jemny delay, ak by vedel niekto poradit budem rad  :)
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 31. Máj , 2013, 18:00:13 »

... ak odpojim kable zo slucky, teda aj efekty, tak je opat vsetko ok, nemam s efektami a teda aj s prepajanim skusenost a vlastne experimentujem prvykrat, ...

Skusal si zapojit do slucky iba kabel? Proste len kablom spojit sedn-return. Ak budes pocut zmenu, tak je to na vymenu lampy alebo na opravu niecoho v kombe a ked nebudes pocut rozdiel, tak mas na hovno nejake kable smerom k efektom.
« Posledná zmena: 31. Máj , 2013, 18:01:12 od Bhlokvva » Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 31. Máj , 2013, 18:54:20 »

mne to robila jedna preampova lampa co ovlada slucku v tom.. skus to kuknut.. inak vacsinu efektov okrem delayu som tahal priamo do amp inputu...

ake mas poradie efektov v retazci? delay by mal byt uplne nakonci az.. niekedy poradie robi sarapatu
Zaznamenané

amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #8 kedy: 31. Máj , 2013, 19:22:56 »

poradie: gitara-wah-ladicka, slucka: send-delay-chorus-return, skusal som to aj po samom, teda send-chorus-return a rovnako tak aj s  delayom, tie lampy v preampe  pozriem, ale ked nemam cez preamp poprepajane efekty tak to kombo hra tak jak ma
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 01. Jún , 2013, 07:24:28 »

...ale ked nemam cez preamp poprepajane efekty tak to kombo hra tak jak ma

Asi má tá slučka vysokú úroveň, efekty sa prebudia a to spôsobí to škaredé tranzistorové skreslenie. Najjednoduchšia pomoc je nájsť na miesto poslednej malej lampy inú - s väčším ziskom. Skús na miesto V5 zamieňať inú z preampoviek.
Zaznamenané
amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #10 kedy: 02. Jún , 2013, 12:25:54 »

skusil som to prepojit iba kablom send-return a robi to stale, takze asi vymena lampy alebo vadna slucka, vdaka all
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 02. Jún , 2013, 15:14:23 »

skusil som to prepojit iba kablom send-return a robi to stale, takze asi vymena lampy alebo vadna slucka, vdaka all
Lampa to nebude, nie je tam špeciálna pre slučku. Ak to vieš / chceš kombo otvoriť, skús pohýbať sedempinovým konektorom, ktorý vedie na zadnú dosku - tam by som hľadal chybu.
Ak si v BA a nie je to v záruke, môžem sa na to pozrieť.
Zaznamenané
amon
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #12 kedy: 02. Jún , 2013, 19:49:18 »

dik Andrej, nie som s BA, to kombo je este v zaruke,  budem musiet zavolat do shopu ci ho mozem vobec otvorit, alebo im ho rovno poslat, ale zase na druhej strane, nerad by som ho posielal kvoli nejakej malickosti, samozrejme moze to byt aj vaznejsi problem
Zaznamenané

Fender Deluxe Lone Star Stratocaster, Peavey 6505 Plus 112 Combo, Dunlop Cry Baby, Boss CE5, Behringer DD400, Tc electronic Polytune
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 23 otázok.