Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 22:27:18
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: odposluch gitary na skusobni  (Prečítané 8067 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
vojco
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 305


Treba hrať hrať hrať


« kedy: 21. Apríl , 2011, 11:01:19 »

Vie mi niekto v tomto poradit ,nechcem uz dalej hluchnut na skusobni kvoli bicim .Hram na gitare.
V sluchadlach potrebujem pocut hlavne seba a druheho gitaristu.Mam vyhliadnute toto-

http://muziker.sk/zvukove-procesory/sluchadlove-zosilnovace/behringer_ha-4700-powerplay-pro.html

ma s tym niekto skusenosti diiik  Zdravíčko
Zaznamenané

Mesa/Boogie čo iné a možno že aj oné
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 21. Apríl , 2011, 11:04:18 »

mozno to bude zniet divne ale.. neskusali ste inak napolohovat zosiky v skusobni? ze ci to nepomoze.. lebo takto musite ist potom obaja na mikrak cez PAcko asi a rovno do toho zariadenia na posluch, a hlavne.. neviem ze ci v hluku skusobne ti pomozu nejake sluchatka v uchu, ale mzono tak niekto skusa a vie povedat lepsie
Zaznamenané

vojco
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 305


Treba hrať hrať hrať


« Odpoveď #2 kedy: 21. Apríl , 2011, 11:09:48 »

mozno to bude zniet divne ale.. neskusali ste inak napolohovat zosiky v skusobni? ze ci to nepomoze.. lebo takto musite ist potom obaja na mikrak cez PAcko asi a rovno do toho zariadenia na posluch, a hlavne.. neviem ze ci v hluku skusobne ti pomozu nejake sluchatka v uchu, ale mzono tak niekto skusa a vie povedat lepsie
ide hlavne o cinely tie vadia najviac,tie nezatlmis
ja chcem stiahnut zvuk z dvoch aparatov previest ho cez tuto masinu a namixovat si pomer v sluchadlach
chcem pocut hlavne seba + druheho gitaristu
Zaznamenané

Mesa/Boogie čo iné a možno že aj oné
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 21. Apríl , 2011, 12:30:52 »

sme sa teraz tak nejak so 4ocim bavili a navrhol klasicky sposob ze - stuple do usi :) pomoze ti to urcite.. oreze to tie vysoke tony takze ti to nebude az tak vadit a budes pocut co obaja hrate.. a nedas za to majland hlavne
co to pouzivate za zosiky a cinely vlastne? lebo nepamatam si ze by sa mi niekedy nieco take stalo pri hrani.. jo a ak sa nepocujete a mas pocit ze sa to miesa s cinelmi tak treba stiahnut presence a basy trochu, vytocit viac stredy a hned sa budete pocut lepsie obaja   Žmurk
« Posledná zmena: 21. Apríl , 2011, 12:32:27 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #4 kedy: 21. Apríl , 2011, 12:47:42 »

jj..dobre odhlucnit skusobnu, aby neboli odrazy blbe, stuple do usi  a natocit vhodne zosiky. malo by to byt ok a budes si aj setrit sluch

ci planujes pouzivat nejake sluchatka s brutal utlmom? bubonistu chcete jak odhlucnit aby to neprerazalo cez sluchatka? ci ti bude v skusobni vrestat cela kapela a este si chces do sluchatok pustit vrestajuce dve gitary aby to prehlusilo cely ten bordel?

Zaznamenané
vojco
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 305


Treba hrať hrať hrať


« Odpoveď #5 kedy: 21. Apríl , 2011, 12:57:22 »



ci planujes pouzivat nejake sluchatka s brutal utlmom? bubonistu chcete jak odhlucnit aby to neprerazalo cez sluchatka? ci ti bude v skusobni vrestat cela kapela a este si chces do sluchatok pustit vrestajuce dve gitary aby to prehlusilo cely ten bordel?


[/quote]
tak tak riadne sluchatka
v podstate nejde az tak o to ze nepocujem gitary ,to nie ale o celkovy hluk pridem zo skusky unaveny a ohlucany jak hovado ,ked si dam stuple to stoji za hovno nepocut nic a skusobna zatlmena je plus koberce na zemi takze to chcem riesit ako napr Machine Head kazdy ma svoj in ear odposluch.
Zaznamenané

Mesa/Boogie čo iné a možno že aj oné
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 21. Apríl , 2011, 13:19:57 »

ja mam tieto, dobre utlmuju, zvuk je cez to v pohode, trosku menej vysok, ale nevadi to az tak
http://www.etymotic.com/ephp/er20.html

Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 21. Apríl , 2011, 14:02:19 »

ja sa hlavne obavam, ze to je hovadina este z dalsieho dovodu - na vlastny koncert pojdes tiez so stuplami? hlasitost v skusobni nie je o nic vyssia, nez dajme tomu v krcme, kde hra ziva muzika a tam tiez nikto stuple nenosi. podla mna jedina cesta je usporiadat a odhlucnit skusobnu. vysky sa utlmuju uplne najlahsie.

a hlavne - if it's too loud, you are too old  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 21. Apríl , 2011, 22:07:14 »

stupne su uplne nahovno, ak sa bavime o beznych na spanie, takisto aj nejake tlmiace sluchadla. Zvuk sa strasne zahuhle a nieje konkretny a kto este spieva, tak to je uplne naprd. Hodili by sa uz profesionalnejsie stuple, ktore zoslabia zvuk, ale spektrum nebude az take zmenene ako pri beznych stuploch...tie co ma styrioci v linku

Ale siel by som cestou, ze najprv nejako zlepsit akustiku - napr aj tie vajcaky, a kto vravi ze to nepomoze tak trepe kraviny. akustiku to zlepsi o dost, ale samozrejme na odhlucenie to neni. potom rozmiestnenie aparatov, cize spevove bedne do urovne usi a gitarove aparaty nejako tiez oproti a v dostatocnej vzdialenosti. a ked nie, tak skusit tie profesionalnejsie stuple
« Posledná zmena: 21. Apríl , 2011, 22:38:20 od mario bross » Zaznamenané

sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 21. Apríl , 2011, 22:20:16 »

ja mam tieto, dobre utlmuju, zvuk je cez to v pohode, trosku menej vysok, ale nevadi to az tak
http://www.etymotic.com/ephp/er20.html




Kde sa to da kupit? To by som skusil.

Ja som skusal tie co sa daju kupit v lekarni, take zlte, ale strasne to zmeni zvuk.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #10 kedy: 21. Apríl , 2011, 22:49:07 »

stupne su uplne nahovno, ak sa bavime o beznych na spanie, takisto aj nejake tlmiace sluchadla. Zvuk sa strasne zahuhle a nieje konkretny a kto este spieva, tak to je uplne naprd.
Ked spievas a das si stuple, pocujes sa pekne zvnutra hlavy (ako ked si rukou zapchas usi), je to praveze obrovska vyhoda...problem je skor u gitary, kde moze orezanie niektorych frekvencii dost vadit...osobne mam s vokalom aj gitarou odskusane vreckovky, vatu, stuple ku zbijacke a so vsetkym sa dalo v pohode fungovat...teraz mam hudobnicke stuple znacky Vater a nemozem sa stazovat...myslim, ze stuple budu najschodnejsim riesenim :)
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #11 kedy: 21. Apríl , 2011, 22:53:39 »


Kde sa to da kupit? To by som skusil.

Ja som skusal tie co sa daju kupit v lekarni, take zlte, ale strasne to zmeni zvuk.

dasa to kupit na slovensku ?
Zaznamenané
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #12 kedy: 21. Apríl , 2011, 22:55:57 »

Tie Etymotic sa daju kupit tu: http://sk.sluchatka.net/69-etymotic-er-20-etyplugs---hifi-tlmice-do-usi/
Stuple Vater ma aj Muziker: http://muziker.sk/palicky-prislusenstvo-k-bicim/tlmiace-prislusenstvo/vsas-safe-n-sound.html
« Posledná zmena: 21. Apríl , 2011, 22:59:08 od evil » Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 21. Apríl , 2011, 23:03:11 »


No o ludovych cenach sa neda hovorit, ale hadam to vydrzi dlhsie ako tie obycajne
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #14 kedy: 21. Apríl , 2011, 23:05:09 »

odtial som kupoval..taku expresnu dodavku som este nezazil, kedze je typek z KE. cca 11:15 som odoslal objendavku, okolo 14:15 mi typek vola, ze bude mat cestu okolo mojej prace, tak ze sa takych 15-20min ho mam cakat..paradicka  :)

sevo, kto vravel o ludovych cenach? ale mam rad svoje usi a kedze mi piska v usiach permanentne uz par rokov, tak tych par piv kvoli stuplom ozeliem  :)
« Posledná zmena: 21. Apríl , 2011, 23:07:16 od styrioci » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.