Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 22:36:11
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: odposluch gitary na skusobni  (Prečítané 8075 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
vojco
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 305


Treba hrať hrať hrať


« Odpoveď #30 kedy: 23. Apríl , 2011, 08:56:51 »

super info som dostal o stuploch, jedny aj objednam skusim  Na zdravie!
ale nikto   nenapisal ci je ten behringer vhodny a ear monitoring
ma sice dva kanonove mic. vstupy ale neviem ci sa da mixovat ich pomer do jednotlivych sluchatok (vystupov)  Zdravíčko
toto ma zaujima Huh!
Zaznamenané

Mesa/Boogie čo iné a možno že aj oné
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #31 kedy: 23. Apríl , 2011, 09:12:39 »

http://www.jamhub.com/

mozes skusit toto...ideu to ma dobru, nakolko je to pouzitelne neviem, ale paci sa mi to  :)

ja by som siel cestou hlavne zvukovo odizolovat vsetky nastroje, nazvucit ich a az tak riesit jednotlive monitorovacie cesty. nachuja ti budu sluchatka s behringer zosikom ked vedla teba budu revat vyhulene gitary, basa, do toho este bude trieskat bubenik..
« Posledná zmena: 23. Apríl , 2011, 09:17:14 od styrioci » Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 23. Apríl , 2011, 09:19:18 »

a to sa predsa na skuske neda  Bavím sa skvele

Moj, bavi ta chytat za slovicka? Na skuske ked vybehnes von, ostatni hraju dalej? Aky ma zmysel taka skuska. Ked nechapes radsej nekomentuj.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #33 kedy: 23. Apríl , 2011, 10:13:40 »

Na skuske ked vybehnes von, ostatni hraju dalej?Aky ma zmysel taka skuska.
To, ako funguje cela skuska je tiez velmi dolezite...Treba v pravidelnych intervaloch aj oddychnut na usi aj psychiku, nie hucat na seba tri hodiny v kuse :)
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #34 kedy: 23. Apríl , 2011, 10:45:22 »

kks odizolovat nastroje a kazdy nastroj zvlast.. hmm to uz je viac menej studio potom  Bavím sa skvele ale myslienka je to dobra ale podlamna "velky prepich" na skusanie
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 23. Apríl , 2011, 11:00:58 »

To, ako funguje cela skuska je tiez velmi dolezite...Treba v pravidelnych intervaloch aj oddychnut na usi aj psychiku, nie hucat na seba tri hodiny v kuse :)

Sak jasne. Len nie kazdy ma ako skusobnu prenajatu obrovsku halu a nevyhnes sa tam tomu ze na teba hucia bicie, do toho basa, spev, gitary. Na koncerte je "vacsinou" to podium vacsie (su aj extremne male, ale to je zriedkavo) tak az tak usi netrpia.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #36 kedy: 23. Apríl , 2011, 11:03:58 »

kks odizolovat nastroje a kazdy nastroj zvlast.. hmm to uz je viac menej studio potom  Bavím sa skvele ale myslienka je to dobra ale podlamna "velky prepich" na skusanie
chce riesit in ear monitoring a ked uz, tak seriozne a nie nejake polovicate riesenie, ci?
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 23. Apríl , 2011, 11:05:06 »

neviem ake kluby mate u vas, ale tu som este nebol na koncerte, ktory by trval kratsie ako tie 2-3 hodiny co spominas.

U nas? No tu u nas na vychode 4,5 kilometra od BA kde byvam koncerty ani niesu Bavím sa skvele
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #38 kedy: 23. Apríl , 2011, 11:18:42 »

- bubenik nedokaze menej mlatit ? sa to zda akoze blba otazka, ale sikovny bubenik dokaze vymackat z bubnov farbu a drive aj bez obrovskeho mlatenia.

- ked uz mlati do cinel tak, ze to kapele vadi, nemoze si kupit nejaku tichsiu sadu cinelov ?

- neda sa Vam na aparatoch nakrutit ten zvuk tak, aby predsa len bolo pocut co hrate ?

vyssie tri body mne osobne pridu ako ucinnejsie na vyriesenie Vasho problemu, nez kupovat sluchatka... mate v skusobni bordel / gulas a chcete to riesit nazvucenim aparatov a rozdistribuovanim do sluchatok ? ako preco nie, len... ... ...
Zaznamenané
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #39 kedy: 23. Apríl , 2011, 14:36:10 »

Sak jasne. Len nie kazdy ma ako skusobnu prenajatu obrovsku halu a nevyhnes sa tam tomu ze na teba hucia bicie, do toho basa, spev, gitary. Na koncerte je "vacsinou" to podium vacsie (su aj extremne male, ale to je zriedkavo) tak az tak usi netrpia.
My mame skusobnu taku, ze este jeden clen kapely a nepohneme sa ha ha ha Ale skor myslim taky celokapelny parminutovy oddych, fajciari si daju cigaro, ostatni sa vonku predychaju...
Inac Rasto ma pravdu v tomto uplne...
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
yeah
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 24. Apríl , 2011, 00:59:05 »

Dovolim si trochu nesuhlasit s Rastom, aj ked je pravda v podstate niektore veci co napisal, hlavne co sa tyka trieskania. Avsak ja by som nebol taky puritan ohladom rozdistribuovania (ci jak sa to sklonuje) jednotl. signalov do sluchadiel. Treba si uvedomit, ze akusticky upravit miestnost nieco stoji ak to chces mat na urovni, plus kupovanie inej sady cinelov? To mi pride kompromisne riesenie. In ear prave bura to neustale prisposobovanie sa a uskromnovanie na ukor cinelov/basaka/spevaka. Hlavne ak je zla miestnost. Mas slobodnu ruku pri svojom celkovom mixe, takze ak spievas vokaly tak mas to iste v skusobni aj na podiu a nemusis vrieskat na zvukara, ze NIC nepocujes, naco sa po par takych skusenostiach nakoniec aj statocne vyjebes lebo to posobi trapne a tak celkovy subjektivny a co je horsie aj objektivny dojem z vykonu klesa. Samozrejme urcite nato netreba ist hura sposobom, ze nevieme si poriadne poriesit svoje hranie, bubenikovi jebe, tak si kupme in eary... navyse mne sa ani nepaci idea vytoceneho aparatu na mikrofon a odtial do sluchadiel co je dalsia vec v ktorej suhlasim s Rastisom. Urcite by som v pripade volby takehoto monitoringu hladal alternativy ako obist klasicky aparat, co sa vsak nemusi pacit inemu. Ale nejake OBJEKTIVNE nevyhody som nezaznamenal v tomto smere, skor naopak.
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2011, 00:59:37 od Pablo Woozy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #41 kedy: 24. Apríl , 2011, 01:28:07 »

 Na zdravie!  Som frajer
Zaznamenané
7_rockov_stare_struny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #42 kedy: 24. Apríl , 2011, 01:38:17 »

In Ear Monitoring do skusobne? preco nie? moze to byt dobre riesenie pre zachranu usi a aby ste sa poculi. netreba ale zabudat na detaily, ako napr. permanentne rozostavenie mikrofonov na bicie + aparaty a mix, ktory ma dostatocny pocet AUXov, pokial teda nechcete mat vsetci v sluchatkach rovnaky zvuk. ak je AUXov dost, daju sa gitary, klavesy a overheady rozhodit do sterea, co moze dost zlepsit zrozumitelnost. netreba tiez zabudat na sluchatka, ktore maju dostatocny utlm, inak sa cez ne bude drat zvuk v skusobni a bude ich treba davat zbytocne nahlas. tiez bude treba viac kablov, ak ma mat kazdy drotove sluchatka a tie mozu pri hrani zavadzat. a este ze behringer sluchatkove zosiky su zevraj dost nespolahlive a kazia sa, co som pocul :).

inak to riesenie ze bubenik ma hrat potichsie je samozrejme k veci, ale pri istych styloch muziky to nie je mozne a ked hra kapela v malej miestnosti, moze sa naoazj velmi snazit rozmiestnit aparaty a aj odhlucnit skusobnu pomocou vajcakov a kobercov, ale aj tak moze byt vysledok nanic a bude to tam hucat jak hovado.

spravna bola aj poznamka o tom, ze v skusobni clovek travi viac casu ako na podiu. usi nekazi iba mnozstvo decibelov, ale mnozstvo decibelov za urcity cas. vacsi hluk kratko skodi menej ako mensi hluk dlho (zjednodusene povedane).
Zaznamenané

Joe: hovno do peknej krabičky je vždy lepšie ako hovno do škaredej... Bavím sa skvele
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #43 kedy: 24. Apríl , 2011, 02:00:01 »

alebo vyhodte gitary a zacnite hrat ako instrumentalne trio s klavesami..seriously, je potreba viac takych kapiel :-D
pripadne nechajte vsetko ako je a zacnite hrat fusion ;-)
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #44 kedy: 24. Apríl , 2011, 08:27:54 »

pripadne nehrat vobec. je malo takych kapiel  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 24 otázok.