Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 11:48:34
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Basový multiefekt  (Prečítané 3431 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
johnyo007
nováčik
*
Príspevkov: 10


« kedy: 22. Apríl , 2011, 18:48:06 »

Pekný deň prajem, chcel by som si kúpiť nejaký basgitarový multiefekt do cca 300 EUR. Hlavne nech to má kvalitný zvuk a nemusí to mať kadejaké tie hlúposti :). Zatiaľ som hral len s OVERDRIVE Behringer BOD 400, ale teraz by som chcel trochu do iného investovať. Viete mi niečo odskúšané poradiť?

P.S.: Dlho som sa zamýšľal nad tým, načo mám vzadu na base  9V baterku, avšak na nič som neprišiel, mám basu Ibanez GSR 200. Dlho som sa zamýšľal aj nad tým, načo mám na kombe dva IN vstupz, jeden High a druhý Low. Viete mi vzriešiť tieto rébusy?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 22. Apríl , 2011, 18:51:46 »

ale ved multiefekt ma  kadeake tie hluposti :)
Zaznamenané

johnyo007
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #2 kedy: 22. Apríl , 2011, 19:12:12 »

ale ved multiefekt ma  kadeake tie hluposti :)
Tak má, ale nepotrebuje 1000 Efektov, nech to má ten základ, nepotrebujem ani ladičku ani aut. bubeníka. :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 22. Apríl , 2011, 19:16:42 »

Tak má, ale nepotrebuje 1000 Efektov, nech to má ten základ, nepotrebujem ani ladičku ani aut. bubeníka. :)
Kup si krabicky.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 22. Apríl , 2011, 19:17:54 »

ja sice niesom basak ale napis ze k comu cca ho chces, myslim aky styl hry, aka basa, aky zosik.. chalani tu maju prehlad urcite ti pomozu nieco vybrat v prislusnej cenovej kategorii..  Zdravíčko
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #5 kedy: 22. Apríl , 2011, 20:07:53 »

....ak by si chcel multiefekt len na blbnutie doma, alebo na spoznanie a vybratie efektov podľa tvojho vkusu tak hociktorý ZOOM s expresion pedalom, ale ak vyžaduješ troška kvalitnejší zvuk tak možno http://www.audiotek.cz/product-16797-boss-me-50b sám som vyskúšal staršie aj novšie ZOOM-i Digitech BP200 nakoniec som skončil pri Korg AX10B ale aj keď to malo funkciu Bypass ani z jedného nevychádzal pôvodný sound basy, až som sa na to celé vykašlal a vrátil som sa k zostave basa+kábel+amp....občas by sa možno zišiel fakt dobrý drive niečo ako v tomto ....

....na base Ibanez GSR200 že by si mal aktívnu elektroniku Huh! možno ak dorobenú....nemusí to byť na zlú vec ak tam niekto dal kvalitnú elektroniku a na ampe vstupy high (silnejší vstup pre pasívny) a low (slabší pre aktívny) nástroj....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
johnyo007
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #6 kedy: 23. Apríl , 2011, 06:28:40 »

Tak hrám hlavne ROCK, predovšetkým Pink Floyd ale pustím sa aj do niečoho tvrdšieho, chcel by som niečo také, čo by bolo schopné obsiahnuť všetko. Ten Boss vyzerá pekne, má ho niekto odskúšaný? Rozmýšľal som aj nad Digitechom BP 200, ale nič dobré som naňho nepočul.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #7 kedy: 23. Apríl , 2011, 06:54:22 »

....ten BP200 som vlastnil asi dva mesiace a bol som sakra rád, že som sa ho zbavil, kúpiť to sú len vyhodené peniaze, ten Boss som mal viackrát požičaný je fajn, pre mňa to bolo trochu chaoticky ovládateľné, ale určite som veľa vecí nepochopil správne a porobil viacero blbých a nevyužiteľných nastavení, najdeš tam skoro všetko, najlepšie by bolo ak by si si to najprv mohol u niekoho vyskúšať a násladne by Ti to ten dotyčný mohol požičať....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
johnyo007
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #8 kedy: 23. Apríl , 2011, 08:12:34 »

....ten BP200 som vlastnil asi dva mesiace a bol som sakra rád, že som sa ho zbavil, kúpiť to sú len vyhodené peniaze, ten Boss som mal viackrát požičaný je fajn, pre mňa to bolo trochu chaoticky ovládateľné, ale určite som veľa vecí nepochopil správne a porobil viacero blbých a nevyužiteľných nastavení, najdeš tam skoro všetko, najlepšie by bolo ak by si si to najprv mohol u niekoho vyskúšať a násladne by Ti to ten dotyčný mohol požičať....
Ďakujem, určite porozmýšľam :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #9 kedy: 23. Apríl , 2011, 08:50:34 »

kup si prve co pride pod ruku a co ti nebude luto, ked zostane tvrdnut doma, pripadne to za rovnake prachy alebo s malou stratou posles dalej..

zisti si co naozaj potrebujes a vyuzijes a podla toho sa zariad a pokupuj krabky..aj tak k tomu nakoniec dospejes, aj ked si teraz myslis, ze nie
Zaznamenané
johnyo007
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #10 kedy: 23. Apríl , 2011, 21:10:48 »

kup si prve co pride pod ruku a co ti nebude luto, ked zostane tvrdnut doma, pripadne to za rovnake prachy alebo s malou stratou posles dalej..

zisti si co naozaj potrebujes a vyuzijes a podla toho sa zariad a pokupuj krabky..aj tak k tomu nakoniec dospejes, aj ked si teraz myslis, ze nie
Hmm... a tie krabičky, nejaké syntetizátory, overdrive a tak? Krabičiek je na výber veľa, aj za rozličné ceny.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #11 kedy: 25. Apríl , 2011, 19:55:32 »

Hmm... a tie krabičky, nejaké syntetizátory, overdrive a tak? Krabičiek je na výber veľa, aj za rozličné ceny.

....máš v tých efektoch jasno Huh! vieš že ktoré využieš a ktoré nie Huh! ....krabičky sú cestou večného experimentovania a pravidlo, že aj tak skončíš pri krabičkách pri base na 100% neplatí....dobrý multiefekt Ti riadne prečistí mysel a možno sa rozhodneš že pri ňom ostaneš pri tej base a neviem aký máš amp nemá zmysel riešiť krabičky....
« Posledná zmena: 26. Apríl , 2011, 05:43:32 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #12 kedy: 25. Apríl , 2011, 21:38:51 »

Garde ti dobre radí - najprv si treba ujasniť, či vlastne vieš aké efekty reálne využiješ. Ak ešte nie si rozhodnutý, chceš experimentovať a hľadať zvuky ktoré sa ti zapáčia tak by som volil mulťák, no ak si rozhodnutý, že chceš napr. iba overdrive, kompresor a dajme tomu chorus tak by som volil jednotlivé efekty. Som zástancom krabičiek, z vlastnej skúsenosti ti môžem odporučiť napr. značku EBS...
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 23 otázok.