Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 16:51:17
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bicie  (Prečítané 22995 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yeah
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 30. Apríl , 2011, 22:36:58 »

vobec nie, v dnesnej dobe roznych tutorialov, internet - krajina neobmedzenych moznosti. staci nebyt kkt, nieco si nastudovat a hlavne pocuvat, pochopit zakladne principy a kazda mlada kapela by mohla mat demo na profi urovni a zadarmenko..

ale to by trebalo cvicit, vediet hrat, chciet sa ucit nove veci a nemat kapelu len preto aby som mohol trtkat spoluziacky a chlastat v skusobni..
Trochu by som bol v tychto veciach opatrny  :)
Podla mna nestaci pochopit "len" principu... je to prave o tych detailoch, musis vediet XYZ veci, aby si vedel vyhodnotit nejaku situaciu, ktoru budes musiet zrazu riesit a aby sme nezostali nakonec pritom, ze budes googlit 3 roky a povies si "pici, tak viem toho o dost viac nez som vedel, ale ten Styrioci mi sluboval rychlejsi progres Bacha na vec kamo!"

 Na zdravie!
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 01. Máj , 2011, 07:20:43 »

Vsetko povedali pani za mna, ja snad este doplnim, ze okrem know-how, je vlemi dolezity faktor vybavenie s akym nahravas. So zvukovou kartou "všetko v jednom" za 70€ a mikrofonom za 50€ netreba cakat ziadne zazraky.
« Posledná zmena: 01. Máj , 2011, 07:29:28 od Yaro » Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 01. Máj , 2011, 08:40:43 »

profi bolo mozno pochopene az prilis profi :) samozrejme, ze sa bavime o demo nahravke a nie o nahravke z abbey roads studios. len som tym chcel povedat, ze proste dnes uz nie je pre zacinajuce kapely dovod nahravat bicie mobilom na zachode, pripadne nahravat aparaty mikrakom z headsetu a bastlit z toho grcajuce nahravky..ked chce dnes mat kapela demo, za ktore sa nemusi hanbit, tak si to vie poriesit aj zadara, svojpomocne a po nedavnej skusenosti, ako dokaze "akoze seriozne studio" odprezentovat mix kapele, ze toto je vasa nahravka a potom musi zvukarovi externy clovek, kamarat kapely, vysvetlovat ako urobit mix aby kapela nemala pocit vyhodenych penazi, tak si myslim, ze aj lepsie  Popiskujem si
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 01. Máj , 2011, 13:45:29 »

Stane sa vselico, tiez som pocul vylsledok z jedneho norskeho studia, po ktorom sa mi chcelo grcat. Ale aj tak by som radil kapelam, ktore uvazuju smerom urobit si podomacky nahravane demo, ze ich v konecnom dosledku vyjde lacnejsie studio s odbornikom.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
yeah
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 01. Máj , 2011, 15:25:08 »

Stane sa vselico, tiez som pocul vylsledok z jedneho norskeho studia, po ktorom sa mi chcelo grcat. Ale aj tak by som radil kapelam, ktore uvazuju smerom urobit si podomacky nahravane demo, ze ich v konecnom dosledku vyjde lacnejsie studio s odbornikom.
Obdobna skusenost. Kamosi maju v KE nakablovanu skusobnu prip. na nahravanie, tak reku dame daky demac a tak do studia naostro, pripadne sa nejaka ta stopa pouzije. Vsetka cest, neznelo to spatne. Ale realny vysledok ziadny prinos v spojitosti uz s real trackmi co sme tocili v studiu, cize strateny cas 2 vikendy. Tak ale je pravda na druhej strane, ze ak by slo vyslovene o dema (strasne mnohovyznamovy pojem inac, premna je demac nieco co neuzrie svetlo sveta a je to bunch of pičovins ktore sluzia na orientaciu pri rearanzovani/textovani skladby), tak sa da este najst niekto, kto ma aku taku prax a skusit to s nim. Ma vybavenie ake take know how, neni problem. Ale nenadejal by som sa, ze sa pustim do studovania materialov s tym, ze v dohladnej dobe sa dostavi nejaky celistvy vysledok. A ak chces profi nahravku tak si radsej zaplat studio najprv, otukas sa, zistis co je normalny zvuk a popri tom mozes googlit a riesit si postupne sam veci, POSTUPNE. Lebo kym sa kapela docka profi nahravky tak budu z nich matuzalemovia ci jak sa to sklonuje. 
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #35 kedy: 01. Máj , 2011, 15:41:17 »

presne jak pise pablo.. my teraz ideme cochvila tiez tocit demac a neni v plane aby to slo von, je to cisto na dalsie pracovne potreby kapely a nahravanie v tom style ako si povedal na to uplne staci..  vacsinou si ludia zamienaju pojmy demo a EP..
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #36 kedy: 01. Máj , 2011, 16:44:24 »

presne jak pise pablo.. my teraz ideme cochvila tiez tocit demac a neni v plane aby to slo von, je to cisto na dalsie pracovne potreby kapely a nahravanie v tom style ako si povedal na to uplne staci..  vacsinou si ludia zamienaju pojmy demo a EP..

No neviem...Ep je Ep a Demo je demo..ale aj demo moze byt sirene von..Ep je len kratke Lp nie? :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #37 kedy: 01. Máj , 2011, 16:50:34 »

Vsetko povedali pani za mna, ja snad este doplnim, ze okrem know-how, je vlemi dolezity faktor vybavenie s akym nahravas. So zvukovou kartou "všetko v jednom" za 70€ a mikrofonom za 50€ netreba cakat ziadne zazraky.
uz len za tu haluz by som to vyskusal, ze vezmem nejaku lacnu zvukovku, jeden mikrofon a skusim nieco nahrat, najlepsie zacinajucu kapelu, ze co by sa z toho dalo vytiahnut :)

ono to chce vtedy vela casu, nervov a hlavne chuti, lebo na normalnu piesen sa to zvykne zacat podobat az v postprodukcii :)
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #38 kedy: 01. Máj , 2011, 16:55:09 »

My sme nahrávali demo pre interné účely a bolo nahrávane v štúdiu  ha ha ha
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: 01. Máj , 2011, 21:41:01 »

No neviem...Ep je Ep a Demo je demo..ale aj demo moze byt sirene von..Ep je len kratke Lp nie? :-D
To je jak s tymi skatulkami. EP je skratene LP, ale v ponimani toho, ze vypustis VONKU za 3-4 skladby to niekto vola demo. Ja demo vnimam tak, ze sa na tom este pracuje a ked sa zadari, nahras to profi a tak to mozes vypustit vonku na EP alebo na albume.
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 01. Máj , 2011, 21:41:33 »

My sme nahrávali demo pre interné účely a bolo nahrávane v štúdiu  ha ha ha
dost zle, heh  :)
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 01. Máj , 2011, 21:46:09 »

uz len za tu haluz by som to vyskusal, ze vezmem nejaku lacnu zvukovku, jeden mikrofon a skusim nieco nahrat, najlepsie zacinajucu kapelu, ze co by sa z toho dalo vytiahnut :)

ono to chce vtedy vela casu, nervov a hlavne chuti, lebo na normalnu piesen sa to zvykne zacat podobat az v postprodukcii :)
Ze bicie na patterny? Osobitne kopak, rytmicak, hihat, tomy, overheads? No tak uz len na bubnoch by si stroskotal, som zvedavy ako by ti znel s jednym majkom kopakovy mikrofon na hajtke, alebo overheadoch  Je to frajer Postprodukcia na shitnych stopach je jedno velke hovno  Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #42 kedy: 01. Máj , 2011, 22:28:51 »

feriferi style - superrior drummer + amp simulacie...koho dnes zaujima nejake snimanie mikrofonmi?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #43 kedy: 01. Máj , 2011, 22:33:49 »

na jeden mikrofon (lacny) by sa lacne bicie tazko nahravali v nejakej pivnici zatuchnutej, lebo zvacsa ludia co riesia nieco podobne maju take katastrofalne bicie, ze nahravat za ucelom pouzitia hocijakeho zvuku je uplna fantazmagoria - ci uz jeden mikrofon na cele bicie alebo ich nejako nasamplovat po uderoch, tade cesta podla mna nevedie..

ked chceme ale zostat pri tom lacnom, tak sa da nahrat v pohode demo ked sa ti s tym chce babrat, tak sa da spravit pocuvatelne demo velmi dobre ked sa cloveku chce a ma o to zaujem, mas k dispozicii midi, miliony samplov, jedine naco sa da vyhovorit je lenivost a to ze to zozere neumerne vela casu nato aky bude vysledok

ja myslim ze by mne osobne na demo stacil aj zoom H1 a dalo by sa to pocuvat, ked mas chut s tym pracovat v postprodukcii ako som uz hovoril :)
a s takouto zvukovkou
http://www.proaudio.sk/audio-prevodniky-karty-rozhrania/usb-audio/m-audio-fasttrack-usb-mk2---4527/
a jednym mikrofonom
http://www.proaudio.sk/mikrofony/kondenzatorove-mikrofony/rode-nt1a---1522/

cize da sa to lahko spravit, ale aj tak by som asi vsetkym odporucil tych 300e radsej odlozil a dosetril na seriozne studio ked chcem normalnu nahravku
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #44 kedy: 01. Máj , 2011, 22:35:23 »

feriferi style - superrior drummer + amp simulacie...koho dnes zaujima nejake snimanie mikrofonmi?  Bavím sa skvele
tak tak, keby polovica kapiel co ma na bandzone "nahravky" postupovala takto bolo by to uplne fajn ako prve demo  :)
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 22 otázok.