Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 09:01:41
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: "Neziaduca" rezonancia strun - stratocaster  (Prečítané 2777 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hrno
nováčik
*
Príspevkov: 20


« kedy: 05. Máj , 2011, 22:03:23 »

Ahojte

Po vymene krku na strate mi hruba E a G struna vydava cudny zvuk. Je to nieco podobne ako ked struny narazaju o prazce, klasicke drncanie ale to nie je moj pripad. Myslel som, ze problem je v pruzinach tremola, vypchal som ich teda molitanom ale nepomohlo. Potom som zistil, ze tu cudnu rezonanciu tie dve struny chytaju len ked do nich brnknem zvrchu. Pri brnknuti zospodu je vsetko OK. Nie je rozdiel ci mam gitaru naladenu do E, Eb alebo D. V nahravke (ladenie do D) je to trochu pocut, dve brnknutia zvrchu potom nasleduju dve zospodu. Krk je novy MIM 62 reissue, tremolo je uchytene dvomi skrutkami, tri natahovacie pruziny. Skusal som uz vsetko mozne ale bez vysledku. Nejake napady?

* 1_strat.mp3 (878.9 KB - stiahnuté 138 krát.)
Zaznamenané
Hrno
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #1 kedy: 06. Máj , 2011, 08:30:41 »

Zabudol som spomenut, ze ak na prvu, druhu poziciu nasadim kapo tak je vsetko v poriadku a tak isto ak chytim struny na vyssich poziciach. Cize podla mna nulty prazec, ale co s nim konkretne, nemam sajn.
« Posledná zmena: 06. Máj , 2011, 08:31:25 od Hrno » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 06. Máj , 2011, 08:52:04 »

asi fakt nulty prazec.. este uvazujem ci ti pri urcitej frekvencii nerezonuje vyztuha krku aj to by bolo mozne.. vies ten zvuk nejak lokalizovat ze odkail asi vychadza? lebo vsetko ma svoj zdroj .. ked mi rezonovali struny za nultym prazcom pri ladiacich kolikoch kedysi tak tiez to robilo bordel
Zaznamenané

Hrno
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #3 kedy: 06. Máj , 2011, 09:05:46 »

Myslim, ze vystuha v krku to nebude. Skusim vymenit struny za tensie, teraz tam mam 0.010 - 0.046. S tou lokalizaciou je to tazsie, ten zvuk tie struny vydavaju po celej dlzke. Vecer sa na to pozriem, vymenim struny, postelujem a uvidim. V tej ukazke to az tak velmi nepocut, nasucho je to strasne. Nemam ziadny mikrofon, nahral by som aj to.
« Posledná zmena: 06. Máj , 2011, 13:40:13 od Hrno » Zaznamenané
Hrno
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #4 kedy: 06. Máj , 2011, 13:39:54 »

Zistil som, ze problem je urcite v nultom prazci. Ked mierne zatlacim struny na jednu alebo druhu stranu prazca (obrazok), zvuk je taky ako ma byt. Ked ich zatlacim smerom do prazca, do drazky, nic sa nezmeni. Pri E-ckovej strune mi to pride ako keby ta drazka bola velka a struna tam kmita. Vymenil som teda E z povodnych 0.046 na 0.050 (zo setu 0.011 - 0.050) a je to OK. Pri vacsej hrubke D struny, z povodnych 0.026 na 0.028, tam je urcite zlepsenie, ale uplne to tu rozonanciu neodstranilo. Pritom hlbka D drazky sa mi zda trochu mala. Cely ten prazec vyzera cudne... Neviem ci ho nechat vymenit, upravit alebo co s nim.


* P8.JPG (233.94 KB, 1452x797 - prehliadnuté 477 krát.)

* P5069074.JPG (975.9 KB, 1532x1149 - prehliadnuté 489 krát.)
« Posledná zmena: 06. Máj , 2011, 13:43:08 od Hrno » Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #5 kedy: 06. Máj , 2011, 14:15:52 »

Daj to vymeniť.
IgorK-eller Ti to spraví aj s novým nulákom vystrúhaným z kosti do 20E.
Tá E-jamka sa mi zdá byť strašne hlboká.
Zaznamenané
motorman
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #6 kedy: 07. Máj , 2011, 10:24:17 »

ja so mal podobny problem, moze to tym ze dno drazky nieje ronve a stuna v nom skace alebo vybruje o stranu drazky a vydava artificail harmoniu
zober 2000 grid smirgel a prehni ho na poli
prejdi lahko v E a A drazke nie silno len velmi lahko

druhy problem moze byt ze ked si vymenil kryt tak ti kabel alebo kondenzator pod krytom vybruje o kryt stava sa to hlavne pri niskom E pokyvaj gitarou v noci ked je ticho a pocuvaj ci ti nieco hrkoce pod krytom ak ano tak to rozober a obal kable a kondezator kusom latky zo stareho tricka

predpokladam ze pri vymene krytu si mal vsetky struni dole ak ano, gitara potrebuje kompletne nove nastavenie krku a vysky sediel a tiez predpetia pruzin na bloku nieje to tazke ale ak si to nikdy nerobil tak doporucujem pomoc niekoho skusenejsieho
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 07. Máj , 2011, 10:35:34 »

pokyvaj gitarou v noci ked je ticho a pocuvaj ci ti nieco hrkoce pod krytom

tak to ma rozsekalo  Bavím sa skvele nestaci sa zavriet s gitarou na hajzel, treba cakat kym slnko zajde? :D
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.