Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 17:34:00
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako sa da pouzit OCTAVER iba na jednu strunu?  (Prečítané 6518 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« kedy: 21. Máj , 2011, 10:31:14 »

helou. neviete niekto, ci existuje octaver, ktory reaguje iba na jednu, pripadne dve najhrubsie struny?

pripadne neviete navrhnut nejake riesenie, ktorym dosiahnem rovnaky efekt - jedna / dve najhrubsie struny hraju zaroven aj o oktavu nizsie, ostatne struny normalne  Huh!

 
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 21. Máj , 2011, 10:36:17 »

Bez srandy, ale toto sa da s Axefx.  ha ha ha

Nedavno som sa s tym bavil.
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #2 kedy: 21. Máj , 2011, 10:43:12 »

Bez srandy, ale toto sa da s Axefx.  ha ha ha

Nedavno som sa s tym bavil.
to ma iak aj napadlo ze to musi ist na takychto drahych hrackach. jaa som to skusal s magicstompom, kde moznost urobit nieco ako "cutoff" pri urcitej frekvencii ale znie to napicu, ovplyvnuje to aj ostatne struny
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 21. Máj , 2011, 10:56:38 »

to ma iak aj napadlo ze to musi ist na takychto drahych hrackach. jaa som to skusal s magicstompom, kde moznost urobit nieco ako "cutoff" pri urcitej frekvencii ale znie to napicu, ovplyvnuje to aj ostatne struny
Este sa tu da aj take spravit, ze na roznu frekvenciu si nastavis hocijaky efekt. Napr. Flanger, chorus, delay... kkciny. Ale dost sranda sa da urobit. :D

Napr. tuto:

http://www.youtube.com/user/U0kiT0ki  Aj prvu cast si pozri.
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #4 kedy: 21. Máj , 2011, 13:21:35 »

Este sa tu da aj take spravit, ze na roznu frekvenciu si nastavis hocijaky efekt. Napr. Flanger, chorus, delay... kkciny. Ale dost sranda sa da urobit. :D

Napr. tuto:

http://www.youtube.com/user/U0kiT0ki  Aj prvu cast si pozri.
v tom videu vyraba klasicke nepouzitelne multakove zvuky, nenasiel som tam to o com pisem, aj ked verim ze to s axefx ide. ale tak na takuto jednoduchu poziadavku snad nepotrebujem axefx  Fuuha zíram
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 21. Máj , 2011, 13:28:56 »

v tom videu vyraba klasicke nepouzitelne multakove zvuky, nenasiel som tam to o com pisem, aj ked verim ze to s axefx ide. ale tak na takuto jednoduchu poziadavku snad nepotrebujem axefx  Fuuha zíram
To som ti dal len fiktivnu inspiraciu a +/- pocut, co to dokaze.  Na zdravie!

btw, divil by si sa, ale prave take pazvuky pouzijes hocikde v nahravke, neni to az tak nepouzitelne. Staci mi pustit si Muse.
« Posledná zmena: 21. Máj , 2011, 13:30:14 od Branko » Zaznamenané

jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 21. Máj , 2011, 14:47:35 »

Midi/guitar synth - Gr20/55 atd. Das sensitivity na D,G,B a E struny na nulu, potom vyselektujes bass preset. Easy.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #7 kedy: 21. Máj , 2011, 22:04:34 »

Midi/guitar synth - Gr20/55 atd. Das sensitivity na D,G,B a E struny na nulu, potom vyselektujes bass preset. Easy.
easy, ale midi mi nepride ako elegantne riesenie takehoto easy problemu. naviac mam voci tym skaredym midi veciam na gitare skoro az rasove predsudky
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 22. Máj , 2011, 12:31:06 »

neviem ci to ide veru tak lahko, potrebujes uz vykonnejsi efekt aby to dokazal odselektovat. problem je v tom, ze ked hras na A strune a napr v 5 polohe uz, tak to je v podstate struna D, cize tam by Ti ten oktaver vypadaval. to chces nazivo pouzivat ?
« Posledná zmena: 22. Máj , 2011, 12:35:38 od mario bross » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 22. Máj , 2011, 12:46:00 »

easy, ale midi mi nepride ako elegantne riesenie takehoto easy problemu. naviac mam voci tym skaredym midi veciam na gitare skoro az rasove predsudky

no len to si nepomozes. vsak logicky - chces aplikovat cosi len na konkretne struny ? tak musis odsnimat len tie konkretne struny, cize MIDI snimac, lebo vsak ako inac ? jak hovori mario - frekvencne cosi kdesi oddelovat je utopia... takisto Axe FX, pri vsetkej ucte k nemu - toto akym sposobom akoze ma dokazat ? ako rozozna strunu D od struny G ? ci ja som koko*t iba ?  Fuuha zíram
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #10 kedy: 22. Máj , 2011, 12:54:43 »

Nejsi rasťo ani ja si neviem predstaviť taký algoritmus, ktorý by dokázal rozoznať rovnaké frekvencie na rozdielnych strunách. Ono nevidím problém s tým že to proste rozozná frekvenciu a pokiaľ nie je vyššia ako zadaná hranica tak tam hodí ten ekvalizér.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #11 kedy: 22. Máj , 2011, 13:00:39 »

no mozno sa to da, ale musi sa ist na to cez spektrum. ladicka pracuje tiez tak, ze tam je dolna priepust, ktora necha iba zakladnu harmonicku ( idealne samozrejme - vyssie harmonicke, ktore maju na starosti farbu tonu, musia ist prec, pretoze ovplyvnuju zakladu frekvenciu ) a potom sa meria cas prechodu napr nulou - zmera sa cas a 1/T je frekvencia a potom zobrazenie, to je jednoduche. Tu by sa museli odfiltrovat resp. nejako posudzovat vyssie harmonicke, pretoze to spektrum bude ine na A strune v piatej polohe a na prazdnej strune D. Ta zakladna harmonicka bude rovnaka ( preto to aj ladicka naladi ) ale tie vyssie budu ine, cize ak ma axe na to algoritmus, co ako vravi branko ma, tak to moze ist... ale isto to vyzaduje velky vypoctovy aparat a este ked to ma ist v realnom case...  :) no neviem
« Posledná zmena: 22. Máj , 2011, 13:00:58 od mario bross » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 22. Máj , 2011, 13:02:12 »

Pozrite si video toho typka, 1. čast. Tam su rozne ine efekty, ktore sa menia brnknutim na inu strunu, pripadne ina poloha, atd...

Nehladal by som za tym ziadnu extra vedu. V Axe sa daju nastavit jednotlive frekvencie, je uplne jedno ako sa struna vola - ide o jej frekvenciu.
« Posledná zmena: 22. Máj , 2011, 13:04:37 od Branko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #13 kedy: 22. Máj , 2011, 13:08:51 »

nechapes ale o co sa jedna. frekvencia je uplne lahko rozpoznatelna, to by spravili aj do zoomu, jedna sa o to, ze poziadavka je aby na 2 strunach bol zaveseny oktaver. cize na celej strune A bude oktaver... na D az e nemoze byt oktaver a teraz ako ? ked si na A strune v 12 polohe, tak mas A ton hej ? a frekvencne je tento ton aj na D strune v 7 polohe a na g strune v 2 polohe a teraz musis vybrat iba ten ton na A strune...ako ? a to je ta veda
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #14 kedy: 22. Máj , 2011, 13:36:35 »

kokos nakoniec skoncim pri sedmicke  Fuuha zíram
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.