Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 16:17:41
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako sa da pouzit OCTAVER iba na jednu strunu?  (Prečítané 6516 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 22. Máj , 2011, 14:20:07 »

Pozrite si video toho typka, 1. čast. Tam su rozne ine efekty, ktore sa menia brnknutim na inu strunu, pripadne ina poloha, atd...

Nehladal by som za tym ziadnu extra vedu. V Axe sa daju nastavit jednotlive frekvencie, je uplne jedno ako sa struna vola - ide o jej frekvenciu.

to by ti tie struny na gitare museli ladit uplne fantasticky aby to tak fungovalo :) priradit jednotlive efekty na separe struny je ale blbost prave kvoli tomu ze gitara ako jeden z mala nastrojov ma jeden a ten isto ton vo viacerych polohach
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 22. Máj , 2011, 14:43:45 »

Nechcel som sa v zarodku zapajat velmi, ale ked sa tu uz rozbehla taka druzna debata  Popiskujem si ha ha ha

No je to problem celkom dost, neviem si dost dobre predstavit ako by nieco take malo fungovat 100% (tj. tie interferencie medzi tonmi jednotl. strun atd.)... a ked to nefunguje 100% tak to vlastne nefunguje vobec. Ja som napr. midi pozitivny a dovod preco nemam este aj takuto zostavu je ze financie co su tak tecu zatial inde vzdy nejak. Lebo aj midi riesenie ak to ma byt dobre rieseny standard neni zanedbatelna investicia... Ja sa napr. absolutne nevyznam do konstrukcie gitary, ale ked ti ide len o 2 struny hore, tak sa neda take ze dat navrhnut a vyrobit niekomu gitaru kde budes mat ladenie na hrubych take ako chces a zbytok klasika? Asi to je tiez utopicka myslienka, ale ak by to slo a zrealizoval by si to, tak by som ta uznaval  Na zdravie! 
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #17 kedy: 22. Máj , 2011, 15:22:38 »

no mozno sa to da, ale musi sa ist na to cez spektrum. ladicka pracuje tiez tak, ze tam je dolna priepust, ktora necha iba zakladnu harmonicku ( idealne samozrejme - vyssie harmonicke, ktore maju na starosti farbu tonu, musia ist prec, pretoze ovplyvnuju zakladu frekvenciu ) a potom sa meria cas prechodu napr nulou - zmera sa cas a 1/T je frekvencia a potom zobrazenie, to je jednoduche. Tu by sa museli odfiltrovat resp. nejako posudzovat vyssie harmonicke, pretoze to spektrum bude ine na A strune v piatej polohe a na prazdnej strune D. Ta zakladna harmonicka bude rovnaka ( preto to aj ladicka naladi ) ale tie vyssie budu ine, cize ak ma axe na to algoritmus, co ako vravi branko ma, tak to moze ist... ale isto to vyzaduje velky vypoctovy aparat a este ked to ma ist v realnom case...  :) no neviem
Hej presne nad týmto som uvažoval, ale akosi sa mi nechce veriť, že by to vedelo fungovať aj v real time spoľahlivo.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 22. Máj , 2011, 18:40:05 »

Pozrite si video toho typka, 1. čast. Tam su rozne ine efekty, ktore sa menia brnknutim na inu strunu, pripadne ina poloha, atd...

Nehladal by som za tym ziadnu extra vedu. V Axe sa daju nastavit jednotlive frekvencie, je uplne jedno ako sa struna vola - ide o jej frekvenciu.

ale kde, to uz len ty chces zakazdu cenu glorifikovat Axe  Žmurk ked chcem, tak neni ludskeho ucha, ani pristroja, co rozozna, ci som zahral jeden a ten isty ton na jednej, druhej alebo tretej strune. bodka.

Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 22. Máj , 2011, 18:49:50 »

ale kde, to uz len ty chces zakazdu cenu glorifikovat Axe  Žmurk ...



Nemas pravdu, synak. :) Mam u pici, aby som glorifikoval axe a uz duplom tu.  Na zdravie!
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #20 kedy: 22. Máj , 2011, 18:53:23 »

Ale picu, Rasto ma pravdu, neda sa aby pristroj rozoznal na akej strune je hrany ton napr A, pretoze frekvencia je rovnaka, trenba snimat kazdu strunu zvlast a to bude vediet len midi, konec.
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 22. Máj , 2011, 19:08:50 »

Ze vas to bavi sa zasa dotahovat :). Ak to ma snimat len konkretne struny, tak to musi byt cez MIDI a hotovo. Elektromagnet predsa nedokaze rozoznat ktora STRUNA hra, to vie len MIDI kedze snima jednotlive struny. Inak to proste nejde. Cela tato poziadavka ja podla mna strasna blbost, v studiu to vies predsa nahrat tak aby si zduploval gitaru o oktavu nizsie a nazivo nech hra tu oktavu nizsie basak, od toho je basova gitara.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #22 kedy: 22. Máj , 2011, 19:11:33 »

ALE AXE TO VIE..lebo... to VIE a ty si zly!
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #23 kedy: 23. Máj , 2011, 09:53:05 »

Cela tato poziadavka ja podla mna strasna blbost, v studiu to vies predsa nahrat tak aby si zduploval gitaru o oktavu nizsie a nazivo nech hra tu oktavu nizsie basak, od toho je basova gitara.
Ide mi zhruba o toto hlavne je to pocut v tom pseudorefrene, vsetko sa udeje do prvej minutky, takze to netreba dlho pocuvat.

a nechapem furt jak to robi, hlavne nazivo to je neskutocny efekt ten oktaver, uplne az do sub basov mu to islo a strasne to trasie mieskami. nehovorim ze to chcem cele skopcit  ale ma to inspirovalo, este som nezazil taky sound live a s basou by to bolo samozrejme este lepsie.

btw. to ze ide cez 2 aparaty je jasne, stale to nevysvetluje tu srandu octaverovsku co tam ma zavesenu
« Posledná zmena: 23. Máj , 2011, 10:01:38 od palii » Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 23. Máj , 2011, 13:04:36 »

Podla mna to neni kokotska poziadavka aj ked v istom zmysle sa da polemizovat, ze sak naco to komplikovat  Bavím sa skvele Svojim sposobom mam rad netradicne riesenia (ale nie na styl Stevina). Nebohy Tomas B. z kapely Bridgeheads nieco podobne skusal mam pocit, ze mal tie basove struny hore bud nejak podladene alebo co... proste hrali bez basy mam pocit, v tom finalnom stadiu... Nemyslim si ze je jedno kde aky ton na hmatniku zahras, ALE zaroven nemyslim, ze to nejaky pristroj vie odmerat. Nehovorte ze nepocujete (nie vzdy, zalezi aj od celkoveho umiestnenia tonu v aranzi a ine) ze dany ton bol zahraty bud na prazdnej strune alebo niekde na basovej v nejake uplne ze vysokej polohe... ten ton ma pre ludske ucho iny timbre, zafarbenie.. zase nechcem zeby sa tu rozmohli vyhrazky ze urobit ukazky a nech rozoznam  Je mi do plaču nie vzdy to ide, ale casto je to usividne, aj ked sami hrate, tak rozdiel vo farbe musite citit.
« Posledná zmena: 23. Máj , 2011, 13:06:45 od Pablo Woozy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 23. Máj , 2011, 13:12:46 »

... nie vzdy to ide, ale casto je to usividne, aj ked sami hrate, tak rozdiel vo farbe musite citit.

vsak jasne, ale ako pises, nie vzdy. a teraz co za algoritmus to ma rozoznat a podla coho ? ma si akoze pamatat ze "aha - ton Cis - ten uz bol aj predtym", takze ho porovna, ci je totozny a ked tam vyhodnoti nejaku farebnu odchylku, tak priradi alebo nepriradi nejaky efekt ? a ked sa predtym ten ton zahral kajlavo a druhy krat spravne, tak uz je cely algoritmus v prdeli... to ako teraz nepresviedcam Teba, pisem to vseobecne, hlavne Paliimu a Brankovi...
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 23. Máj , 2011, 13:25:00 »

vsak jasne, ale ako pises, nie vzdy. a teraz co za algoritmus to ma rozoznat a podla coho ? ma si akoze pamatat ze "aha - ton Cis - ten uz bol aj predtym", takze ho porovna, ci je totozny a ked tam vyhodnoti nejaku farebnu odchylku, tak priradi alebo nepriradi nejaky efekt ? a ked sa predtym ten ton zahral kajlavo a druhy krat spravne, tak uz je cely algoritmus v prdeli... to ako teraz nepresviedcam Teba, pisem to vseobecne, hlavne Paliimu a Brankovi...
Tak jak hutoris.

Ja vidim 2 riesenia: bud midi, alebo nejak najebat na gitaru 2 basove struny  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #27 kedy: 23. Máj , 2011, 13:41:21 »

alebo nevymyslat kokotiny :D ak je to kvoli jednej skladbe, proste ked tam natiahnes basove struny, tak sa ta gitara stane neuniverzalnou
Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 03. Jún , 2011, 20:13:15 »

mna napadlo riesenie, ze zapojis snimace nie kolmo na struny ale pozdlz so strunami.. jeden by snimal basove struny a druhy by snimal vyskove struny.. ak by si mal zvlast vystup na kazdy snimac, tak by si mohol ist do oktavera len s basovou stopou..
Obratit snimace o 90 stupnov nie je az taky problem, pripadne dokupit dva single a zapojit.. Este by sa mozno dal nejak piezo snimac uchytit na kobylku na tie dve struny, tiez by mozno stalo zato premysliet si, ci by nemohlo zdvihnut snimac pri basovych strunach a dost radikalne ho znizit pri vyskovych..

Algoritmus ktory by rozoznal farbu tonu velmi tazko urobit.. a to hovorim ako programator ktory naklepal kod na ladicku za jedno popoludnie.. Jasne ze je pocut rozdiel ako hra otvorena struna a struna v piatej polohe, ale rozdiel medzi 7. polohou a 2. polohou vyssej struny je minimalny.. Naviac kazda gitara ma rozdielnu farbu, mozes hrat na rozdielnych snimacoch.. bla bla..
Vseobecny algoritmus nemoze 100percentne fungovat.. naviac tam je taky zlozity algoritmus ze je problem ho vyhodnotit v real case..
« Posledná zmena: 03. Jún , 2011, 20:19:35 od samaelilith » Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 03. Jún , 2011, 20:25:35 »

Inak otocit snimace o +/- 90 stupnov a dat ich pozdlz so strunami by mohol byt zaujimavy zvukovy experiment.. mat este gitaru kde sa da nastavit hlasitost kazdeho snimaca a rychlo medzi nimi prepinat ako Tom Morello znie aspon pre mna lakavo..
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.159 sekund, 22 otázok.