Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 12:49:50
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako brnkať  (Prečítané 19920 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 11. Február , 2015, 00:28:54 »

Melodická linka sa prevažne hrá striedaním ukazováka a prostredníka, ako som písal.
Sú možno nejakí klasickí gitaristi (napoznám takých, ale na basu tak hrá napr Billy Sheehan), ktorí pravidelne striedajú 3 prsty, teda zapoja aj prstenník, ale je to divočina sa tak naučiť poriadne hrať, ani v tom nevidím až tak význam.

Ale to čo si opísal ty ako  - a m i a m i - sa predpokladám týka rozkladov akordov, ako som spomenul v mojom predošlom príspevku. Pri rozkladoch akordov veľmi často využívaš aj prstenník. Kto by si trúfal, môže zapojiť aj malíček. Ale ten, pretože je krátky, veľká väčšina gitaristov vôbec nepoužíva. Žmurk
Zaznamenané

Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #16 kedy: 11. Február , 2015, 08:25:05 »

nazdar Pitu. dakujem za odpoved. co sa tyka toho a-m-i som nemyslel rozklady ale hranie, resp. striedanie ukazovaka,prostrednika a prstenika pri hrani melodickej linky alebo sola na akustickej gitare. takze vravis ze to nemam vobec riesit a dalej hrat ako som zvyknuty? t.j. len pstenikom a ukazovakom? ako priklad uvediem ze chcem zahrat povedzme sled 10 tonov na spodnej e strune. ja som zvyknuty ako vravis pouzivat len tie dva prsty ale nebol som si isty ci to je spravna technika. preto ma zaujimalo ze ci treba zacat pouzivat aj ten treti prst a ako. ako som pisal nasiel som jedneho pana na nete co to vysvetluje ale ako vravis je to poriadna divocina a tiez neviem ci by to v konecnom dosledku bolo k niecomu dobre. takze kludne bez vicitiek mozem pouzivat len dva prsty?
Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #17 kedy: 11. Február , 2015, 08:30:31 »

neviem nic o brnkani prstami, ale nedavno som videl toto... sa mi to podoba na to na co sa pytas, ale ide obasu..neviem ci to je nejake univerzlne pravidlo, ze aj pre gitaru...ak sa nehodi tak sorry  Žmurk



ano frakos je to presne ta technika ktore som sa dopatral. presne takto to vysvetloval aj ten pan ale na klasickej gitare. pustil by som sa do toho to naccvicit ale nie som si isty ci to ma vyznam ked to co potrebujem zahram aj dvoma prstami. toto by mi kompletne rozburalo vsetko co mam nacvicene. preto by som rad pocul od niekoho kto s tym ma skusenosti jasnu odpoved ze bud : 1. jasne zacni to tak cvicit inak po case narazis na nieco kde to budes potrebovat ALEBO: 2. kasli na to hraj ako sa ti hra dobre...t.j. len ukazovakom a prostrednikom
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #18 kedy: 11. Február , 2015, 08:46:19 »

Kdyz zahrajes dvema prstama co potrebujes, tak vycitek netreba.
U kytary jsou to jenom doporuceni, zadna striktni metodika jak co ma byt spravne neexistuje a vzdycky mezi tema slavnyma najdes kopy vyjimek nebo dokonce presne opacnych veci.

Resil bych to, az bys dvema prstama nezahral co potrebujes...
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 11. Február , 2015, 13:42:34 »

takze kludne bez vicitiek mozem pouzivat len dva prsty?

presne tak. Žmurk
A ten pán vo videu je ten basgitarista, ktorého som spominal. Možno existuje podobný šialenec aj na akustike (nepoznám), ktorý hrá týmto spôsobom, ale s 2 prstami, ktoré pravidelne striedaš, dokážeš zahrať rovnako dobre aj rýchlo, nie nadarmo tak hrajú všetci ostatní. :)
Zaznamenané

Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #20 kedy: 11. Február , 2015, 16:21:24 »

priatelia velmi pekne dakujem za pozitivnu odozvu. velmi ma to potesilo pretoze teraz na stare kolena menit techniku to by nedopadlo velmi dobre Som frajer
vdaka!!!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 11. Február , 2015, 17:48:02 »

priatelia velmi pekne dakujem za pozitivnu odozvu. velmi ma to potesilo pretoze teraz na stare kolena menit techniku to by nedopadlo velmi dobre Som frajer
vdaka!!!

v pohode, nech ti to hrá.  Na zdravie!  Ale celkom by ma zaujímalo, ktorý klasický gitarista využíva pravidelné striedanie troch prstov na melodickú linku. Ak ešte nájdeš tie videá, daj ich aj sem. Žmurk
Zaznamenané

Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #22 kedy: 12. Február , 2015, 07:20:35 »

v pohode, nech ti to hrá.  Na zdravie!  Ale celkom by ma zaujímalo, ktorý klasický gitarista využíva pravidelné striedanie troch prstov na melodickú linku. Ak ešte nájdeš tie videá, daj ich aj sem. Žmurk

diky Pitu za prianie. Jasne nie je problem. Ked som to zacal hladat do google som dal "hra prstami na gitare" . nic k veci to nevyhodilo az na tento odkaz: http://www.gitarovaskola.host.sk/cvic1.htm
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.