Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. Apríl , 2024, 11:55:33
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako sa preucit zlozvyky?  (Prečítané 3728 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« kedy: 24. Máj , 2011, 17:31:33 »

Ahojte, na gitare hram uz 2 roky, a nedavno som zistil ze mam tieto problemy: zle drzanie lavej ruky a hranie (dostal som sa do takeho miesta ze aj ked som vela cvicil nedokazal som zrychlit nic) a taktiez zle brnkanie trsatkom, a preto by som sa rad opytal Vas skusenejsich, ze ci neni nejaky urychlovak na preucenie sa :) pretoze ked sa to snazim hrat vela krat a pomaly tak prsty este menej pocuvaju a mna z toho ide porazit Smútim

Dakujem vsetkym za odpovede :)
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 24. Máj , 2011, 17:37:39 »

Uplne vazne ti odporucam John Petrucci Rock Discipline, tam su zaklady, tam je progres. Treba to cvicit, nie len pozerat.
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #2 kedy: 24. Máj , 2011, 17:38:44 »

urychlovak myslis v podobe nejakej doplnkovej vyzivy, ciernej magie alebo cloveka ktory sa to nauci za teba?
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 24. Máj , 2011, 17:40:47 »

skusk si dat preháňadlo a pred tým vyhodiť kluče od záchodu . ale vážne ked chceš zrýchlit cvič dlho a strašne pomaly jedným tempom  aby si naprogramoval pohyb do šedej kory a potom o nejaký ten týždeň pomaly zrýchľuj ale nikdy nie na maximum  - lebo ked niečo v pohybe robíš na maximum len si tym stanovíš hranice za ktore sa už len často dostat /častý problem vrcholových športovcov -/  , proste furt pri hraní by si mal mat rezervu a prave to Ti da priestor na rozvoj 
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 24. Máj , 2011, 19:24:24 »

z vlastnej skusenosti viem ze ak ma clovek zazrate nejake zlozvyky tak ich nasledne oducanie, resp preucanie na spravne je ovela zdlhavejsie ako samotne zaciatky na gitare.. 4 roky som bol samouk a naucil som sa take zlozvyky ze omg, potom som si nasiel ucitela, ked ma videl tak sa rehotal (aj ked to aj teraz zvykne :D ) a celkova ta faza preucania bola dost ze na dlhe cvicenie..  to co som zvykol cvicit zle som podla mna potom nasledne cvicieval dvakrat intenzivnejsie v spravnom style.. problem je ze cokolvek robis mozog a ruky si pamataju ten stary pohyb/styl a to je zle... inak zlozvyky su vlastne len nasledky povrchneho cvicenia kedy clovek nevenuje pozornost vsetkym aspektom hry a zameria sa na to na co sa zameravaju vsetci zacinajuci gitaristi: ako hrat co najrychlejsie kerka hemita solo one.. cize vlastne uz tvoja otazka áko sa co najrychlejsie preucit zlozvyky' ta vlastne odsudzuje na neuspech je ti to jasne? :)
aj stevno aj branko maju inak pravdu... stevo tym ze pomale rychlosti musia prist prve a brano tym ze ta skola petruciiho je fakt dost dobra, obsahuje vsetky prstokladove cvicenia vhodne pre ludi co chcu byt 'solo gitaristi' ako tomu v kazdej druhej ubermetalovej slovenskej kapele byva (ty si doprovod a ja budem soluuvac)
« Posledná zmena: 24. Máj , 2011, 19:26:22 od kaolko » Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 24. Máj , 2011, 19:34:22 »

postavenie ruky je jasne to je štýl si pozrite napr Hladíka ten to drží uplne inak /ako by sa malo/ , dôležite je aby človek mal pohyb pod kontrolou a robil to uvoľnene , inak nemám nič proti vlastným štýlom držania drcatka atak /vlastna cesta /, jasne Petruciho školy su ok je to tiež cesta , nikdy nezabudnem ked moj bývalý bicmen zo starej kapely išiel na konzervu a učitel mu zakazal hrat v kapele že si tam udržiava zle stereotypy a tak sa na nas vysral , po pár rokoch skončil konzervu na bicie svingoval jak svina ale ked sme šli do improvizácie a do jazz rocku bol totálne mimo nezahral ani polku s toho čo hral pred tým . Fakt ta cetsa z mozku na prsty musí bit bit ok , s odborneho pohľadu je fakt že pohyb je sval schopný vykonať najkvalitnejšie ked štartuje z relaxacie a nie z krča a aj úreto je tai chi kralovnou bojových umení - a tie princípy platia na všetko
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 24. Máj , 2011, 19:51:04 »

off topic- tai chi by som inak ale bojovym umenim asi nenazval.. neviem si predstavit ze niekoho uplacam tymi pohybmi co idu rychlostou 2 obrazky za sekundu jak ked vojdes do vesmirneho medzipriestoru.. prepadne ta zlodej a ty ze - pockajte prosim, mam tu taku zostavu meditacnu, isto by sa vam mohla pacit
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 24. Máj , 2011, 20:03:24 »

Tai chi vychadza s tao , tao je ta čierno biela gula , a znamerna že nič nieje iba čierne alebo iba biele , že v každom čiernom je kus bieleho a v každom bielom je kus čierneho , že nikdy nieje rovamko vela bieleho ako čierneho , že čím je via bieleho tým može bit viac čierneho , že maximalna biela sa meni na čiernu a maximalne čierna sa meni na bielu ........... a toto aplikovali na bojove umenie , teda využívali protiklady rýchly a pomalý pohyb , uvolnené a napete pohyby , kruhove a priame dráhy , využívali všetke protiklady a to znamenalo vela vecí , napríklad z hladiska svalovej prace vo svale maš palivo v kvalite na prvých 20sekund a potom ide kyslík teda musíš potom zas uvolnit ... a td atd
napr tao sa da pekne aplikovať do cvičenia na gitare na zlepšenie rýchlosti
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 24. Máj , 2011, 20:08:26 »

jop, ale tak ciernobiela teleskopka to spravi lepsie este stale.. blbe je ked idu na teba dvaja typci a ty si minies zrovne tie rychle pohyby na jedneho z nich a potom ti uz len ta pomala faza ostava na toho druheho.. ti este aj nohy dolamu ze si baletak  ver mi :D u nas vo vrakuni by takemu vytrhali kombinackami horny chrup
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 24. Máj , 2011, 20:12:14 »

moj bývalý bicmen zo starej kapely išiel na konzervu a učitel mu zakazal hrat v kapele že si tam udržiava zle stereotypy a tak sa na nas vysral , po pár rokoch skončil konzervu na bicie svingoval jak svina ale ked sme šli do improvizácie a do jazz rocku bol totálne mimo nezahral ani polku s toho čo hral pred tým .
Tak tam bol problem zrejme inde, normalne by cloveka mali ucit hrat na nastroj ludia co su lepsi od toho koho ucia. Ale asi nebol problem len v "konzerve" ze...
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 24. Máj , 2011, 20:17:20 »

Unás raz bol jeden ruský trener našej reprezentacie v judo /inak riadne velký chlap/ a jeho ked sa pítali čo by spravi keby na neho dvaja vyleteli tak povedal  "zlomil by som najslabšieho a utekal..."
...len som chcel povedať že konzerva s človeka muzikanta nespraví , jedine tak z pohľadu remesla ale nie s pohľadu umenia
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 24. Máj , 2011, 21:03:24 »

...len som chcel povedať že konzerva s človeka muzikanta nespraví , jedine tak z pohľadu remesla ale nie s pohľadu umenia
No hej. Ale zalezi aj aka skola a kto je ten clovek. Klasicki skladatelia hudbu studovali a stvorili velky kus umenia. Ale zase sa nechcem s tebou dostat do roviny ze co je umenie, lebo nieco mi hovori, ze ta debata by mohla skoncit avantgardne  Popiskujem si
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 24. Máj , 2011, 22:06:52 »

Uplne vazne ti odporucam John Petrucci Rock Discipline, tam su zaklady, tam je progres. Treba to cvicit, nie len pozerat.

dobra rada :)

najdeš nato aj tab všade...:) ja mam aj .AVI kde to všetko ukazuje.. ale tak tab je tab...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 24. Máj , 2011, 22:08:07 »


dobra rada :)

najdeš nato aj tab všade...:) ja mam aj .AVI kde to všetko ukazuje.. ale tak tab je tab...
ja mam este 4 casti v .mpg, mam aj Avi a mam aj origo DVD.  Bavím sa skvele

Ta skola mi dala velmi vela. Dodnes odtial cerpam. Kopec veci sa da uplne kludne podla ucha stiahnut, ani taby netreba. Žmurk
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.