Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 07:18:14
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nahravanie do pc  (Prečítané 18064 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MrClansman1
Hosť
« kedy: 07. Jún , 2011, 23:19:06 »

Zdravim,
skusam uz tyzden vsetko mozne no neviem si rady a preto to skusim na tomto fore. Problem je v tom ze pc neregistruje po zapojeni gitary cez efekt do pc ziadny aparat. Gitaru som pichol do inputu efektu Line6 Floord POD, efekt je prepojeni klasickym jackom 3,5 do pc, vystup z efektu je v sluchatkach no skusal som i cez CD/mp3 jack zapojit efekt do mikrofonoveho vstupu v notebooku. Na nahravanie mam  program Cool Edit Pro 2.1, ako efekt v pc mam Amplitube 3.0 a ako zvukovku som nainstaloval ASIO4all... skusal som i nastavit v Cool Edit Pro ako vstup gitaru a vystup repraky no ako som spominal nic sa nestalo. Ak by niekto vedel nejaky rady ako to spojazdnit bol by som rad  :)
Vopred dakujem za kazdu radu Na zdravie!
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 07. Jún , 2011, 23:45:37 »

do mikrofonoveho vstupu sa to davať nema.. ked už tak vypni BOOST na % , štandardne sa nahrava cez line in, čo samozrejme na notebooku nemaš, v nastaveni programu pozri ktory vstup maš aktivny.... a inač ked chceš takto fungovať racej kup dajaku lacnu USB zvukovku jak nahravať cez mikrofonovy vstup, na internej ti amplitube ani nepojde.. a ked hej tak z 2 dnovou latenciou
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 08. Jún , 2011, 09:38:42 »

Zdravim,
skusam uz tyzden vsetko mozne no neviem si rady a preto to skusim na tomto fore. Problem je v tom ze pc neregistruje po zapojeni gitary cez efekt do pc ziadny aparat. Gitaru som pichol do inputu efektu Line6 Floord POD, efekt je prepojeni klasickym jackom 3,5 do pc, vystup z efektu je v sluchatkach no skusal som i cez CD/mp3 jack zapojit efekt do mikrofonoveho vstupu v notebooku. Na nahravanie mam  program Cool Edit Pro 2.1, ako efekt v pc mam Amplitube 3.0 a ako zvukovku som nainstaloval ASIO4all... skusal som i nastavit v Cool Edit Pro ako vstup gitaru a vystup repraky no ako som spominal nic sa nestalo. Ak by niekto vedel nejaky rady ako to spojazdnit bol by som rad  :)
Vopred dakujem za kazdu radu Na zdravie!

ten efekt od Line6 dokaze robit normalne gitarove zvuky, nie ? naco potom este v PC chces mat Amplitube ?

vystup z toho efektu nedavaj do mic In ale do line In

ako nahravaci program by som odporucil nieco overene a funkcne, napriklad Reaper z free veci
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 08. Jún , 2011, 11:17:55 »



.......vystup z toho efektu nedavaj do mic In ale do line In......



ma notebook, tam pochybujem že ma line in...a kedže ten efekt nema USB vystup jedina možnosť asi kupiť dajaku smiešnu usb zvukovku... a pokial viem ten efekt este ma MIDI vystup ked to je ten velky floor... ale tak to tiež do notebooku nezapojiš
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 08. Jún , 2011, 11:20:12 »

ma notebook, tam pochybujem že ma line in...a kedže ten efekt nema USB vystup jedina možnosť asi kupiť dajaku smiešnu usb zvukovku... a pokial viem ten efekt este ma MIDI vystup ked to je ten velky floor... ale tak to tiež do notebooku nezapojiš

este som nevidel NB bez line IN, ale nehadam sa. ak tam neni, tak je zbytocne sa pokusat o nejaku serioznejsiu pracu s audiom.

MIDI je nanic, tadial predsa nejde ziaden zvuk v ziadnom formate, zbytocne vobec v tejto suvislosti spominat.
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 08. Jún , 2011, 11:31:06 »

este som nevidel NB bez line IN, ale nehadam sa. ak tam neni, tak je zbytocne sa pokusat o nejaku serioznejsiu pracu s audiom.

MIDI je nanic, tadial predsa nejde ziaden zvuk v ziadnom formate, zbytocne vobec v tejto suvislosti spominat.

ja som mal 4 notebooky a ani jeden nemal line in :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 08. Jún , 2011, 11:36:20 »

ja som mal 4 notebooky a ani jeden nemal line in :)

neviem, ci netrepnem, ale neni to potom vec SW nastavenia v ovladacom panely zvukovky ? ze jak sa bude ten konkretny fyzicky input chovat ?
Zaznamenané
MrClansman1
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 08. Jún , 2011, 11:37:29 »

Duger > no o latencii som sa dopocul ze sa jej da vyhnut vraj aj prostrednictvom efektu. Nechcem este vrazat peniaze do externej zvukovky.

Rastis > je to Line 6 Floor POD, konkretne tento http://muziker.sk/gitarove-efekty/podlahove-gitarove-multiefekty/line6_floor-pod.html   ... amplitube som stiahol este len vcera lebo som sa docital na tomto fore ze treba vraj mat zvukovku, program na nahravanie a efekt no a kedze mne to nefungovalo cez externy efekt tak som to skusil i takto no ziadna zmena. A ozaj, ktory vystup myslis ako "Line In" na efekte. Mozem to totiz pichnut iba do Left/Right Output, Phones, CD/Mp3 alebo do intputu. Dneska oskusam este ten program Reaper a dam vediet ako som pochodil.
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 08. Jún , 2011, 11:41:37 »

neviem, ci netrepnem, ale neni to potom vec SW nastavenia v ovladacom panely zvukovky ? ze jak sa bude ten konkretny fyzicky input chovat ?

nemyslim, pokial maš mic in, nezmeniš ho na line in, je to proste dane...a v 90% NB maš len vystup na sluchadka a mic in

Line IN nieje na efekte ale v PC... ale kedže maš notebook tak ho tam nemaš.... a amplitube ani neskušaj pokial nemaš externu zvukovku... efekt nemaš zly.... ked chceš nahravať... chod do nastavani mikrofonoveho vstupu a vypni všetky zosilnenia boost hlavne daj na 0% a možeš jak tak provizorne nahravať...
Zaznamenané
MrClansman1
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 08. Jún , 2011, 11:51:58 »

no mam doma aj pc, tak to mozem skusit aj takto. Chcel som to ale spojazdnit cez notebook, pretoze doma uz dlho nebudem, takze tym padom potom to nahravanie padne, ale nevadi aspon nejako nech to ide pokial sa da :)  a ako to mam prepojit s pc... co mam kde pozapajat a ake programy potrebujem aby to slo...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 08. Jún , 2011, 11:52:52 »

...A ozaj, ktory vystup myslis ako "Line In" na efekte. Mozem to totiz pichnut iba do Left/Right Output, Phones, CD/Mp3 alebo do intputu. ...

citaj pozorne:

...
vystup z toho efektu nedavaj do mic In ale do line In...

pisem, o vystupe Z cohosi a pisem o vstupe DO cohosi. nie je to slovickarenie, ale pokial clovek nema sajn, ako mu ide signal, odkial a kam, co je output a co je input, tak potom su to presne tie problemy, ze "preco mi to nehra"

bud mas efekt, ktory uz produkuje hotovy zvuk a v PC potrebujes len nahravaci SW a nic ine. alebo nemas efekt, co produkuje zvuk a v PC ten zvuk potom musis simulovat niecm, napriklad tym Amplitube. tak sa teda musis najprv rozhodnut, ze ktorou cestou pojdes.

Duger - neviem, ale nemusi ty byt nutne dane. ta dierka v NB je len jack, jaku ma funkciu je vec ovladaca. ten mic IN na takychto vstavanych zvukovkach neni nic ine, ako softwareove zmonenie a softwareovy boost, vsak zato to aj tak nepouzitelne zneje.
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 08. Jún , 2011, 11:57:02 »

vyskušaj to na PC no... vystup z efektu daj tu


na efekty ti žiaden program netreba zvuk budeš tahať z Line 6, a program je na tebe, akurat nastav VSTUP spravny

to rastis- ja sa nehadam :) ale neverim že z mic in spraviš softverovo line in
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 08. Jún , 2011, 12:02:23 »

...ale neverim že z mic in spraviš softverovo line in

naopak - mic in moze byt pri lowendovych zvukovkach softwareovo rieseny line in.
Zaznamenané
MrClansman1
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 09. Jún , 2011, 17:00:11 »

teraz by som kazdemu mal kupit po pive  Na zdravie!  uz to vsetko funguje ako ma  :) dik za rady
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #14 kedy: 13. August , 2013, 12:55:57 »

Nebudem zakladat novu temu. bubenik pouziva metronom z telefonu a chceli sme aby nas zaroven aj nahraval cez vystup z mixu. Problem je ten ze zvuk tej nahravky je taky vseliaky(zjavne je to stavane na hlas  Ja som čert..). tak ma zaujima ci uz niekto nieco podobne riesil. Telefon je gajfon. videl som zariadenie i rig ale neskusali sme ho ci by nieco take pomohlo... Na zdravie!
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 22 otázok.