Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 08:03:14
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nahravanie do pc  (Prečítané 18068 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 23. Apríl , 2016, 15:08:58 »

Podla mna je v tom len taký roziel že wavko musiš mať od začiatku projektu až po koniec a máš tam zbytočne velký objem.
A na druhej strane napr. v cubase môžeš cez OMF exportovať a importovať zvuky iba presne kde sú nahraté a na konkretnej pozícii, takže to máš hned aj zosinchronizované, pokial sa riadiš podla tempo tracku.  Niekedy máš v projekte nastroj iba na malom kúsku, takže by bolo zbytočné kvôli tomu preťahovať celé stopy.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #46 kedy: 24. Apríl , 2016, 00:07:06 »

.... Zrejme protools bol kedysi jediny normalny daw, vsetci sa na tom ucili robit stal sa z toho standard, vsetci to vedeli ovladat, cize hocijaky producent ked prisiel do externeho studia sadol za komp a vedel robit. Toto beriem a davalo to zmysel...davalo pisem preto, ze dnes uz fakt nie je problem a kazdy, kto vela beha a potrebuje robit na viacerych miestach ma laptop...

len to, ze PT neni soft, ale system vcetne HW periferii. urcite existuje lepsi SW a urcite je aj kvalitnejsi HW. toto sa vsak stalo standardom (a v mnohych inych odvetviach podobny standard existuje tiez), tak na tom vsetci v profi idu. ta predstava, ze ktosi pride na zakazku do studia, tam si vytiahne laptop s projektom, rozkuka sa ako to pripojit, aky maju pult a ake periferie, podla mojho nazoru nekoresponduje s efektivitou, ktora sa v profi top sfere nosi...  Neviem
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #47 kedy: 24. Apríl , 2016, 08:12:48 »

ta predstava, ze ktosi pride na zakazku do studia, tam si vytiahne laptop s projektom, rozkuka sa ako to pripojit, aky maju pult a ake periferie, podla mojho nazoru nekoresponduje s efektivitou, ktora sa v profi top sfere nosi...  Neviem
asi to mozme uzavriet, ze pri obrovskych studiach a produkciach tam zmysel je...ale v mensich meritkach si myslim, ze nema zmysel lipnut na nejakych protoolsoch "lebo standard". Ved ak by nebol trh, tak by nebolo tolko roznych DAW-ov. a ten styl prace ako som ti popisal, ktory ti nepride efektivny, sa derie dopredu a stava sa viac popularny co si tak vsimam, ved si pozri ten rozhovor so Shepsom a to je stary dedo uz..moderne technologie neodrbes. A prave preto som spomenul ten mac, lebo tam neriesis drivre, jediny tvoj problem je nastavit latenciu a naroutovat a oznacit si vstupy, co robis tak ci tak pri kazdej nahravacej session a v tom pripade moze byt hocikomu uprdele ci tam mas protools alebo Reaper, dolezity je vysledok
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2016, 08:14:53 od styrioci » Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.13 sekund, 22 otázok.