Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 03:25:35
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ruky gitaristu z pohľadu fyzioterapie  (Prečítané 26463 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #45 kedy: 04. Júl , 2011, 12:10:37 »

proste si jebal na sport vzdy a mas ochabnute svalstvo takze ked raz za tyzden chytis gitaru do ruk tak mas zrazu svalovicu  Bavím sa skvele

boli ma v lakti a nie sval, takze svalovica to nebude... ak vtip, tak zly
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #46 kedy: 04. Júl , 2011, 12:47:04 »

rady o zdravi prijmam vyhradne cez net a od ludi co sa nevedia naucit ani gramatiku  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #47 kedy: 04. Júl , 2011, 13:00:03 »

boli ma v lakti a nie sval, takze svalovica to nebude... ak vtip, tak zly
hýbeš pri brnkaní aj lakťom alebo iba zápestím?
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #48 kedy: 04. Júl , 2011, 13:03:20 »

hihihihihihi....dopice pytali sa uz ini a spytam sa ja a hned problem... stevino mozno nevie gramatiku, ale vo svojom obore sa vyzna. nechcem vysetrenie cez internet, iba sa pytam, ci vie aj takto podla symptomov.

hýbeš pri brnkaní aj lakťom alebo iba zápestím?

hybem zapastim, tak preto nechapem tomu...jasne ze sa pohybuje aj nejako laket, resp vibruje, alebo ako to nazvat
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #49 kedy: 04. Júl , 2011, 13:07:14 »

hihihihihihi....dopice pytali sa uz ini a spytam sa ja a hned problem... stevino mozno nevie gramatiku, ale vo svojom obore sa vyzna. nechcem vysetrenie cez internet, iba sa pytam, ci vie aj takto podla symptomov.

hybem zapastim, tak preto nechapem tomu...jasne ze sa pohybuje aj nejako laket, resp vibruje, alebo ako to nazvat

hej lebo okrem tej gramatiky je tiez uplne cisty Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #50 kedy: 04. Júl , 2011, 13:37:47 »

Caute, mam taky problem, ked napriklad som 3 dni prec a necvicim, ked zacnem,tak ma dost boli zapastie na lavej ruke ked cvicim nieco na sirku prstov, legato a take srandy postupne,ked ale sa dostanem do normalnu(pravidelne cvicenie),tak to postupne prestava, no niekedy to trva aj den ,a az potom po masirovani zapastia to prestane. Neviem , ci to je len problem , ze ked par dni necvicim, alebo nieco ine...dakujem
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #51 kedy: 04. Júl , 2011, 13:47:24 »

Pred kazdym hranim sa treba poriadne rozcvicit. Minimalne 10 min.

Ponatahovat prsty, ruky, zapastie, atd... Opat odporucam Petrucciho skolu - zaciatok, kde to vsetko vysvetluje.  Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #52 kedy: 04. Júl , 2011, 13:53:38 »

odporucam petrucciho musicman.. ten vyriesil z hladiska ergonomie aj sestre mojej mamy otca problemy s predlaktiami.. odvcera pouzivam len to.. uplne ppci jak teraz vsetci vyliezaju ze ich daco boli..  kebyze sa tu prizna niektory z clenov ze studuje radiologiu tak tipujem ze kazdy by mal podozrenie na tumor a bol by poradovnik na CTcka
« Posledná zmena: 04. Júl , 2011, 13:54:27 od kaolko » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #53 kedy: 04. Júl , 2011, 13:55:49 »

rady o zdravi prijmam vyhradne cez net a od ludi co sa nevedia naucit ani gramatiku  Bavím sa skvele

to je úplne mimo.   Radšej radu o zdraví od toho, kto sa v tom vyzná, ak od niekoho, čo vie gramatiku a o zdraví nemá ani šajn.. Žmurk
Zaznamenané

georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #54 kedy: 04. Júl , 2011, 14:04:07 »

Pred kazdym hranim sa treba poriadne rozcvicit. Minimalne 10 min.

Ponatahovat prsty, ruky, zapastie, atd... Opat odporucam Petrucciho skolu - zaciatok, kde to vsetko vysvetluje.  Na zdravie!

rozcvicujem sa pomaly hodinu :D , presne podla petrucciho, preto mi to nejde do hlavy, ked cvicievam uz pravidelne denne,tak to zmizne. Napriklad teraz po topfeste ma to boli .
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #55 kedy: 04. Júl , 2011, 14:17:28 »

to je úplne mimo.   Radšej radu o zdraví od toho, kto sa v tom vyzná, ak od niekoho, čo vie gramatiku a o zdraví nemá ani šajn.. Žmurk

to ze niekto o sebe povie ze je fyzioterapeut neznamena ze je dobrym fyzioterapeutom a ze sa vyzna, a ked clovek trochu sleduje spravanie, argumentaciu a formu vyjadrovania, to tiez cloveku napovie skym ma to docinenie, ale vsak mne je to jedno len ja osobne keby ma vazne bolela napriklad ruka radsej zajdem k nejakemu sukromnemu doktorovi ako nechat si radit na internete od podla mojho nazoru blazna
« Posledná zmena: 04. Júl , 2011, 14:18:01 od vikur » Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #56 kedy: 04. Júl , 2011, 14:27:03 »

by som bol zvedavy jak je to v tomto obore s tymi novymi krasotinkami z obchodu a ze ci neni lepsie miesto kvalitneho vakuoveho pristroja na liecenie za 10k Eur pouzit stary znamy podtlak hubou po prisati
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #57 kedy: 04. Júl , 2011, 15:54:52 »

Tak zaradom :
- Koalko hudba je pre mna ulet fyzioterapia realita , umenie nema pravidla ale za to rehabka je striktná , nieje to o prístrojoch podla mna vždy su na prvom mieste ruky ked chceš dat niekoho do poriadku ,.Ked som robil súkromne mal som len jeden trakčný stol, a čo sa týka výsledkov to by si sa musel spítat mojej klientely ale je ich dost neviem či by sa vošli do priemerne velkeho podniku ,a skoro zo všetkými som stale v kontakte nikoho som ešte nepokazil a platia mi celkom dobre , V podstate ked sa mi neozvu viem že im nič nieje a že je všetko ok .už som par ludí vitiahol z operácie
- Vikur - a ten čo je uplne čistý nech prvý hodí kamenom /šlapeme na pive  kave , cukre - inak cukor je kruta droga..../ ... , kludne si pochybuj o moje odbornosti je mi to jedno mám sa čomu venovat , kludne si chod k doktorovi a papaj pilulky . Je to Tvoje telo a Tvoje dogmi , ja si nepotrebuje nič dokazovat pre mna je vysledok obvyklá otazka na koniec - a teraz mi ukažte pri ktorom pohybe Vás to bolí ..... super čo som dlžný
- Mario _ lakeť je citliví na staticke postavenie a hlavne na rotáciu predlaktia . - tzn ked pokrčíš lakeť do pravého uhla dáš ruku v past vystrieš palec ten palec ma bit horizontálne v rovine ak nieje prípadne ak to tahá nemáš plnu pohyblivosť a ta je podstatná pre správne fungovanie , rotátori možu potom posobit v určitom postavení pákovou silou na lakeť a utlačaju bud jeho vonkajšiu alebo vnútornú stranu /oštepársky alebo tenisoví laket - ale už jestvuje v rehabke aj termín mišoví laket - dlhodobá vnutorná rotácia/treba si uvedomit že zakladne postavenie lakta je vonkajšia rotácia teda dlane vytočenie na hor,ale paradoxne väčšina čiností sa robí vo vnútornej rotacii a tym sa cela horna končatina taha do nefyziologickeho postavenia /predsunuté plecia, lietajúce lopatky ..../ . teda sa snaž vždy ked oddychuješ mat dlane otočené na hor , prípadne tu pohyblivosť tam dotiahnut najlepšie pomocou PIR /postizometricka relaxacia - uvoľnenie po napätí - nie stretching , stretching je škodliví to tvrdí nova literatúra a s tým súhlasím / ak Ta to zaujalo môžem Ti vypracovať zopar kompenzačných cvikov . Doležite je ako to reaguje na teplo či su aj kludove bolesti alebo len štartovacie ako si písal atak. Je tam aj súvislosť zo stojom ako si opísal ide o biomechaniku /hravaš skor po stojačky alebo po sediački / . POzor však na lakte tam obvykle boli chrupavka alebo uponova šlacha a to su materialy ktore tažko regeneruju a zvyknu radi prechádzat do chronicity
 - georgi - to bude podobne tiež tam asi bud poskracovane rotatori , s tý, že na predlaktí je asi najviac svalou v pokope je to dost zložite lebo robia jemnu motoriku , u Teba je to ale podla toho čo si písal skor o prekrvení , isto budeš tiež poskracovaní , V tomto prípade by som odporučil na rozcvičku cievnu gymanstiku - velmi jednoduche proste zatvaraš a otvaraš prsty do dlane asi frekvenciou tepu v troch postavenia /nad urovnou srdca zdvihnute ruky , na urovni srdca predpaže a pod urovnou srdca spustene ruky/ v každej tak 2-3minutky ak sa Ti ulavi a nebudu tie príznaky take ako si písal je to jasne a podla toho sa da k tomu postavit
-Pitu , dik za stranu /fakt sa snažím len pomoct a nemusím to robit /
-karol hm ach , niekedy trafíš ale never všetkému čomu veríš na 100% sa to nevypláca / v každom bielom je kus čierneho atak
 /, ono mi to pripada akoby aj Ty si sa chcel niečo spítat lebo aj Teba boli ale niečo Ti nedovolí /e.g.o.P  ktovie každopádne smutným  faktom je že po 30tke su degenerativne zmeny na pohybovom aparate už štandard ,a aj v  podstatne vmladšom vekuje len malokto koho nič nepobolieva
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #58 kedy: 04. Júl , 2011, 16:01:43 »


- Mario _ lakeť je citliví na staticke postavenie a hlavne na rotáciu predlaktia . - tzn ked pokrčíš lakeť do pravého uhla dáš ruku v past vystrieš palec ten palec ma bit horizontálne v rovine ak nieje prípadne ak to tahá nemáš plnu pohyblivosť a ta je podstatná pre správne fungovanie , rotátori možu potom posobit v určitom postavení pákovou silou na lakeť a utlačaju bud jeho vonkajšiu alebo vnútornú stranu /oštepársky alebo tenisoví laket - ale už jestvuje v rehabke aj termín mišoví laket - dlhodobá vnutorná rotácia/treba si uvedomit že zakladne postavenie lakta je vonkajšia rotácia teda dlane vytočenie na hor,ale paradoxne väčšina čiností sa robí vo vnútornej rotacii a tym sa cela horna končatina taha do nefyziologickeho postavenia /predsunuté plecia, lietajúce lopatky ..../ . teda sa snaž vždy ked oddychuješ mat dlane otočené na hor , prípadne tu pohyblivosť tam dotiahnut najlepšie pomocou PIR /postizometricka relaxacia - uvoľnenie po napätí - nie stretching , stretching je škodliví to tvrdí nova literatúra a s tým súhlasím / ak Ta to zaujalo môžem Ti vypracovať zopar kompenzačných cvikov . Doležite je ako to reaguje na teplo či su aj kludove bolesti alebo len štartovacie ako si písal atak. Je tam aj súvislosť zo stojom ako si opísal ide o biomechaniku /hravaš skor po stojačky alebo po sediački / . POzor však na lakte tam obvykle boli chrupavka alebo uponova šlacha a to su materialy ktore tažko regeneruju a zvyknu radi prechádzat do chronicity

aha, no staticky bezne ten laket neboli, ale boli hlavne, ked hram rychlo ten palmutting, ale sam tam a boli to skor v tom klbe, taka tlacita bolest...a diky za reakciu  Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #59 kedy: 04. Júl , 2011, 16:02:12 »

ale ved jasne, ja som si len prdel robil zas jak obvykle, stale trvam na tom ze ten clanok bol uplne fajn  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.263 sekund, 23 otázok.