Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 08:50:14
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake repro??  (Prečítané 38048 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #30 kedy: 15. Júl , 2005, 01:00:33 »

prispekjem aj ja otazkou :) pisalo sa tu /uz neviem kto/ ze rozdiel medzi celestion vintage a G12T je v stredoch a citlivosti. niekto povedal ze G12T je lepsie na tvrdu muziku,ze je menej stredovy. potom sa tu ale pise, ze vintage si lepsie poradi s basmi, lebo je citlivejsi a ze je lepsi na podladenie. takze ja v tom mam uz dokonale nejasno, ze ktore repro medzi tymito dvomi mam zvolit. ci ten, ktory ma menej stredov /G12T - ja stredy moc v muzike nemusim/, alebo ten co lepsie si "poradi" s basmi pri podladeni /Vintage/ viem ze je to vec vkusu, lenze v vtip je v tom, ze ked kupim dva napr G12T a nebudu sa mi lubit, tak mi ich asi sotva vymenia v muzkkeri za Vintage. ach jaj Smútim :hairy ...prave som zistil na nete ze na vinatege30 hra Mustain, Pitrelli, Hammet, Hedfield, Slash, na druhej strane Maiden hra cez G12T
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 15. Júl , 2005, 01:55:41 »

Aj jeden aj druhy su dost kvalitne na to, aby vedeli hrat aj podladene, aj stredovo aj hociako :). Ty mas aparat, na ktorom sa Ti dobre ozve akykolvek normalny gitarovy reprak a na druhej strane su aparaty, ktorym nepomoze ziaden Vintage sveta, tak nemaj strach, ze sa oklames Žmurk. Napisem to este raz - moja skusenost je taka, ze teecka su ""obhruble a vulgarne stetky"", vintage su ""damy z vyssich kruhov"". A teraz to neber, ci Ta to sexualne pritahuje, ale uznas, ze aj ""obhruble a vulgarne stetky"" mozu byt pekne baby :))...
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 15. Júl , 2005, 06:18:24 »

Rastis úžasné prirovnanie. Ja som skôr za tie dámi či nedá mi ?? :))
Zaznamenané

tatko fóra
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 15. Júl , 2005, 09:25:14 »

guitman - ja len preto, ze Darthez je vychyreny bratislavsky tvrdak :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 15. Júl , 2005, 09:38:35 »

Ako su na tom Greenback? Vintage 30 G12T Greenback
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #35 kedy: 15. Júl , 2005, 11:45:50 »

:)) ze vychyreny bratislavsky tvrdak :)) Rasto ok: a co citlivost a vykon Vintage su citlivejsie. To znamena co konkretne? A este jeden postreh G12T 100W stoji myslim 2 200sk G12T 75W stoji 2800sk Preco je tam taky pomerne vysoky rozdiel, ked citlivost je rovnaka, aj ohmy. Ked chcem kupit dva, je lepsie kupit pri 50W hlave 2x75, alebo 2x100 martinLM: greenbacky stoja myslim ze tolko kolko vintage a na ich starnke pisu z esu vhodne na blues... :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #36 kedy: 15. Júl , 2005, 11:55:40 »

Mas to tazke Darthez, ked si si ich niekedy nepostavil vedla seba. Ja som hraval na T-75 aj na Vintage30. Inak pisal som to ja. Skusim to nechutne zhrnut: T-75 je vyborny reprak, Vintage30 u mna lepsi. Ani jednym nic nepokazis. Oba su rovnako kvalitne. T-75 je trochu skriplavejsi (ala IronMaiden), Vintage30 je agresivny (aj basoch aj v stredoch) a este je oproti T75 hlasnejsi.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #37 kedy: 15. Júl , 2005, 13:33:42 »

hm, tak asi sa rozhodnem teda pre ten vintage. lebo mne sa zvuk maiden tri krat moc nelubi. ale to je zase aj hlavami co pouzivaju. ale skriplavy zvuk, resp, mas na mysli asi nejaky ostry zvuk, to tiez nechcem. bolo by fajn keby to malo dobre basy :) dr.karpat. : este sa jednu vec spytam. viem e si to tu uz pisal, ale neuvadzal si priklad na 2x12 ked mam 50W hlavu, tak aky vykon ma mat bedna 2x12: teda, aky je naidealnejsi? napr. aky by bol rozdiel kedby som mal 2x100 alebo 2x75, okrem vyjkonu. spravaju sa repraky s nizsim vyjkonom inak? alebo naco je potom dobre mat napr. 4x25 .... diky
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 15. Júl , 2005, 14:31:56 »

Ak maju reproduktory Vintage 30 vacsiu citlivost, znamena to, ze ak na nich hras a potom ich vymenis za G12T s rovnakou impedanciou, tak tieto G12T budu hrat tichsie. To je jedno, ci je to 4x12"", alebo 2x12"" bedna, vzdy by tam mala byt rezerva. Na 50W koncak kludne 100W bedna, ale aj 50W staci, akurat sa to budes bat pustit na plno (co by som ani pri lampach neodporucal).
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #39 kedy: 15. Júl , 2005, 19:43:51 »

to Darthez: Vintage30 je dobra volba. T-75 je trochu ostrejsi prave vo vyskach. Najidealnejsi vykon pri kombinacii 50W koncak je 2x12"" 50W box. Len tam hrozi, ze ju lahsie odpalis. Takze preto sa dava rezerva. Repraky z nizsim vykonom su rychlejsie prebudene, cize zvuk z nich lezie uz pri nizsich hlasitostiach ako pri boxe z vyssim vykonom. Je idealne, ked je box v spravnej hlasitosti, potom to hra koser. :) to Martin: ano T-75 hraju tichsie ako Vintage30. Pokial si das naraz dve bedne (jednu T75 a druhu Vintage30), tak ta Tckova bude vyrazne tichsia. A pri boxoch 4x12"" a viac to plati este viac. Pretoze tam sa ti vzajomna citlivost nasobi.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #40 kedy: 15. Júl , 2005, 20:44:38 »

rasto, marinLM, dr.karpat. : velmi pekne dakujem za info. co bych´ja bez vas robil Žmurk suma sumarum: staci teda na 50W zosik lampovy 60W bedna, pochopil som dobre., hej? akurat horzi ze sa odpali, ked to vyhulim naplno /co aj tak nebudem/. a repro s mensim vykonom sa skorej nabudi. cize hra lepsie aj na nizsich hlasitostiach. snad som to pochopil ok. este raz diky hosi. :hairy este jedna vec. celestion vintage existuje len 60W, vsak. lebo niekto mi tvrdil /nie tu na fore/ ze existuje aj 30W hm?
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #41 kedy: 15. Júl , 2005, 21:57:37 »

No ak mas 50W elektronkovy zosilnovac, tak sa bezne povie, ze to je ako 100W tranzistrovych. Lampy su dynamickejsie, tam neexistuje ze 200W a viac ani tuk. Kludne v nejakej spicke to da aj viac.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 15. Júl , 2005, 23:15:49 »

Darthez - nevies, na akom sa vyskytnes podiu a ako budes vytacat aparat. S novymi lampami Ti to v spicke da kludne aj 100W, cize bedna s 2x60 ci 2x75 je idealna. Karpatsky to myslel aj tak, ze kazdy reprak hra najlepsie, ked je spravne nakopany, co sa pri slabsich modeloch dosiahne jednoduchsie. Ale zase si nerob iluzie, ze 50W reprak hra o plovicku tichsie, ako 100W reprak. Jednak je tam este stale ta citlivost (alebo niekto to nazyva aj ucinnost) a jednak hlasitost nevnimame linearne (rovnomerne postupne)... To len aby si zbytocne teraz nehladal nejake 25W repraky...
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #43 kedy: 15. Júl , 2005, 23:38:49 »

rasto: nehladam 25W reprak, len chlapik mi jeden tvrdi ze ma v bedni celestion vintage 30 a ze jeden ma vykon 30W ale to sa podla mna myli. lebo su podla mna iba 60W tie vintage
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #44 kedy: 16. Júl , 2005, 23:03:39 »

Su Celestion repraky G12-H, ktore maju ten isty magnet ako Vintage30, podobny sound, ale su to 30W verzie. Nie je to ale presno to iste ako Vintage30.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.