Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 08:10:32
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake repro??  (Prečítané 38174 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 17. Júl , 2005, 08:15:40 »

Je skutocne bezpecne pripojit na 8Ohm lampovy vystup 16Ohm reproduktor? Lebo ja asi na 4Ohm pripajam 8Ohm.
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #46 kedy: 17. Júl , 2005, 11:06:33 »

martinLM: sak uz sa to tu nikede pisalo, ze akz apojis repro s vacsim odporom ako ma bedna, tak bude hrat tichsie :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #47 kedy: 17. Júl , 2005, 11:41:47 »

Ta tranzistore je to jedno (pokial ma repro vecsi odpor ako minimalne povoleny na zosiku) na elektronke to nie je myslim az taky dobry napad. Tam by to malo rovnake, ako je ten prislusny vystup. Ak sa snemylim. Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #48 kedy: 17. Júl , 2005, 13:25:22 »

Je to v pohode, akurat zosilovac zatazeny vacsou impedanciou pojde na nizzsi vykon. Ale zase zeby mal hrat tichsie tiez nie je uplne presne. Inak neviem, ako znacia Celestion gitarove repraky a co to pismenko za G12 presne znaci, ale G12 H boli odjakziva dlhe desatrocia 100W. Alebo G12 M boli 35W ...:hm:
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 17. Júl , 2005, 21:16:40 »

To tu uz padlo, len chcem vediet, ci to je skutocne tak.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #50 kedy: 17. Júl , 2005, 22:02:54 »

Nie, nie je to tak, vsetko su to lzi - pozor na ne !
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #51 kedy: 17. Júl , 2005, 22:11:03 »

Minule mi kamos, ze ak pripojim na 4Ohm vystup 8Ohm reprak, ze si mam zacat zhanat peniaze na nove lampy. Ale berem to tak, ze nie vsetko, co si zmysli musi byt pravda.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #52 kedy: 17. Júl , 2005, 23:06:47 »

Sam hovoris, ze hras 4 ohmami do 8-ich. Ja som hraval dlhe roky s 8-mi do 16-ich a nic sa nedialo. Obcas sice zacujem, ze sa to nema, ale nikto mi este nevysvetlil preco !
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #53 kedy: 18. Júl , 2005, 13:08:22 »

MartinLM: Je to v pohode, ale idealne by bolo PWR 8Ohm na REPRO 8Ohm. Kombinacia 8Ohm na 16Ohm bude hrat trochu tichsie, ale furt normalne. Ja som takto hraval dlho. Rastis: www.celestion.com pozri tam tie G12H. Ja ich poznam iba ako 30W uz dlhsie.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 18. Júl , 2005, 13:53:06 »

A: My girlfriend has a Mesa/Boogie 400+ (which i am incredibly jelous of)... She goes to play, and the output is really quiet, and there's lot's of hum.... I check out the amp, and she had her amp outputing 4ohms into her 8ohm cab. The power tubes were bright purple, brighter than i've seen them, but with the fan on high they weren't hot enough to blow the fuse. Anyway, I'm starting to think that she's ****ed her power tubes. Any advice? ------------------------------------- B: that wouldn't cause the problem you describe..also, she is not hurting the amp running a 8 ohm cab thru the 4 ohm tap. The problem is elsewhere. -------------------------------------- C: Wrong. That's EXACTLY the problem. At the very least she's looking at a new set of tubes installed by a tech who'll check the amp out for further damage (which there probably is). Higher impedances than rated damage tube amps. ... Subjekt C podal velmi logicke vysvetlenie: Ak mame vystupny trasformator bez pripojeneho reproduktora, tak transformator urobi akusi spatnu vazbu a napatove spicky na pripojenych koncoch. Kedze vtedy je pripojene len primarne vinutie, je pripojene na lampy, tak toto napatie sa vracia na lampy. Ak mame teda na 4Ohm vystupe 8Ohm reproduktor, hra to, hra to tichsie, ale rovnako sa nejake napatie vracia na lampy. Pokial spolu s napatim, ktore sa tam nachadza kvoli funkci zosilnovaca neprekroci medzne hodnoty pre napatie na tej ktorej mriezke/anode/katode tej lampy, vsetko je ok. Nieco v tomto zmysle. Cize opatrne s volume. A naopak - ak je na 4Ohm vystupe 2Ohm zataz - reproduktor, tak transformator na sekundarne vinutie dodava vacsi prud a na lampach klesa napatie. Cize im menej vadi nizsia zataz, ako nizsia. Rad vam verim, chalani :) A na zaver: From Mesa's manual for the Bass400+ Two 8 ohm, two 4 ohm and two 2 ohm speaker jacks are provided on the Bass400+. The amp will produce its full power at all these impedances, provided that the total impedance of your speaker cabinets is matched to the output(s) used. Slight mismatches are not a problem, but they will cause slightly lower output and may shorten tube life. Googlil MageZ, vytah som urobil ja.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 18. Júl , 2005, 13:56:24 »

Este zaujimava vec: ""Reprak oznaceny ako 8Ohmovy ma 8Ohmov pravdepodobne len okolo frekvenice 400Hz. Na rezoznancnej, to moze byt povedzme 50Ohm. Okoli 2kHz to moze lahko byt 14 - 15Ohm. Tieto zmeny su zapricinene rezonancnou frekvenciou reproduktora a vlastnej induktancii reproduktora.speaker voice coil.""
10462;jednoznak....inak karpat...napis ako vam vysiel koncert..teda to by mohli teoreticky napisat aj ty co tam ostali...
10463;Hnusne su, najma ta cierna, to je fakt otrasne s tym vyrezom. Tiez sa divim, naco musia mat nasilu akoze Les Paul tvar. Si asi myslia,ze sa budu o to lepsie predavat.
10464;Mne tie gitary výzorom vôbec nevadia, ešte keby tá horná nemala tú zrezanú hranu pre žavú ruku, horšie to vyzerá, zas sa možno lepšie hrá.
10465;"
Citácia
Originally posted by dr.karpathorky ...Rastis: www.celestion.com pozri tam tie G12H. Ja ich poznam iba ako 30W uz dlhsie...
Ja viem, ale toto je napr. Guitmanov reprak, dokonca 125W, nie 100. Aj moj foter ma v MarkII G12 H a dal by som ruku do ohna, ze 100W. :hm:...
Zaznamenané

jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #56 kedy: 18. Júl , 2005, 15:34:05 »

Citácia
Originally posted by martinLM Cize im menej vadi nizsia zataz, ako nizsia.
hmmm... uz chapem :cool: :)) takze ja mam 8 Ohm vystup a Reprak ma 16 Ohm, ale na zosiku mam aj 15 Ohm vystup, mam si to teda radsej preletovat?? hra to takto uz dlho a nic sa zatial nestalo... takze ked volumom presilim zosik, dojebu sa lampy a vyst.trafo?, keby to bolo opacne (to je len priklad: zosik napr. 16 Ohm a repro 8 Ohm) tak by som odpiekol pri vysokej hlasitosti repro? dobre som pochopil? (ak som pochopil? heh)
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #57 kedy: 18. Júl , 2005, 15:46:24 »

Vtedy by sekundarnym vinutim pretekal vacsi prud (R=U/I; kedze lampove zosilnovace ""hraju"" s konstantnym prudom a tranzistorove s napatim) , ktore by to podla mna nemuselo vydrzat. Neviem, ake su tam hrube droty, ale ak nimi preteka vacsi prud, tak sa urcite viac hreju a kto vie, co sa moze stat :) Tak ale vyzera to, ze oba stavy su pripustne, ale nie je to ziadna slava a netreba to prehanat s volume. Ak mas 8 a 15Ohm vystup a 16Ohm reprak, pouzi samozrejme 15Ohm vysup. Moj problem je, ze neviem aky mam vystup, ci 4, alebo 8Ohmov. Ale to uz patri k teme o Mono XX.
Zaznamenané

jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #58 kedy: 18. Júl , 2005, 16:15:33 »

ale potom ked mam vystup 50Watt@15Ohm a 50Watt@15Ohm repro, tak neni risk ze ked to velmi pretocim ze odpeciem reprak? ci to neni lepsie nechat to takto, aj kvoli tomu ze lampy maju silnejsi vykon, ja aj tak nevytacam volume vyssie ako na kusok za polovicou, ten vykon je na trochu dlhsiu temu (v porovnani ked bol na 3/4 vol + efekt IBZ SM7 hral hlasnejsie ako Laney hlava TF700 + origi 4x12 cabinet Laney > co mi je dost divne, neviem preco...)
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #59 kedy: 18. Júl , 2005, 16:30:34 »

Co je to za reproduktor? Vyber si - bud riskujes lampy pri velkej hlasitosti, alebo reprak :)
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.