Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 01:50:42
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake repro??  (Prečítané 38047 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #90 kedy: 10. Júl , 2011, 16:05:29 »

Chlapi, potreboval by som trosku poradit s vyberom repra. Laney lc 30 zname to kombicko, bol tam doteraz celestion v30 no ma roztrhnutu membranu a aj tak je 16 ohm co predchadzajuci majitel neporiesil najlepsie, kedze vystup je 8, no tak rozmyslam ze ake repro na vymenu. Tazko sa mi porovnava, hladal som nejake videa, zvukove porovnania a pozdava sa mi: http://eshop.cesound.sk/cesound/eshop/3-1-Gitary/256-3-Celestion/5/885-G12H-8-16 Dalsia otazka kedze kombo ma 30W a tento konkretny celestion ma zatazenie tiez 30W nieje to malo? Ked repra eminence maju wataze omnoho vyssie, neviem vazne co zhanat, mozno moc vymyslam a v30 bude istota, ale ak mate nejake skusenosti a rady, prosim dajte vediet..
Tuto este nejake porovnavacie videjko:   Žmurk       
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #91 kedy: 11. Júl , 2011, 10:08:09 »

neskusal . greenback ma iba 25 w myslis ze by to stacilo ?

a tvoje osobne porovnanie g12h a V30 (a mozes aj s greenabckom ak to mas v uchu Som frajer)  Na zdravie!

pripominam ze furt riesim iba cisty zvuk / trosku prikresleny
ak to nebudes kurit naplno, tak vydrzi
na Marshall Plexi, kde nameras vykon cca 170W dava vyrobca 100W bednu so 4mi Greenback a vydrzi to

G12H je niekde medzi V30 a Greenback, aspon takto to hodnotia v testoch
je dost rychly, kedze ma velky magnet (podobne ako V30)
ja som pouzival V30 a Greenbacky vzdy, ten H nie

ked to zhodnotis na svojom kombe, ako sa spraval V30? hlasitost, vysky, basy repraka?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #92 kedy: 11. Júl , 2011, 10:10:08 »

Chlapi, potreboval by som trosku poradit s vyberom repra. Laney lc 30 zname to kombicko, bol tam doteraz celestion v30 no ma roztrhnutu membranu a aj tak je 16 ohm co predchadzajuci majitel neporiesil najlepsie, kedze vystup je 8, no tak rozmyslam ze ake repro na vymenu. Tazko sa mi porovnava, hladal som nejake videa, zvukove porovnania a pozdava sa mi: http://eshop.cesound.sk/cesound/eshop/3-1-Gitary/256-3-Celestion/5/885-G12H-8-16 Dalsia otazka kedze kombo ma 30W a tento konkretny celestion ma zatazenie tiez 30W nieje to malo? Ked repra eminence maju wataze omnoho vyssie, neviem vazne co zhanat, mozno moc vymyslam a v30 bude istota, ale ak mate nejake skusenosti a rady, prosim dajte vediet..
Tuto este nejake porovnavacie videjko:   Žmurk       
v podstate som to popisal o prispevok vyssie  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #93 kedy: 11. Júl , 2011, 10:11:13 »

na Marshall Plexi, kde nameras vykon cca 170W dava vyrobca 100W bednu so 4mi Greenback a vydrzi to


Len uz je to velmi na hrane a basy casto "prdia". Na 100w klasicku takuto hlavu treba skor 200w bednu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #94 kedy: 11. Júl , 2011, 12:47:26 »

v podstate som to popisal o prispevok vyssie  :)

Ok, no cim viac googlim a hladam nejake info, tak som nerozhodnejsi. Este zaujimavo vyzeraju celestion classic lead, to je 80W a potom heritage G12-65 teda 65W. Tu by som bol kludnejsi k tym 30W lampovym co mam..Nejake skusenosti? Ak by som to mal zhrnut, hladam nieco na sposob g12h, v30 v tejto kombinacii strasne jacii  Popiskujem si
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #95 kedy: 11. Júl , 2011, 12:55:14 »

Odporucam popozerat na Scumback repro. Velmi zaujimavo hraju z ukazok.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #96 kedy: 11. Júl , 2011, 14:12:54 »

Ok, no cim viac googlim a hladam nejake info, tak som nerozhodnejsi. Este zaujimavo vyzeraju celestion classic lead, to je 80W a potom heritage G12-65 teda 65W. Tu by som bol kludnejsi k tym 30W lampovym co mam..Nejake skusenosti? Ak by som to mal zhrnut, hladam nieco na sposob g12h, v30 v tejto kombinacii strasne jacii  Popiskujem si
G12H znie matnejsie ako V30
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #97 kedy: 15. Júl , 2011, 08:46:38 »

Mozno by stalo za to zvazit aj repro od firmy WGS. Veteran 30 je vraj priama konkurencia pre Celestion V30 a za lepsie peniaze. Co som sa docital na nete tak ludia od WGS ako najlepsie hodnotia ET65 (resp pre 2x12 kombinaciu oboch vyssie spomenutych). WGS osadza aj Suhr do svojich boxov.
Tiez sa priklonim ku Scumback-om, vynikajuci zvuk, ale vraj za vyssiu cenu - modely M75 alebo H75 (podla oficialnych stranok je scumback m75 o 100$ drahsi ako WGS Vet30)
« Posledná zmena: 15. Júl , 2011, 08:47:31 od telcontar » Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #98 kedy: 18. Júl , 2011, 10:34:12 »

Ok, no cim viac googlim a hladam nejake info, tak som nerozhodnejsi. Este zaujimavo vyzeraju celestion classic lead, to je 80W a potom heritage G12-65 teda 65W. Tu by som bol kludnejsi k tym 30W lampovym co mam..Nejake skusenosti? Ak by som to mal zhrnut, hladam nieco na sposob g12h, v30 v tejto kombinacii strasne jacii  Popiskujem si
Uz som ti to sice hovoril ,ale este ti to aj napisem.
Ja by som to riesil este jednou pridavnou bednickou s takym istym reprakom (16 ohmov ),lebo to kombo neda ani tych 30W ale iba dietnych 20W a + ma iba jeden repracik a aj to v otvorenej kasni,cize hutny skrkot s toho nikedy nepôjde,no a poskodeny reprak opravit ,ak to neni uplna katastrofa ,co si myslim ze nieje.
Po dalsie,pridanim jednej 12"ky sa ti zdvihne raz tak hladina hlasitosti .
Na marshall bednu 1960AV to hralo paradne a aj hlasno,ale ak sa ti nechce vela investovat ,tak len vymen ten celestion za taky isty len 8 ohmovy.16st omov do 8 vystupu je horsie jak 8 so 16tich.Jak po tecnickej ,tak aj po zvukovej stranke.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #99 kedy: 18. Júl , 2011, 10:41:26 »

Chlapi, potreboval by som trosku poradit s vyberom repra. Laney lc 30 zname to kombicko, bol tam doteraz celestion v30 no ma roztrhnutu membranu

precitaj si temu oprava repraku. tiez som si prekopol V30, zalepil som to hajzlakom a duvilaxom a drzi to dobre  Zdravíčko
Zaznamenané

matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #100 kedy: 29. Júl , 2011, 07:36:52 »

Takze nakoniec som zohnal novy reprak, este by ma zaujimalo, treba nove repro nejak special zabiehat/zahorovat ? Kedysi som pocul pri auto-hifi vraj pustaju radio nenaladene proste to sustanie pomaha  Fuuha zíram  a taketo nieco..pri drahych hifi sustavach byvaju nejake CD s ktorym to zabiehanie bude efektivnejsie, rychlejsie...Chapem, ze v tom mozno nieje az taka veda, len ma to zaujima, ci mam hned vypekat alebo zo zaciatku jemno atd... Zdravíčko
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #101 kedy: 29. Júl , 2011, 08:26:58 »

specialne podla mna ani nie .. proste na to bude treba hrat a tak behom 2 tyzdnov by to mohlo byt ok.. taky ten ozajstny 'break-in' nastava aj tak az dlhodobejsim uzivanim
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #102 kedy: 07. Október , 2011, 10:47:54 »

Pripajam nejake zaujimave porovnavania reprakov:

14 Speaker Shootout Eminence, Jensen, WGS, Celestion, Weber


12 speakers compared 8 alnico's & 2 ceramics jensen vs blue vs gold vs scumback vs Celestion


15 Speakers compared Celestion vs E.V. vs Eminence vs JBL vs Jensen vs Tone Tubby


Celestion Speaker Shootout for Deluxe Reverb Style Chicken Pickin' Guitar Vintage30, Greenback, Alnico Gold, G12-65
« Posledná zmena: 07. Október , 2011, 11:53:19 od Majo Fero » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #103 kedy: 01. December , 2017, 21:54:17 »

čo vravíte na túto porovnávačku ,
 ma  celkom zaujal ten Blue reproduktor oproti Jensenu

mal tu niekto  skúsenosti  s tým Blue reproduktorom ?? 

Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #104 kedy: 02. December , 2017, 08:48:30 »

Daval som to jednemu do voxov.Oproti geenbackom boli citlivejsie, plnsie, gulatejsie, drahsie Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 02. December , 2017, 10:09:17 od brdo prvy » Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.