Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 10:16:10
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender Bassman Silverface 50 head  (Prečítané 5215 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 01. Júl , 2011, 19:42:55 »

Mam doma tuto hlavu, v dost zlom stave. Su tam lampy, ktore nemaju byt (kruto dane El34, pricom maju byt 6L6 GC), preampovky jak oliate nejakou omackou... Ale hlava hra !  Bavím sa skvele

Ide o to, ze chcem tam kupit komplet nove lampy. Dajte nejake tipy na fakt dobre lampy do super vintage ampu !

Koncak: 6L6 GC
Preamp: 12AT7, 7025, 7025, 7025

Pripadne poradte nejake ine preampovky (ak sa da), ktore zarucia nejaky "twinovejsi" charakter. :)

btw, v preampe su ECC83, vsetky.
« Posledná zmena: 01. Júl , 2011, 19:44:00 od Branko » Zaznamenané

motorman
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #1 kedy: 01. Júl , 2011, 19:50:07 »

Mam doma tuto hlavu, v dost zlom stave. Su tam lampy, ktore nemaju byt (kruto dane El34, pricom maju byt 6L6 GC), preampovky jak oliate nejakou omackou... Ale hlava hra !  Bavím sa skvele

Ide o to, ze chcem tam kupit komplet nove lampy. Dajte nejake tipy na fakt dobre lampy do super vintage ampu !

Koncak: 6L6 GC
Preamp: 12AT7, 7025, 7025, 7025

Pripadne poradte nejake ine preampovky (ak sa da), ktore zarucia nejaky "twinovejsi" charakter. :)

btw, v preampe su ECC83, vsetky.

ja som sa rozpraval s jednym bluesovym gitaristom v amerike nieje niak znamy ale ma celu aparaturu custom robenu a on by dal zivot za lampy Telefunken
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 01. Júl , 2011, 19:53:56 »

Mam doma tuto hlavu, v dost zlom stave. Su tam lampy, ktore nemaju byt (kruto dane El34, pricom maju byt 6L6 GC), preampovky jak oliate nejakou omackou... Ale hlava hra !  Bavím sa skvele

Ide o to, ze chcem tam kupit komplet nove lampy. Dajte nejake tipy na fakt dobre lampy do super vintage ampu !

Koncak: 6L6 GC
Preamp: 12AT7, 7025, 7025, 7025

Pripadne poradte nejake ine preampovky (ak sa da), ktore zarucia nejaky "twinovejsi" charakter. :)

btw, v preampe su ECC83, vsetky.

pises, ze je to v zlom stave a pooblievane a neviem ake. mne osobne pride logickejsie doniest to cloveku, strcit mu to pod nos a nech to spravi, nech objedna co treba. urcite by som nesiel viest jalove debaty, ze jake super lampy mi to tunajsi typci poradia  Nechajte ma vydýchať 

inak Fender Bassman neni "twin", ani tak nehra, ani tak nema hrat a ani tak asi nikdy nebude hrat  Popiskujem si
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 01. Júl , 2011, 19:57:57 »

tie 6L6GC Ti predam, isto to bude twin ako hovado  :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 01. Júl , 2011, 19:58:10 »

ja som sa rozpraval s jednym bluesovym gitaristom v amerike nieje niak znamy ale ma celu aparaturu custom robenu a on by dal zivot za lampy Telefunken

a to sa akoze este da kupit ? respektive ak to dnes niekto aj pod tou znackou predava, ma to nieco spolocne s tymi "starymi dobrymi" lampami, o ktorych znalci vjedi ? - neviem - len sa pytam...

(inak poznam telefunkeny origosacke povodne, mal som ich osadene vo vselicom, nebolo to zle... ... )
« Posledná zmena: 01. Júl , 2011, 19:58:57 od rastis » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 01. Júl , 2011, 20:00:40 »

Okej, zatial mam v kosiku takto:

Winged "C" (SED) 6L6GC

Mullard 12AT7WA a zvysok Tung Sol


Ci radsej dat preampovky rovnakej znacky ?
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #6 kedy: 01. Júl , 2011, 20:02:10 »

tung sol su ale dost moderne lampy, mam ich v predzosiku a maju dost skreslenia
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 01. Júl , 2011, 20:04:55 »

....

Mullard 12AT7WA ...

... Mullard co dnes mas v kosiku je vraj uplne ina lampa, ako Mullard z pred 1000 rokov, co dnes o nich basnia vsetci Progrockerovia sveta. mne to tvrdil tiez Progrocker, nemam dovod mu neverit. ale toto vyzera na podobnu debatu, ako "poradte drevo na gitaru", takze radsej koncim  Popiskujem si
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 01. Júl , 2011, 20:10:58 »

ach jaj, chlapci. :)  Bavím sa skvele

Rasto, miesto toho, aby si poradil normalne (kedze zvacsa tu radis detom ake gitarky za 5 korun), tak zas sa ma snazis zhodit. :)

Mario - nebud kkt, ze "cisty twin", lebo ti vratim ten kazovy pedal.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Júl , 2011, 20:12:21 od Branko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 01. Júl , 2011, 20:23:02 »

Mario - nebud kkt, ze "cisty twin", lebo ti vratim ten kazovy pedal.  Bavím sa skvele

sak to bolo zo srandy a za tu diodu ja nemozem  :) ale to s tymi tung sol Ti pisem vazne, mne sa zvukovo pacia, len aj tak je to napicu radit, lebo v tom aparate si sadnu uplne inac...ale sak kup, potom maximalne predas...ale ten aparat by som dal tak ci tak radsej skontrolovat  Žmurk
« Posledná zmena: 01. Júl , 2011, 20:25:05 od mario bross » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 01. Júl , 2011, 20:24:23 »

Jasne, ze dam skontrolovat tento amp. :)

Chcem tam kupit nove lampy, tot vsjo. Nemam skusenosti s vintage aparatmi a lampami do nich. Nechcem setrit taktiez.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 01. Júl , 2011, 20:29:56 »

... tak zas sa ma snazis zhodit. :)

...

ale vobec. praveze som uprimne napisal, co si myslim - mas crep ako pises, tak ho daj zreparovat do normalnej kondicie a potom davaj do kosika nejake mulardy ci co...

inak co sa tyka elektroniek, tak to ide cele dost okolo mna. nejake "slavne" stare typi som poskusal, ale inak ma to "povinne prelampovavanie" a vymyslanie novych zvukov za pomoci inych lamp vytaca podobne, ako ked sa niekto pyta na kombo s dobrym zvukom za 150€.  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 01. Júl , 2011, 20:31:47 »

... Nechcem setrit taktiez.

tak si zisti, co tam davali povodne a podho na ebay kupovat NOSi ale tie ceny Ta mozno zaskocia  Ja som čert..
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 01. Júl , 2011, 20:44:29 »

Pri preampovkach je moznost "Matched sections", pripaca sa za to 5 dolarov. Oplati sa mi to davat pri 3 ks ?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 01. Júl , 2011, 20:48:58 »

Pri preampovkach je moznost "Matched sections", pripaca sa za to 5 dolarov. Oplati sa mi to davat pri 3 ks ?

akoze parovane ? ako laikovy mi to pride zbytocne. vsak kazda z tych lamp tam aj tak plni inu funkciu, tak naco...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 22 otázok.