Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 09:54:33
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender Bassman Silverface 50 head  (Prečítané 5214 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 01. Júl , 2011, 20:49:45 »

akoze parovane ? ako laikovy mi to pride zbytocne. vsak kazda z tych lamp tam aj tak plni inu funkciu, tak naco...
Okeej, vdaka. :)  Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 01. Júl , 2011, 20:56:14 »

Okeej, vdaka. :)  Na zdravie!

ale ja som fakt laik, by som si pockal na fundovanejsieho :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #17 kedy: 01. Júl , 2011, 22:02:27 »

Nakoniec som objednal takto:

Koncak - http://thetubestore.com/6l6gc.html

Preamp - http://thetubestore.com/goldlionecc81.html (1krat)
            - http://thetubestore.com/mu12ax7.html (3krat)


Dam to Jankovi zrejme, ked bude mat cas.


- takto NEJAK to hra s tymi lampami, ktore su tam teraz cez orange box a s HB snimacmi.
« Posledná zmena: 01. Júl , 2011, 22:29:41 od Branko » Zaznamenané

Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #18 kedy: 01. Júl , 2011, 22:33:25 »




- takto NEJAK to hra s tymi lampami, ktore su tam teraz cez orange box a s HB snimacmi.
jak ja zboznujem taky zvuk Si píš!!! kokos brandon to uz si vlastnik tejto hlavy ? jak ja uz sa tesim jak dojdem
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 01. Júl , 2011, 22:37:30 »

jak ja zboznujem taky zvuk Si píš!!! kokos brandon to uz si vlastnik tejto hlavy ? jak ja uz sa tesim jak dojdem
Da sa povedat, ze to vlastnim.

Snazim sa najst priblizne ukazky... este jedna taka menej kvalitna (ale pocut charakter s boostrom)


Fakt to ma brutal cisty zvuk, dobre sa s nim pracuje a dobre to znasa TS a podobne drive-i.

Samo, skor to taha do Mesa vôd.
Zaznamenané

Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #20 kedy: 01. Júl , 2011, 22:39:49 »


Samo, skor to taha do Mesa vôd.
sak to cisty marshall  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 01. Júl , 2011, 22:42:06 »

sak to cisty marshall  Bavím sa skvele
Hej, ale tak mi hra v Axe mark Smútim  Bavím sa skvele

- aj toto je mesoidny marshall.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #22 kedy: 01. Júl , 2011, 22:58:59 »

Hej, ale tak mi hra v Axe mark Smútim  Bavím sa skvele

- aj toto je mesoidny marshall.  Bavím sa skvele
Bavím sa skvele
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #23 kedy: 02. Júl , 2011, 10:18:42 »

- takto NEJAK to hra s tymi lampami, ktore su tam teraz cez orange box a s HB snimacmi.

uplny marshall
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 07. Júl , 2011, 16:49:38 »

a to sa akoze este da kupit ? respektive ak to dnes niekto aj pod tou znackou predava, ma to nieco spolocne s tymi "starymi dobrymi" lampami, o ktorych znalci vjedi ? - neviem - len sa pytam...

(inak poznam telefunkeny origosacke povodne, mal som ich osadene vo vselicom, nebolo to zle... ... )

To su skor lampy do HIFI zosikov, ako do gitarovych. Maju velmi cisty a pomerne taky cinkavejsi, vyskovejsi zvuk. Skusal som nejake a az tak mi v Hiwatte nesadli napriklad.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #25 kedy: 08. Júl , 2011, 07:51:04 »

.... no lenze ten zosik bude treba asi aj otvorit a skontrolovat  ,lebo ak si tam mal svacnute EL34ky ,tak tam bolo urcite bastngovane a len tak tam svacnut nejake ine koncove lampy je dost risk.
A este mimochodom.... Fendre totiz ani nemali zapojenu päticu kompatibilne aj na EL34 a preto tam  trebalo robit upravu ! o biase uz ani dalej nevravim.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #26 kedy: 08. Júl , 2011, 08:55:56 »

.... no lenze ten zosik bude treba asi aj otvorit a skontrolovat  ,lebo ak si tam mal svacnute EL34ky ,tak tam bolo urcite bastngovane a len tak tam svacnut nejake ine koncove lampy je dost risk.
A este mimochodom.... Fendre totiz ani nemali zapojenu päticu kompatibilne aj na EL34 a preto tam  trebalo robit upravu ! o biase uz ani dalej nevravim.
Vsak OK, stale este aj tak cakam na lampy. Takze hlava pekne stoji v kute a caka na svoj cas. :)
Zaznamenané

Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 15. Júl , 2011, 09:43:57 »

.... no lenze ten zosik bude treba asi aj otvorit a skontrolovat  ,lebo ak si tam mal svacnute EL34ky ,tak tam bolo urcite bastngovane a len tak tam svacnut nejake ine koncove lampy je dost risk.
A este mimochodom.... Fendre totiz ani nemali zapojenu päticu kompatibilne aj na EL34 a preto tam  trebalo robit upravu ! o biase uz ani dalej nevravim.

Ahoj Brdo, tie 6L6 a EL34 co sa tyka petice tak su vsetky OCTAL 8 pin petica nie? Teda pasovat budu len treba inak nastavit bias (ine napetie). Dokonca viem ze je to pomerne casta uprava EL34 zamenit za 6L6 a naopak (tato uprava bola hlavne koli dostupnosti elektroniek). Viem ze pises o zapojeni petice teda asi mas na mysli rovnaka petica ale inak zapojene vyvody pre 6L6 a EL34 (okrem upravy napetia).
« Posledná zmena: 15. Júl , 2011, 20:52:31 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #28 kedy: 15. Júl , 2011, 10:47:08 »

a to ako ? lebo sa da zapojit nekompatibilne, ved tie lampy maju rovnaky pinout nie ? akurat sa menia mriezkove odpory a bias potom, ci ?

pre 6L6 a EL84

no tie su isto inac aj paticovo, vykonovo aj vsetkym  :)
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #29 kedy: 24. Júl , 2011, 15:50:22 »

... na margo toho fenderu. Tak ma napada moze koncak utrpiet ak sa tam nasrobuju ako trebars v tomto pripade 6L6 namiesto El34 ? 6L6 maju skoro trojnasobny vykon, napatie to iste ale prudu 'zeru' viac. Neprehirieva sa ten koncak nadmerne ? Asi by som sa bal takto extremne menit komponenty ... ja som v tom Mesa kombe nahradil lampy v koncaku JJ-ckami a zvuk bol pre moje ucho lepsi, taky nejaky plnsi a aj dynamika trochu narastla ...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.