Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 17:07:48
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshal JCM 2000 vs Vox Ac15 CC1  (Prečítané 3147 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« kedy: 04. Júl , 2011, 17:04:43 »

Narazil som na kamen a som naozaj strateny...
Mam na vyber 2 komba ktora vyhovuju splnuju pačia a všetko okolo toho,
jedna sa o toto kombo
Marshall JCM 2000 DSL 201
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=628722&page=5&kategorie=0&nabpop=nabidka&region=&ins=25&order=levne
a Vox AC15 CC1
inzerat je zmazany predavajuci čaka na moje rozhodnutie

Cena je za Marshall
370 € poštovne v cene
Cena za Vox
380 € + poštovne

Zaujima mna každy vaš nazor postreh proste čokolvek čoby my mohlo pomoct v rozhodovani, kamen urazu je že ešte nemam proste ten svoj zvuk ktory vyhladavam takže naozaj neviem ako sa rozhodnut...
Hrajem proste všetko okrem bluesu jazzu a metalu!
Od classik rocku, cez rock n roll až po hard rock mam rad klasiku ani heavy metal moc nie...
To znamena že bysom chcel skorej viac univerzalne kombo
O voxe viem že ma brutalny clean a o marshallovi sa da hovorit o brutalnom overdrive
Prosim držte sa temy nechcem počut že si mam kupit toto kombo a zase toto zaujimaju mna nazory a postrehny na komba ktore som spomenul, za každu radu som vdačny!
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1 kedy: 04. Júl , 2011, 17:16:06 »

no tak v podstate si si odpovedal tie voxy su skor na take ciste zvuky, jazz, blues a pod...zahras na tom, ale aj rock ako queen ( brian mal voxy AC30 ), ale je to taky specificky zvuk...na tu univerzalnost, asi ten marshall
Zaznamenané

adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #2 kedy: 04. Júl , 2011, 17:20:05 »

Ako hovoriš...no bojim sa zase žesi na tom Marshalli nevytočim pekny clean...aky maš nato nazor?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 04. Júl , 2011, 17:22:50 »

Ako hovoriš...no bojim sa zase žesi na tom Marshalli nevytočim pekny clean...aky maš nato nazor?

neviem, ja mam clean celkom u riti, takze tak  :) hral si na tych kombach, lebo si pisal, ze sa Ti pacia, to si myslel zvukovo, ci vyzorovo ?
Zaznamenané

kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #4 kedy: 04. Júl , 2011, 17:24:46 »

no pořád jsi si neopodvěděl sám co budeš hrát za muziku Huh! je asi nejduležitější otázka  Vox třeba na Metalové ryffi nebude  Marshall bude mít dobrej čistej znám to combo ale Vox bude zajímavější na Crunche zvuky ale metal tam nikdy nebude

takže spíše vol podle tipu muziky kterou hraješ
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 04. Júl , 2011, 20:40:35 »

...ten marshall je celkom univerzalny, ten ich reprak je taky strkovity kus, ale da sa to nejak natocit, rozumie si dobre so skatulkami, mozes si ho s nimi vyladit na svoj obraz....ten vox zial nemam osahany, zaujimal by ma tiez pod rukou
Zaznamenané

ondrej403
nováčik
*
Príspevkov: 18


« Odpoveď #6 kedy: 04. Júl , 2011, 21:33:11 »

Ja mam dsl100 a je to univerzalne Žmurk
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 04. Júl , 2011, 22:56:29 »

Ja mam dsl100 a je to univerzalne Žmurk

asi nie ked hladas krabicku na slyze ci?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 05. Júl , 2011, 10:12:08 »

...
Prosim držte sa temy nechcem počut že si mam kupit toto kombo a zase toto zaujimaju mna nazory a postrehny na komba ktore som spomenul, za každu radu som vdačny!

prave si ma znechutil nejako serioznejsie zacat s tebou diskutovat  Žmurk

inak pytas sa asi nieco take, ze ci si mas kupit k vecernemu filmu s frajerkiu slane cipsy alebo sladke cajove pecivo s tym, ze mas rad strasidelnejsie filmy ale horory uz nie a romanticke filmy tiez moc nemusis.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 05. Júl , 2011, 10:15:43 »

inak pytas sa asi nieco take, ze ci si mas kupit k vecernemu filmu s frajerkiu slane cipsy alebo sladke cajove pecivo s tym, ze mas rad strasidelnejsie filmy ale horory uz nie a romanticke filmy tiez moc nemusis.

ja sa mam este vela co ucit :D
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 05. Júl , 2011, 10:16:15 »

adko... kup si ten marshall


tema vycerpana
Zaznamenané

adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #11 kedy: 05. Júl , 2011, 18:09:32 »

to kaolko: ano berem toho marshalla aj lepšia komunikacia je s predajcom...

to rastit: schvalne som to tam napisal lebo už v aj inych temach sa riešia take hovadiny že až jasne diskusne forum ale odtial potial....a ako som uiž prečital toho...maš 350 €  na kombo? to už zoženie lepšie kup si line 6 blabla nie dakujem preto som to tam napisal...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 05. Júl , 2011, 21:17:42 »

no len fakt si dal zosiky ktore su na opacnom konci zvukoveho spektra pomaly...  napisal si ze hardrock ano, metal a blues nie a ze poradte, ale dobre poradte a neradte toto a hento... takze co vlastne poradit ?

ktory z nich si vyskusal ? ako sa Ti lubil ?

to AC15 poznam, je to super, ak ma niekto rad ten zvuk. moc univerzalne to nie je, na metal urcite nie, na hardrock tiez moc nie, na nejaky britsky alebo aky rock aj hej, na blues urcite hej.

ten Marshall ma 20W ? to znamena ze 2x EL84 v konci ? ci ? DSL seria je fajn, je to vsestranne, kludne od blues po nejaky klasicky metal, akurat standardne su v tom ine lampy a s EL84 (ak tam naozaj su tie) to moze byt klude OK, ale kludne aj uplne nahovno...

to Tvoje, ze jedno ma brutalny clean a druhe brutalny overdrive vobec neplati vseobecne a v tomto pripade by som bol specialne opatrny, pretoze AC15 ide pomerne rychlo do skreslenia, je to pomerne slaby aparaty a cisty zvuk tam je fakt ze cisty len po urcitu hlasitost. a ten Marshall ako som pisal - tym ze ma 20W je to cele zjavne nieco trochu ine, ako klasicke Marshally...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.251 sekund, 23 otázok.