Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 17:59:40
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Strymon  (Prečítané 22236 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« kedy: 07. Júl , 2011, 10:23:34 »

Chcel by som dat do vasej pozornosti tuto malu firmu z USA, ktora sa zaobera vyrobou digitalnych efektov a najma jednu ich krabicku - El Capistan. Je to DSP-based simulacia analogoveho paskoveho echa. Minuly tyzden som si to zadovazil a musim povedat, ze je to najlepsie a najzaujimavejsie echo/delay, ktore som kedy pocul.
Pre predstavu zopar linkov:
Channel vyrobcu


Nezavisly test:
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #1 kedy: 07. Júl , 2011, 10:45:15 »

vyborne tento delay uz mam davnejsie vyhliadnuty
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 07. Júl , 2011, 11:30:00 »

vyborny zvuk to ma.. vsade si to teraz typci vychvaluju, mne by sa ale uz nechcelo ist do takehoto pedalu, proste by mi chybalo ze si neviem ulozit presety s konkretnym presnym bpm podla songov.. nie je nic horsie jak zle nastaveny delay do songu
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 07. Júl , 2011, 11:39:46 »

Krasne to hra, to je pravda, akurat zial ta nevyhoda ze sa nedaju ulozit presety.
Taketo krasne simulacie paskoveho echa vie aj Eventide, tam sa nastastie presety ulozit daju :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 07. Júl , 2011, 11:44:26 »

Krasne to hra, to je pravda, akurat zial ta nevyhoda ze sa nedaju ulozit presety.
Taketo krasne simulacie paskoveho echa vie aj Eventide, tam sa nastastie presety ulozit daju :)

jo myslim ze taky eventide time factor to bude mat za podobnu cenu zmaknute este lepsie aj co sa tych nastaveni tyka.. a hlavne, ked sa zamyslim ako malo ludi pouziva simulaciu paskoveho echa tak je jasne ze ja by som si toto napriklad asi nekupil.. ono tie paskove echa zneju krasne do takych veci v style u2 ale na 99% ostatnych veci je naj prave ten sterilny digitalny delay pripadne jeho alternativy
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #5 kedy: 07. Júl , 2011, 11:49:41 »

vyborny zvuk to ma.. vsade si to teraz typci vychvaluju, mne by sa ale uz nechcelo ist do takehoto pedalu, proste by mi chybalo ze si neviem ulozit presety s konkretnym presnym bpm podla songov.. nie je nic horsie jak zle nastaveny delay do songu

ale co si  - 440ms je univerzalny  na vsetko
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 07. Júl , 2011, 11:54:12 »

 Bavím sa skvele na metalindu mozno ano
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #7 kedy: 07. Júl , 2011, 11:59:17 »

paskove echo z Eventide sa na tento capistan nechyta, bez nejakeho prehanania. tento capistan je famozny delay, a presne ako aj tam hovori, pred ampom sa to sprava uplne kralovsky. mimochodom, prave vcera vysiel timeline, novy delay od strymon, kvazi vlajkova lod v ramci delayu, ale nerobi zas vsetko co vie napriklad dbucket, alebo capistan.

inak ak niekto nevie, strymon je prerod znamych damage control efektov, lev v novom a pouzitelnejsom sate

inak na el cap sa da dokupit este jeden switch na presety, ked uz sa o tom hovori
« Posledná zmena: 07. Júl , 2011, 12:00:04 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #8 kedy: 07. Júl , 2011, 12:06:16 »

Ako vravi mn. Kto chce presety ma moznost dokupit si tkzv Favourite pedal - ktory ulozi 1 nastavenie a vie ho okamzite aktivovat. A komu nestacia dva presety, moze si kupit od strymonu timeline - tam ich vie ulozit vyse 100.

Citácia
ono tie paskove echa zneju krasne do takych veci v style u2 ale na 99% ostatnych veci je naj prave ten sterilny digitalny delay pripadne jeho alternativy

V pripade ze 99% ostatnych veci je metal, tak mozno ano.
Ale na druhej strane v tom videu co som dal link je El Cap pouzity prave na EVH sound...
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 07. Júl , 2011, 12:24:46 »

ako, ten capistan by bol pre mna 'pred ampom' uplne idealne riesienie napriklad, som zistil ze akonahle zapnem slucku resp prepnem ju z bypassed na aktivnu ten zvuk je onieco horsi..  :)
Zaznamenané

MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #10 kedy: 07. Júl , 2011, 13:06:42 »

ale ved vsetky klasicke krabicky - delaye ala boss dd atd taktiez neumoznuju presety, ci sa mylim?
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 07. Júl , 2011, 13:17:51 »

ale ved vsetky klasicke krabicky - delaye ala boss dd atd taktiez neumoznuju presety, ci sa mylim?
DD20 od Bossu umoznuje.

Ale nikdy som neriesil take oneee.. jak ukladanie presetov na delay. Sak naslapem si pred skladbou, alebo pocas na zaciatku... Ked som mal este DD20tku, tak takto som to robil a pohodicka.


K tomu delayu - zas neviem si predstavit vyuzitelnost vsade. Najcastejsie zrejme na "edge" zvuky, ked tak pocuvam ukazky.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 07. Júl , 2011, 13:21:45 »

ale krasny delay a aj ostane efekty (chorus sa velmi paci). Obcas mam chut na taketo srandy. :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #13 kedy: 07. Júl , 2011, 13:42:21 »

ten timeline vyzera byt priama konkurencia pre eventide timefactor, aj cenou. ale zas to nema vystup na externy klasicky FSW alebo USB na nejaky management, upgrade FW, aj ked to sa daj cez midi, ale v dnesnej dobe .. a navyse je to praktickejsie.  Popiskujem si zas ale je tam 30sec stereo looper. 12 algoritmov na delaye a 200 presetov. imho to bude 1:1 co sa tyka kvality delayov a kazdy pedal bude mat to svoje v com vynikne
« Posledná zmena: 07. Júl , 2011, 13:45:52 od styrioci » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 07. Júl , 2011, 14:39:43 »

ten timeline vyzera byt priama konkurencia pre eventide timefactor, aj cenou. ale zas to nema vystup na externy klasicky FSW alebo USB na nejaky management, upgrade FW, aj ked to sa daj cez midi, ale v dnesnej dobe .. a navyse je to praktickejsie.  Popiskujem si zas ale je tam 30sec stereo looper. 12 algoritmov na delaye a 200 presetov. imho to bude 1:1 co sa tyka kvality delayov a kazdy pedal bude mat to svoje v com vynikne

Tak mohol by byt na TimeFactore trochu dlhsi ten looper. Asi jedina chyba.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 23 otázok.