Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 16:29:06
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nazvucenie kapely live  (Prečítané 12531 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #30 kedy: 15. Marec , 2012, 14:49:44 »

Este raz - cim vacsi hluk na podiu ( je to jedno odkial ide, ci z boxu, ci z odposluchu), tym horsie. Najlepsia alternativa je box otocit dozadu zarovno s bubenikovym chrbatom a vybavene. Radsej si pridat z odposluchu gitaru jak hulit na podiu. Skodi to sebe, kapele, zvukarovi a ludom.

Iggy, nebud tvrdohlavy jak tie decka, co si kupuju prve gitary a just kupia kokotinu.  Na zdravie!

Ty nemas co davat vonku bordel z podia. PAcko ma na starosti zvukar a ked mu tam budes jebat rozne dalsie zvuky z boxov, tak opat zle. Na podiu ma byt ticho, okrem bicich.

s tymto zasadne nesuhlasim, bol som na XY metalovych koncertoch, kde to na podiu reve jak blazon (vid r2d) a maju skvely zvuk aj vonku. skor je to naozaj o tych korekciach. a tiez som bol na par koncertoch kde mali bedne otocene nabok alebo dozadu a zvuk peklo  Bavím sa skvele

ja to na podiu riesim tak, ze sa pridam tak aby som relativne dobre pocul seba a z odposluchov to co mi treba - kopak, rytmicak, druhu gitaru, obcas spevy, ale len malicko.
Zaznamenané

stoka!
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #31 kedy: 15. Marec , 2012, 14:57:51 »

....1. zvuk do PA....veď si ho spravíš aký potrebuješ a potom je to už len SEND do PAčka to že ťa zvukár následne vykastruje, toto cez odposluchy nezistíš to zistí len niekto vonku feedback, obyčajne niekto z kapely toto čekuje po nazvučení pred koncertom a doťahuje to so zvukárom....zladiť to s odposluchmi, vieš jednoducho aj sám, že nemôžeš byť hlasnejší ako odposluchy, ak v skúšobni tavíte 50W lampy tak musíte byť hluchý s odposluchmi väčšinou musí stačiť obyčajná skúšobňová hlasitosť na to aby si sa dobre počul, aby ťa mohol zvukár riadne nazvučiť a aby si počul z odposluchov všetko čo potrebuješ ak nie sú nejaké čajové,

2. ak sú odposluchy čajové tak si jednoducho musíte vytvoriť ako keby skúšobňu aby ste sa počuli z ampov, najviac vám bude chýbať spev to však nemá žiadny vplyv na zvuk ktorý je potiahnutý do PA

3. ak hráte v krčme úplne bez PA bez odposluchov tak kapely najčastejšie postavia ampy a aj ozvučenie spevu za bubeníka, aby on počul a obyčajne je problém s mikrofónmi kvôli spätnej väzbe a hluku....

....ťažko sa niečo radí každá takáto situácia je dosť individuálna....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 15. Marec , 2012, 18:42:58 »

... ked pocuvas zvuk priamo z osi repraku, tak je tam zvuk najvyskovejsi a najrezavejsi.....

ja myslim, ze Iggy vie velmi presne, co je zvuk z osi repraku a ako zneje gitara mimo nej...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 15. Marec , 2012, 18:49:17 »

Este raz - cim vacsi hluk na podiu ( je to jedno odkial ide, ci z boxu, ci z odposluchu), tym horsie. Najlepsia alternativa je box otocit dozadu zarovno s bubenikovym chrbatom a vybavene. Radsej si pridat z odposluchu gitaru jak hulit na podiu. Skodi to sebe, kapele, zvukarovi a ludom.

Iggy, nebud tvrdohlavy jak tie decka, co si kupuju prve gitary a just kupia kokotinu.  Na zdravie!

Ty nemas co davat vonku bordel z podia. PAcko ma na starosti zvukar a ked mu tam budes jebat rozne dalsie zvuky z boxov, tak opat zle. Na podiu ma byt ticho, okrem bicich.

zazil som vela exotickych zvukarov, co mi kadejako natacali boxy do stien, napriklad v Piane v TN to ma Joeov brasko tiez ako specialitu :) pokial je to nejaka sala, kde bezne zvucieva niekto konkretny a ma to tak vychatane a vie tak lepsie spravit zvuk, preco nie ... i ked u Rahana v Ocku sa nam hralo vdaka aparatom na boku podia doslova napicu a ci to bol velky prinos pre zvuk vonku si nie som isty....  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 15. Marec , 2012, 18:53:17 »

... a zaroven som zazil vela zvukarov, co nic neriesili, s tym, ze len nech si sami nastavime vsetko jak nam je dobre a aj sa nam dobre hralo, aj kapely pred nami / po nas mali zvuk fajn..

najlepsi su podla mna zvukari, co fakt vychytavaju aj korekcie a oddiriguje Ta, co mas skusit stelovat, necha Ta poprepinat kanale, necha Ta zahrat s druhou gitarou... vtedy aj na tom podiu byva spravidla super zvuk, len toto sa postasti tak jeden koncert z desiatich, ze ten clovek ma uprimne zaujem, nech to dobre zneje...

najlepsi su zvukari / konferencieri / vycapnici v jednom, ale to uz asi velmi odbieham  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 15. Marec , 2012, 18:54:27 od rastis » Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #35 kedy: 15. Marec , 2012, 21:36:09 »

podla mna by si si mal kupit fullstack, potom neverim ze sa nebudes pocut. a niektore aparaty v kombinacii s gitarou boxom proste horsie pocut v kapele takze skus vymenit aj to, miso tiez odkedy ma diezla tak ho lepsie pocut a predtym sa mi ani vht cornford carvin nepacil
« Posledná zmena: 15. Marec , 2012, 21:41:12 od vikur » Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #36 kedy: 15. Marec , 2012, 23:50:13 »

carvin nepacil
carvin legacy, teda prva verzia, je dost taky "zastretejsi" aparat, ze s istymi kombinaciami to fakt uz nemusi byt uplne dobre
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.