Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 20:00:55
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mutnutie - Úder za kobylku  (Prečítané 6683 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Janio
nováčik
*
Príspevkov: 13


« kedy: 22. Júl , 2011, 08:30:48 »

Čaute Vopred sa ospravedlňujem, ak tu táto tému už je, ale ja ani neviem čo mám hľadať (Neviem, ako sa to nazýva... Takže ani neviem, či som dal dobrý názov téme) Ja by som to možno aj niekde našiel, ale viem vôbec čo hľadám ?

No a ja hrám väčšinou podľa taboch a v istom úseku sú miesto čísel "X" Neviem, ako dosiahnuť tento zvuk. Na video nejak udrie rukou po strunách (Alebo za struny) No a zneje mu to tak tlmene.
Ja ako skúšam tak skúšam neviem to tak spraviť ako on... Počul som, že mám udierať koncom ruky za kobylku (aj, keď poriadne neviem ani čo to je) po par úderov ruky ma to začne strašne bolieť Smútim

Prosím poraďte ako docieliť ten zvuk a vlastne sa to všetko naučiť ? A ak by ste mohli tak prosím po lopate :D

Dúfam, že ste pochopili čo myslím, keďže píšem ako talian... + Nemusíte sa zo mňa až tak kvôli tomu smiať som samouk, takže na veľa veci musím prísť sám, poprípade sa takto pýtať.

Vopred ďakujem
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1 kedy: 22. Júl , 2011, 08:35:42 »

mozno sa mylim, ale podla mna to je normalna tlmena nota, ako ked hras palm muting...normalne dlan si opries na struny v blizkosti kobylky ( polohu si najdes sam, kde to dobre znie ) a brnkatkom udieras do strun. Prava ruka pri tom vyzera, jak ked Petr Novotny ukazoval v Chutovkach, ze ta polievka je uz naozaj ok !

som sa pomylil a teraz za to musim pykat. tak som to skrkol, aby si nebol pomyleny  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 22. Júl , 2011, 09:27:06 od mario bross » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #2 kedy: 22. Júl , 2011, 09:00:23 »

X v taboch su zatlmene struny - lavou rukou tlmis, pravou zahras. koniec debaty
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 22. Júl , 2011, 09:06:32 »

Prosim ta Janio, ak mlatis do gitary, az ta boli ruka, tak s tym prestan :)

Radsej si tu pesnicku poriadne napocuvaj a snaz sa aby to znelo ako ma a neries, co je v tabulature. V tom videu co spominas mozno ide o nejaku techniku, ktora je skor na efekt pre divaka.

Ale pokial ja viem, tak X v tabulaturach vzdy boli perkusivne noty. Nieco ako mas v Smells Like Teen Spirit v uvode. Tuna to mozes vidiet v 1:09:
Zaznamenané

Ergo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #4 kedy: 22. Júl , 2011, 09:08:37 »

Pockat Pockat, X v taboch pokial viem vobec nie je palm muting, ale taky ten "scratching", kde zatlmis struny a "skrabes" po nich trsatkom
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #5 kedy: 22. Júl , 2011, 09:09:02 »

X v taboch su zatlmene struny - lavou rukou tlmis, pravou zahras. koniec debaty

aha, ano...sorry No hanbím sa.. len niekedy to bolo znacene vseliak, ze to kludne mohol by aj ten palm. lepsie je podla pesnicky, lebo tam to znelo dost podobne v tom guitar pro
« Posledná zmena: 22. Júl , 2011, 09:10:10 od mario bross » Zaznamenané

Ergo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #6 kedy: 22. Júl , 2011, 09:12:19 »

Palm muting to logicky byt nemoze, pretoze ak tam mas v tabe X, tak z toho vlastne nevies ktory ton (prazec, struna) mas vlastne hrat

Palm muting sa v taboch zapisuje PM a je nad tabulaturov, resp, nad tonmy ktore mas tlmit
« Posledná zmena: 22. Júl , 2011, 09:17:23 od Ergo » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 22. Júl , 2011, 09:16:10 »

Palm muting to logicky byt nemoze, pretoze ak tam mas v tabe X, tak z toho vlastne nevies ktory ton (prazec, struna) mas vlastne hrat

no tak ale polohu musis vediet, kde to je lebo vsade to znie inac aj ked je to zatlmene. da sa to podla not spatne. mna to pomylilo, pretoze kedysi daaaaavno ked som zacinas s GP, tak som to pouzival namiesto toho. Teraz to rozlisujem, ale ma to nenapadlo, divne  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Ergo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #8 kedy: 22. Júl , 2011, 09:18:50 »

no tak ale polohu musis vediet, kde to je lebo vsade to znie inac aj ked je to zatlmene. da sa to podla not spatne. mna to pomylilo, pretoze kedysi daaaaavno ked som zacinas s GP, tak som to pouzival namiesto toho. Teraz to rozlisujem, ale ma to nenapadlo, divne  Bavím sa skvele

Tak v taboch vies maximalne zapisat polohu ze na ktorej/ktorych strunach to robis, ale samozrejme to znie inak v roznych polohach
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 22. Júl , 2011, 09:22:34 »

to Xko sa hra tak ze ak si pravak tak dlanou lavacky vsetkymi bruskami prstov jemne tlmis struny po sirke hmatnika tak ze ich nepritlacis o prazce ale len sa ich dotknes jemne a udres trsom do struny... je to taky tlmeny zvuk bez nejakej tonalnej vysky.. anglicky tomu nadavaju 'rake' myslim..  neni to palm mute... lebo palm mute je tlmenie strun rukou ktora udiera do strun, v tomto pripade ide o perkusivne hranie
« Posledná zmena: 22. Júl , 2011, 09:23:25 od kaolko » Zaznamenané

DeGarmo
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #10 kedy: 22. Júl , 2011, 09:41:34 »



Na začiatku...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 22. Júl , 2011, 09:46:36 »

presne to je ono :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #12 kedy: 22. Júl , 2011, 10:22:06 »

presne to je ono :)
vsak som to v tretom prispevku pisal, ze koniec debaty..a oni ne..  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Janio
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #13 kedy: 22. Júl , 2011, 13:09:55 »

Hou trošku sa to tu rozbehlo takže postupne:

Mario bross
Neva, aj tak díky :D

Ďingischán
To nie je asi toto, čo myslím...

styrioci
Tlmím zahrám, ako ? Nepochopil som... Smútim

Martinlm
No podľa sluchu to určite nezahrám preto mám taby... Môže to byť ono, spravím to tak, že ľavou rukou chytnem struny (ale nemám stlačené, len mam na nich položené prsty) a pravou rukou brnknem?

Ergo
To je to isté ako to, čo sem dal Martinlm ? Osobne v tom ja nevidím rozdiel

Ďingischán
Jj, už som z toho ešte väčší jeleň, ako som bol a hip hopu sa venovať nezačnem :D

kaolko
Hmm vysvetlil by si to palm mute ? To pravou rukou mám udrieť do strún, ale ako ?

Degarmo
Jop v tomto už mám po celej téme jasno... Skôr ma zaujíma ta druhá metóda...

All: dlho som hľadal to video, čo som myslel (tam je to mutovanie dobre vidieť, hádam aj počuť)
začína to v 1:58 a robí to skoro až do konca pesničky... Neviem mne to pripadá, akoby pravou rukou (hranou) udrel po strunách, ale neviem...

Ďakujem všetkým, ešte keby toto, že mi napíšete máte u mňa pivo  Na zdravie! ha ha ha
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #14 kedy: 22. Júl , 2011, 13:20:23 »

sak palm muting je to co som spomenul ja a dzingischan Ti dal na to link, to je palm muting. a X v taboch je to, co spomenuli chalani: styrioci, martinlm, ergo, kaolko a degarmo
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 22. Júl , 2011, 13:29:03 »

Janio ale sak ty si pisal ze chces vediet jak sa hra to 'X' .. tak co sa tu bavime o palm mute ked sme ti povedali ze 'X' neni palm mute..  palm mute sa oznacuje P.M. a hra sa tak ze rukou ktorou hras trsom sucasne pri udere tlmis strunu vo vzdialenosti co ja viem 1cm od kamenov kobylky .. tam kde su struny uchytene ..

X -  rake note
PM - palm mute

Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #16 kedy: 22. Júl , 2011, 13:30:11 »

tu mas rake:


a tu mas obe techniky :

Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #17 kedy: 22. Júl , 2011, 13:31:43 »

styrioci
Tlmím zahrám, ako ? Nepochopil som... Smútim

no ako asi zatlmis struny hmatnikovou rukou? chytis ich tak aby nezneli, cize nepritlacis ani na hmatnik aby zneli tony na prazcoch, ani aby nezneli prazdne struny. ludovo - polozis tu smradlavu, captavu paprcu na zagebuzene struny
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 22. Júl , 2011, 13:36:45 »

ale ked si pozriete to video, tak to neni ani jedno z tych technik co tu boli spomenute, on bucha do strun aby si robil nejaku rytmiku iba..
« Posledná zmena: 22. Júl , 2011, 13:38:26 od mario bross » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 22. Júl , 2011, 13:39:34 »

ale je.. .sak normalne tlmis lavou rukou tymi ohnutymi bruskami a vnutrom ruky tie struny jak som pisal hned v prvom poste.. . to ci hras alebo nehras este nejaky ton uz je na tebe.. napriklad aj kapela Nevermore mala na zaciatku jedneho songu taky sound proste.. hrabanie do strun s tym ze nehras konkretny ton a len tlmis.. a vobec.. to video co dal miso kolo je rake-ing..
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #20 kedy: 22. Júl , 2011, 13:44:37 »

no mne sa zda, ze japonec si nic netlmi na lavej ruke a iba pravou buchne do strun, cize to je tiez rake ?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 22. Júl , 2011, 13:55:13 »

aha video s japoncom som nekukal.. inak aj ten uder pravackou do strun zovretou rukou by sa dal povazovat za 'rake' resp oznacit kludne aj x lebo to znaci vsetky perkusivne tony v taboch vacisnou..
Zaznamenané

Ergo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #22 kedy: 27. Júl , 2011, 08:26:25 »

Hou trošku sa to tu rozbehlo takže postupne:
Ergo
To je to isté ako to, čo sem dal Martinlm ? Osobne v tom ja nevidím rozdiel

Hej hej mas pravdu ha ha ha, teraz pozeram ze som zle precital  Popiskujem si, som si pomylil ruky  ?§!., v tom pripade by to bol palm muting.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 22 otázok.