Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. September , 2024, 13:31:00
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Solovanie na base  (Prečítané 12066 krát)
0 užívateľov a 16 Hostí prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #75 kedy: 16. August , 2011, 09:19:52 »

....5 strunová je úplne normálna, ešte aj 6 je niekedy nutnosť no a viac záleží od individuálneho gusta, proti ktorému žiaden dišputát  To co bolo? červená-von ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #76 kedy: 16. August , 2011, 09:24:02 »

ano a podla niektorych je gusto 4 strunova basa, cize tiez ziaden disputat. ohradzaju sa iba ti, co hraju na 5 strunovu basu. a cim vacsi pocet strun, tak tym je vyssia pravdepodobnost, ze na base zacne hrat kokotiny Bavím sa skvele
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #77 kedy: 16. August , 2011, 09:31:07 »

....5 strunová je úplne normálna, ešte aj 6 je niekedy nutnosť no a viac záleží od individuálneho gusta, proti ktorému žiaden dišputát  To co bolo? červená-von ....

nutnost? akoze v com je to nutnost?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #78 kedy: 16. August , 2011, 09:35:14 »

.... a cim vacsi pocet strun, tak tym je vyssia pravdepodobnost, ze na base zacne hrat kokotiny Bavím sa skvele

zatial najmudrejsie, co sa tu napisalo :)
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #79 kedy: 16. August , 2011, 09:39:57 »

....inak ak to beriete takto, že basové sóla načo, viac ako štvor strunové basy načo....tak potom si všetci pekne prelaďte gitary do štandardného ladenia, lebo však alternatívne ladenia načo....a tiež rovno môžeme rozdeliť tému na alternatívne ladenia a ich prínos Bavím sa skvele ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #80 kedy: 16. August , 2011, 09:44:35 »

tak potom si všetci pekne prelaďte gitary do štandardného ladenia
chran boh  Si píš!!! chran boh  Si píš!!!  Nechajte ma vydýchať

 Bavím sa skvele
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #81 kedy: 16. August , 2011, 09:48:20 »

k tejto teme len odkaz  na jedneho super skoro  zabudnuteho basaka - povodný basak z metalici čo sa zabil pri autonehode   /kurna ako sa volal myslím že Clif Burton-ale nie som si istý/ ktorí hral len na štvorke a dal take solo v pesničke -  trhanie zubou - /kurnik ako sa to píše po anj - puling teeth alebo tak nejak / že hotovo - vlastne cela skladba je jedno basove solo a to to hral zásande prstamy  .Tak by to niekto mohol najst na youtube a zakvačit sem lebo mne yuotube  v robote nejde   Zdravíčko
a ešte napr myslím že to bol basak z manovar čo prerobil let čmeliaka od Korzakova na base . takže pekne basove solko je super vec na uši.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #82 kedy: 16. August , 2011, 09:56:46 »

k tejto teme len odkaz  na jedneho super skoro  zabudnuteho basaka - povodný basak z metalici čo sa zabil pri autonehode   /kurna ako sa volal myslím že Clif Burton-ale nie som si istý/ ktorí hral len na štvorke a dal take solo v pesničke -  trhanie zubou - /kurnik ako sa to píše po anj - puling teeth alebo tak nejak / že hotovo - vlastne cela skladba je jedno basove solo a to to hral zásande prstamy  .Tak by to niekto mohol najst na youtube a zakvačit sem lebo mne yuotube  v robote nejde   Zdravíčko
a ešte napr myslím že to bol basak z manovar čo prerobil let čmeliaka od Korzakova na base . takže pekne basove solko je super vec na uši.


no vsak to Metalicove basove solo je pekna chujovina. ked som bol maly, tak som si myslel, ze je to gitara. som sa divil, ze preco ma taky priblbly zvuk a ze preco na nej poriadne nepovysiva, len take nejake vaty tam hral. ked som sa ovela neskorej dozvedel, ze to bolo na base, tak som pochopil, preco mi to prislo take debilne  Popiskujem si

Manowarieho basaka sme uz preberali. ten let cmeliaka na albume Kings of metal (tusim) sa mi vtedy (1988) zdal uplne paradny, ale nebudem si kazit spomienku a urcite si to nechem dnes vypocut a uz vobec nie pozret live z youtube  Nechajte ma vydýchať
« Posledná zmena: 16. August , 2011, 09:58:20 od rastis » Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #83 kedy: 16. August , 2011, 10:29:57 »

Nuz neviem, mne sa zdaju veci ako My Generation, alebo hoci cela diskografia Mr. Big ako uplne prirodzena zalezitost vo vztahu k base a jej ulohe v tych skladbach, dokonca si to neviem bez basovych sol ani predstavit. Ma to svoju estetiku a logiku a je to originalne /myslim tym, ze zas tej basy a sol na basu nie je az tak vela/. Podla mna v pohode, solo bolo odjakziva v muzike nieco, co specialne odzrkadlovalo schopnosti muzikanta, vzdy to dofarbilo skladbu, urobilo ozdobu. Jasne, ze nie je solo ako solo a obcas to vie aj otravit... ale vcelku: preco nie? Myslim, ze basa je v pohode, su ine nastroje, mozno nie dostatocne "spevne", resp. nie je moznost vydavat zvuky v dostatocnych variaciach na to, aby malo logiku solovat, ale basa nie je ten pripad. Zazil som Mr. Big live v Blave, a musim povedat, ze boli skveli...je vecou vkusu, nakolko prijimame "predvadzanie sa" - pre niekoho fajn, pre niekoho prilis, ale v zasade prave Mr. Big su skupinou, ktora vie pisat vyborne skladby, hraju ako diabli, ale vzdy je to v miere, ktora dost pekne balansuje medzi popom a narocnou hudbou. Za tuto vyvazenost si ich vazim.
Zaznamenané
FunkyMonk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


« Odpoveď #84 kedy: 16. August , 2011, 10:43:29 »



toto je sice kratucke, ale vcelku sa mi paci ako solicko cas 2:25
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #85 kedy: 16. August , 2011, 12:06:18 »



pre tých čo tu stále diskutujú nad počtom strún, že šesť je nanič, a nad rôznymi ladeniami (vikino je tu inak naladený) a nad tým čo sa dá a nedá na base zahrať...

pre nieco sa tie nastroje vyrabaju, a niekto ich vyuzije, napriklad neviem si predstavit ze v mojej kapele by basák mal štvorstrunovú basu, lebo by to na nej proste neuhral, vymyslel tam basu na päťku, pretože štvorka by aj tak nestačila..atď...proste nemajme nejaké klapky na očiach...to sa týka basových sól, ako aj počtu strún a ladení...
« Posledná zmena: 16. August , 2011, 12:10:17 od killo » Zaznamenané

Captain SEXXX !!
yeah
Hosť
« Odpoveď #86 kedy: 16. August , 2011, 12:11:23 »

nemajme klapky na usiach
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #87 kedy: 16. August , 2011, 12:12:04 »

Necital som celu temu, mozno sa tu uz o tom hovorilo... ale toto, co dal Killo je skor basove solo v style Wooten, Pastorius, atd... proste tak ako steve vai, satriani, atd... TAM je basove solo OK, lebo sak "hudba pre hudobnikov". Snad ma tu niekto pochopi, co som tym chcel. :)

Ale v beznej pesnicke, ktora ma slohu, refren, atd... mi pride basove solo zbytocne a nepaci sa mi. Jedine ak je fakt vkusne a hodi sa tam, narychlo ma take vkusne napada v tejto pesnicke: 1:59

A v tych metalovych kokotinach by som basove sola zrusil, je to strasne kokotske.  Bavím sa skvele + image k tomu samozrejme.
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #88 kedy: 16. August , 2011, 13:44:28 »

všetko čo sa da zahrat na 5 strunách sa dá aj na štyroch lebo stupnica ma rovnako vela tonou či je strun 4 alebo 5 /ono je to potom už o človekovi nie o nástroji /, lebo ak je pravda že čím viac strun tým lepšie tak ja chcem 48 alebo račej aspon  65strún  Bavím sa skvele  . Ale oto nejde v tejto teme . Basove solo je pekne ked je pekne a špatné ked je špatne  - inak sa to ani napísať neda  - či to hra v metale disku alebo v hocijakom inam štýle
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #89 kedy: 16. August , 2011, 13:59:10 »

všetko čo sa da zahrat na 5 strunách sa dá aj na štyroch lebo stupnica ma rovnako vela tonou či je strun 4 alebo 5 /ono je to potom už o človekovi nie o nástroji /, lebo ak je pravda že čím viac strun tým lepšie tak ja chcem 48 alebo račej aspon  65strún  Bavím sa skvele  . Ale oto nejde v tejto teme . Basove solo je pekne ked je pekne a špatné ked je špatne  - inak sa to ani napísať neda  - či to hra v metale disku alebo v hocijakom inam štýle

potom sa da vsetko zahrat aj na jednej strune lebo pouzivame 12tonov, skus si zahrat Korn na 4ke jak to bude zniet
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 23 otázok.