Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 06:28:47
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marian Fero a Test pedalov TubeScreamer a nakopavacov  (Prečítané 38050 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #135 kedy: 26. December , 2011, 11:31:50 »

link na TEST pedalov:

Velka vdaka patri za zapozicanie pedalov: Ferko Fančo, Róbert Bonko, Dušan Korytko, Jergus Oravec  Je to frajer

...prekvapivo dobre reaguje plexitone na skatulky, vacsinou ked sa nieco tranzistorove pichne do ineho tranzistoroveho tak vysledok neni nic extra...

...plexitone si pripajal do cisteho kanala a nie do konca, ze? ja to skusam oboma sposobmi, ale do cisteho sa mi to pozdava viac ako do konca...

...vysledny zvuk si zmiesal z tych troch mikrakov? by ma zaujimalo ci ten vychodzi pomer je medzi zvukarmi nejaky standardne zauzivany, ze cojaviem z toho kontaktneho 2/3 a z toho ambientneho 1/3 a potom sa uz len dosolicha podla chuti alebo sa to odzaciatku robi podla chuti . . .
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #136 kedy: 26. December , 2011, 14:25:06 »

skor ucelnejsie bude porovnat lacne, tenke snury s blbym tienenim vs poriadny kabel, je jedno aka znacka. aby aj 15r pankaci pochopili, ze do poriadneho kablu sa oplati investovat
jasne, bolo by skoda do testu kablov nepridat aj nejake lacne kable
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #137 kedy: 26. December , 2011, 14:28:37 »

...plexitone si pripajal do cisteho kanala a nie do konca, ze? ja to skusam oboma sposobmi, ale do cisteho sa mi to pozdava viac ako do konca...
Plexitone by mal ist ako vacsina krabiciek normalne do preampu. Tak som to mal zapojene. Inak na tomto Fender kombe su 4 vstupy iba do preampu.

...vysledny zvuk si zmiesal z tych troch mikrakov? by ma zaujimalo ci ten vychodzi pomer je medzi zvukarmi nejaky standardne zauzivany, ze cojaviem z toho kontaktneho 2/3 a z toho ambientneho 1/3 a potom sa uz len dosolicha podla chuti alebo sa to odzaciatku robi podla chuti . . .
SM57 je v ukazke najhlasnejsia a ostatne kondiky su skor pre farbu a priestor.
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #138 kedy: 26. December , 2011, 15:34:52 »

skor ucelnejsie bude porovnat lacne, tenke snury s blbym tienenim vs poriadny kabel, je jedno aka znacka. aby aj 15r pankaci pochopili, ze do poriadneho kablu sa oplati investovat

15 rocnemu pankacovi moze byt jedno aky kabel ma, tak isto by to malo byt jedno aj vselijakym internetovym odbornikom na vsetko, co nemaju kapelu, len do vsetkeho kecaju Na zdravie!
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #139 kedy: 26. December , 2011, 16:32:28 »

test ma riesit rozdiely medzi kablami nie to, ci to ma niekto riesit alebo nie
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #140 kedy: 26. December , 2011, 16:51:10 »

test ma riesit rozdiely medzi kablami nie to, ci to ma niekto riesit alebo nie

to fakt? len ty si hned zadrel pikovinu o pankacoch. na koncerte ti moze byt jedno ci mas monster, proel, alebo lacny planet waves.
ale podstatne je ze ty vies co je dobre.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #141 kedy: 26. December , 2011, 16:54:37 »

dobry kabel nie je len o netopierych detailoch vo zvuku ale aj o tom, ci je dobre tieneny a ako dobre vie chranit signal proti ruchom z okolia (co uz je celkom uzitocna informacia). ale kedze mas kapelu, tak by si take pikoviny mal vediet
« Posledná zmena: 26. December , 2011, 16:57:35 od styrioci » Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #142 kedy: 26. December , 2011, 17:04:35 »

dobry kabel nie je len o netopierych detailoch vo zvuku ale aj o tom, ci je dobre tieneny a ako dobre vie chranit signal proti ruchom z okolia (co uz je celkom uzitocna informacia). ale kedze mas kapelu, tak by si take pikoviny mal vediet

nikdy som nemal taky kabel a ani som ho nepotreboval, teraz mam lacnu vysielacku a tiez som spokojny, ale to len preto ze hram j*ebnuty pank.

To co pises o ruchoch su cisto naucene veci vsak? Teoria je jedna vec, prax druha.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #143 kedy: 26. December , 2011, 17:06:37 »

To co pises o ruchoch su cisto naucene veci vsak? Teoria je jedna vec, prax druha.
ne, to som si teraz precital na inom fore a struham tu mudrosti
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #144 kedy: 26. December , 2011, 17:12:25 »

ne, to som si teraz precital na inom fore a struham tu mudrosti

super odpoved. ja by som len chcel vediet ci tieto veci, ako je rusenie zvuku z dovodu nekvalitneho kabla mas zazite na vlastnej kozi.

ja nevravim ze je jedno aky kabel mas, jasne ze ked kupis v baumaxe koaxial za 20 centov meter ze bude na picu, ale nejaky lacny "znackovy" kabel je uplne postacujuci.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #145 kedy: 26. December , 2011, 17:31:11 »

super odpoved. ja by som len chcel vediet ci tieto veci, ako je rusenie zvuku z dovodu nekvalitneho kabla mas zazite na vlastnej kozi.
ano, mam inac by som to nepisal. potrebujes k tomu aj vypovede svedkov? ja som nikde nepisal, ze poriadny kabel je napr  len monster za 160EUR, ale zase s tym hocijakym lacnym "znackovym", by som az tak nesuhlasil. co sa tyka kablov, tak radsej som zastanca DIY, nakupit na metre poriadne bulk kable + kvalitne koncovky a v pomere cena/kvalita je toto riesenie bezkonkurence
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #146 kedy: 10. Január , 2012, 22:10:48 »

mozme pokracovat v debate tu: http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,92181.0.html
« Posledná zmena: 10. Január , 2012, 22:11:57 od Majo Fero » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #147 kedy: 05. Január , 2018, 22:38:14 »

ahaho ibanez vypľul volačo nové


https://www.youtube.com/watch?v=aD_0byuj0I8][url]https://www.youtube.com/watch?v=aD_0byuj0I8[/url]
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #148 kedy: 06. Január , 2018, 10:09:03 »

ahaho ibanez vypľul volačo nové




srandovna lampa je v tom

http://korgnutube.com/en/

« Posledná zmena: 06. Január , 2018, 11:15:52 od frakos » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #149 kedy: 06. Január , 2018, 13:45:00 »

mi to príde, že konečne spravili z toho overdrive kt neni blativý , zo zastretými výškami ,

jeden butik výrobca už dávno spravil svoju verziu TSka s pevnejšími vlastnostami :) len si neviem spomenúť kt to je ,
aj v  jednom dokumente to je ,
Zaznamenané

Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.