Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:25:00
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nakopavatko na soooola  (Prečítané 18069 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #15 kedy: 12. November , 2012, 19:52:00 »

Tak tak.
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #16 kedy: 13. November , 2012, 08:49:54 »

Malo ale nefunguje to , ked chces vyraznejšie zvýšiť hlasitosť nestačí to.
Zaznamenané
cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 13. November , 2012, 09:13:12 »

daj to do sériovej slučky a hotovo a to, čo písal 4oči bol môj prípad delay som mal na konci a to CAEčko to moc prebudilo vymenil som ich v poradí a bolo to okay.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #18 kedy: 29. Apríl , 2016, 08:45:45 »

zdravím páni ,
vedeli by sme spoločnými silami napísať zoznam LINE boostrov alebo boostrov pedálov  kt máme na našom slovenskom zohnatelnom trhu/ bazoši ,
a popisom kvality,zvuku ... skúsenosti by boli do placu , ...


MXR - micro amp ,
MXR - CAE MC-401 Boost Line Driver
Kelley - Katana boost
EHX -  LPB 1
Seymour Duncan - Pickup Booster
Xotic EP Booste
TC Electronic  - Spark Booster
TC Electronic - Spark Mini Booster

Mod tone - clean boost
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2016, 09:56:13 od tipek » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 29. Apríl , 2016, 09:11:09 »


MXR - micro amp ,
MXR - CAE MC-401 Boost Line Driver
Kelley - Katana boost
EHX -  LPB 1
Seymour Duncan - Pickup Booster
Xotic EP Booste
TC Electronic  - Spark Booster
TC Electronic - Spark Mini Booster


Kedze ide o chujovinu s primitivnym, takmer nic nerobiacim obvodom, tak by som volil asi najmensie zlo, t.j. najlacnejsiu z nich, t.j. asi LPB-1. Chces len dvihnut hlasitost?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #20 kedy: 29. Apríl , 2016, 09:24:19 »

tak zas az tak uplne jednoduche to neni...
LBP-1 napr. docela zabarvuje zvuk (pro někoho prasí, nekomu se to naopak prave libi)
CAE boost je naopak dokonale nezabarvujici clean boost
ono taky zalezi kdo co chce, nekdo prave specificke zabarveni a ovlivneni zvuku (treba taky EP booster) nekdo zase ne.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 29. Apríl , 2016, 09:42:23 »

tak zas az tak uplne jednoduche to neni...
LBP-1 napr. docela zabarvuje zvuk (pro někoho prasí, nekomu se to naopak prave libi)
CAE boost je naopak dokonale nezabarvujici clean boost
ono taky zalezi kdo co chce, nekdo prave specificke zabarveni a ovlivneni zvuku (treba taky EP booster) nekdo zase ne.
Presne tak.
Taktiez si treba uvedomit, ze kazdy boost je iny a kazdy do skreslenia/cleanu pridava bud basy(EPbooster), stredy(Suhr Koko boost) alebo barsjaky treble booster, ktoremu sa momentalne venujem dost intenzivne a napriek tomu, ze kazdy "elektrikar" mi povie, ze ide o najjednoduchsie schemy, tak rozdiely su dost velke pri roznych znackach. :)
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #22 kedy: 29. Apríl , 2016, 10:04:53 »

my nepiseme o honeni teraz....
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 29. Apríl , 2016, 10:07:38 »

my nepiseme o honeni teraz....
ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #24 kedy: 29. Apríl , 2016, 10:09:28 »

ked som si pozrel na youtube porovnania a zvuky tak to neni len tak jednoduchá krabička ... niektorý výrobcovia si vedia dobre vypýtať za takú krabičku kt nič nerobí  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

napr.............
LPB od EHX nie je  vôbec lineárny , niekde to má viacej basov niekde menej výšok , je to skorej na nakopnutie dobre ako tubesreamer a neviem či to zvládne v slučke aparátu riadne preniesť silu signálu lebo tam je fakt asi len 5 súčiatok ...

MXR - micro amp je celkom dobrý len to ovládanie a citlivosť Knobu neni až taká ako by som si predtsavoval ... signál zosilní dobre bez markantnej zmeny , si myslím že by nemusel stáť 75e či aj viacej niekde pýtajú za neho ...

Modtone clean boost mám a u neho mi zase vadí velká citlivosť ovládačov , troška pohned volume a  už to hučí jak mamut a ked trocha uberiem už to moc ani nepridá volume ako som chcel , vo vnútry su fet trranzistory J201 a aj ked to má ovládač tone čo pridáva uberá výšky zvuk velmi dobre bez zmeny zosilní ,

zatial chcem len LINEARNE UP krabičky na zdvih volume pri solovaní , ale kludne pridajte aj dáke boostre kt pridvajú výšky alebo stredy ... ako napr TREBL BOOSTRE  RM... BM....

a čo tak dynamika pravej ruky  Popiskujem si

ako niektoré aparáty tak fungujú ale jasne vieme že možno 80% gitaristov nemá také lampové aparáty ... nehrajú na takých zvukoch kde sa to dá aplikovať .... nepoužívajú VOLUME na gitare .... a podobne .....

vychádzame z toho že v kapele máš 2ch gitaristov kt. sa predbiehajú v power akordoch a ked jeden ide dať solo aby ho bolo počuť z celej kapely :D :D  dostatočne som definoval parametre ?  aby ste tu nespietali XY iných miest a veci , krabička na solo zdvih ,
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2016, 10:12:54 od tipek » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 29. Apríl , 2016, 10:43:06 »

Hosi... ak sa vam zda, ze linearne boostre menia zvuk, tak jedine tak, ze viac vyhulia koncak a tym zvyraznia JEHO charakter a teda tam nepridaju svoj. Ked je nieco linerane alebo takmer linearne, tak v gitarovom svete sa to nema ako inak prejavit, jedine ze zase potrebujete vsetci placebo za 150 evri. To ale hovorim o tych operakovych. Tie s FETmi nieco trochu aj robia.
BTW furt hovorim, ze dvihat hlasitost na sola je seriozna kravina, dvihat treba hlavne stredy. Dufam, ze som poslednou vetou niekomu dvihol tlak, nech tu neni nuda  Žmurk
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 29. Apríl , 2016, 10:45:06 »

vychádzame z toho že v kapele máš 2ch gitaristov kt. sa predbiehajú v power akordoch a ked jeden ide dať solo aby ho bolo počuť z celej kapely :D :D  dostatočne som definoval parametre ?  aby ste tu nespietali XY iných miest a veci , krabička na solo zdvih ,

takze potrebujes pridat STREDY a nie hlasitost  Na zdravie!
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #27 kedy: 29. Apríl , 2016, 10:59:31 »

takze potrebujes pridat STREDY a nie hlasitost  Na zdravie!


hej jasné ako zvýrazní to tú gitaru to je jasné na 100% , robil som to X krát  ručne ked som mal korekcie na hlave aby som sa počul v niektorých pesničkách pridal som troška stredov , a niekde zasa ubral , malo to lepší a príjemnajší efekt ako si pridávať decibely celý čas ked hráš doprovod ,

ale na sóla by radčej ana ten krátky moment decibely s rovnakým zvukom :D

ALE !

mám pedalbor , jendokanálovú hlavu bez korekcií a nechci mi povedať ,že si mám kúpiť grafický EQ od Bossu kde si pridám stredy aj hlasitosť :D  .... ti poviem ,že som to mal a skúšal dlho a neni to ONO ,...

aj s tvojím ďalším názorom súhlasím ,že keď má niekto aparát už dosť nahlas a dá si ho ešte viacej alebo si boostne v slučke a čaká viacej volume tak to je zcestné ... nech si kúpi 100W lampáč , :D  

ALE !

ked hráš na aparáte s hlasitostou na 40-50%  kde už to má ten cveng čo chceš , nikto nehrá s vygúlaným aaprátom v dnešnej dobe až na výnimky u marshallov kde je gitara kábel aparát :D :D

hovorím o prípade väčšiny že aj ja si dávam zosik tak na 30 WATTov z 50tich  + - 10W hore dole
tedy to má stále teda malo by mať zvukovú rezervu kde sa ten zvuk až tak nemení v tom pásme a drží si ten TOP zvuk ...
čiže ked ho boostneš pedálom o napr. 5-10% čo je jemné pootočenie volume na zosiloavči nemalo by ti to markantne zmeniť zvuk .....
dostanem sa  v tom prípade na hranicu hlasitosti zosilňovača kt v bežných podmienkach nemám , a stále ten zosilovač nejde na plný wýkon kde už by išiel zvuk úplne dole ....

čiže to čo si hore spomenul by som zaradil do extremnejších prípadoch , ale máš pravdu  ,  Na zdravie!
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2016, 11:44:58 od tipek » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 29. Apríl , 2016, 11:16:21 »


ALE !


Teraz sa neviem rozhodnut, ci nevies co chces, alebo to len nevies pre mna pochopitelne napisat... Proste furt nechapem, co chces spravit s tym zvukom v sole.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 29. Apríl , 2016, 11:36:22 »

he? predsa ked hrame v kapele viaceri a rubeme rytmiku a zrazu mam hrat solo tak mozem byt bars aj petrucci ale nebude ma pocut solovat pokial si nedvihnem hlasitost...

inak na toto jedna konkretna cesta vseobecna vobec nefunguje, pretoze napriklad su gitaristi, ktori to robia tak ze si markantne dvihnu hlasitost a potom si vydrbu trochu prec tych stredov prave a maju taky kvazi akoze gulatsi plny ton solovy nez vystredenu pilku na one note runs..

a inak.. linear power boost neni prave o tom ze by to malo fungovat najlepsie prave v slucke len cisto na dvih hlasitosti? lebo mam EHX LPB 1 co uz nepouzivam ale presne tak fungoval.. spredu ampu to nerobilo takmer nic len napiskavalo aparat a potom v slucke to robilo fajnotu s hlasitostou..
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.