Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 23:32:00
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nakopavatko na soooola  (Prečítané 18072 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #30 kedy: 29. Apríl , 2016, 11:49:01 »

Teraz sa neviem rozhodnut, ci nevies co chces, alebo to len nevies pre mna pochopitelne napisat... Proste furt nechapem, co chces spravit s tym zvukom v sole.

opísal som možnosti kt. si  spísal ,možnosti a následky čo a kedy ako by sa to malo robiť s dobrým očakávajúcim výsledkom ...  
,aj takto to funguje  ,

ale chcel som od vás len zoznam všetkých škatuliek kt robia zvyšovanie VOLUME ked hrá človek sola ,
plus dáku ich recenziu, porovnanie ,názor , skúsenosti ....

a nie zoznam rôznych alternatív a následkov ktoré vznikú nesprávnym použitím  nastavením pedálov kde človek potom nemá požadovaný výsledok ,
ale aj to sú dobré rady a zosumarizovanie čo sa može stať ak niekto vykúri zosík a očakáva od BOOSTU len pridanie hlasitosti ...
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2016, 11:51:46 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #31 kedy: 29. Apríl , 2016, 11:53:39 »

he? predsa ked hrame v kapele viaceri a rubeme rytmiku a zrazu mam hrat solo tak mozem byt bars aj petrucci ale nebude ma pocut solovat pokial si nedvihnem hlasitost...

inak na toto jedna konkretna cesta vseobecna vobec nefunguje, pretoze napriklad su gitaristi, ktori to robia tak ze si markantne dvihnu hlasitost a potom si vydrbu trochu prec tych stredov prave a maju taky kvazi akoze gulatsi plny ton solovy nez vystredenu pilku na one note runs..

a inak.. linear power boost neni prave o tom ze by to malo fungovat najlepsie prave v slucke len cisto na dvih hlasitosti? lebo mam EHX LPB 1 co uz nepouzivam ale presne tak fungoval.. spredu ampu to nerobilo takmer nic len napiskavalo aparat a potom v slucke to robilo fajnotu s hlasitostou..

aký si mal aparát ked si používal ten LPB v slučke ?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #32 kedy: 29. Apríl , 2016, 14:53:36 »

u mna je to zlozitejsie pouzivam zvukovo moderne ladeny podlahovy preamp do koncaku 50w EL34 marshallu.. cize na konci cesty za  tym celym retazcom predtym nez idem do returnu som mal LPB-1.. 
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 29. Apríl , 2016, 15:14:01 »

su gitaristi, ktori to robia tak ze si markantne dvihnu hlasitost a potom si vydrbu trochu prec tych stredov prave a maju taky kvazi akoze gulatsi plny ton solovy

:D niekedy zabudam, preco ta mam rad. Skoro vzdy ma vies pobavit.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #34 kedy: 29. Apríl , 2016, 15:34:20 »

ked zabiješ prvý ton na sole tam kde patrí a tak ako sa patrí nemusí sa davat žiadne nakopavadlo a každého musí vystriet , a nie preto že ma ruku v nohaviciach ,ale aby bol koment k veci  mne sa pači a osvečilo to jumpnut dobrým wahom , davat do reťazca ďalšiu krabicu len pre boost je zbytočný prepych ,alebo ako sa už písalo v i nej teme v podstate každy efekt sa da použit na jupm ked sa upravia čo i len eq parametre

upraviť efekt sa dá ale čo sa mám za každým zohnúť a pridať volume ? :D :D alebo použiť taký istý efekt s iným nastavením kde si jeden vypnem a  druhý zapnem :D :D

Stevo jednoznačne v tvojom štýle to sedí ale v iných nie , na môj dušu ,
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #35 kedy: 29. Apríl , 2016, 16:37:48 »

:D niekedy zabudam, preco ta mam rad. Skoro vzdy ma vies pobavit.

Pete Thorn to robieva. ano ten s tym divnym okom..  Zdravíčko
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #36 kedy: 29. Apríl , 2016, 16:39:26 »

ked zabiješ prvý ton na sole tam kde patrí a tak ako sa patrí nemusí sa davat žiadne nakopavadlo a každého musí vystriet , a nie preto že ma ruku v nohaviciach ,ale aby bol koment k veci  mne sa pači a osvečilo to jumpnut dobrým wahom , davat do reťazca ďalšiu krabicu len pre boost je zbytočný prepych ,alebo ako sa už písalo v i nej teme v podstate každy efekt sa da použit na jupm ked sa upravia čo i len eq parametre

 Bavím sa skvele jasne kamo...  btw niektore zosiky ako mesa mark to maju zabudovane ako kvazi solo jump a neviem asi by mali povedat tym ludom ze staci hrat prvy ton tam kde patri.. zvysne netreba ja viem..  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 29. Apríl , 2016, 16:47:10 »

Pete Thorn to robieva. ano ten s tym divnym okom..  Zdravíčko

Neviem kto to je. Nasiel si svoj sposob a aj ked je divny, tak pre neho asi z nejakeho dovodu funguje Neviem Ale to suvisi so stylom, s kapelou, s retazcom... Kazdopadne frekvencie su dolezitejsie ako hlasitost.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #38 kedy: 29. Apríl , 2016, 18:24:44 »

tak hraj na jednotke volume so stredmi napno v kapele  Bavím sa skvele ze ci teda su az tak
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 29. Apríl , 2016, 18:50:05 »

tak hraj na jednotke volume so stredmi napno v kapele  Bavím sa skvele ze ci teda su az tak

tak si vyrez stredy, vypal aparat na 11 a odjeb vsetkym usi a aj tak nebude nikto rozumiet co hras Žmurk
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #40 kedy: 29. Apríl , 2016, 19:00:05 »

sak nevravim ze extremisticky zas treba robit veci.. ale balans sa da nachadzat roznymi sposobmi.. velakrat prechadza viac aj charakter ampu nez 'kolko ma stredov' clovek natocenych Žmurk napriklad taky bogner twin jet ked sme nastavovali tak hociak hral ci uz jebal bez stredov alebo bol vystredeny, tak stale bol pocut aj v mixe..  tie granule poebane presli vsetkym..   Bavím sa skvele
Zaznamenané

faki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83



« Odpoveď #41 kedy: 29. Apríl , 2016, 19:07:12 »

Mne na jump úplne vyhovuje Jankov CleanBoost v slucke
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #42 kedy: 29. Apríl , 2016, 19:35:55 »

sak nevravim ze extremisticky zas treba robit veci.. ale balans sa da nachadzat roznymi sposobmi.. velakrat prechadza viac aj charakter ampu nez 'kolko ma stredov' clovek natocenych

Ked viem, ze gitarovy zvuk je o stredoch, tak sa dla toho zariadim. Najprv vyvalim stredy hore o napr. 6dB a potom najdem frekvenciu, ktora mi robi dobre a lezie dobre von. Ak to nepomohlo, lebo hram v napicu urevanej kapele, az potom zo zufalstva budem pridavat hluk. Samozrejme su pripady, ked staci dvihnut hlasitost, ale to plati skor pre kludnejsie styly a cistejsie zvuky, tam sa da bavit o charaktere. Tu sa ale bavime o metaloch ak sa nemylim.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #43 kedy: 29. Apríl , 2016, 20:55:59 »

a tie stredy.. to su tie hned pred stvrtkom?  Bavím sa skvele ja len ze ktore to su lebo naposledy co som to checkol tak to neni ze jedna frekvencia na kazdom zosiku ta ista.. ze jo.. uz vidim jak ty hladas frekvenciu .. jednym gombikom... a tiez... ked drbnem inu bednu tak niekde ich stahujem ze jo? ci nie? ci normalne na horora ze stredy hore, jebat jak to hra?  Bavím sa skvele jo a podla mna teda aspon tak.. metal je zaner.. a nie zvuk  Bavím sa skvele a ono tie gule v kapele robi nieco uplne ine nez gitara.. ale aranz.. co sa ti tu snazim povedat je ze .. 'stredy nahor' je p*čovina ked nevies odkial sa odpichujes..  a ze su ampy kde su stredy rozne posadene.. a neznamena ze ked ich vytaihnem tak to zakonite bude to co chcem
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2016, 20:59:08 od kaolko » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 29. Apríl , 2016, 21:16:00 »

ja len ze ktore to su lebo naposledy co som to checkol tak to neni ze jedna frekvencia na kazdom zosiku ta ista.. ze jo.. uz vidim jak ty hladas frekvenciu .. jednym gombikom...

co sa ti tu snazim povedat je ze .. 'stredy nahor' je p*čovina ked nevies odkial sa odpichujes..  a ze su ampy kde su stredy rozne posadene.. a neznamena ze ked ich vytaihnem tak to zakonite bude to co chcem

Akym jednym gombikom? Ved dam daky externy EQ a hladam niekde medzi 400 a 1500. To zase rychlejsie citas ako rozmyslas? Ved pisem, ze najdem vyhovujucu frekvenciu podla spravania. Sa mi zda, ze som pisal, ze je to individualne podla stylu, aparatu, atd.

Ked niekomu nepomoze dvihnut potrebnu frekvenciu a pripadne to este jemne dvihnut cele, tak mu ziadny linear ani hyperbolicky ani tangencialny boutique handmade signature booster nepomoze, lebo chyba je niekde inde. V kapele, v aparate, v gitaristovi, neviem...

Co sa kde potrebujem odpichovat? Mam ucho. A ked nemam, predam gitaru, kupim babettu a udice a idem na ryby  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.