Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 06:10:40
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Krst albumu rust2dust Daymare + Satisfucktion + Mnemic - 11.11.2011 MMC  (Prečítané 27497 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #150 kedy: 16. November , 2011, 14:39:28 »

tiez nechapem, preco sa tu niekto snazi chalanov z R2D presviedcat o tom, do coho by mali a nemali liat peniaze a ako na co maju ist. maju toho za sebou viac, nez dost, aby vedeli co chcu a ako to docielit. nikdy nikde sa nestazovali, ze jak im svet krivdi, nikdy nikde nepisali, ze su najlepsi na svete. ako uz som napisal - v-dur napisal kokotsku recenziu, ktora spustila cely tento j*ebnuty flame.

co sa situacie v CR a SR tyka, je to pochopitelne. metal uz neni mainstream. bol. neni. jasne, ze na koncerty pojde menej ludi. plus je tu drahe zitie, takze vyvalit peniaze za koncert uz nie je tak jednoduche. znovu poprosim vsetkych financnych poradcov, co zacnu rozpravat jak je co malo/vela, aby sa zdrzali. to si rozhoduje vzdy kazdy za seba. zakon ponuky a dopytu funguje. ked raz tie koncerty neponuknu tolko, aby za to clovek tie prachy dal, no tak ich neda. bodka. tak to je.

usporiadatelia toto chapu a preto ich je ako safranu - kto chce na muzike zarobit seriozny cash, vacsinou sa orientuje na mainstream. ti co to nerobia, chapu, ze vyplnili miesto na trhu, i ked malicke a ked sa im to podarilo, typicky slovensky na tom ryzuju. priklad Randal - v randali je furt nejaka akcia a je to jedine miesto, kde si garazovica zahra pred publikom s celkom v pohode zvukom. kedysi to bola dubravka, pricom kvalita bola o dost horsia. jasne, ze ked sa im tam nahlasi na kazdy piatok 30 kapiel, tak na tom zaryzuju, pretoze vedia, ze tie kapely mozu stiahnut o prachy. je to nenazrane, pretoze najebanci im tam na pive zaplatia viac nez dost, ale je mi jasne, ze ziadny hudobny nadsenec, metalovy hrac randal neprevadzkuje a tiez to nerobi pre dobry pocit, tak ked sa ta prilezitost objavila, jednoducho z nej prachy vyrazili. co sa klubov mimo BA tyka, predpokladam, ze princip je rovnaky akurat nemaju ako ryzovat na kapele samotnej, tak aspon vsadia na osvedcene formacie.
« Posledná zmena: 16. November , 2011, 14:41:38 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #151 kedy: 16. November , 2011, 17:06:27 »

slovensko je malicky trh, nad negativnymi reakciami by som sa vobec nerozrusoval. dokonca si myslim, ze smerom na zapad by sa R2D vedeli full time uzivit hudbou.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #152 kedy: 16. November , 2011, 17:35:21 »

hyenik - pises ze hranie je ako podnikanie a zaroven pises, ze je normalne ked kapela na hranie doplaca. Nejako mi to nesedi.

Osobne si myslim ze kapelove hranie sa dostalo do sraciek ciastocne aj vdaka tomu, ze kapely su ochotne robit to zadarmo a doplacat na to. Ked ide kapela niekde hrat, je to predaj produktu. Naozaj nevidim dovod na to, aby sa za to clovek hanbil pytat peniaze. Hovorim o kapelach, ktore maju uz nieco odohrane, nie o uplnych zaciatocnikoch.
Na R2D je mi sympaticke okrem inehoaj to, ze ako sami pisu, chcu udrzat urcitu uroven a chodia hravat s vlastnym aparatom, co znamena ze im nestaci na prevazanie na koncerty Fabia Combi. Ak by som aktivne hraval, robil by som to tak isto. Urcite je to lepsie ako ist niekde na slepo, s tym ze si tam mozno od nejakeho lokalneho borca poziciam aparat ktory vidim prvy krat v zivote.

Sedi, prehledl si zavorku - chce za to penize. V druhem pripade, rybarovi taky cestak, listek, prut, zidlicku, navnady a vlasce taky nikdo neproplaci a nevim o tom ze by nekdo z nich mlel o tom ze by se mu ty naklady mely aspon vratit :)

Ten postreh s podbizivosti zadarmo ma neco do sebe, ale nemyslim si ze je vinikem teto krize. On je to obecny stav a spis bych sazel na tristeni zajmu, tech lakadel je dnes takove mnozstvi, ze se jednoduse ty pocty lidi vsude zmensuji.
Jednoduche pravidlo je ze kapela dostava prachy podle toho kolik na ni chodi lidi (nebo si dokaze sehnat sponzory, bez kterych to bude cim dal slozitejsi.... a krome pomerne kratkeho "zlateho veku" hudebniho prumyslu, kdy se vydelavaly neuveritelne prachy, se to vratilo ke stavu beznemu po staleti ... ze umeni se musi dotovat ruznymi mecenasi)

A osobni apel kterym takove debaty vzdycky koncim - jestli nedokazete cloveka prinutit aby si misto peti piv radsi sel na vas koncert nebo koupil CD, tak je to chyba čí? Co vy nabizite abyste vic lidi vytrhli z teto letargie? Co jim davate za jejich penize?
« Posledná zmena: 16. November , 2011, 17:36:01 od hyenik » Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #153 kedy: 16. November , 2011, 17:55:24 »

Co jim davate za jejich penize?

ja im osobne za to vymasirujem nozky.. pokial su to nozky zenske, umyte a bez kurych ok :-)
Zaznamenané

bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #154 kedy: 16. November , 2011, 18:03:25 »

Pokud jsou ale lidi naproso zdechli a nejsou schopni zvednout prdel, tak jim muzes masirovat cokoliv a stejne budou sedet u toho piva a remcat, ze se nikde nic nedeje. Dalsi duvod je jak psal Hyenik o dost velke nabidce ''kultury'' a holt uz to nebude, jak rikavaji stari kapri, ze na kazde zabave byvalo naprosto narvane a to nebyla kolikrat zadna echt kapela, protoze nic jineho nebylo.
Osobne mam treba zkusenost z hrani v revival kapele, kdy se konkurencni revival pravidelne kontroluje nase koncerty a pak tam vola, ze on prijede zahrat levneji a par akci uz nam takto prebral.
Noa kazdem kusku retezca je kusek viny a neda sa to nejak generalizovat. Bohuzel.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #155 kedy: 16. November , 2011, 18:07:11 »

super.. zas je debata o peniazoch.. :)
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #156 kedy: 16. November , 2011, 18:25:35 »

Sedi, prehledl si zavorku - chce za to penize. V druhem pripade, rybarovi taky cestak, listek, prut, zidlicku, navnady a vlasce taky nikdo neproplaci a nevim o tom ze by nekdo z nich mlel o tom ze by se mu ty naklady mely aspon vratit :)

Tak tu je to trosku prepisknute. Sam som bol dlhorocny rybar a chodil som aj s otcom, aj vacsia partia a moje pozorovania su nasledovne:
Nie je pravda, ze sa rybari nestazuju, ze sa im to nevyplati. Vody sa nezarybnuju tak ako sa maju ergo za zaplatene peniaze maju clenovia SRZ pocit, ze dostavaju malo a velka cast ocakava, ze sa im aspon nieco vrati vo forme ulovku/ryb.

Rybarom (tym co ryby nepustaju spat) sa SKUTOCNE ista hodnota vracia vo forme ulovenych ryb, maloobchodna cena ryb je enormne vysoka (kvalita/cena). Tuto sa bavime o cistej strate bez navratu cohokolvek hmatatelneho.

No a tym padom si myslim, ze cele porovnavanie so sportovym rybolovom pada na prdel a este sa tak opytam... o kolkych kapelach/spevakach/hudobnikoch vies, ze sa zivia profesionalne hudbou? Asi ich bude velmi vela. O kolkych slovenskych/ceskych sportovych rybaroch vies, ze sa zivia profesionalnym sportovym rybolovom? Asi ich spocitas na prstoch jednej ruky a mozno aj na palci jedneho palca...? Nesvedci to podla teba o niecom? Ze to porovnavanie musi kurnik na nieco vo vnutri krivat?
« Posledná zmena: 16. November , 2011, 18:32:44 od Pablo Woozy » Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #157 kedy: 16. November , 2011, 19:41:31 »

Ja sa vratim k povodnej teme .. dufam, ze sa nam podari coskoro dopracovat aspon k zaznamu z telefonu, kde bude vidiet vsetko, na com sme posledne mesiace makali ako prasivy. Zaroven vyjadrujem lutost nad kradezou kamery Mata Kolejaka, kde bol cely krst. Nehovoriac o preampe a mikraku Misa-kola, ktory sme chceli v blizkej dobe vyuzit na nemenovanom tribute-projekte.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #158 kedy: 16. November , 2011, 20:01:09 »

no nechat to na zadnom sedadle auta...to bol asi dobre najebany ( nebrat ako urazku ), tam by som nenechal ani 5 Eur a nie tak este hentaku vybavu. kazdopadne je to smutne a tvrde ponaucenie do buducna, dufam, ze sa zlodej najde, alebo ho niekde trtka karpavy pes do riti
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #159 kedy: 16. November , 2011, 20:03:27 »

taketo prijebane prispevky si nechaj nabuduce pre seba, bez urazky
Zaznamenané

stoka!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #160 kedy: 16. November , 2011, 20:08:48 »

zacni brat nejake tabletky proti arogancii, to by pomohlo najskor.  Ja ziadno ten cin neobhajujem, nesmejem sa z toho ani nic podobne, len som sa zacudoval. a naozaj prajem, aby sa to naslo


a mozem pisat co chcem a kde chcem  Zdravíčko
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #161 kedy: 16. November , 2011, 20:20:36 »

ja mozem tiez pisat co chcem a kde chcem.

ty si napisal ze som musel byt straaasne najebany co je na mile ale mile daleko od pravdy. vies aka bola situacia? nevies tak sa nesnaz poucovat.

ja byt kurtom cobainom tak si nevystrelim mozog z hlavy, keby som bol m jackson tak si nedam plastiku a keby som bol rytmusom tak nejebem daru. ale vidis nie som
Zaznamenané

stoka!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #162 kedy: 16. November , 2011, 20:22:28 »

nejebal by si daru Huh!  Fuuha zíram Fuuha zíram Fuuha zíram

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #163 kedy: 17. November , 2011, 10:39:47 »

mas rad umelinku Branko? :-) uz si drzal silikony v ruke? :-) pre mna dost de-erotizujuci zazitok :-)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #164 kedy: 17. November , 2011, 10:46:52 »

mas rad umelinku Branko? :-) uz si drzal silikony v ruke? :-) pre mna dost de-erotizujuci zazitok :-)
Predpokladam, ze vies, o com hovoris.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.