Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 19:58:07
Anketa
Otázka: Som za hodnosť TROLL pre trollujúcich užívateľov:
Áno - 35 (83.3%)
Nie - 7 (16.7%)
Celkovo hlasov: 39

Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TROLLING  (Prečítané 36202 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 24. September , 2011, 21:02:35 »

Prebujnelý trolling a odlev ľudí, ktorý mali kvalitné príspevky sú  IMHO hlavné dôvody prečo toto fórum signifikatne stráca na kvalite. (smeruje do sr*čiek)

to sa bohužiaľ stalo už pred rokmi. Našťastie aspoň nejakí zotrvali a neskôr pribudli ďalší..  A hádam to bude ešte lepšie..   Na zdravie!
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #16 kedy: 24. September , 2011, 21:10:17 »

Pitu, všetko máš vyššie.

Kto by o tom mal rozhodovať?

Myslím, že UPRATOVAČI, teda krkto a mario. Mám pocit, že robia čo majú a robia to správne. OBJEKTÍVNE.

Paradoxne niektoré reakcie/akcie adminov sa mi v konkrétnych prípadoch zdali istým spôsobom fakt nezmyselne pseudohumánne, a teda SUBJEKTÍVNE.

Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 24. September , 2011, 22:51:20 »

To som čítal, myslel som, že si to myslel vážne len sčasti.. :)

Ja som za, ale treba vymyslieť systém. Subjektívne je aj to, čo sa tebe zdá objektívne.

Kedysi tu bola spomenutá karma. Ak by tu niečo také vzniklo, ale ľudia by mohli označiť toho, kto im lezie dlhodobo na fóre svojimi príspevkami na nervy. Nemusí to byť viditeľné, ale kľudne môže. Keď to niekto dostane od určitého počtu užívateľov, povedzme 20-tich - bude označený za trolla a môže sa to riešiť.  Žmurk
« Posledná zmena: 24. September , 2011, 22:52:08 od Pitu » Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #18 kedy: 24. September , 2011, 23:25:27 »

Pitu: Chápem, ale vytvorenie karma systému by bolo technicky náročnejšie. Osobne mám pocit, že krtko aj mario sú celkom spravodliví.

Dugo:
1.Ide o to ako kto sere ľudí a nie o off topic príspevky. Nejde iba o teba. Už sa tu vyskytli prípady, kedy niektorí jedinci ostatných systematicky nasierali... ty duchová očista :)
Je to štandardne zaužívaný systém riešenia podobných situácií.

2. "lebo ja chodim aj zit a nezakladam taketo zbytocne temy" ... táto fráza pri tvojom spôsobe prispievania na fórum vypovedá o tej morálnej katarzii, ktorou si údajne prešiel, asi najviac.

3. Zahlasuj alebo napíš niečo podnetné k téme... môžem to sem vyvesiť červeným aj tretíkrát, ako som to vyvesil aj na margo prípsevku tvojho štvorokého priateľa.

4. Ak máš potrebu ešte niečo k téme napísať, pošli mi SS alebo sa vyžaluj adminom, že ti zasa krivdia. Len sem už nepíš chujoviny, na to máš vlastnú tému.
« Posledná zmena: 24. September , 2011, 23:54:52 od BrokenWings » Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #19 kedy: 25. September , 2011, 00:22:21 »

sevenstring.org to ma celkom dobre poriesene takymi zelenymi a cervenymi stvorcekmi (zelene dobre - cervene cele zle   :) ). Sice uz sa to pomali meni na dalsi FB stymi "LIKE" buttonmi ale aspon tam vidno reputaciu a karmu naraz.
Zaznamenané

Im a little princess
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #20 kedy: 25. September , 2011, 05:30:59 »

No ja nieviem lidi, v prvom rade ma napadlo, ci to vobec je riesitelne v ramci systemu SMF na ktorom bezi forum nejak jednoducho, myslim ze MartinLM to kus tuna technicky spravuje, takze by sa mohol vyjadrit ze co jak.. ale inac, ak by to mali riesit upratovaci, tak je to dost neprijatelne.. viem spokojne riesit veci v ramci pevne urcenych pravidiel fora. mam rad toto forum, mam rad poriadok, takze rad si tu poupratujem, ale oznacovat niekoho za trolla? 6 picuju, 4 sa toho trolla zastanu a ty vynasaj sudy? a vlastne k comu to ma viest? bude mat vacsiu vahu ked bude niekto oznackovany, ako ked mu pise 90% fora, ze si debil debilsky otravny a rob nieco so sebou? pochopim napriklad system karmy na fore ako sevenstring, kde chodi milion ludi a snazia sa tam ludia ziskat seriozne cenne informacie.. a aj sa tam daju najst, len to triedenie balastu je strasne bolestne.. cize to oznacenie karmy pomoze triedit tie prispevky, ci mozu byt hodnotne alebo nie..... ale tuna? jak to ma vlastne fungovat a kcomu to ma viest? nemyslim teoreticky, ale dajte nejaky priklad konkretny ze jak by to vyzeralo v praxi. ze ty mas lepsi nazor na cigansky problem tak ti dam palec hore a ty koko*t kok*tsky mas rad ciganov tak ti dam palec dole a ked ti ho neviem dat ja, tak by ti ho mali dat upratovaci?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #21 kedy: 25. September , 2011, 07:23:31 »

....karma systém som nezažil, alebo nepostrehol....podľa mňa ho ani nepotrebujeme....vidím tu problém nad tým posudzovaním, preto som sa aj ja na to pýtal....uviedol by som pár príkladov:

....števino a jeho harmony + názor "že je to najsamfasa gitara" ktorej sa nič nevyrovná....vykazuje to všetky známky trollingu, ale nie je troll, lebo očividne nemal to šťastie vyskúšať si poriadnu gitaru a preto má taký názor aký má....

....števino a jeho názor na stereo "že gitary na strany sú pekne ďaleko od sterea" zase toho chuja vie, zase to vykazuje všetky známky trollingu, ale jeho nevedomosť je to čo ho ospravedlňuje....

....vo väčšine prípadov by však aj tak boli tieto prípady označené za trolling, takže keby aj tu nevadilo by mi to....

....dugo a jeho príspevky o najsamfasa nahrávkach, kde je všetko mimo a ešte aj maximálne obťažuje ostatných, že si pýta názor....jasný trolling....môže sa to vyriešiť jednoducho, nebudem sa pozerať do jeho tém, ale ak podobnými s cestnými názormi zasiera iné témy a tak zato by som ho už postihoval....

....tak ako sa netrestajú malé roztržky banom....tak by mohli ostať nepovšimnuté, alebo riešené len napomenutím malé známky trollingu, ale ak to trollerovi zjavne prerastá cez hlavu nech je mechanizmus rovnaký ako pri udelovaní banov....

....ak navždy vytlačíme trollov nebude mi to vadiť, nech si svoj kototizmus prezentujú kde chcú....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #22 kedy: 25. September , 2011, 08:06:26 »

takze rad si tu poupratujem, ale oznacovat niekoho za trolla? 6 picuju, 4 sa toho trolla zastanu a ty vynasaj sudy? a vlastne k comu to ma viest? bude mat vacsiu vahu ked bude niekto oznackovany, ako ked mu pise 90% fora, ze si debil debilsky otravny a rob nieco so sebou? pochopim napriklad system karmy na fore ako sevenstring, kde chodi milion ludi a snazia sa tam ludia ziskat seriozne cenne informacie.. ze jak by to vyzeralo v praxi. ze ty mas lepsi nazor na cigansky problem tak ti dam palec hore a ty koko*t kok*tsky mas rad ciganov tak ti dam palec dole a ked ti ho neviem dat ja, tak by ti ho mali dat upratovaci?


nejak podobne to vidim aj ja... ja sam som navrhoval asi tak rok dozadu system karmy ale chapem ze jedine co by to vytvorilo su nejake zaujmove skupiny.. ono totiz ludia casto reaguju podrazdene uz len z principu na danu konkretnu osobu.. v pripade Dzingischana si myslim ze keby sa neodhalila jeho prava podstata ze je to vlastne Dugo tak by o neho zakoplo mozno o 50% ludi menej ale to je len moj vlastny nazor..

princip boja proti trollingu resp taky maly osobny witchhunt  bol na velkych forach (kde je vela adminov a dokazu to pokryt) zavedeny kvoli poctu userov.. ked ma forum 5000 clenov prispievajucich globane vo vsetkych casovych pasmach musia efektivne vyclenit prec to zle co tam chodi.. pri tych poctoch to ani nepostrehnu ze par much im zrazu odislo..

ak by sme boli uprimni tak zistime ze mnohi z nas by tu vlastne neskrtli uz 3 roky dozadu.. si pamatam situacie kde ludia nadavali jeden druhemu do kktov a zmrdov a podobne.. a to boli seriozne veci.. zopar dostalo trvaly ban..neviem si predstavit ze admii budu riesit teraz historiu pripsevkov nahlaseneho clena  a byt ta rozhodujuca instancia ktora povie - jasne jednoznacne trolling, lebo sa mu nepacia 7 strunove gitary a pise do tej temy aj ked sa ho vobec netyka.. bam.. a zrazu tu neni joe  Bavím sa skvele

Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #23 kedy: 25. September , 2011, 08:31:25 »

ale ved kludne dajte zas tu karmu nahodou to bola sranda  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #24 kedy: 25. September , 2011, 08:36:30 »

kordiak nieje doktor ale uctovnik
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #25 kedy: 25. September , 2011, 08:47:50 »

ale budeme sa tu hviezdami jak zidia oznacovat ..a ked si niekto bude chciet vyzehlit svoju kktsku minulost tak co? si urobi novy profil ci pojde k adminom na rozdielove skusky ?  Bavím sa skvele Pripadne si to zaplati  Bavím sa skvele ..este tu bude medzi nami nejaky cigan a dostane trolla lebo napise ze ma rad ciganky a jeb uz ma pitu doma list z bruselu a od kotlebu ci tu moze dat svoj banner  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #26 kedy: 25. September , 2011, 08:56:40 »

Veď na to je tu ten systém polepšenia sa a podmienky.

Dotyčnému sa slušne vysvetlí, čo robí zle a ak sa do mesiaca neuvedomí, prípadne bude svojou prítomnosťou na fóre obťažovať ostatných, tak má BAN.

Označenie TROLL bude slúžiť práve na to.

A presne preto, že fórum je také malé, netreba sledovať históriu príspevkov. Minimálne upratovačom, ktorí tu čítajú de facto všetko to bude jasné hneď.

Môže to tu totiž skončiť ako muziker fórum, ktoré okolo slova úroveň ani nešlo okolo.



Tiež som za to, že ak si niekto bude srať do vlastnej témy, tak je to jeho vec a jeho prezentácia. Pokiaľ tam však nebude písať 10 príspevkov za deň a nezaserie tým celé "sklo".

Pokiaľ niekto bude srať do iných tém, je na to práve tento systém.

"zasílá provokativní, hanlivé nebo irelevatní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k vytoužené emotivní odezvě nebo jinak narušit normální věcnou diskusi."
- práve toto by sme nemali tolerovať, prečo sa má prispôsobovať väčšina? Jednotlivec na prispôsobenie sa má podľa tohto systému šancu.
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #27 kedy: 25. September , 2011, 09:00:38 »

+ Keď niekto píše do vlastnej témy nezmysly, zhadzuje tým predovšetkým sám seba, prípadne svoju kapelu. Toto fórum je googlom indexované a keď niekto zadá do vyhľadávača konkrétny názov kapely alebo pojem, ktorý sa týka gitár, odkazy na fórum sú na prvom mieste.
Je to vlastne ďalšia internetová vizitka.



Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 25. September , 2011, 09:17:21 »

Karma tlacika na + a - sa urcite pridat daju Žmurk
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #29 kedy: 25. September , 2011, 09:27:47 »

Tak to skúsme, uvidíme, ako sa to osvedčí a na základe hodnotenia z karmy sa môže prideľovať hodnosť troll a náležitosti s ňou súvisiace.

Nech sa na mesiac na skúšku spustí systém karmy a potom sa môžeme ďalej zaoberať riešením trollingu (koľko neg. bodov, príp. ich pomer voči pozitívnym bodom bude potrebný na hodnosť troll)

Upratovači sa z toho tým pádom vypustia, pretože to bude jasne zakotvené v pravidlách. Iba niekto zhora pridelí na základe čísel prislúchajúcu hodnosť.

Osobná zodpovednosť jednotlivca za udeľovanie +/- bodov konkrétnym užívateľom je už otázkou svedomia každého užívateľa.
Nie som za to, aby sa rušili 15-roční stratení chlapci, tých treba skôr usmerniť... no ak niekomu nie je/nebude rady ani vo vyššom veku, tak nech dostane mínusku.


Celý systém trestania trollingu by som teda ponechal, iba by bolo označenie troll-a na samotných užívateľoch (karma).


(každý kto chce prispieť podnetom, nech si prečíta túto tému, hlavne prvú stranu, kde sú rozpísané pravidlá na trestanie torllingu a možnosť nápravy pre takto označeného jednotlivca)

Môže byť?
« Posledná zmena: 25. September , 2011, 09:30:21 od BrokenWings » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 24 otázok.