Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 07:42:48
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Potlacenie sumu  (Prečítané 6285 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 01. Október , 2011, 09:34:59 »

Nazdar ludia,

mam otazku ohladne potlacenia sumu:

aparat sam o sebe mi celkom dost huci ked hram skreslene, takze nejake breakdowny su dost nerealne, viem ze su na to pedaly, trebars boss (ktory je vraj ale viac na sum z inych pedalov) alebo je este jeden, nespomeniem si na meno, ma byt lepsi,
aj ten sme skusali, dali sme medzi gitaru, aj do effect loopu, no ale nic moc to nerobilo.

ma tak napadlo ci je moc velka vtakovina zaradit effekt medzi hlavu a reprak? ved tam sa prave nesie signal z sumom zo zosiovaca ktory ma natolko sere. riadny effekt by ale asi nevydrzal ten vykon. existuje nieco taketo? zatial nezhanam, len sa zaujimam, ma to tak napadlo ako mozne riesenie...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1 kedy: 01. Október , 2011, 09:37:57 »

žiadny noisegate medzi ampom a boxom preboha neskušaj

Kup si trebars ISP decimator, alebo boss. Zaraď do slučky, poprípade zároveň aj pred aparát
« Posledná zmena: 01. Október , 2011, 09:38:15 od pelko » Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 01. Október , 2011, 09:40:31 »

ISP decimator, to je ten co sme skusali, ono to nic moc nerobi, ak chceme aby to potlacilu to hucenie, tak to ubere az moc zo zvuku gitary,
jasne ze noise gate bezne predajny v obchode sa medzi zosik a repro dat neda, taky blby nie som  Beeee len tak rozmyslam ze v principe by to malo fungovat, mozno by som si nieco take mohol navrhnut v ramci diplomky...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 01. Október , 2011, 09:40:40 »

...

ma tak napadlo ci je moc velka vtakovina zaradit effekt medzi hlavu a reprak? ved tam sa prave nesie signal z sumom zo zosiovaca ktory ma natolko sere. riadny effekt by ale asi nevydrzal ten vykon. existuje nieco taketo? zatial nezhanam, len sa zaujimam, ma to tak napadlo ako mozne riesenie...

toto je najstrasidelnejsia blbost, ako sa dala napisat  :) ani sa mi nechce pisat, preco nie.

bud pred aparat alebo do slucky a naucit sa, ako to nastelovat. a naucit sa aj hrat s tym... lampace na velkom skresleni robia bordel, to mas tak... ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 01. Október , 2011, 09:42:01 »

... len tak rozmyslam ze v principe by to malo fungovat, mozno by som si nieco take mohol navrhnut v ramci diplomky...

to ako uplne vazne ? ako by si riesil zataz pre vystupne trafaky ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 01. Október , 2011, 09:44:22 »

to ako uplne vazne ? ako by si riesil zataz pre vystupne trafaky ?

nechaj ho.. najlepsie sa uci na vlastnych chybach  Žmurk
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #6 kedy: 01. Október , 2011, 09:47:38 »

len tak rozmyslam ze v principe by to malo fungovat, mozno by som si nieco take mohol navrhnut v ramci diplomky...

sorry, ale na to co si momentalne tu napisal, tak radim, ze sa do takej diplomky ani nepustaj  Fuuha zíram

ma tak napadlo ci je moc velka vtakovina zaradit effekt medzi hlavu a reprak? ved tam sa prave nesie signal z sumom zo zosiovaca ktory ma natolko sere.

ten signal so sumom sa nese hlavne od preampu, kde sa skresluje, cize uz toto je chybne tvrdenie. to ako by si potom naspat vybudil ten reprak ? nieje problem ist z vystupu zosilovaca cez nejaky zatazovy odpor a delic do efektu, ale ako z neho ? zas len zosilovac vykonovy a to je kktina cela, cize nie. normalne noisegate do slucky a je to..alebo sa vykasli na sum, ja mam robeny zosik a aj ked mam hlasitost na polke, tak sice sumi, ale vobec to neni v nejakych stoptimoch na skuskach tak zavazne a na koncerte uz vobec...vysral by som sa na to
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 01. Október , 2011, 09:47:58 »

tommi mam par otazok


-co ma sum s breakdownmi? mne aparat sumi tiez a breakdowny sice nehram (lebo je to postihnute), ale ked aj hram stop time-y tak som nikdy  problem nemal
- o aky aparat ide a aka gitara?
- predtym ti to nerobilo?
- ak vam ISP nefungoval dobre, tak ste ho mali nastaveny zle, viem si predstavit ze clovek co ma uder do strun jak pawiel rochnyiak by mohol mat problem s vybudenim aparatu ked je noise gate nastaveny tak silno ze vygateuje aj ten jeho vetchy uder do strun uz som to parkrat videl
- ake mnozstvo gainu pouzivas
- kable?

vela stastia s diplomkou, som rad ze nestudujes medicinu  Zdravíčko
« Posledná zmena: 01. Október , 2011, 09:49:37 od kaolko » Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 01. Október , 2011, 09:59:32 »

tommi mam par otazok


-co ma sum s breakdownmi? mne aparat sumi tiez a breakdowny sice nehram (lebo je to postihnute), ale ked aj hram stop time-y tak som nikdy  problem nemal
- o aky aparat ide a aka gitara?
- predtym ti to nerobilo?
- ak vam ISP nefungoval dobre, tak ste ho mali nastaveny zle, viem si predstavit ze clovek co ma uder do strun jak pawiel rochnyiak by mohol mat problem s vybudenim aparatu ked je noise gate nastaveny tak silno ze vygateuje aj ten jeho vetchy uder do strun uz som to parkrat videl
- ake mnozstvo gainu pouzivas
- kable?

vela stastia s diplomkou, som rad ze nestudujes medicinu  Zdravíčko


proste ked prestanem hrat tak hned to huci, breakdowny sa hrat daju, ale je to take blbe
ide o Peavey 6505 gitara Ibanez RGT42DX
robilo to furt
ked sme skusali ISP tak ak sme dali threshold tak aby nehucal, tak sa zhorsil zvuk, a umele flazolety sli fakt blbo (ak vobec), gain si davam tak 6,5.
kable by asi mohli byt lepsie, ale vraj ze "low noise"

a tie ironicke poznamky si pls nechaj, akurat som sa zobudil, a nieco ma napadlo tak som to chcel prediskutovat, nemam nastudovane ani noise gaty zapojenia ani zosilovace, nejake to spracovanie signalu ale v programe mame tak myslim ze sa k podobnym veciam este dostaneme
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 01. Október , 2011, 10:03:40 »

noise gate je v podstate iba komparator nie, s tym ze ak je tam este dacay tak to je nejak riesene v spetnej smycke asi... tie sa vykonove nerobia?
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 01. Október , 2011, 10:06:26 »

noise gate je v podstate iba komparator nie, s tym ze ak je tam este dacay tak to je nejak riesene v spetnej smycke asi... tie sa vykonove nerobia?

bude z Teba inzinier ? :)

Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 01. Október , 2011, 10:07:37 »

-mal som 6505+ aj povodnu 5150..
-mas problem s piskanim aparatu/nechcenou vazbou alebo sumom?.. lebo sum mi nkdy vobec nevadil on totiz dost zanikne ked hra kapela nahlas
- vzdy som pouzival s tym zosikom boss NS2 mal som ho v retazci tak ze gitara- wah,TS808-NS2-amp input.. s tym ze ten threshold som mal na maxime a decay podla potreby a hlasitosti vzdy..mam znameho co s tym pouziva ISP a uplne v pohode vsetko funguje krasne jak ma.. skus este ns2 teda
- na toaby si sa zbavili sumu (nie vazby) musis dat ten efekt do slucky s tym ze samozrejme slucku musis mat uz stale zapnutu lebo ked ju vypnes tak samozrejme efekt sa tiez vyradi zo signal cesty
-ono zistil som ze fakt dost zavisi aj od boxu co k tomu clovek ma.. ked som to skusal na zopar boxoch tak s niektorymi to bolo nachylnejsie na vazbu a s inymi nie.. netusim preco mozno to suvisi s ohmami alebo s danym typom repra..
-semishovi ta 6505+ napriklad vobec nevazbi ani nejak brutalne nesumi, ma to v pohode vystelovane cele a nikdy nic nepouzil ale tak rozdielne aplikacie si vyzaduju rozdielny pristup to ze to jednemu nerobi neznamena ze nebude ani druhemu
Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 01. Október , 2011, 10:13:23 »

ked hra cela kapela je to este v pohode, ale tak trebar vcera som sam jamoval s bubenikom, a nemohol som ani na sekundu zastavit na skreslenom kanale, lebo to proste huci, piska atd... momentalne to riesime ty ze sa vzdy prepiname do cisteho kanalu kde je to v pohode.
mozno je to aj tym boxom teda, kupil som si teraz randall RX412M, povodne som chcel engla alebo orange, ale na to som nedal dokopy dost penazi a uz teraz som musel kupovat, lebo inak by sme si v skusobni nezahrali...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 01. Október , 2011, 10:18:38 »

huci? piska ?

mozno aj snimacmi to je  chlape  . podla toho co pises najskor to
« Posledná zmena: 01. Október , 2011, 10:19:01 od brko » Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 01. Október , 2011, 10:22:53 »

to je mozne, mam tam tie ibanezacke co tam dali INF 1 a INF 2
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 01. Október , 2011, 10:27:33 »

skus zaliat

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,176.0.html
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,79139.msg314879.html#msg314879

vidis tu je este dajaka tema o vazbeni/piskani http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,45922.msg45933.html#msg45933


alebo vymen snimace. teraz sa uz pofajnejsie daju zohnat za supku . a mas svaty pokoj
« Posledná zmena: 01. Október , 2011, 10:30:04 od brko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 01. Október , 2011, 10:28:16 »

to je mozne, mam tam tie ibanezacke co tam dali INF 1 a INF 2

je vysoka pravdepodobnost, ze s akymikolvek znackovejsimi piskotu ubudne.

inak fakt bezny noise gate v standardnom zapojeni toto musi uspokojivo vyriesit. v bedni problem nehladaj.

za zosilovacom je to uplna sialenost nie preto, ze by to nezniesol efekt (neznesie), ale ze je to problem pre koncovy zosilovac, ktory potrebuje nejaku zataz (reprak) aby fungoval, aby nezhorel a podobne... takze vrazit mu tam cosi ako noise gate (aj keby tisickrat existovala "vykonova verzia") je uplne najspolahlivejsia cesta, ako odpalit...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 01. Október , 2011, 10:29:19 »

...

alebo vymen snimace. teraz sa uz pofajnejsie daju zohnat za supku

asi tak.
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 01. Október , 2011, 10:46:29 »

tak diky, az nahromadim zase nejake peniaze tak uz viem ze kam mam investovat Bavím sa skvele
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 01. Október , 2011, 11:02:36 »

aha cize vazba.. ten NS2 ti to musi uplne v pohode vyriesit.. neni sanca aby ti to piskalo.. ja som dokonca pouzival este boost TS808 co to tlacil pred tym zosikom este viac a nepiskalo mi to :)
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.