Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 07:31:27
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hyenik & guitars  (Prečítané 88511 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #90 kedy: 13. August , 2016, 10:06:47 »

malé zamyšlení nad dnešní úrovní chinashitu http://frontman.cz/levne-cinske-dekorace-ii-start-hobby-i-na-zalohu


Totalny suhlas niektore fakt hraju po..akurat tam neni  logo fender alebo gibson a za ty penaze neni o com asi sa dam na letecke modelarstvo .
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #91 kedy: 13. August , 2016, 21:19:36 »

hrajes často na sucho? Žmurk
jenom rypu, muj kamos je totiž na nejake zavery z hrani na sucho uplne alergicky :)
Ono to sice muze o necem vypovídat, ale u elektricke kytary často taky nemusi.

nebudu bránit cinske shity, to je každého věc, ale zazracny nastroj dela teprve kytarista (a samozrejme silny marketingovy pribeh), ne kytarar (sorry, to je "jenom" remeslnik)
Ted mi kolega vykladal jak byl v muzeu v Cremoně, a jaky odbyty shit byly například legendarni housle Guarneri (po stradivárkách asi druha nejrespektovanejsi "mojo" znacka :)

Jenom takova poznámka pod carou, která leccos vysvětluje..... při marketingovych výzkumech s vyuzitim skenovani mozku bylo zjisteno, ze silne znacky (jako Apple apod) aktivuji v mozku stejna centra jako nabozenska víra (jeptišky reagovaly při modlitbách podobne jako jablecni hipsteri)..... uz jste nekdy logickými argumenty zkouseli vysvětlit vericimu ze buh neexistuje?

PS: ty spravne kytarove znacky si uz každý dosadi sam....
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #92 kedy: 14. August , 2016, 09:27:59 »

Aj to hranie nasucho je take trosku diskutabilne.

Das vedla seba rovnake Gibsony, rovnako nastavene, trebars rovnaky rocnik a mozu hrat nasucho vemi odlisne. Nie je 100% pravidlo, ze tie, ktore hraju hlasnejsie a nasucho viac rezonuju, hraju automaticky lepsie aj zosilene. Pomerne casto to tak byva, ale uz som sa stretol aj s gitarami, ktore boli nasucho pomerne tiche a akoze mrtve a potom zosilene hrali prekvapivo tlsto, bohato a konkretne. Nasucho akurat mozes priamo zistit sustain.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #93 kedy: 14. August , 2016, 10:27:28 »

ja na dojem z nasucho dam celkom dost. jasne, ze mozu nastat vselijake prekvapenia po zapojeni, ale mne to akosi s dojmom nasucho zvacsa vzdy koresponduje  Neviem

ja by som to skor videl tak že aj nove fendre a gibsny tie bežne triedy zneju rovnako na prd ako všetke hocijake čudne značky s trvácnosťou otvoreného jogurtu ,a poriadne nove nastroje /myslím nastroj čo hra aj na sucho a vydrží dlhšie ako 5 rokov/ v shope začínaju tak od 1000e

nejako sa mi zda, ze toto si len tak tahas z prstu. schvalne - kolko beznych treid Fendru a Gibsonu z novej vyroby si mal v rukach dajme tomu za posledny rok ? ako velmi sledujes nove nastroje a ako casto ich skusavas, ze vies, co ponuka aka cenova hladina ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #94 kedy: 14. August , 2016, 15:28:56 »

ja na dojem z nasucho dam celkom dost. jasne, ze mozu nastat vselijake prekvapenia po zapojeni, ale mne to akosi s dojmom nasucho zvacsa vzdy koresponduje  Neviem

Aj mne, ale uz som sa stretol s viacerymi pozoruhodnymi vynimkami, takze na to uplne nevsadzam. Napriklad som si vsimol, ze prilis nasucho hlasne a velmi rezonantne Lespooly su potom casto na moj vkus prilis stredove a najma v basoch take nejake pomale a mlandrave. Casto byvaju taketo zaroven aj vahou velmi lahke.

Osobne mam prave casto radsej trosku "tazsie" LP (tak 4,2 - 4,5 kila je moj ideal), ktore nemusia byt nasucho vzdy zrovna neviem ako tlste a hlasne, ale ktore su prierazne a citatelne a maju aj dost basov, nielen prilis stredov a honky tonky telefonicke bluesove vyssie stredy a vysky. Ale zas - jeden z najtlstejsie a drevenne znejucich LP co som mal bol 70 Custom, ktory bol aj na svoju dobu dost tazky a nasucho nie moc hlasny ani nejako extra nerezonoval.

Tak si vyber. Bavím sa skvele  Beeee
« Posledná zmena: 14. August , 2016, 15:37:50 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #95 kedy: 14. August , 2016, 15:55:46 »

na suche hranie pouzivam akustiku a nie struny natiahnute ponad plne drevo a snimace.. :-) a s tymi novymi gitarami by som tiez opatrnejsie, lebo napr Fende American Special HSS, taka lacna rada okolo litra su jedny z naj Fendrov, co som mal a taktiez lacna Gibson Faded seria. Ja myslim ze je to kus od kusu. Mam asi 7 rocny lipovy Harley Benton Strat, co stal 90 eur, je to gitara s top krkom, po upgrade elektriky ju smelo pouzivam vedla usa drahych gitar a nie je ziadny rozdiel .. Na zdravie! a nechal som tam aj tie cinske mechaniky, lebo ladia a nic sa nepokazilo ;-)
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #96 kedy: 14. August , 2016, 17:07:10 »

Tak nejak.
Samozrejme je mnohem vyssi sance ze drahy nastroj bude kvalitni  (to vyplyva z logiky veci, systemu vyroby, vyrobni kontroly atd), ale bohuzel to neni jistota Smútim

Dalsi kolega se vratil z Ameriky, prosel spoustu ruznych shopu a uz se jenom mlati smichy, jak nekdo vytahne tu krasnou urban legend, ze ty kvalitni nastroje si nechavaji v USA a do Evropy posilaji šunt.
Dnes je super, ze si muze slusny nastroj vybrat kazdy (i kdyz nema moc penez),
vy starsi si vzpomente co znamenalo levna kytara (nebo Jolana :)) tak pred 25 lety.... prostě žijeme v ráji.
« Posledná zmena: 14. August , 2016, 17:08:06 od hyenik » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #97 kedy: 14. August , 2016, 19:37:12 »

jasne v raji , len je nejak všetko na jedno kopyto - spotrebak ,u  pregainovaných preefektovaných ampoch je to fakt uplne jedno len nech to nepíska a ladí , chcem vidiet tie super gitary za par šuntov o 30 rokov či sa dožiju a ako budu hrat , či lepšie alebo horšie - aj to je aspekt na hodnotenie lebo poriadny nastroj sa časom zlepšuje, 30rokov schnutia na nastroji sa nejak odrbat neda
bluesmani s jedným drivom do jendokanalu alebo jazzmani  čo hraju bez skreslenia počuju rozdiely v nástrojoch .ň
ale fakt je že teraz je mrte lacných a použiteľných nástrojov to beriem   Na zdravie!

Stevino - je uplne jedno, ci tie lacne 200 EURove gitary doziju alebo nie, kedze su proste lacne a asi nikto si taku gitaru nekupuje na cely zivot. To zlepsovanie nastrojov casom a hranim je inak podla mna dalsi mytus, mal som viacere viac ako 40 rocne nehrane kusky a hrali cca rovnako ako rovnako stare hrane.

Nezabudaj, ze dnes mas celkovo najvacsiu ponuku aka kedy bola, od pouzitelnych hratelnych lacnych suntov az po predrazene drahe coraz viac "True historic" Custom Shop reedicie, cize si mozes kupit doslova hocico. To iste plati o aparatoch. Lepsia doba ako je dnes pre gitaristov nikdy nebola, ci uz dostupnostou nastrojov, obrovskou ponukou a tiez cenami. :)
« Posledná zmena: 14. August , 2016, 19:44:23 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #98 kedy: 15. August , 2016, 09:18:46 »

mrtve drevo zraje? Žmurk
a delat zavery z jednoho cinskeho telete?  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #99 kedy: 15. August , 2016, 09:23:04 »

Sice nerozumiem o com tu debatite... Ale jedno viem naisto - aj zo "zlej" gitary nastavenim spravis vybornu. Vela ludi ani netusi o potenciali svojej gitary a potom to konci predajom.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #100 kedy: 15. August , 2016, 09:31:54 »

co sa tam da vlastne nastavit take? lebo ja som si nastavil gitaru hociako ale vzdy mam pocit ze je to cca ten isty zvuk.. este je otazka ze co je dobre nastavena gitara.. lebo niektori gitaristi maju kilometrovy dohmat, niektori milimetrovy... a cele je to len o tom ze sa im na tom hra proste tak pohodlne.. ak pod to nastavenie ratame aj vysku snimaca, tak potom suhlas, to robi niekedy o mm hore dole  uplny zvukovy rozdiel
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #101 kedy: 15. August , 2016, 09:37:18 »

mrtve drevo zraje? Žmurk

Ked tak este dalej schne. Cital som nejake elaboraty o zmene aj struktury dreva vekom, ale ci to ma nejaky zasadny vplyv na zvuk je otazne. A hlavne ci na to staci povedzme 40-60 rokov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #102 kedy: 15. August , 2016, 09:41:05 »

co sa tam da vlastne nastavit take?

Uz len na jednoduchom LP trebars vyska strun, prehnutie krku, vyska strunnika voci mostiku co moze dost zasadne zmenit chovanie nastroja jednak pocitovo aj zvukovo. Potom vyska snimacov a aj jednotlivych srobikov. Je dost rozdiel, ked mas humbucker vyssie s nizsie stiahnutymi jednotlivymi srobikmi (viac signalu, menej konkretnosti) alebo ho mas nizsie s viac vystrcenymi srobikmi (konkretnejsi a udernejsi ton). By si sa divil ako sa da zmenit celkovy charakter gitary kombinaciou tychto premennych.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #103 kedy: 15. August , 2016, 09:43:25 »

co sa tam da vlastne nastavit take? lebo ja som si nastavil gitaru hociako ale vzdy mam pocit ze je to cca ten isty zvuk.. este je otazka ze co je dobre nastavena gitara.. lebo niektori gitaristi maju kilometrovy dohmat, niektori milimetrovy... a cele je to len o tom ze sa im na tom hra proste tak pohodlne.. ak pod to nastavenie ratame aj vysku snimaca, tak potom suhlas, to robi niekedy o mm hore dole  uplny zvukovy rozdiel
Huh!

Vsak asi od toho, ako budes mat nastavenu gitaru pre seba, tak sa ti bude hrat. A to, ako sa ti bude hrat zavisi aky zvuk bude. Mne sa hra zle na pre mna zle nastavenej gitare a potom to aj tak napicu znie.

Este raz - vsetko je to o pocite. Ako sa ti hra, taky zvuk bude.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #104 kedy: 15. August , 2016, 09:46:13 »

Mne je +/- jedno, ake drevo, snimace alebo znacku ma gitara na hlave. Najdolezitejsi je pre mna krk gitary. Musi byt pohodlny.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.