Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 10:29:27
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hyenik & guitars  (Prečítané 88493 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #105 kedy: 15. August , 2016, 10:34:04 »

jasne ved to mi je jasne.. chcel by som niekedy napriklad zazit niekoho kto vie fakt dobre nastavit gitaru ze ako by sa mne potom na tom hralo.. mate nejake preferencie ci to riesite proste podla pocitu? aky ma efekt na zvuk prehnutie krku a napriklad vyska strun? nikdy som to takto neriesil vzdy to mam tak ze aby sa mi dobre vytahovali struny, aby mi nic nerezonovalo po krku a aby to nebolo mega vysoko..
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #106 kedy: 15. August , 2016, 10:43:05 »

mate nejake preferencie ci to riesite proste podla pocitu? aky ma efekt na zvuk prehnutie krku a napriklad vyska strun? nikdy som to takto neriesil vzdy to mam tak ze aby sa mi dobre vytahovali struny, aby mi nic nerezonovalo po krku a aby to nebolo mega vysoko..

Nejako som si uz proste zvykol a riesim to cca velmi podobne stale na vsetkych gitarach - klasika na Gibsonoch s klasickym ABR/beznym strunnikom.

Prehnutie krku zasadne ovplyvnuje pohodlie pri hre, moze sposobit drncanie strun o prazce, tazke bendovanie atd., cize vie priamo ci nepriamo dost ovplyvnit vysledny ton.

Vyska strun dost ovplyvnuje zvuk aj priamo - ked su vyssie, tak to vacsinou zneje masivnejsie, viac to cele rezonuje. Najma klasicke gitary ala Fendre a Gibsony by mali mat istu vysku strun, aby zneli "spravne". Ked na nich das struny prilis nizko, tak zneju skapatejsie, tensie a maju aj slabsi sustain. Samozrejme bavime sa o celkovom rozpati povedzme 1,5 - 4mm nad 12. prazcom. Vyssie to uz je potom nepohodlne aj pre bluesmanov drevorubacov a nizsie uplne zle.

Pri modernych gitarach s tenkymi krkmi to nemam moc odskusane.
« Posledná zmena: 15. August , 2016, 10:45:32 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #107 kedy: 15. August , 2016, 11:01:55 »

dobre to vystihl borec na Taylor Roadshow, kdy dal dotaz do publika, ktera kytara je nejlepsi.
zacly se ozyvat nesmele hlasy Taylor, Martin, Gibson atd.... on to utl, jasne, tohle je proste subjektivni, ale nastaveni kytary je objektivni zalezitost a hned ukazoval a demonstroval.
Je pravda ze pri pohodlnem hrani na ty kytary nam tam vsem prislo ze hrajes na mensi tloustky strun nez tam ve skutecnosti byly natazene.

PS: to zrani (vysychani) dreva, nemluve o postupne orientaci vlaken vlivem pravidelneho pusobeni zvuku je vec natolik transcen-dentalni a neprokazatelna, ze kdokoli muze vykladat cokoli.
Coz podle mych zivotni zkusenosti znamena, ze zabyvat se tim, je ztrata casu a energie.
Aneb kdo věří, ať suší, kdo nevěří, radši hraje.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #108 kedy: 15. August , 2016, 12:55:59 »

presne tak
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #109 kedy: 15. August , 2016, 19:24:42 »

odparuje sa  voda
Na zalakovanej elektrickej gitare?
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #110 kedy: 15. August , 2016, 19:47:10 »

pri 100 e gitare ktora hra a ladi neriesim polcas rozpadu uhlika a nepocitam s nou ani do svojho zavetu. Je to pracovny nastroj ako klavesnica na pc  Na zdravie!
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #111 kedy: 15. August , 2016, 19:47:40 »

jasne, a dokonce se to nekdy stihne i v jedné geologické epoše :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #112 kedy: 15. August , 2016, 20:24:56 »

Na zalakovanej elektrickej gitare?

aj "mrtve drevo" reaguje na vlhkost, dokaze ju nasat a dokaze ju zase stratit, aj na zalakovanej elektrickej gitare.
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #113 kedy: 15. November , 2016, 12:14:12 »

Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #114 kedy: 15. November , 2016, 12:42:02 »

Ak ma byt podstatou kompenzovany nulak, tak jehi funkciu som naozaj nepobral. Mal som to na jednej 335ke, na ktorej to bolo uz pri kupe a ta gitara neladila a bola totalne nenaladitelna. Typek musel byt hluchy lebo to ladilo tak na prvych dvoch polohach a zvysok v pici tak o 10-15 centov Bavím sa skvele
Okamzite tam isiel stock nulak a ladilo to s prepacenim jak syntak okamzite.
« Posledná zmena: 15. November , 2016, 12:42:40 od kubog » Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #115 kedy: 15. November , 2016, 22:52:17 »

me to ladi..... stejne jako predtim :)
nejakeho zasadniho rozdilu jsem si zatim nevsiml.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #116 kedy: 16. November , 2016, 07:48:27 »

ja som si hneď na prvý pohlaď myslel že to je dáke tlmítko strún ,
keď hráš vo vyšších polohách často krát ti hrajú struny na hmátniku a j e to počuť ,
 tak reku že keď sa znížia struny a neoprúsa ešte o prvý pražec oprú sa o hentú srandu a nehrajú :D

lebo ved kompenzované nuláky by mali byť vrámci nultého pražca  a nie mimo neho nie ?


* Fender_20LSR.jpg (25.59 KB, 648x432 - prehliadnuté 438 krát.)
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #117 kedy: 16. November , 2016, 22:50:01 »

tak reku že keď sa znížia struny a neoprúsa ešte o prvý pražec oprú sa o hentú srandu a nehrajú :D

lebo ved kompenzované nuláky by mali byť vrámci nultého pražca  a nie mimo neho nie ?

hrajou v klidu.
jasne, ale nejsou za 3kila a nemaji tak jednoduchou instalaci.
http://www.bachmusik.com/kytarove-prislusenstvi/kompenzace-nulteho-prazce
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #118 kedy: 20. December , 2016, 20:03:08 »

Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #119 kedy: 21. December , 2016, 22:48:44 »

Veselá gitarka. Nebola dúfam robená len pre to konkrétne jedno vystúpenie.. :)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.