Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 19:47:44
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hyenik & guitars  (Prečítané 88582 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #150 kedy: 05. December , 2017, 09:07:54 »

reportík z hodně zajímavého workshopu s Robertem Godinem
http://frontman.cz/jak-s-vybranym-nastrojem-vypadate-podle-godina-klicove-kriterium

Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #151 kedy: 05. December , 2017, 10:13:44 »

Fajn clanok. Zaujimavy experiment, ako je tam písané stym pohladom do zrkadla. Ja mam podobnú uchylku mne sa velmi pacia gitary Les paul v kufroch :D (myslim ked je kufor otvorený  ha ha ha)
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #152 kedy: 18. December , 2017, 23:19:56 »

je to něco, čemu se moc nechce věřit, ale je to prostý fakt (zdaleka ne jenom u kytar)
a na doplnění ještě rozhovor http://frontman.cz/robert-godin-mam-rad-novou-generaci-kytaristu-protoze-chteji-inovaci
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #153 kedy: 19. December , 2017, 08:29:59 »

Len si trosku v istych situaciach odporuje chlapik a to v tom, ze treba lahke drevo a zaroven ze treba inovovat atd. a ze nema vyznam sa vracat k starym nastrojom... Pritom trebars u toho Gibsonu tie 50s stare boli najlahsie a najrezonantnejsie, odvtedy to islo zvukovo materialmi aj pocitovo inam. U Fendra to je v podstate podobne. Aj preto su tak vyhladavane.

Plus to ze tazke gitary hraju tensie tiez memusi platit univerzalne, zazil som uz velakrat nieco ine. Skor by som povedal, ze tazsie gitary menej rezonuju a inak sa chovaju, nie ze hraju automaticky tensie. :)
« Posledná zmena: 19. December , 2017, 08:30:30 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #154 kedy: 19. December , 2017, 08:48:33 »

čiže výsledok: predám pohľad do kufra s LP za 2 eur, možnosť aj odfotiť sa pred zrkadlom za príplatok 1 eur  Na zdravie!..po dohode aj Stratocaster s príbehom  ha ha ha Zdravíčko
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #155 kedy: 19. December , 2017, 08:48:59 »

Moja skusenost je taka, ze na lahsie gitary sa mi lepsie hra. Paradoxne nie kvoli vahe, ale zvuku. Nejak viac vzdusnejsie hraju.

Kamos ma stare PRSko, ktore vazi celkom dost kg oproti mojmu Custom22 z 2013teho a moj hra pocutelne "hotrod", viac twanguje, viac sa mi paci. Pritom mame rovnake snimace aj drevo. Jeho je viac medovejsie, ale neda sa povedat, ze "tucnejsie".
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #156 kedy: 19. December , 2017, 09:43:15 »

Moja skusenost je taka, ze na lahsie gitary sa mi lepsie hra. Paradoxne nie kvoli vahe, ale zvuku. Nejak viac vzdusnejsie hraju.

Kamos ma stare PRSko, ktore vazi celkom dost kg oproti mojmu Custom22 z 2013teho a moj hra pocutelne "hotrod", viac twanguje, viac sa mi paci. Pritom mame rovnake snimace aj drevo. Jeho je viac medovejsie, ale neda sa povedat, ze "tucnejsie".

Toto iste moj TOKAI vs BURNY - tokai o nieco lahsi.. ako pisal branko je to viac otvorene.. aj sa natom tak lahsie hra. BURNY tazke drevo zneje sice tak farebnejsie ale trosku tazsie sa doluje znej ton (tazko sa to opisuje ale snad tomu rozumiete :D ) hoci " P90 " to vyrazne zlepsili a co ma prekvapilo, tie P90 maju  rovnaky alebo podobny odpor ako tie PAFka co tam boli no gitara sami zda snimi hlasnejsia .
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #157 kedy: 19. December , 2017, 10:36:05 »

Moja skusenost je taka, ze na lahsie gitary sa mi lepsie hra. Paradoxne nie kvoli vahe, ale zvuku. Nejak viac vzdusnejsie hraju.

Ano, presne casto moj postreh - lahsie gitary maju casto viac stredov (resp. menej basov) a su take otvorenejsie. Tazsie viac basov a maju celkovo taky akoby suchsi zvuk. Vacsinou...

Ale uz sa mi napr. stalo, ze som mal doma Custom Shop 57 LP s vahou 3,9 kila - ano, vzdusne krasne stredy, hlasne nasucho, basy trosku lemrave maksie, paradna bluesova gitara s ozaj hutnym zvukom. K nej dosiel 70 Custom s vahou 4,6 kila, nasucho citelne tichsi ako ten novy 2014 Goldtop. A zrazu ovela vacsie spektrum, presnejsie tvrdsie basy, farebny spevavy zvuk stale s kopou stredov a ovela jasnejsie vysky. Objem rovnaky, sustain ovela lepsi. A hlavne ovela lepsia dynamika a attack. :)

Takze neda sa to uplne zovseobecnovat, ako v podstate so vsetkym pri gitarach. :)

« Posledná zmena: 19. December , 2017, 10:36:56 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #158 kedy: 19. December , 2017, 11:25:31 »

troufnu si rict, ze jeho "utoky" proti starým kytaram, vyplyvaji z toho, ze 30 let posloucha denodenně, že se má na to vykašlat, protože starej gibson nebo fender bude hrát vždycky líp než nějaké jeho moderní kanadské sračky  Som frajer
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #159 kedy: 19. December , 2017, 12:28:06 »

Tak pochopitelne, ked chce predavat svoje nove, tak nebude chvalit plesniviny inych znaciek v obehu.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #160 kedy: 19. December , 2017, 14:33:22 »

troufnu si rict, ze jeho "utoky" proti starým kytaram, vyplyvaji z toho, ze 30 let posloucha denodenně, že se má na to vykašlat, protože starej gibson nebo fender bude hrát vždycky líp než nějaké jeho moderní kanadské sračky  Som frajer



presne toto! inak hral niekto na naozaj dobrej godin gitare? ja to mam zafixovane v podobnej skatulke ako LAG, ze ... oblukom sa tomu vyhnut.

 Bavím sa skvele

inak aj hentie argumenty ze - godin, najvacsi vyrobca gitar co sa tyka poctu. Who the fuck cares kolko gitar vyrobia. Ked vyrobim 10000x hovno, tak som vyprodukoval kopu hovna. Ked spravim 200x ppci nastroj, tak to bude o inom hned. Ale asi aj na toto je trh. Godin je taky muziker medzi vyrobcami gitar.
« Posledná zmena: 19. December , 2017, 14:33:49 od kaolko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #161 kedy: 19. December , 2017, 14:37:33 »

presne tak, Godin je uplny ausus, nic blbsie na trhu neni, moze si podat ruky s Behringerom. kludne to tomu staremu popletenemu dedovi niekto odkazte  Ja som čert..
Zaznamenané
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #162 kedy: 19. December , 2017, 16:52:11 »

Ale hral, coby nie, multiac nylonky su velmi dobre nastroje.
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #163 kedy: 19. December , 2017, 18:59:50 »

inak hral niekto na naozaj dobrej godin gitare?

jenom na par desitkach, ty lulane zafixovany :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #164 kedy: 19. December , 2017, 20:05:46 »

jenom na par desitkach, ty lulane zafixovany :)
a ako su na tom s tucnymi basmi, medovymi stredmi a jasnymi vyskami? Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.