Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Jún , 2024, 07:02:17
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hyenik - gadgets  (Prečítané 124842 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #105 kedy: 21. Marec , 2012, 14:27:33 »

no mam cennik od nich, tie salva vychadzaju tak 400-470 E vratane modulu, neni to az taky lacny spas
  Popiskujem si troska prehnane... ved jeden je drahsi ako JMP1 alebo engl e530  ?§!.
Zaznamenané

Im a little princess
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #106 kedy: 21. Marec , 2012, 15:12:19 »

co na to rict chlapci :)
kupte si jeden slusny zosik nebo E530. Nikdo nikde netvrdil ze to je lacny spas.
Je to pro lidi co potrebuji (nebo chteji) vic zvuku. A nemaji dost mista, svalu, kabelu, prepinacu a penez ....a pritom porad chteji celolampovou kvalitu.
Vyraznejsi je prvotni investice, to skutecne vychazi jako slusny zosik ale kazdou dalsi akvizici je to vyhodnejsi.
Napr. ja hraju koncerty na dva kanaly - Fender Deluxe a CAE 3+SE, uz kdyz to zacnes pocitat tak jsem uplne na jinych penezich, nehlede na to ze fender pokud vim preamp nedela a musel bych kombinovat CAE preamp (nebo dve hlavy) na coz ja prave nemam penize, ani svaly a hlavne ani naladu Žmurk Takhle mam na footswitchi z jedne hlavy Fender i CAE. Ale timhle to teprve zacina, protoze po avantgardnim metalu jdu hrat stoner projekt, vymenim supliky za Orange Rockerverb a AD30 a jedu. Nemusim skladovat, tahat a platit hlavy... opravdu je to tak drahe? No ale to samozrejme jeste zdaleka nekonci, protoze dalsi tyden jdu hrat pagan, takze nahodim GTRide (na motivy GrooveTubesTrio preampu) a zrovna vcera jsem potreboval udelat nu metalovy cover, takze jsem zasunul Diezel a hraju. Za zlomek ceny, takze je to naopak levne, ne drahe Žmurk
Samozrejme nekdo muze namitnout ze si vymyslim a jsou to nejake blbe simulace. Ukazky uz jsem linkoval, ale klidne znovu.
http://soundclick.com/salvationmods na forech se toho nakeca tuny, my predvadime realne zvuky misto chytrackych zvastu.
Nelibi se ti? No problem, nic se nemuze libit vsem, ale nejsou to jenom plane kecy co by, jak by, kdyby Žmurk

dalsi namitka muze byt opravnena - ze nepotrebuju tolik zvuku, coz je jiste pravda. Ale proc bych si je nedopral, kdyz muzu :)
modifikovany MTS je pro me splneny sen a ted si vybiram zvuky podle toho co se zrovna na tu kterou vec hodi nejlepe.
Zatim mam na vyber pouze z Orange, VHT, Soldano, Engl, Fender, Vox, Diezel, Marshall, CAE a na ceste je Bogner a nejake dalsi malickosti. Mozna ze na slovensku je to drahe, pro me je to uz ted extremne levne (zrejme tvrda ceska koruna Žmurk
btw na slovensko uz se prodaly dva Salvation moduly.

no a pak prichazi dalsi pole pusobnosti - nahravaci studia a velke koncerty.
Momentalne se napr. rozjizdi prace na tzv. Smashing Racku, coz bude rack ve kterem budou zvuky vsech desek Smashing Pumpkins, a to uz se dostavame do uplne jinych dimenzi...... vsechno v jedne krabici, bezproblemove prepinani, ultrajednoduche propojovani a s uplne jinou zvukovou kvalitou nez pri vsi ucte poskytuje treba Axe.  Takze jak to vypada ted ve svetle trosku vice souvislosti?




Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #107 kedy: 21. Marec , 2012, 15:15:35 »

mna zaujima este, su nejake porovnania s realnymi predlohami?

rad by som sa podujal nejakeho testu, mame v skusobni bogner, vht, diezel, co tak porovnat to?

a inak, ty si uz realne skusal AXEII, ked sa pri vsetkej ucte do toho tak navazas? :)

« Posledná zmena: 21. Marec , 2012, 15:18:00 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #108 kedy: 21. Marec , 2012, 16:39:00 »

nestaci?

AxeII? ja blazen sem si mylsel ze Axe I za 60 litru musi stacit :)
a jenom pro poradek ja na neco jako Axe sem cekal asi 5 let, jasal jsem nadsenim, vzrusenim nadskakoval a pak tvrde dopadl na zem, kvuli kvalite zakladniho zvuku a nekonecnemu tweakovani. Ale mam kolegy kteri na to nedbaji Žmurk

Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #109 kedy: 21. Marec , 2012, 16:43:04 »

To tweakovanie na Axe, ktore stale obmielas dookola je len par prvych tyzdnov, kedy stroj spoznavas. Hlavne, ak vies, co hladas a co skutocne potrebujes, natocis za par sekund/minut. A hlavne - v jednoduchosti je krasa.

Ja ho pouzivam uz skoro 2 roky na podiach a zatial velka spokojnost. Teraz, ked cvicime nove songy a pouzivame ineary, neviem si nic lepsie predstavit. S krabickami a s realnym ampom by som nestihal stepovat po pedalboarde.

Mne na tych salvation vadi take to "slintanie" vo zvuku a pocut to takmer v kazdom jednom skresleni. Asi to bude koncakom/gitarou/hocicim. Zameriavam sa konkretne na nahravky. Nazivo to moze hrat lepsie/horsie. Neviem.
« Posledná zmena: 21. Marec , 2012, 16:47:10 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #110 kedy: 21. Marec , 2012, 16:44:16 »

nestaci?

...
Presne o tom hovorim. O tom slintani, blateni. To sa mi na tom nepaci. Niekomu sa to moze pacit samozrejme.  Je to frajer
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #111 kedy: 21. Marec , 2012, 16:46:02 »

A do tretice - JTamps su pre mna TOP higain zosiky, zatial ich neprekonalo nic z tychto tuzemskobratskych vyrobkov. Ak si predstavim JT vs. hentie moduly, tak pre mna je jasny vitaz JT.

Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #112 kedy: 21. Marec , 2012, 16:57:44 »

A do tretice - JTamps su pre mna TOP higain zosiky, zatial ich neprekonalo nic z tychto tuzemskobratskych vyrobkov. Ak si predstavim JT vs. hentie moduly, tak pre mna je jasny vitaz JT.


musim uznat ze z toho G50II od JT som doteraz paff a tiez neprekonalo nic Na zdravie! inak ani ta s tou cervenou kozenkou nehrala zle... cisty Jeff Loomis zvuk stoho siel... viac do Engla sa mi to zdalo. Ale ta G50II nepotrebuje ani screamer a ten clean je este krajsi  Popiskujem si
Zaznamenané

Im a little princess
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #113 kedy: 21. Marec , 2012, 17:07:36 »

musim uznat ze z toho G50II od JT som doteraz paff a tiez neprekonalo nic Na zdravie! inak ani ta s tou cervenou kozenkou nehrala zle... cisty Jeff Loomis zvuk stoho siel... viac do Engla sa mi to zdalo. Ale ta G50II nepotrebuje ani screamer a ten clean je este krajsi  Popiskujem si

ja som z toho videa vzdy taky od*ebany, sa mi to lubi viac jak 5150, kurevsky to dobre zneje, nazivo to musi este lepsie...nie ?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #114 kedy: 21. Marec , 2012, 17:14:05 »

ja som z toho videa vzdy taky od*ebany, sa mi to lubi viac jak 5150, kurevsky to dobre zneje, nazivo to musi este lepsie...nie ?  Bavím sa skvele

To video je celkom na šalat  Bavím sa skvele ale ked bol meeting v BA tak nejak to ta G50II hrala samo... este aj Karlovi som vravel ze nech mi vypne overdrive a ziadny tam nebol Beeee A ten clean som sa divil ze je tak krystalovy ze moj Jsx co by mal mat top clean mi potom prisiel jak bahno. Nevem akoze fakt bavime sa zase o 1000 ludi 1000 chuti... ale kebyze mam prachy a Janko cas tak bezproblemov by som si dal spravit unho amp :)
Zaznamenané

Im a little princess
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #115 kedy: 21. Marec , 2012, 17:20:52 »

mne sa tento koncept paci, je to velmi zaujimave a fajn by bolo to pre zaujimavost porovnat s realnymi aparatmi - nielen zvukovo z nahravky, ale aj aku to ma dynamiku a ako sa to sprava pod rukou  :)
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #116 kedy: 21. Marec , 2012, 17:36:44 »

musim uznat ze z toho G50II od JT som doteraz paff a tiez neprekonalo nic Na zdravie! inak ani ta s tou cervenou kozenkou nehrala zle... cisty Jeff Loomis zvuk stoho siel... viac do Engla sa mi to zdalo. Ale ta G50II nepotrebuje ani screamer a ten clean je este krajsi  Popiskujem si
vsak to je to iste akurat, ze to ma dvoje korekcie. chran boh aby to bolo podobne englu  Bavím sa skvele  Bleee (just kidding). zatial najpodobnejsie co som pocul bolo spyrosove DR pre500 vs JT amps G50, dalo sa to nakrutit tak, ze to hralo identicky
« Posledná zmena: 21. Marec , 2012, 17:37:12 od styrioci » Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #117 kedy: 21. Marec , 2012, 21:44:12 »

nestaci?

AxeII? ja blazen sem si mylsel ze Axe I za 60 litru musi stacit :)
a jenom pro poradek ja na neco jako Axe sem cekal asi 5 let, jasal jsem nadsenim, vzrusenim nadskakoval a pak tvrde dopadl na zem, kvuli kvalite zakladniho zvuku a nekonecnemu tweakovani. Ale mam kolegy kteri na to nedbaji Žmurk



no a kde je na tom videu porovnanie salva vs diezel? nieco mi unika, ale ja tam vidim/pocujem len salva, cez diezel tam nehra nic nie?

lebo ako pocuvam tie ukazky, ano hra to fajn vsetko, ale napr VHT ampy aj diezel mam celkom dobre napocuvane (kedze som oba vlastnil) a podla tych ukazok co mate to moc ako originaly nezneju, dovolim si tvrdit, bez urazky.

Zaznamenané

stoka!
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #118 kedy: 21. Marec , 2012, 22:05:41 »

ako vlastne moze preamp modul symulovat zvuk celeho zosilovaca ako celku, kde sa velkou mierou na zvuku podiela aj vykonova sekcia ? Ked sa vezme nejaky egnater / randall modul a da sa ku koncaku s el84, tak to musi hrat oproti ozajstnemu zosilovacu ktory ma v konci el34 uplne inak, ci nie ?
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #119 kedy: 21. Marec , 2012, 22:58:06 »

A do tretice - JTamps su pre mna TOP higain zosiky, zatial ich neprekonalo nic z tychto tuzemskobratskych vyrobkov. Ak si predstavim JT vs. hentie moduly, tak pre mna je jasny vitaz JT.



predpokladam ze myslis srovnani skutecny JT vs. hentie moduly, protoze to video nemuzes myslet ani jako hodne spatny vtip.
JT amps respekt, ale takovyhle hnuj z mobilu? mu akorat kazi jmeno.

O srovnavani skutecnych aparatu s moduly v situaci kdy jsou si schopni ultras rozthat obcanky pri hadkach ktera verze recta je ta nejlepsi (samozrejme ze ta nejstarsi ktere je jenom 500 ks :)) je zcela bezpredmetne. Kdo podle ukazek neveri ze modul je celolampovy sound s nebezpecne silnou prichuti originalu, tak toho nepresvedci nic. Ja jsem mel moznost srovnavat s mnoha originaly nekdy je to naprosto presne, nekdy hodne podobne, nekdy to proste udelat nejde (napr. Uberschall)
Diezel mam projety taky dobre (VH4, Einstein) a lisi se to tema bucicima basama ktere kytaristi miluji a zvukar je urizne, VHT tam jsou ukazky stare verze, jeste se potom hodne doladovala, a chybi mi impuls P50E ktery dela drtivou vetsinu toho charakteristickeho soundu, takze tam je to jenom priblizne...

Hosi nikomu nenutim, jenom vyvesuju ukazky.....
Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 22 otázok.