Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
02. Máj , 2024, 00:10:23
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hyenik - gadgets  (Prečítané 123205 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #120 kedy: 21. Marec , 2012, 23:15:40 »

To ked clovek nazve nieco po niecom alebo aspon sa nato podoba tak ocakava ze to bude ako original... kebyze sa tie moduly nazvu uplne inac tak to tu nikto neriesi ako to hraje len by sa hadalo naco sa to moze podobat  Bavím sa skvele je to iba mentalna zalezitost.
Vypocul som si niektore tie preampy a celkom slusne musim uznat aj ako myslienka napodobnit... ale stou cenou v EU nejak nevem nevem  Popiskujem si to je taka cena ze bitch please. Ale tak biznis je biznis  Bavím sa skvele A osobne by som bol tiez za nejaky test.... ani nie ci sa to podoba na original ale ta dynamika a celkovo co sa da z toho dostat  :)
Zaznamenané

Im a little princess
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #121 kedy: 22. Marec , 2012, 11:53:55 »

stejne tak se muze brecet ze Diezel je moc drahy nebo nedejboze nejake handmade butique.
Jak jsem vysvetloval drahe to je jenom zdanlive, pro me je to naopak hodne levne.
dynamika? je to celolampova cesta (zadna simulace), takze se to chova zcela standardne, vycisteni potakem, zmeny zvuku pri ruzne silnych uderech.... a perlicka cerstva, kolega ma Lynch Box (100W trimodule hlava tezka jako prase). Ted tyden resil kvuli koncertum a nizsi vaze ruzne divociny jako Taurus stomp amp atd. Pucil jsem mu Soldano modul a po dvou dnech prisla odpoved...... radsi si zaplatim posilovnu, protoze Salvado je na sola totalni masakr, fantasticky to jde za rukou (predtim mel jenom ropovodneho Engla)

a k tem A/B testum, ja je nenahravam zcela zamerne. Nejsem zvedavy poslouchat pindy chytraku vypisujici si svoje péra na forech o tom jak co ma a nema znit, jak ot melo byt nastavene, jak sejmute, co a na jakou kytaru a snimac se melo hrat.....a potom vyvesi mnohem lepsi "sound" nahrany starou Nokii z 5 metru.
Ovsem jestli takove "dukazy" na tomhle foru staci, tak prosim Žmurk
(stiznosti a dobre rady piste primo do ameriky, ne me Žmurk

jiny amik Bognera Ectasy prodal -
(kvuli modulu? nevim, ale na tom videu mel v teto shitozni kvalite i nahravku modulu uz to smazal)
aby ze me nedelal foroveho kecalistu nastesti udelal ale dalsi, tentokrat uz poradne srovnani....
http://mtsforum.grailtone.com/viewtopic.php?t=14797

zavery si musi kazdy udelat sam
ja jsem jak v cimrmanovi - ukazuju jenom vyjevy.... vypada to, ze moje kdysi davno zakoupene knoby konecne nasly to spravne uplatneni

« Posledná zmena: 22. Marec , 2012, 11:58:03 od hyenik » Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #122 kedy: 22. Marec , 2012, 14:32:43 »

ja osobne som to nemyslel ze spravit nahravky - ale nech si to ludia realne vyskusaju vedla seba s realnym aparatom.
« Posledná zmena: 22. Marec , 2012, 14:33:15 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #123 kedy: 22. Marec , 2012, 14:40:13 »

neni problem, vem svoje Soldano SLO100 nebo Diezel VH4 a dojdi Žmurk
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #124 kedy: 22. Marec , 2012, 14:45:01 »

soldano v skusobni nieje, mame tam nejaky bogner, diezel a vht. zato pisem ze nejake, lebo to su ampy gitaristov a ja sa v tom nevyznam. odkial si?

robia borci aj nejake basove ampy v tychto moduloch, to by mna osobne zaujimalo este viac  :)
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #125 kedy: 22. Marec , 2012, 14:47:29 »

neni problem, vem svoje Soldano SLO100 nebo Diezel VH4 a dojdi Žmurk

....to je také české....ale keďže je to také praktické, tak čo tak pobaliť to doviezť to do jednej skúšobne či predajne v BA spraviť malý workshop a predstaviť to širšej záujmovej obci gitaristov....to je také slovenské....
« Posledná zmena: 22. Marec , 2012, 15:46:38 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #126 kedy: 22. Marec , 2012, 15:38:50 »

a k tem A/B testum, ja je nenahravam zcela zamerne. Nejsem zvedavy poslouchat pindy chytraku vypisujici si svoje péra na forech o tom jak co ma a nema znit, jak ot melo byt nastavene, jak sejmute, co a na jakou kytaru a snimac se melo hrat.....a potom vyvesi mnohem lepsi "sound" nahrany starou Nokii z 5 metru.
Ovsem jestli takove "dukazy" na tomhle foru staci, tak prosim Žmurk
(stiznosti a dobre rady piste primo do ameriky, ne me Žmurk

no ale praveze jednoduchym A/B testom by si sa presne tym pindom vyhol keby boli rovnake vsetky podmienky iba by sa vymenil aparat a box s micom by ostali, alebo by bol rovnaky impulz ale  inak nic v zlom, ocividne si to klientelu naslo a nahravky su tiez celkom pekne. ja osobne si tiez myslim ze to nemoze hrat na 100% (co tiez nemyslim vobec v zlom) rovnako uz len kvoli koncaku, ked som pocul svoj aparat vo verzii s kt88 miesto el34 bol to relativne dost rozdiel.
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #127 kedy: 25. Marec , 2012, 23:46:44 »

Citácia
vychadzaju tak 400-470 E vratane modulu, neni to az taky lacny spas
no tady by mel jit nekdo na prezkouseni z matematiky, nejdrazsi jsou za 450 USD, coz je kolik eur žáku Mišo?
takze Salvation Mods misovi_kolovi dekuje za moc peknou poplasnou zpravu Žmurk Ceny uz jsou na webu, takze kazdy kdo ma kalkulacku uz to zvladne i sam - http://salvationmods.com/
vzhledem k tomu ze stock moduly se prodavaly za 6-8 tis Kc, a modifikovane nabizi krome jineho zvuku, ficur nekdy az 4 "kanaly", ale uz sem to psal.....

Citácia
no ale praveze jednoduchym A/B testom by si sa presne tym pindom vyhol keby boli rovnake vsetky podmienky iba by sa vymenil aparat a box s micom by ostali, alebo by bol rovnaky impulz ale  inak nic v zlom, ocividne si to klientelu naslo a nahravky su tiez celkom pekne. ja osobne si tiez myslim ze to nemoze hrat na 100% (co tiez nemyslim vobec v zlom) rovnako uz len kvoli koncaku, ked som pocul svoj aparat vo verzii s kt88 miesto el34 bol to relativne dost rozdiel.
ja jsem delal ukazek a srovnavacek uz stovky, vzdycky to dopadlo stejne. At to udelas pocitove nebo vedecky, tak je mnohem vic chytraku kteri vi jak by se to melo delat lip (hlavne na forech a jenom kecama). Opravdu jsem po letech ztratil zaniceni pro tento boj s vetrnymi mlyny. Ano koncove lampy jsou jedna z mala veci u kterych uznavam znatelny vliv na zvuk, akorat ze je to vetsinou v rovine pocitu hrace, na nahravce(nebo nazvucene) jsou ty rozdily obvykle mensi nez male (coz generuje dalsi zasadni otazku - jestli kytarista hraje pro sebe, nebo pro publikum)  Opravdu netouzim  presvedcovat lidi, kteri veri ze vliv ma vsechno.... ja po 10 letech kazdodenniho testovani zastavam nazor ze zvuk zasadne ovlivnuje vlastne minimum veci, ty vsechny ostatni pycovinky jsou tak zanedbatelne, ze neni nutne se jima vubec zaobirat. To ze tento nazor je extremni a neprilis oblibeny jsem davno zvykly. Je to moje poznani, jini kytariste maji jine zavery (ale prosim ne z videi z mobilu nebo fotaku 5 metru od aparatu, dekuji).

Kazdy tlustoch vi, ze zhubne kdyz se bude hybat a nebude zrat. Prodeje zazracnych diet, pilulek a pristroju to vsak neovlivni ani v nejmensim. .....A co teprv zazracne kabely, snimace, trsatka, lampy, krabicky.....kazdy je sveho stesti strujce.

"cesky workshop"?
proc bych ho mel delat? Vzdyt vy tady vite ze to nemuze hrat na 100%, je to drahe, nehraje to jak originaly, takze proc vlastne? Kdo by na takovy workshop prisel? Tolik lidi jako na Pitu-workshopy, ktere kvuli "masivni" ucasti prestal poradat? :)

basovy modul bych chtel taky, uz byl hotovy navrh na Ampig Žmurk
ale zrovna tam se vyskytl problem, ted uz nevim nejaky komplikovany ekvalizer, ktery nesel nacpat do modulu. Navic tech basovyhc lampovych preampu zas tolik neni, takze jestli mas nejake tipy...... ale vzhledem k tomu ze zrovna ted jsme na desku FS nahrali basu primo do zvukovky a zni to vyborne, tak basovy modul nebude zrejme uplne nezbytna vec :)

a po technickych prostojich jsem opravil link na Camerock video
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #128 kedy: 26. Marec , 2012, 07:11:19 »

no tady by mel jit nekdo na prezkouseni z matematiky, nejdrazsi jsou za 450 USD, coz je kolik eur žáku Mišo?
takze Salvation Mods misovi_kolovi dekuje za moc peknou poplasnou zpravu Žmurk Ceny uz jsou na webu, takze kazdy kdo ma kalkulacku uz to zvladne i sam - http://salvationmods.com/
vzhledem k tomu ze stock moduly se prodavaly za 6-8 tis Kc, a modifikovane nabizi krome jineho zvuku, ficur nekdy az 4 "kanaly", ale uz sem to psal.....


aha, to sa ospravedlnujem, nevsimol som si v cenniku to USD, myslel som ze je to v eurach. nebolo to umyselne No hanbím sa..

kazdopadne, o ziadneho zakaznika ste tu neprisli, to sa nemusis bat  Bavím sa skvele

k tomu co pises dalej, neuraz sa, ale ked proste tie ukazky co som pisal (vht, diezel, mozno aj ten bogner) mi nezneju ako ich predlohy, tak nebudem pisat ake je to super, na nerozoznanie atd... viem ze zly impulz, bla bla, ale to je vasa prezentacia. ked s tym nie ste spokojni, nedavajte to na ten web. ostatne moduly nemam tak napocuvane, ale pocitam, ze to bude velmi podobne, sudiac podla vyssie spominanych.

a kludne mi mozes napisat aky som len pisalek, nebudem ta presviedcat o opaku, aj ked by som mohol  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 26. Marec , 2012, 07:27:23 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #129 kedy: 26. Marec , 2012, 08:18:24 »

"cesky workshop"?
proc bych ho mel delat? Vzdyt vy tady vite ze to nemuze hrat na 100%, je to drahe, nehraje to jak originaly, takze proc vlastne? Kdo by na takovy workshop prisel? Tolik lidi jako na Pitu-workshopy, ktere kvuli "masivni" ucasti prestal poradat? :)

....jasné netreba, načo, veď sa môžeme doťahovať cez fórum Na zdravie! Bavím sa skvele ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #130 kedy: 26. Marec , 2012, 08:24:13 »

mne nahodou tie moduly prijdu ako velmi vsestranna vec a z ukazok zneju fajne... Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #131 kedy: 26. Marec , 2012, 08:33:12 »

ten camerock neni oficialne este vonku ci? lebo ten sa mi zatial pacil najviac z ukazok.. potom markUs... ten benzin mi prisiel naopak dost slaby, taky nejak malo saturovany a bez stavy ale tak to moze byt aj nastavenie co bolo v tom videu pouzite.. inak sa mi to fakt dost pozdava a kebyze sa robi nejaka prezentacia tak som tam na 100%.. vlastne ani nepotrebujem porovnavacku je mi jedno, stacilo by mi kebyze proste je tam jeden randall rm100 moduly, hra sa a proste ked to hra dobre tak neni o com
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #132 kedy: 26. Marec , 2012, 08:37:00 »

mne nahodou tie moduly prijdu ako velmi vsestranna vec a z ukazok zneju fajne... Na zdravie!

vsak hra to pekne, na tom sa zhodneme snad vsetci.
Zaznamenané

stoka!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #133 kedy: 26. Marec , 2012, 11:26:12 »

Kedy to budeme pocut na koncerte Forgotten Silence? :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #134 kedy: 26. Marec , 2012, 11:46:00 »

a po technickych prostojich jsem opravil link na Camerock video

super, toto sa mi paci asi najviac z tych vsetkych  Bravooo
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 23 otázok.