Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
22. September , 2024, 00:21:09
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kvalitní zvuk velký výkon za rozumný peníze  (Prečítané 7238 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #15 kedy: 16. November , 2011, 13:58:25 »

garde mam presne rovnaky pocit, s mesou je to proste maso. ale tak preco ho zrejme ma? lebo je to lahke a hra to fajn. rozumny kompromis viacerych ukazovatelov. mne sa markbass paci, ale ako hlavny aparat by som ho nechcel. podla mna je idealny kompromis dobreho zvuku/ceny/vahy lampovy ampeg s 8x10  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #16 kedy: 16. November , 2011, 14:35:24 »

100 ľudí 100 chutí, mne ako gitaristovi zvukovo dosť sedí AMPEG a páči sa mi aj ten MARKBASS, ale basák zas nedá dopustiť na GK s MESA boxami a druhý basák má celkom exkluzívny zvuk cez SWR alebo EDEN... Na zdravie!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #17 kedy: 16. November , 2011, 14:41:22 »

presne tak to je s tym vkusom  Na zdravie!

skus napisat ze preco ti viac sedi ten ampeg oproti dalsim. zato sa pytam, ze vseobecne sa o nich hovori ze samo o sebe nehraju nejako uzasne, ale vyborne dokazu sadnut do celkoveho zvuku kapely a stmelit ho. sam mam podobny pocit s tym mojim a jedine co by som vymenil je jeden 8x10 za dva boxy 8x10  Bavím sa skvele

paradoxne vela basakov ampeg nemoze ani vystat, lebo ma svoj charakteristicky zvuk a potom volia casto vselijake hifi sterilnosti co su skvele na solovanie, ale neprelezu s tym cez mix.
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #18 kedy: 16. November , 2011, 15:05:17 »

....neviem či Topor má Markbass kombo a box alebo 2xkombo, ale ten Sandberg mu hrá cez Markbass v mojich ušiach tak, že no môže byť a cez tú Mesu úplne že popiči....úplne iná dynamika úplne iné gule....

....GK s Mesa boxmi je určite tiež riadny nárez, SWR je tiež sympatický amp podľa mňa lepší ako Markbass....

...."pista" neblázni 2x ampeg chladnička je málo, pridaj Bavím sa skvele ....


* 1026 - Gear - Steve proctor_0.JPG (803.13 KB, 1280x960 - prehliadnuté 355 krát.)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #19 kedy: 16. November , 2011, 15:13:34 »

nechcem mu to tu zasir...ť, mne sedí proste AMPEG tými frekvenciami, kde tá basa hrá, samozrejme záleží do basy, ale máme MARLEAUX aj WARVICK, nejaký LIMITED čo bolo vyrobených 10 kusov.obe hrajú super...čiže keď hovorím čisto o zvuku ampu, tak ten GALIEN mi príde moc hi-fi a "nepočujem" ho..nie hlasitostne, ale tou svojou dokonalosťou sa mi stráca v mixe a nie je to korekciami...mám skúšobňu riešenú ako štúdio, čiže všetko sa overuje aj cez nahrávku, keď sa riešia zvuky... ten MARKBASS sa mi páči kôli tlaku a aj farbe, opakujem, som gitarista a píšem len svoj postreh..Na zdravie!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #20 kedy: 16. November , 2011, 15:45:20 »

robo  Na zdravie!

taketo postrehy su praveze vyborne. pri basovom ampe je strasne dolezite aby sedel v kapele a nielen nasucho basakovi....teda niezeby to nebolo dolezite pri kazdom nastroji, ale basa lubi tak zaniknut ze tam vobec nieje, co sa pri gitare az tak casto nestava.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #21 kedy: 16. November , 2011, 22:01:22 »

markbass je najlepsi, lebo vazi 2 kila a to je parada. zvukovo mu nic nechyba (z mojho nebasackeho pohladu), ale story o servisovatelnosti maju tiez cosi do seba, ako vesele citanie :)
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #22 kedy: 17. November , 2011, 22:40:55 »

Ja tým ampegom nejak neviem prísť na chuť. Hral som na SVT-CL aj na SVT4pro, obidve v kombinácii s chladničkou a neposral som sa z toho. Hralo to dobre, ale nebola to moja šálka kávy. Teraz máme v skúšobni od ampegu rovno 2 chladničky a keď si môžem vybrať, tak radšej hrám cez Gallien 410 RBH bedňu. Z toho mi vyplýva, že mi nejak asi nesedia práve tie bedne. Mám pocit, akoby príliš skoro šli do nakreslenia...Najbližšie keď budem mať tie zosíky  k dispozícii, tak ich určite vyskúšam s inými bedňami, možno zmením názor. Každopádne, takéto debaty a príspevky ako píše RobG sú veľmi zaujímavé, pretože basa má zvuk tmeliť  Zdravíčko Pišta, ten zraz musíme spáchať!
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #23 kedy: 21. November , 2011, 08:38:50 »

uz som ready! mozme to zacat vymyslat.
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 21. November , 2011, 17:01:08 »

Teraz máme v skúšobni od ampegu rovno 2 chladničky

inac tento stav potrebujem dosiahnut  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #25 kedy: 21. November , 2011, 17:22:59 »

jedna je na predaj za 760 €...je to už vietnam
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #26 kedy: 21. November , 2011, 19:38:26 »

....ak by ten zraz nebol v BA, hlásim sa aj ja Na zdravie! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #27 kedy: 21. November , 2011, 19:47:03 »

....ak by ten zraz nebol v BA, hlásim sa aj ja Na zdravie! ....

ved dojdi  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #28 kedy: 21. November , 2011, 19:52:15 »

....nebodaj ste sa už dohodli Huh! :) ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #29 kedy: 21. November , 2011, 19:54:17 »

este nie, ale dame vediet.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 23 otázok.