Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Máj , 2024, 00:02:30
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Digitech - efekty  (Prečítané 25658 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #30 kedy: 01. November , 2006, 18:17:23 »

ktory s tychto dvoch si mam vybrat???

http://www.digitech.com/products/metalmaster.htm

http://www.digitech.com/products/Grunge.htm
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 01. November , 2006, 18:29:49 »

dave1979 napísal:
Citácia


Uz si ich skusal ? Ako sa Ti pozdavali ?
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #32 kedy: 01. November , 2006, 18:31:51 »

dave1979 napísal:
Citácia


Výnimočne nebudem hájiť Digitech. Mohol by si napísať podrobnejšie, čo chceš hrať- do tej doby skús pozrieť http://www.bosscorp.co.jp/ - boss ťa nesklame;)
Zaznamenané

RED DEBILS
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 01. November , 2006, 18:35:37 »

don corleone napísal:
Citácia
http://www.bosscorp.co.jp/ - boss ťa nesklame;)


Ale na to sa teraz nikto nepytal Žmurk. Ja na zaklade svojich vlastnych skusenosti tvrdim, ze Grunge hra lepsie, ako hocijaky Boss (z tych co som pocul).
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #34 kedy: 01. November , 2006, 18:39:27 »

ten metalmaster sa mi viac pozdava podla tych ukazok co su tam..ale ktovie ci to ma fakt taky zvuk aj vreale....no hram taky rychlejsi metal..heavy/speed....no neskusal som ich..tu v Ga ich nemaju v predajni...to by som si musel objednat..tak ci niekto zvas ich nema nech napise svoj nazor ale skor chcem ten ktory ma tvrdsi zvuk
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #35 kedy: 01. November , 2006, 18:46:11 »

dave1979 napísal:
Citácia
ten metalmaster sa mi viac pozdava podla tych ukazok co su tam..ale ktovie ci to ma fakt taky zvuk aj vreale....no hram taky rychlejsi metal..heavy/speed....no neskusal som ich..tu v Ga ich nemaju v predajni...to by som si musel objednat..tak ci niekto zvas ich nema nech napise svoj nazor ale skor chcem ten ktory ma tvrdsi zvuk


Typujem, že chceš dosiahnuť zvuk podobný niektorému z tvojích obžúbených gitaristov/ kapiel, nie? Tak sa pozri na nete, čo používa ten človek/kapela a z toho vychádzaj! Aspoň budeš mať na čom stavať. Ukážky na oficiálnych stránkach nie sú objektívne- nejde tam ani tak o kvalitu zvuku krabičky ako o možnosti modulácie, skreslenia a podobne... veď vieš;)
Zaznamenané

RED DEBILS
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 01. November , 2006, 18:49:11 »

Grunge dobre poznam a uz som tu o nom aj casto pisal. Je to patentovany skreslovaci obvod DOD / Digitech. Grunge  skreslenie sa svojho casu vyskytovalo aj v najdrahsich procesoroch Digitech za vela desiatok tisic. Je to hutne skreslenie, dobre v spodkoch aj v stredoch, nie prilis ubzucane a s dobrym sustainom. Samozrejme v tych procesoroch sa dalo patricne poupravovat dalsimi EQ a uplne najviac vzdy zalezi, do coho sa s tym bude hrat. Napriklad do cisteho kanalu JCM 900 + 4x12\" box je to naozajstny masaker, ale do kombicka s 10\" repracikom je to bieda. Ale to plati o vsetkych pedaloch...

Metal Master sa mi nieco mari, ze poznam este z dob, ked sa to vsetko predavalo pod znackou DOD a bolo to made in USA (co dnes uz asi tazko bude) a mam pocit, ze sa mi to zdalo nahovno, ale isty celkom som si neni...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #37 kedy: 01. November , 2006, 18:53:15 »

Tak som si vypocul tie ukazky na digitech.com. Povedal by som, ze je to ten isty typ skreslenia (grunge) s inde polozenymi korekciami. Cize nejaky zasadny problem by nemal byt ani pri jednom - korekcie sa daju vzdy spravit aj dodatocne na aparate, do ktoreho sa s tym hra.
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #38 kedy: 01. November , 2006, 18:55:29 »

no mam len marshall 50 watov....hram teraz len doma a pouzivam len eq ibanez ale to prida do zvuku strasny sum a ked nieco nahram do pc cez to tak je to otrasne:laugh: .......a ked bez toho tak ta gitara je mrtva..tak chcem nieco co by nesumelo a malo ciste ale poriadne skreslenie
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 01. November , 2006, 19:01:19 »

Ak mas nejaky 50W tranzistorovy Marshall, tak tam je skreslenie, nie ? Ak sa Ti nelubi to, co tam je, s pedalom sa Ti mozno zvuk trochu vylepsi, ale neviem, ci nejak moc... Ak chces spravit krok vpred, zmen zaklad - moj nazor...
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #40 kedy: 01. November , 2006, 19:11:55 »

no jo je to tranzistorovy marshall....pokial neni volume nad polovicu tak nic moc...mozno by bolo fak dobre zmenit zaklad a kupit nieco lampove...tusim som ale niekde cital ze k lampovemu aparatu sa tieto skreslovacie krabice moc nehodia....ako to je?
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #41 kedy: 01. November , 2006, 19:16:22 »

Ale coby sa nehodili. Vzdy najviac zalezi od konkretnej krabice a zosilovacu. Je pravda, ze pokial mas lampovy aparat s dobrym dostatocnym skreslenim, neni dovod to kazit nejakou krabicou.
Zaznamenané
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #42 kedy: 08. December , 2007, 17:19:52 »

mam marshall dsl combo   a efekty digitech pr 50 z ktorého používam delay a chorus,   dalej krabičku BOSS bd-2 blues driver,ibanez ts-7  poradťe ako správne zapojiť tieto efekty či priamo alebo do ef. slučky?Huh!Huh!??   díki
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #43 kedy: 08. December , 2007, 17:21:43 »

skreslenie a nakopavatka pred amp, modulacie, dozvukove efekty do slucky
Zaznamenané
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #44 kedy: 08. December , 2007, 17:39:42 »

ok !šlape to,dakujem
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 22 otázok.