Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 08:31:30
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Digitech - efekty  (Prečítané 25653 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hego-bass
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125



« Odpoveď #60 kedy: 29. September , 2008, 13:03:52 »

nevies citat semish? to mu mame predsa povedat my  :)

Presne...ale nie..tak nepouzivam ho lebo nemam ten adapter, no alezvuk to ma dobrey:)
Zaznamenané

I'm Bassist.
The best of: Sam Rivers, John Myung, Robert Trujillo
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #61 kedy: 16. Apríl , 2014, 08:24:56 »

 Zdravíčko

počujte chcem sa spýtať, že prečo v návode efektu Digitech RP155 pri zapojení efektu uvádzajú, že sa môže zapojiť okrem klasického zapojenia (gitara>efekt IN; efekt out>amp IN) aj do FX slučky -effect return  Huh! (gitara>efekt IN; efekt out> FX loop - effect return).

V čom je to iné ako klasické zapojenie priamo do Inputu komba?

Dokonca tam prizvukujú, že keď sa používa kombo tak to môže byť najlepšie riešenie zapojenia do FX loop...  Neviem


* connections.JPG (81.94 KB, 808x625 - prehliadnuté 443 krát.)
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2014, 08:26:28 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #62 kedy: 16. Apríl , 2014, 08:38:51 »

To je vtedy ked chces mat delay a modulacne efekty za skreslenim...
A ked sa to napoji iba do returnu tak vyuzivas cisto Poweramp komba...
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2014, 08:40:19 od Yugi00 » Zaznamenané

Im a little princess
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #63 kedy: 16. Apríl , 2014, 08:54:30 »

To je vtedy ked chces mat delay a modulacne efekty za skreslenim...
A ked sa to napoji iba do returnu tak vyuzivas cisto Poweramp komba...
ale ked chcem modulačné a časové efekty tak by som to nezapájal ako štandardne slučku? čiže: gitara>amp input;  efektový pedál IN>send FX slučky a efektový pedál OUT>return FX slučky.

V tomto prípade by som si to predstavil ako zapojenie štandardných krabičiek do efektovej slučky.

a čo s tým preampom?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #64 kedy: 16. Apríl , 2014, 09:49:40 »

len pre zaujimavost. alan morse zo spocks beard pouziva rp1000
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #65 kedy: 16. Apríl , 2014, 09:56:57 »

Hej, hej ... ale využíva z neho max. pár modulačných efektov a wah-wah, určite nie skreslenie a simuláciu boxu :D Lebo tie na tom Digitechu nestoja ani za zmienku.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #66 kedy: 16. Apríl , 2014, 10:14:50 »

To je vtedy ked chces mat delay a modulacne efekty za skreslenim...
A ked sa to napoji iba do returnu tak vyuzivas cisto Poweramp komba...

chlapi ale čo to znamená, že vy len poweramp komba?? Do inputu komba nenapojím žiadny kábel?

Sorry, za takéto otázky ale v týchto veciach sa fakt nevyznám...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #67 kedy: 16. Apríl , 2014, 10:28:25 »

zosilovac sa sklada z dvoch hlavnych sucasti

predzosilovaca a koncoveho zosilovaca

poradie je nasledovne Input komba --> predzosilovac --> slucka --> koncak --> repro

ked pichnes ten tvoj multak alebo dajaky externy preamp do outputu slucky tym padom obides tie sucasti predtym
ved naco ist cez 2 preampy. 2. otazka je ci to bude k niecomu osozne kedze ten digitech asi neni primarne na to stavany
ale je to skor : "aha co vsetko to dokaze"
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #68 kedy: 16. Apríl , 2014, 10:37:05 »

zosilovac sa sklada z dvoch hlavnych sucasti
predzosilovaca a koncoveho zosilovaca
poradie je nasledovne Input komba --> predzosilovac --> slucka --> koncak --> repro
ked pichnes ten tvoj multak alebo dajaky externy preamp do outputu slucky tym padom obides tie sucasti predtym
ved naco ist cez 2 preampy. 2. otazka je ci to bude k niecomu osozne kedze ten digitech asi neni primarne na to stavany
ale je to skor : "aha co vsetko to dokaze"
aha, OK.
ja som si tento digitech zaobstaral za pár šupov kvôli tomu, aby som s tým mohol hrávať na slúchadlá doma. Cvičiť, vymýšlať nejaké nové nápady atď.
Hlavne s tým neplánujem hrať do lampového komba. Z toho som už dávno vyrástol. A toto sa v žiadnom prípade neobjaví na pódiu. zaujalo ma však to zapojenie - nebolo mi zo toho návu jasné, že čo tým zapojením získam. Len som to chcel doma vyskúšať. Pred tým som však chcel zistiť, že či si náhodou niečo oedpálim,, resp., že čo z toho získam, keď to tak zapojím...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #69 kedy: 16. Apríl , 2014, 10:55:58 »

Zdravíčko

počujte chcem sa spýtať, že prečo v návode efektu Digitech RP155 pri zapojení efektu uvádzajú, že sa môže zapojiť okrem klasického zapojenia (gitara>efekt IN; efekt out>amp IN) aj do FX slučky -effect return  Huh! (gitara>efekt IN; efekt out> FX loop - effect return).

V čom je to iné ako klasické zapojenie priamo do Inputu komba?

Dokonca tam prizvukujú, že keď sa používa kombo tak to môže byť najlepšie riešenie zapojenia do FX loop...  Neviem
obides tym predzosilovac aparatu a ten multak pouzijes ako hlavny zdroj zvuku. kombo/aparat pouzijes iba ako koncovy zosilovac.. nemyslim, ze v pripade rp155 by to malo byt lepsie riesenie, ale tiez zalezi do akeho komba to pichnes.


Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #70 kedy: 16. Apríl , 2014, 11:21:20 »

obides tym predzosilovac aparatu a ten multak pouzijes ako hlavny zdroj zvuku. kombo/aparat pouzijes iba ako koncovy zosilovac.. nemyslim, ze v pripade rp155 by to malo byt lepsie riesenie, ale tiez zalezi do akeho komba to pichnes.

budem to dávať do celolampy Marshall Ma100c. Ale to len na vyskúšanie, že ako to pokazí zvuk aparátu lebo predpokladám, že to bude žrať signál a, že tie zvuky budú nepoužiteľné (chemické).
Ale zase na cvičenie na slúcgadlá s bicím aom prípadne metronómom a na tvorbu to bude dobré. Trošku "obohatiť" zvuk, lebo hrať na "suchej" nezapojenej gitare ma už nebaví. A povedzme si otvorene, že 100 wattový marshall nie je do činžiaku vhodný  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #71 kedy: 16. Apríl , 2014, 11:23:10 »

A povedzme si otvorene, že 100 wattový marshall nie je do činžiaku vhodný  Bavím sa skvele

Coby nie, s pedalmi bude hrat lepsie ako vsetky malicke alternativy. Najlepsie ampy do panelaku su stare britske 100w. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #72 kedy: 16. Apríl , 2014, 11:55:22 »

Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #73 kedy: 16. Apríl , 2014, 12:09:51 »

Coby nie, s pedalmi bude hrat lepsie ako vsetky malicke alternativy. Najlepsie ampy do panelaku su stare britske 100w. Bavím sa skvele

tak ale zas nesrandujme toľko... Moje skúsenosti - čistý zvuk volume 0 - 10 = v byte max. 1. Overdrvie 0 - 10 = v byte max. 0,5  Bavím sa skvele Nad jedna už suseda drbe do steny s portvíšom  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #74 kedy: 16. Apríl , 2014, 12:30:51 »

Ale ved si stlmis zvuk na minimum na pedali a amp mozes v klude vytocit a mas to stale v TV hlasitosti a zneje to fajn.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 22 otázok.